Přejít na obsah


Fotka

Czechoslovak Order of the White lion geocoin


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
354 odpovědí na toto téma

#41 va3

va3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 16:20

Líbí se mi, až bude, jeden bych rád měl. Dneska už je vlastenectví pomalu sprosté slovo, ale ve mě ho toto připomenutí probouzí ...
  • 0

#42 honzajs122

honzajs122

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 21:35

Vlastenectví se příliš nenosí, většinou se lidi na jakýkoliv projev u nás dívají spíš jako na nacionalismus až rasizmus?? Ale třeba v sousedním Polsku je to kapku jinak. U nás se o hrdinech nemluví, za to můžou zejména komunisti....ale nechci se pouštět do debat... Pokdu by GC měl nějak připomenout minulost, ať je tam v textu něco jako "Na památku hrdinů" nebo něco podobného. Minulost, ať už tu dobrou, ale i špatnou si musíme připomínat neustále, aby se nám nevrátila v daleko horší noční můře
  • 0

#43 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 22:42

myslenka zajimava, nicmene .. ostatne viz http://cs.wikipedia..../Řád_bílého_lva

jelikoz jeho historia je k datu 1945 tak mam urcite pochybnosti o tom kdo ji ziskal, a a kdo ne v zavyslosti na tridnim statusu, sice sem to obdobi nezazil, ale mam urcitou predstavu jak to asi vypadalo s udelovanim a rozlisovani kdo ano a kdo ne ..
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#44 RoKro

RoKro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 7:58

Trochu se to ve mně pere. První, co mě napadlo, bylo, že je to neúcta a že by to mohlo zavánět falšováním. Jak jsem četl dál a zjišťoval, že jde o řád, jehož propůjčování je již dávno ukončeno a že tu není snaha o jeho přesnou repliku, trochu jsem vychladl. Taky si myslím, že v lese pod pařezem se jich asi moc válet nebude a že mnohem víc jich budou majitelé schraňovat a leštit ve svých sbírkách a ukazovat známým a těšit se jimi. A při chlubení každému dalšímu zvědavci majitelé třeba sdělí spoň útržek o tom, že je to geocoin podle historického československého řádu, který se propůjčoval jako ocenění za nějaký skutečný čin a není to s ním jako s Nobelovou cenou míru pro největšího jihoafrického vraha Nelsona Mandelu nebo pro současného nejznámějšího "afroameričana". Spíš než o neúctu nakonec možná půjde o aspoň mikroskopický záblesk úcty. Takže se také připojuji do seznamu potencionálních zájemců o tento geocoin.
  • 0

#45 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 8:57

mashe napsal/a:
myslenka zajimava, nicmene .. ostatne viz http://cs.wikipedia..../Řád_bílého_lva

jelikoz jeho historia je k datu 1945 tak mam urcite pochybnosti o tom kdo ji ziskal, a a kdo ne v zavyslosti na tridnim statusu, sice sem to obdobi nezazil, ale mam urcitou predstavu jak to asi vypadalo s udelovanim a rozlisovani kdo ano a kdo ne ..


Na tom odkazu z Wikipedie chybi jeden docela zasadni nositel - americky general G.S.Patton ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#46 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 441 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 9:07

kapsa napsal/a:
Na tom odkazu z Wikipedie chybi jeden docela zasadni nositel - americky general G.S.Patton ....


Edituj s odvahou!
  • 0

#47 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 9:35

AHA & team napsal/a:

kapsa napsal/a:
Na tom odkazu z Wikipedie chybi jeden docela zasadni nositel - americky general G.S.Patton ....


Edituj s odvahou!


Uz je tam, netusil jsem, ze je to tak jednoduche .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#48 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 441 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 9:48

kapsa napsal/a:

AHA & team napsal/a:

kapsa napsal/a:
Na tom odkazu z Wikipedie chybi jeden docela zasadni nositel - americky general G.S.Patton ....


Edituj s odvahou!


Uz je tam, netusil jsem, ze je to tak jednoduche .... ;)


Já to zase odstraním, protože Patton vyznamenání získal v roce 1998, alespoň dle Hradu a v tomto roce je a byl ve článku uveden. Ale je dobře, že už víš, že můžeš wiki obohacovat i ty.

Ostatní: sorry za OT
  • 0

#49 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 10:44

AHA & team napsal/a:

kapsa napsal/a:

AHA & team napsal/a:

kapsa napsal/a:
Na tom odkazu z Wikipedie chybi jeden docela zasadni nositel - americky general G.S.Patton ....


Edituj s odvahou!


Uz je tam, netusil jsem, ze je to tak jednoduche .... ;)


Já to zase odstraním, protože Patton vyznamenání získal v roce 1998, alespoň dle Hradu a v tomto roce je a byl ve článku uveden. Ale je dobře, že už víš, že můžeš wiki obohacovat i ty.

Ostatní: sorry za OT


Omyl, v roce 1998 ho dostal podruhe a jen IV.tridu. Poprve ho dostal 27.7.1945 a to I. tridy .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#50 carramba66

carramba66

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 11:06

Vida vida, dlouho nic a teď ve dvou dnech poslali dva výrobci dva náhledy. Tento náhled je od oakcoins.
Rozměry se mi tentokrát zdají OK, stejně jako velikost kuliček na konci, pouze jsem se dotázal, zda by text na zadní straně mohl být nějakým noblesnějším fontem (navrhl jsem Book Antiqua) a menší, plus zda kuličky na koncích budou 2D nebo 3D, tedy jako opravdové kuličky.

Jinak platí, že od obou výrobců si nechám poslat vzorky a který bude lepší, ten se bude vyrábět.
  • 0

#51 Dartanan

Dartanan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 11:24

Náhled je super, jenom bych nechal ještě změnit ten tex, neb čína nemá háčky a čárky, proto je text "za vítězství" špatně napsaný, ale je to jen můj názor
  • 0
Dartanan

#52 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 13:11

Dartanan napsal/a:
Náhled je super, jenom bych nechal ještě změnit ten tex, neb čína nemá háčky a čárky, proto je text "za vítězství" špatně napsaný, ale je to jen můj názor

Stejné provední nápisu je i na originále ;-)

Jinak, půjdu do něj také.
  • 0

#53 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 15:47

No, stejné to není, u E je háček, za posledním písmenkem čárka, čárka není tvořená apostrofem.

Vložený obrázek
  • 0

#54 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 16:03

RoKro napsal/a:... a není to s ním jako s Nobelovou cenou míru pro největšího jihoafrického vraha Nelsona Mandelu nebo pro současného nejznámějšího "afroameričana".
...


to ne, ale podle toho seznamu se jim honosi treba Fidel Castro, ale toho asi neznas :-D

ad kapsa - gz - nejen poklady zde nalezas, ale i editovati se ucis .. jen tak dale B)
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#55 VoTeP

VoTeP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 20:25

Chvíli jsem přemýšlela, jestli mám za nás přispět k diskuzi a nakonec jsem si řekla, že ano. Upřímně, já osobně nemám nijak velké znalosti ohledně toho, kdy a komu se tento řád zapůjčil (vidíte, četla jsem diskuzi :-)). Každopádně se mi to jako nápad opravdu líbí. Nejen, že z něj bude moc krásný kousek, který bude radost mít doma (rozhodně si totiž nemyslím, že by se většina těhle coinů dostala do normálního oběhu), ale beru to jako odkaz historie, možnost dozvědět se něco nového, něco si připomenout. Jak už tu bylo řečeno, nic není stoprocentně černé nebo bílé a já to beru jako něco, na co už se prostě dneska více méně zapomíná. Takže za VoTeP se velmi ráda připojuji k podpoře výroby tak krásného a hlavně ryze českého coinu. Velmi se mi líbí všechny ty propracované a na pohled krásné coiny typu keltských křížů a aztéckých kalendářů, ale není to nic, co by mně oslovilo. Když jsem si vybírala první coin, chtěla jsem něco, co nebude jen hezký kus kovu a bylo docela těžké vybrat. Kdyby v té době bylo ke koupi něco podobného neváhala bych ani chvíli. Pokud se tedy za VoTeP můžu připojit k potenciálním zájemcům o koupi, tak tak velmi ráda učiním. Díky za prima nápad.
  • 0

#56 bubbu-30004

bubbu-30004

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 20:44

No kdyby se dělal seznam zájemců, tak bych si taky dva objednala. Díky.
  • 0

#57 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 21:04

Pánové, kteří zde diskutujete o nositelích Řádu Bílého lva, přečtěte si prosím úvodní příspěvek tohoto vlákna.

carramba66 napsal/a:

Takže, oč půjde:
Půjde o repliku, resp. GEOnapodobeninu Československého vojenského Řádu Bílého lva "Za vítězství" (jak zní celý oficiální název), konkrétně jeho III. stupně - kříže. Řád se uděloval od února 1945 vojákům, velitelům či jednotkám, které významnou měrou přispěly k úspěchům čs. armády na frontách 2. světové války. Podle odborníků (zdroj: odborný zin vyznamenani.net) se jedná o jedno z nejkrásnějších a zároveň nejcennějších československých vyznamenání. Více o něm přímo na vyznamenani.net


Bavíte se o něčem jiném!
  • 0

#58 trotakcz

trotakcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 451 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 21:49

I ja bych si s dovolenim jeden vzal ;)
  • 0
Půjdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta.

#59 Medcin

Medcin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2010 - 9:47

Nejdřív to důležité: Geocoiny si nekupuju, ale o tento zájem mám (stejně jako jsem si koupil Templar a Teuton od výše jmenovaného autora. Teď to nedůležité: Dejme tomu, že někoho ze Singapuru napadne udělat sérii GC Světová vyznamenání - Zlaté rouno, Podvazkový řád, Purpurové srdce, Kongresová medaile cti, Hrdina SSSR, Řád bílého lva. Pochopitelně by na tom chtěl vydělat. Protestovali byste proti tomu? Myslíte, že by si dělal něco z vašich protestů? Dovoluji si odhadnout, že naopak - vzedmula by se ve vás pýcha, že si někdo v Singapuru vzpomněl i na Česko a objednávali byste jako diví. Takže celý ten morální problém vidím v tom, že Čech si dovolil hmátnout na českou historii. Nevadí mi uctívání čehokoliv - božsta, hrdinů, celebrit, peněz, operačního systému apod. Co mi však vadí je přístup - „Co já uctívám, nesmí nikdo zneuctít“. Ať je to Mohamed na tričku nebo vyznamenání v keši.
  • 0

#60 carramba66

carramba66

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2010 - 10:04

Dejme tomu, že někoho ze Singapuru napadne udělat sérii GC Světová vyznamenání - Zlaté rouno, Podvazkový řád, Purpurové srdce, Kongresová medaile cti, Hrdina SSSR, Řád bílého lva.


Víš, že o tom uvažuju také? :) Takové mince by ale byly velmi drahé, protože výroba čehokoli jiného, než je kulatá placka, je pro mintery složitá.

Pochopitelně by na tom chtěl vydělat. Protestovali byste proti tomu? Myslíte, že by si dělal něco z vašich protestů?
Dovoluji si odhadnout, že naopak - vzedmula by se ve vás pýcha, že si někdo v Singapuru vzpomněl i na Česko a objednávali byste jako diví. Takže celý ten morální problém vidím v tom, že Čech si dovolil hmátnout na českou historii. Nevadí mi uctívání čehokoliv - božsta, hrdinů, celebrit, peněz, operačního systému apod. Co mi však vadí je přístup - „Co já uctívám, nesmí nikdo zneuctít“. Ať je to Mohamed na tričku nebo vyznamenání v keši.


Nerozumím úplně, kam tím míříš, ale já v tom morální problém opravdu nevidím. Kdybych od nějakého faleristy za padesát tisíc koupil řád, který dostal někdo konkrétní, nechal si na rub vyrazit trackovací číslo a vykomunikoval si s Groundspeakem, aby se ten řád mohl stát regulérní geocoinou s ikonou, trackovacím číslem a vším ostatním, ten řád by se pak povaloval po lesích, tady bych asi problém viděl.

V současné chvíli ale morální problém opravdu nevidím. Zajedno jsem Čech, zadruhé jsem vlastenec, zatřetí to celé dělám s pietou a právě pro uctění padlých hrdinů a začtvrté to nedělám pro peníze. Morální hledisko tedy považuji za vyřešené.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama