Přejít na obsah


Fotka

Czechoslovak Order of the White lion geocoin


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
354 odpovědí na toto téma

#21 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 11:33

A me se to libi!... Takze az bude na svete, tak ho chci!.. :)
  • 0

#22 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 11:57

Taky si myslím, že když se to celé správně pojme, nejen že to nebude neúcta, ale naopak půjde o vyjádření úcty k lidem, kteří ten řád obdrželi. Dokonce si myslím, že i ta jména by tam měla své místo. Každý řád obdržel někdo za něco, takže jestli se bude v plastových krabicích povalovat několik stovek bezejmenných medailí, pak by to možná devalvace vyznamenání byla. Když na nich budou jména a na přiložené kartičce třeba i pár informací o daném člověku, bude to hezká připomínka. Tedy pokud to tak bude kvůli připomínce samotné a ne kvůli zvýšení hodnoty mince, jak tu někdo naznačoval (v tomto pojetí by to fakt bylo dementní).
  • 0

#23 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 11:58

alkes napsal/a:Tedy pokud to tak bude kvůli připomínce samotné a ne kvůli zvýšení hodnoty mince, jak tu někdo naznačoval (v tomto pojetí by to fakt bylo dementní).


A protože potrefená vrána první kráká, tak děkuji za hezké oslovení. Myšlenka byla pochopitelně osvětová, nikoliv hodnotově zvyšovací. Více snad netřeba dodávat.
  • 0

#24 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 12:01

Nepleť si přídavné jméno rozvíjející možný přístup k věci s oslovením:) a omlouvám se za nesprávné porozumění. Nebylo to koneckonců myšleno ani nijak konkrétně spíš jako příklad, jak by to podle mě vypadat nemělo.
  • 0

#25 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 12:10

alkes

Uf, přiznávám bez mučení, že tak dalece mé mluvnické znalosti nesahají abych dokázal identifikovat co to bylo a zároveň nezměnil smysl. Omluva přijata, jsem rád, že jsi to tak nemyslel. Osvětovost jsem v původním příspěvku nepoužil, neboť jsem si myslel, že si to nelze vyložit jinak. Holt další námět na seberozvoj, díky.
  • 0

#26 carramba66

carramba66

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 12:33

Ještě přidávám náhled ikonky na geocaching.com, co myslíte?
  • 0

#27 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 12:43

Já s myšlenkou takovéto mince rozhdoně souhlasím...pokud tedy bude chápána jako projev úcty, nikoliv jako obchodní zboží. Náhled ikonky vypadá velice hezky ;)
  • 0

#28 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 18 leden 2010 - 12:46

Povedená. Beru.
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#29 PK500

PK500

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 13:06

Me to prijde jako devalvace toho radu. Pokud by byl 1:1. Je krasny je unikatni a ma jej jen nekdo. Co jej treba dat na kulaty podklad? tak jak jsou treba teplarske coiny. Odlisil by se od originalu. Jo jo, me se ty kulicky taky libi ale prece jen bych nechal original tem co jej dostali.
  • 0

#30 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 13:08

PK500 napsal/a:
Me to prijde jako devalvace toho radu. Pokud by byl 1:1. Je krasny je unikatni a ma jej jen nekdo. Co jej treba dat na kulaty podklad? tak jak jsou treba teplarske coiny. Odlisil by se od originalu. Jo jo, me se ty kulicky taky libi ale prece jen bych nechal original tem co jej dostali.

Jen doplním - dostali propůjčen. Řády se narozdíl od medailí neudělují, ale propůjčují. Samotný řád se po smrti nositele navrací instituci, která jej udělila. V tom to případě na Hrad.
  • 0

#31 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 13:33

Lidi, to ale není "kopie"!!! Je tam spousta odlišení. Je to coin PODLE řádu. Nemá mít ani podobný, ani sběratelský FAKE účel.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#32 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 13:44

Davno objevena pravda: "vsem se nikdy nezavdecis". Nastesti je tu spousta tech, kterym se tento coin libi a ja se pridavam, sem s nim.
  • 0

#33 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 13:46

ikonka good!... :) m.
  • 0

#34 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 14:10

Vypadá to krásně, určitě až bude koupím... Ta ikonka by se mi víc líbila, kdyby vystihovala ten kříž, tedy ve tvaru kříže se lvem.
  • 0

#35 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 14:29

sobikovi napsal/a:
Vypadá to krásně, určitě až bude koupím... Ta ikonka by se mi víc líbila, kdyby vystihovala ten kříž, tedy ve tvaru kříže se lvem.


Tak, tak - "krizova" ikonka by asi byla hezci a me osobne se taky vic libi ta petiramenna verze krize ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#36 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 14:58

Bude-li, hned objednám.
  • 0

#37 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 15:00

Mne se libi ... a doufam, ze bude v me sbirce. Ad jmena hrdinu .. nevim, do toho bych asi nesel. Prijde mi to, jak zde jiz zaznelo, divne, aby jmena lidi, ktreri se nebali a bojovali za svou vlast, byla vlacena pikslama .. Ale je otazka, kolik takovych minci bude aktivne "cestovat", a kolik jich bude jen ve sbirce pro "discovered". Moje urcite na cesty nepujde .. Kdy se chysta? :)
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#38 carramba66

carramba66

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 15:55

Problém je, že seznam lidí, kteří to dostali, není kde sehnat. Zdůrazňuji, že jde o poválečnou, speciální vojenskou verzi řádu "Za vítězství", není to ten řád, co se uděluje dnes. Myslím, že s těmi jmény to neklapne, už tak bude problém tam někam umístit oficiální větu Groundspeaku a trackovací číslo... Jinak ikonek jsem dělal hned několik, zkoušel jsem primárně i ten kříž, nicméně na 32x32, resp. 16x16 pixelech to nejde vykreslit tak, aby to nevypadalo jako hnusnej flek...
  • 0

#39 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 16:04

carramba66 napsal/a:
Problém je, že seznam lidí, kteří to dostali, není kde sehnat.
Zdůrazňuji, že jde o poválečnou, speciální vojenskou verzi řádu "Za vítězství", není to ten řád, co se uděluje dnes.

Jména jsem navrhoval v souvislosti s mým prvním návrhem, který byl zamítnut. Diskuze na toto téma je tedy vyřešena :|
  • 0

#40 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 16:04

Vypada to moc pekne :) Co se tyce ikonky, tak mozna toho lva zvetsit na celou velikost toho ctverce, jinak s je to povedene :)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama