Přejít na obsah


Fotka

Garmin GPSmap 60CSx - prvni dojmy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
140 odpovědí na toto téma

#41 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2006 - 9:50

Ještě by mne zajímalo, jestli má někdo se SIRF III zkušenost s přesností v suťovitém terénu v horách, to je podle mne dost oříšek díky mnohočetným odrazům od různě natočených balvanů. Když jsem zakládal jednu cache, tak jsem v tomhle terénu měl ČB Vistu s patch anténou, která bere signál především shora. Když jsem pak na místo přišel s novou 60CS s helix anténou, která bere více dostran a tudíž i více odrazů, stačilo pohnout, o pár centimetrů a pozice se posunula řádově i o 10 m. Nebo přijít o půl hodiny později, kdy se posunuly družice.
Co pak v takovémto terénu udělá 60CSx?

  • 0

#42 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2006 - 18:37

60CSx má bohužel deklarovanou menší výdrž než stará ČB Vista, ta měla 20 hod.
.

Takze shrnuti provedeného testu:podminky : Garmin 60CSx za oknem, FW 2.50 ( jinej neni zatim ), 2x NiMH Energizer 2300 mAh, micro SD 512 MB do cca 90 % zaplnena mapami. GPS rezim ( tj se zapnutym GPS prijimacem a bez Batery Saver rezimu )vydrzel 18:40 hodin.
  • 0

#43 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2006 - 12:55

Mimochodem, pokud pripojite 60CSx na USB port, tvari se v tu chvili tak, ze je napajen z externiho zdroje, takze nepouziva baterky. Nejsem si jist, jak to bylo u 60CS, uz ji nemam, ale myslim, ze se tak nechovala.

On prý opravdu při připojení na USB je napájen z toho USB, někde jsem to četl, dřívější modely to tak neměly.
A když jsme u těch baterek, někde jsem četl, že prý CSx a možná ani CS nesnáší lithiové tužkovky, které mají trochu vyšší napětí. Staré Visty s tím prý problém neměly. Osobně nepoužívám, tak nevím. Taky jsem je viděl v obchodě jen jednou v životě před mnoha lety a byly pekelně drahé.
  • 0

#44 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2006 - 20:04

Nevim, jak se chova SIRF u Garminu (viz jejich vlastni prenosovy protokol), ale asi to bude stejne: ostatni SIRF III gpsky (a nejen ty) predavaji v NMEA vsechny dostupne udaje z kazdeho satelitu zvlast - o zadnou vyslednou hodnotu se nejedna. Pak opravdu zalezi na dalsim software (a uzivateli, jak si jej nastavi, jde-li to), jak s daty nalozi. Od jake hranice usoudi, zda se hybe gpska nebo pouze signal.Jeste k te odchylce: byla to udavana chyba vypoctena z HDOP v programu BeeLineGPS.

Mohl bys sem prosim hodit kousek te vystupni infromace, o ktere mluvis? Zajimalo by me jak to vypada. Z me gpsky leze informace velice zpracovana a dosud jsem netusil, ze by NMEA protokol zvladnul neco jineho.
Dik. Michal
  • 0

#45 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2006 - 13:44

zajimave informace. Pokud to omezily hardwarove, tak je to v p... protoze fw upgrade s tim nic moc neudela. Mam 60CS a hlasitost me nastesti celkem vyhovuje. Ale taky nechapu, proc tam nedaly regulaci hlasitosti. Ne kazdemu vyhovuje prednastavena hlasitost. Garmine, Garmine, ty hlavo dubova...:o)

Oproti predchozim verzím map60C(S) jsou téměř všechny možnosti různých zvuků PODSTATNĚ slabší. Na map60C jsem měl na upozornení navoleny příjemné zvuky, teď tam musím mit vybráno jakési ošklivé dvouvteřinové škvrčení.
Včera jsem problém šel prodiskutovat do Picodasu. Vytáhli ze skladu na porovnání další x-kový model a bylo to to samé. Také na ten rozdíl v hlasitosti oproti map60C koukali dost překvapeně. Prostě x-ková řada má nyní zvuk o hlasitosti hraček pro děti z McDonalda. Takhle si "akustické" upozornění u outdorového modelu nepředstavuju. Ten by se měl umět projevovat opravdu hlasitě, aspoň tak, jako ty loňské verze šedesátek. I ten Garmin Nuvi při upozornění hulákal přes celou místnost, zatímco map60Cx vedle něj jen nesměle a ušláple pípnul.
V Garminu asi někomu přeskočilo, pokud úmyslně stáhli hlasitost asi na třetinu původní úrovně. Pro motorku je teď tahle navigace o dost nepříjemnější, protože upozornění např. při průjezdu městem prostě neuslyším a budu muset displej neustále sledovat. Kdyby šel aspoň zvukový výstup vyvést do externího zdroje, ale ani tahle možnost tu není.
Nepochopím, proč u jinak docela vymakaného a všestranného modelu chybí taková jednoduchá věc, jako nastavení úrovně hlasitosti. Aspoň ve třech úrovních.
Zřejmě na Garmin přišla spousta stížností na loňskou řadu šedesátek, že hlasitost je příliš velká (což byla pravda, i mne hlasitost v autě zdála vyšší, než bylo nutné a na odbočkách mně to pípání budilo děti :-)) a tak v nové verzi provedli úpravu. Ale trochu to s ní přehnali...


  • 0

#46 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2006 - 13:56

Tenhle problem s chytanim po ztrate signalu se mi stal parkrat i u Legenda. A pomohl jen restart pristroje.
  • 0

#47 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2006 - 14:41

Pak to možná nebude ve firmware, ale přímo v hardware přístroje. Možná došlo k nějaké "nepodstatné" inovaci. Mám z vás zřejmě nemladší přístroj, protože jsem ho zakoupil později, než vy. A pokud tenhle bug mají i nové map60C(S)x, tak by to mohlo v tom být.
Když vyjíždím z podzemních garáží, musím raději GPSku zapínat až těsně před výjezdem, protože stačí dvě minuty bez signálu a v 50% případů se pak už nechce potvora chytnout. Stačí ji restartovat a chytne se do 10sec. Proč se jednou chytne a jednou ne, nevím, žádnou možnou souvislost jsem neodpozoroval :-(

Jo, přesně ten samej projev - doma, uprostřed panelů, vidí dost satelitů a vše je ok. pak jdu do výtahu a protože dům má čtvercový půdorys, je šachta dole nejvíc ve stínu...Jak klesám výtahem, padá síla signálu, když někde kolem druhýho patra ztratím všechny. Vylezu z výtahu a po pár vteřinách jsem venku na plným signálu, ale už se nechytne !! A fakt stačí na vteřinu vypnout a zapnout GPS přijímač, ani není potřeba vypínat celou GPS, a ihned, do vteřiny, dvou se chytne...žil jsem v tom, že je to FW Bug. Ty mne přímo děsíš, že to vypadá na HW !!! Tohle mi Legend C nikdy neudělal !!
  • 0

#48 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2006 - 23:03

Když vyjíždím z podzemních garáží, musím raději GPSku zapínat až těsně před výjezdem, protože stačí dvě minuty bez signálu a v 50% případů se pak už nechce potvora chytnout. Stačí ji restartovat a chytne se do 10sec. Proč se jednou chytne a jednou ne, nevím, žádnou možnou souvislost jsem neodpozoroval :-(

Nechci dělat chytrýho - vyčetl jsem to na fóru. tento problém vzniká jen když je zapnuté WAAS. Při ztrátě signálu se již potom nechytne. Jestliže WAAS není zapnuté, tak by to mělo na 100% naběhnout. Tak to vyzkoušejte. Já se stal šťastným majitelem dnes a funguje to tak, jak píšu. Ovšem bylo to jen cca 4-5 pokusů.Tady je odkaz:http://forums.groundspeak.com/GC/index.php?showtopic=125398
  • 0

#49 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2006 - 9:56

Vyndanim karty se vydrz baterii prodlouzi, nebo se pletu?

Těžko říct, možná tu spotřebu dělá jiný typ procesoru (je prý trochu rychlejší) nebo ten modul SIRF III, ostatně v modulech k PDA ta výdrž taky není nic extra. Možná ten procesor dávají i do nových 60CS a proto jim ve specifikacích snížili výdrž. Každopádně jsem zatím pozdržel prodej svého mazlíka a kdoví, jestli nakonec nepočkám na SIRF IV.
  • 0

#50 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2006 - 10:05

... Když jsem zakládal jednu cache, tak jsem v tomhle terénu měl ČB Vistu s patch anténou, která bere signál především shora. Když jsem pak na místo přišel s novou 60CS s helix anténou, která bere více dostran a tudíž i více odrazů, stačilo pohnout, o pár centimetrů a pozice se posunula řádově i o 10 m. Nebo přijít o půl hodiny později, kdy se posunuly družice. ..


I proto stále tvrdím, že obzvlášť při zakládání cache položit GPS na jedno místo a průměrovat měření může dát horší výsledky, než se s ní chvíli motat okolo a sledovat. Přinejmenším je dobré před publikováním cache souřadnice jít vícekrát zaměřit (v různém čase a postavení družic).
  • 0

#51 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2006 - 10:31

Ještě by mne zajímalo, jestli má někdo se SIRF III zkušenost s přesností v suťovitém terénu v horách, to je podle mne dost oříšek díky mnohočetným odrazům od různě natočených balvanů. Když jsem zakládal jednu cache, tak jsem v tomhle terénu měl ČB Vistu s patch anténou, která bere signál především shora. Když jsem pak na místo přišel s novou 60CS s helix anténou, která bere více dostran a tudíž i více odrazů, stačilo pohnout, o pár centimetrů a pozice se posunula řádově i o 10 m. Nebo přijít o půl hodiny později, kdy se posunuly družice.
Co pak v takovémto terénu udělá 60CSx?

Též by mne zajímala citlivost na odrazy a to jak v horách tak i ve městech. Podle mého názoru bude odchylka od skutečné pozice větší než s méně citlivou GPS. Největší problém bych čekal v budovách, kde je mnoho velkých odrazných ploch. S odrazy jsem se též už několikrát potýkal. Jednou jsem seděl na kamenu a pozoroval, jak souřednice cache se pomalu přibližovaly z mista vzdáleného 20m a pomalu odjely zas 20m na druhou stranu. A to jsem s GPS (ČB Vista) nepohnul a přijímal stále stejné družice (vše během asi 15 minut)
  • 0

#52 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2006 - 13:26

On prý opravdu při připojení na USB je napájen z toho USB, někde jsem to četl, dřívější modely to tak neměly.
A když jsme u těch baterek, někde jsem četl, že prý CSx a možná ani CS nesnáší lithiové tužkovky, které mají trochu vyšší napětí. Staré Visty s tím prý problém neměly. Osobně nepoužívám, tak nevím. Taky jsem je viděl v obchodě jen jednou v životě před mnoha lety a byly pekelně drahé.

ano, napájí se z USB (jede i s vyndanejma baterkama ), ale to dělal už barevnej Legend C !!!
  • 0

#53 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2006 - 18:27

Mate ve FW 2.50 cestinu ?
  • 0

#54 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2006 - 23:21

Mohl bys sem prosim hodit kousek te vystupni infromace, o ktere mluvis? Zajimalo by me jak to vypada. Z me gpsky leze informace velice zpracovana a dosud jsem netusil, ze by NMEA protokol zvladnul neco jineho.
Dik. Michal

Jeste, ze jsi se ozval, jinak by tu ty me bludy zustaly bez opravy. Abych se priznal, nevim, na co jsem myslel, kdyz jsem psal svuj predchozi prispevek. Samosebou, ze data z gpsky uz jsou korelovana, o datech z jednotlivych satelitu nemuze byt ani reci. Tady je 30s NMEA log z BT-338. Asi zbytecne dodam, ze tady je vysvetleni jednotlivych vet.
  • 0

#55 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2006 - 16:43

Mione, jeden dotaz ... ty uz si's x-ko koupil nebo ne ? (tva predchozi prohlaseni byla "nekoupim ani za nic") ... Ale qeci ... porad tady stouras v naprosto nepodstatnych vecech a snazis se na x-ku najit sebemensi chybycku a ihned z ni udelat kolosalni problem, ktery "naprosto znemoznuje GPS-ku pouzivat" ... mas k tomu nejaky duvod ? Zkus psat s mene dramatickymi zavery ... Napr. s tema zvukama ... ano, jsou slabsi, ale v aute, za jizdy po meste a se zapnutym autoradiem jsou upozroneni GPSky NAPROSTO BEZ PROBLEMU slysytelna .... bud a)mam supercitlivy usi, b)ty ses hluchej c)mam stesti, jako nikdo jinej na svete, ze mam hlasitejsi x-ko nez vsichni ostatni ... :-) Je totiz konecne treba rict, ze x-kova a ne-xkova rada gpsmapu jsou "nebe a dudy" ... a pokud si nekdo kupuje novou gps, je proste x-kova rada jasou volbou ... co se tyce prechodu, tam uz to tak jasne neni, zalezi na tom, na co konkretne ji chce clovek pouzivat ... ja teda prechodu ROZHODNE nelituju a nezaznamenal jsem zatim ani JEDINY problem, ktery by me nejak "zaznamenanihodne" omezoval v pouzivani X-kove gps proti te stare ... naopak, zaznamenal jsem dost veci "k lepsimu" ... pamet, rychlost, POIloader, CITLIVOST na signal tam kde ja to potrebuju ... to jsou pro me podstatne veci ...
  • 0

#56 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2006 - 16:52

zajimave informace. Pokud to omezily hardwarove, tak je to v p... protoze fw upgrade s tim nic moc neudela. Mam 60CS a hlasitost me nastesti celkem vyhovuje. Ale taky nechapu, proc tam nedaly regulaci hlasitosti. Ne kazdemu vyhovuje prednastavena hlasitost. Garmine, Garmine, ty hlavo dubova...:o)

Zvuky budou v gps urcite ve formatu normalniho "wavu" a jako takove budou dle meho nazaru na 90% ulozeny v ramci FW pristroje ... a tim padem lehce "zesilitelne" ... pokud pomineme to, ze i ty soucasne jsou naprosto bez problemu slysitelne ...
  • 0

#57 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2006 - 11:41

Jo, přesně ten samej projev - doma, uprostřed panelů, vidí dost satelitů a vše je ok. pak jdu do výtahu a protože dům má čtvercový půdorys, je šachta dole nejvíc ve stínu...Jak klesám výtahem, padá síla signálu, když někde kolem druhýho patra ztratím všechny. Vylezu z výtahu a po pár vteřinách jsem venku na plným signálu, ale už se nechytne !! A fakt stačí na vteřinu vypnout a zapnout GPS přijímač, ani není potřeba vypínat celou GPS, a ihned, do vteřiny, dvou se chytne...žil jsem v tom, že je to FW Bug. Ty mne přímo děsíš, že to vypadá na HW !!! Tohle mi Legend C nikdy neudělal !!

Třeba by bylo řešením v tom druhém patře vystoupit a zbytek seběhnout po svých :))

  • 0

#58 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2006 - 8:47

ano, napájí se z USB (jede i s vyndanejma baterkama ), ale to dělal už barevnej Legend C !!!

60CS bez baterek jen z USB opravdu nejede.
  • 0

#59 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2006 - 20:41

Mate ve FW 2.50 cestinu ?

Mame ...
  • 0

#60 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2006 - 10:26

mohu se zeptat jak se 60CSx při té citlivosti chová v blízkosti mobilu?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama