Přejít na obsah


Fotka

Czechoslovak Order of the White lion geocoin


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
354 odpovědí na toto téma

#101 nununka

nununka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 11:55

U mě to vyhrává 2! Nejlépe aby to bylo hodně podobné jako fotka v prvním příspěvku tohoto vlákna.
  • 0

#102 mekeke

mekeke

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 12:10

Jsem taky pro návrh číslo 2
  • 0

#103 vousac

vousac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 14:09

Jsem pro 1 (jednicku)
  • 0

#104 M@x

M@x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 227 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 17:46

I mě se zamlouvají verze 1,2..... Těším se až bude venku...
  • 0
M@x

"keep smiling!"

#105 monty.gomery

monty.gomery

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 18:40

dle mě nejvíc odpovídá originálu verze 1, ovšem škoda těch zlatejch mečů...no co, holt něco musí bejt jiný...
  • 0

#106 Chasseur23

Chasseur23

    Chasseur.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 18:41

Taky bych řekl, že verze 2 vypadá nejlíp.
  • 0

#107 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2010 - 9:24

Dvojka
  • 0

#108 cz.mikes

cz.mikes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2010 - 10:50

Dvojka , ale kromě toho zeleného beru kterýkoliv
  • 0

#109 EmbreOnyx

EmbreOnyx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 15:23

Tak jake jsou novinky a kdy se muzeme tesit na distribuci?
  • 0
HTC Desire S, c:Geo, WhereYou, Androzic, Locus, Nokie E52, Evolve GTraxx, GMobile XT, SmartComGPS, SmartGPX, HG Arcao edition, OpenWIG

#110 carramba66

carramba66

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 15:35

EmbreOnyx napsal/a:
Tak jake jsou novinky a kdy se muzeme tesit na distribuci?


Termíny:
Na konci minulého týdne jsem autorům poslal zálohu, čili nejspíš tento týden očekávám vzorky, které nafotím a dám sem, ať o nich můžem dát řeč. Pokud budou vzorky OK, vybereme provedení, která se budou vyrábět, pak už jen odeslání objednávky, zaplacení. Půjde-li vše hladce, na konci února může být hotovson.
Možné potíže:
- hnusná samotná mince - to by byl opravdu problém, protože by to stálo další kupu peněz a mince by se musela předělávat, takže by to asi i dost trvalo
- hnusné barvy - detail, výrobce je schopen operativně změnit
- nevyhovující metalizace - stejně jako barvy, výrobce je schopen poměrně rychle změnit

Cena:
I zde máme jakýsi posun. Oslovilo mě několik domácích i zahraničních shopů, že by rády tuto minci distribuovaly. Jednám se dvěma českými, protože předpokládám, že německé nebo dokonce zámořské by cenu nasadily příliš vysoko a to je věc, kterou odmítám.
Zejména s jedním z nich to vypadá na dohodu o výhradním prodeji. Předběžně jsme se dohodli, že pokud do toho společně půjdeme, tak cenu určíme také společně, aby byla co možná nejlepší pro cachery. Můj předpoklad je, že se bude pohybovat na úrovni ceny klasických kulatých mincí typu 40 Years Man on the Moon, případně těsně nad ní, avšak velmi hluboko pod cenovou úrovní luxusních mincí ze série Navigation Coins (Planisphere, Nocturnal a další). Myslím, že budete spokojeni.

Předpoklad výroby a distribuce:
Jisté je, že zelená verze (taková ta úchylná) bude XXXLE, cca 10 kusů, nebude distribuována, dostanou ji pouze vybraní cacheři darem. Je sice jednoznačně nejhnusnější, ale právě proto, že bude v tak malé sérii, bude velice vzácná.
Už teď mohu říct, že bych rád obdaroval cachera Mambomania (autor GC sérií Templar, Illuminati, Excalibur a dalších), který mi do začátku dost pomohl. Další půjdou zřejmě Dp.manovi a Samanovi a rád bych jednu poslal i do Brna do redakce Navigovat, jestli mě s ní nepošlou do prdele. ;)
Dalších verzí bude maximálně 5, spíše však méně a to podle toho, jak se budou líbit mě i Vám. Na 100% půjde do výroby pouze mince ve verzi ANTIQUE SILVER.

Počet jednotlivých verzí bude omezen na max cca 100 od jedné metalizace, přičemž počet 100 bude dosažen maximálně u jedné metalizace, většina jich bude v počtu menším.

Zajímavost:
O víkendu jsem si všimnul, že repliku tohoto řádu prodávají na aukru (pokud byste to našli, snažím se to koupit kvůli výrobě téhle mince, prosím, nebidujte tam, díky). Bohužel jsem si toho všimnul pár dní poté, co jsem výrobci té naší mince opakovaně tvrdil, že vzorky musí udělat podle obrázků, že žádná replika neexistuje.

Z toho by se jeden s prominutím fakt posral...
  • 0

#111 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 17:10

Tak na aukru se mi ten řád podařilo najít. je tam i etue k němu. Je tam i ten starší pětiramenný. Zajímavé bude srovnání té repliky s geocoinem.
  • 0

#112 Ivank

Ivank

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 0:05

To carramba66: držím Ti všechny palce, vydrž! ...a opakuj si: každá sranda něco stojí! Věř mi, že vím, o čem je řeč! Na geocoin se těším, děsně moc! Bude nádherný, o tom vůbec nepochybuji! Oli P.S. .. a zelenou mám ráda!:D
  • 0
1.

#113 koukal

koukal

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 11:11

Prošel jsem si diskusi a návrhy a domnívám se, že se zde rodí jeden z nejhezčích českých coinů, asi se stanu sběratelem. Určitě by by byl fajn do obalu doplnit českoanglický textík vysvětlující, co ten "křížek" znamená. Pak bych to rozhodně chápal jako připomenutí symbolu i jeho významu než jeho znesvěcení. Tak ať se povede!
  • 0

#114 carramba66

carramba66

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2010 - 21:03

Aktualizace stavu: V pondělí 8. 2. by měly být hotové pryžové formy pro vytvoření odlitků. Výrobce mi psal, že mi ještě pro poslední ověření pošle fotografiě těchto forem, abychom se ujistili, že finální výrobek bude totožný se zadáním. Až mi fotky dorazí, šoupnu je sem.
  • 0

#115 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2010 - 21:09

jsem na to moc zvědavej...
  • 0

#116 carramba66

carramba66

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2010 - 10:10

Vzorky, vytlačené do vosku. Co myslíte?

Vložený obrázek
Vložený obrázek
  • 0

#117 nununka

nununka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2010 - 11:15

Pěkné. A druhá strana coinu ještě není?
  • 0

#118 VoTeP

VoTeP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2010 - 13:39

Jo jo, je to opravdu moc pěkné. Už se na něj těšíme. :)
  • 0
Podpis? Ty to ještě neumíš? Prostě takhle ne... Křížeeek a kolečko!

#119 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2010 - 8:22

Tak jak to vypadá? Nějak se tu dlouho nic neděje.. :)
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#120 Selmice

Selmice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2010 - 12:02

Je nádhernej, doufám že postřehnu kdy půjde do prodeje! Držím palce! Jsem moc ráda, že tahle myšlenka nezatuhla někde na zrodu.
  • 0
JUST HUNT IT!!!!




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama