Přejít na obsah


Fotka

Garmin GPSmap 60CSx - prvni dojmy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
140 odpovědí na toto téma

#61 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2006 - 8:36

Nechci dělat chytrýho - vyčetl jsem to na fóru. tento problém vzniká jen když je zapnuté WAAS. Při ztrátě signálu se již potom nechytne. Jestliže WAAS není zapnuté, tak by to mělo na 100% naběhnout. Tak to vyzkoušejte. Já se stal šťastným majitelem dnes a funguje to tak, jak píšu. Ovšem bylo to jen cca 4-5 pokusů.
Tady je odkaz:
http://forums.ground...howtopic=125398

dik za info, uz to vypinam !!! :-) a uvidime ...
  • 0

#62 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2006 - 8:44


Mam sice 60CS, ale waas mam zapnuty, tak to zkusim zakryt tou hlinikovou folii, jak to tam popisuje tan manik.

Nechci dělat chytrýho - vyčetl jsem to na fóru. tento problém vzniká jen když je zapnuté WAAS. Při ztrátě signálu se již potom nechytne. Jestliže WAAS není zapnuté, tak by to mělo na 100% naběhnout. Tak to vyzkoušejte. Já se stal šťastným majitelem dnes a funguje to tak, jak píšu. Ovšem bylo to jen cca 4-5 pokusů.
Tady je odkaz:
http://forums.ground...howtopic=125398


  • 0

#63 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2006 - 11:27

Nechci dělat chytrýho - vyčetl jsem to na fóru. tento problém vzniká jen když je zapnuté WAAS. Při ztrátě signálu se již potom nechytne. Jestliže WAAS není zapnuté, tak by to mělo na 100% naběhnout. Tak to vyzkoušejte. Já se stal šťastným majitelem dnes a funguje to tak, jak píšu. Ovšem bylo to jen cca 4-5 pokusů.
Tady je odkaz:
http://forums.ground...howtopic=125398

jj, je to tak. vypnul jsem to a nabeh druzic po ztrate signalu je obvykle ve vterinach, nejcasteji tak do 3 vterin. Problem s "nechycenim" se uz nevyskytl. Diky za tip!
  • 0

#64 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2006 - 16:45

... sorry za to "y" v predchozim prispevku ...
  • 0

#65 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2006 - 17:15

Ale qeci ... porad tady stouras v naprosto nepodstatnych vecech a snazis se na x-ku najit sebemensi chybycku a ihned z ni udelat kolosalni problem, ktery "naprosto znemoznuje GPS-ku pouzivat" ... mas k tomu nejaky duvod ? Zkus psat s mene dramatickymi zavery ...


Bloodiku, ty demagogu! Kde jsem psal, ze "..ji nechci ani za nic"?
Proste se naskytla prilezitost, s kterou jsem puvodne nepocital, kupec na starsi GPS se taky sehnal, tak jsem si ji poridil. Co je na tom tak udivujiciho?
Hlavne trochu nechapu, tvoji nabrousenou reakci. Nikdy jsem nezpochybnoval nove vyhody x-kove rady.. Myslel jsem, ze to nemusim opakovat, jak jsem tim nadseny, kdyz uz to tu bylo mnohokrat receno, ale jestli chces, tak specialne pro tebe to klidne napisu znova.
Ale taky se nechci tvarit, ze je naprosto super a ze mi vyhovuje ve vsech smerech jako predchozi verze, kdyz tomu tak neni. Snazim se poukazat na negativni vlastnost, ktera pri pouziti v hlucnejsich podminkach muze dost potrapit. Takze zopakuji: pro me pouziti (vysvetloval jsem kdy a proc) jsem poukazal na novou negativni vlastnost, kterou predchozi map60C nemela. A pro mne to podstatna vec je. Jinak je pravda, ze v aute to neni tak tragicke, pokud mas na mysli tiche osobni auto a nepoustis si nahlas autoradio. Ale to jsem take psal.
Staci ti to takhle po lopate vysvetlit?

  • 0

#66 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2006 - 17:03

Zvuky budou v gps urcite ve formatu normalniho "wavu" a jako takove budou dle meho nazaru na 90% ulozeny v ramci FW pristroje ... a tim padem lehce "zesilitelne" ... pokud pomineme to, ze i ty soucasne jsou naprosto bez problemu slysitelne ...


Nikoliv, neumi prehravat zvuky, ale jen pipat ruznou frekvenci. Ma to piezo reprak, Bohuzel i proto asi bez moznosti regulace hlasitosti. Omezeni HW. Neco jako reproduktorek pripojeny k zakladni desce na MB pocitace...
  • 0

#67 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2006 - 13:06

Třeba by bylo řešením v tom druhém patře vystoupit a zbytek seběhnout po svých :))

v řadě 60 C(S)x je to řešeno pod baterkama v něčem podobným "plechovým šoupacím", jak maj třeba mobily a v eTrexový řadě je to "zamačkávací" kolmo "do těla" v tom plastu vedle baterek. Oboji je "za gumou" baterek.
  • 0

#68 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2006 - 13:11

Třeba by bylo řešením v tom druhém patře vystoupit a zbytek seběhnout po svých :))

jak te, Cejdo, znam z tvych krasnych logu a hlavne z tve poznamky k me "nocni rekognoskaci" na Nestydaty, bylo mi jasny, ze nikdo jiny mi takovouhle :-)) genialni radu neda !! Je jeste minimalne jedno lepsi reseni !!! Prece hodit ji pred odchodem z bytu z balkonu ze sestyho patra !!! Ma prece prezit sest gecek :-)))
  • 0

#69 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2006 - 23:22

Ja mam US verzi a jsou v ni prekvapive jen 4 jazyky - anglictina, francoustina, spanelstina a portugalstina. To u 60C byla jazykova vybava shodna u US i EU verze.
  • 0

#70 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2006 - 9:00

60CS bez baterek jen z USB opravdu nejede.

dobrý den,potřebuji poradit s přenosem dat s Mapsource do Garmina.Nevíte kde hledat_?dík zdenek
  • 0

#71 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2006 - 18:49

Co se tyka "presnosti" urcovani polohy x-kove rady - v teto recenzi testovali pristroj 76Cx a porovnavali s 76C: http://gpsinformatio...g76Creview.html

  • 0

#72 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2006 - 17:17

Nikoliv, neumi prehravat zvuky, ale jen pipat ruznou frekvenci. Ma to piezo reprak, Bohuzel i proto asi bez moznosti regulace hlasitosti. Omezeni HW. Neco jako reproduktorek pripojeny k zakladni desce na MB pocitace...

Kdyz si tak ty ruzny zvuky vybavuju tak ano, to zni pravdepodobneji, nez ta moje "wav" teorie ...
  • 0

#73 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2006 - 17:21

Bloodiku, ty demagogu! Kde jsem psal, ze "..ji nechci ani za nic"?


Me to stacilo i bez lopaty ... to nemelo znit "nabrousene" ... jen mi prislo, ze se strasne stouras ve skoro nepodstatnych detailech jinak sqeleho pristroje a interpretujes to tak, ze ta gps se tim stava nepouzitelnou ... proto ta zadost "o mene dramaticke (u)zavery" ...

p.s. stejny thread, 28.2.2006 14:03 :)



  • 0

#74 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2006 - 13:12

Panove jedna dulezita poznamka, nevim, jestli tu uz padla, ale pro vyber nove GPS je dost podstatna ... eTrexova X rada (VistaCx a LegendCx) N-E-M-A SIRFstar3 chipset !!! (jen pametovou kartu) Takze to berte v potaz pri vyberu nove GPS ....
  • 0

#75 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2006 - 2:04

Ja mam US verzi a jsou v ni prekvapive jen 4 jazyky - anglictina, francoustina, spanelstina a portugalstina. To u 60C byla jazykova vybava shodna u US i EU verze.

FW 2.50 ke stazeni na na garmin.com ale cestinu obsahuje. Tak ho zkus prehrat tim. Treba se tam pak objevi.
  • 0

#76 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2006 - 17:56

... ze se strasne stouras ve skoro nepodstatnych detailech jinak sqeleho pristroje a interpretujes to tak, ze ta gps se tim stava nepouzitelnou ... proto ta zadost "o mene dramaticke (u)zavery" ...
p.s. stejny thread, 28.2.2006 14:03 :)


Ale já přece netvrdil, že se "stává nepoužitelnou"! Jen že za jistých podmínek a způsobu použití se stává téměř nepoužitelnou a taky jsem připsal, proč. Ještě rozeberu, že ta má negativní reakce vyplynula z události, kdy jsem po přechodu na tuto novou GPS, navyklý na hlasitější starší GPSku, přeslechl tiché upozornění té nové a přejel odbočku. Teď už si v autě na ni dávám pozor.
A už fakt končím, protože diskutovat o tomhle tady nemá cenu.

  • 0

#77 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2006 - 13:17

Panove jedna dulezita poznamka, nevim, jestli tu uz padla, ale pro vyber nove GPS je dost podstatna ...

eTrexova X rada (VistaCx a LegendCx) N-E-M-A SIRFstar3 chipset !!! (jen pametovou kartu)

Takze to berte v potaz pri vyberu nove GPS ....

Naprosta pravda !!!! A pro mne osobne to bylo zpocatku velky rozcarovani !!! Prece jenom jsem si za tech 5 let, co mam nejakou gps, na tu velikost eTrexu zvyknul :(((
btw. na webu Garmin je to u 60 x-ka uvedeno hned mezi prvnima vlastnostma, ale u Vist a Legend ani sluvko !!
  • 0

#78 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2006 - 10:12

FW 2.50 ke stazeni na na garmin.com ale cestinu obsahuje. Tak ho zkus prehrat tim. Treba se tam pak objevi.

To jsem zkusil (i kdyz mi to psalo, ze GPS obsahuje stejnou verzi a neni to treba) a kdyz zkousil prenastavit jazyk - setup - system - text language, tak jsou tam jen ty 4. Asi uz nejak rozdeluji pristroje pro US i EU nove i jazykove, driv to tusim byla jen basemapa.
Nebo bz to chtelo nejakej servisni sw na postourani :-)
  • 0

#79 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2006 - 12:38

Z konference ...

Patch fw 2.60 povolujici evropske jazyky v US GPS 60x/79x. Mozna funguje i pro jine modely. Upozornuji, ze "Na vlastni nebezpeci" ... http://hws.webhosting.gs/garpatch_201.zip
  • 0

#80 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2006 - 9:22

po přechodu na tuto novou GPS, navyklý na hlasitější starší GPSku, přeslechl tiché upozornění té nové a přejel odbočku. Teď už si v autě na ni dávám pozor.


Já ti naprosto rozumím, sám mám navoleny ve staré CS ty nejhlasitější zvuky, ty nepříjemné, ne každé auto je super tiché, nebo je gps v kapse a tudíž tlumená atd.
Naprosto chápu a sdílím rozhořčení z toho, že nový model má některé vlastnosti horší než starý, kdysi vývoj probíhal většinou tak, že současné dobré vlastnosti se ponechaly, špatné či chyby se spravily či vynechaly a další dobré se přidaly. Teď díky překotným nucemým neustálým obměnám hw i sw a stupidním marketingovým rozhodnutím se nic nestíhá tak je bohužel až příliš často třeba se nových věcí spíše obávat, a týká se to snad všech oborů. Některé vlastnosti se v nových modelů zhoršují záměrně, aby bylo možné za půl roku přijít s dalším modelem, který je bude mít lepší, ale zase horší něco jiného atd. Takový je svět, výrobek, který má tak dobré vlastnosti, že zákazník za rok nepotřebuje jiný, buď přivede výrobce na mizinu nebo musí stát tolik jako několik jiných třeba jen s jiným fw. Jsem přesvědčen o tom, že někteří výrobci do fw např.mobilu zabudovávají části kódu, který zajistí jistou nefunkčnost či nucenou výměnu baterie (lion mají čipy), záhadné stejné poruchy na určité značce ve stejnou dobu u mobilů zakoupených najednou apod.
Bohužel se s tím asi moc dělat nedá.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama