Přejít na obsah


Fotka

Jak to udělám v URWIGO?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
787 odpovědí na toto téma

#701 Varouch

Varouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 10:26

 
Asi před dvěma lety jsem měl velký problém s víceřádkovými komentáři ve stylu:

--[[ První řádek komentáře
Druhý řádek komentáře
Třetí řádek komentáře
--]]
Urwigo to při kompilaci bez problémů zkousnul, i v přístrojích to fungovalo, ale při stahování z wherigo.com to hlásilo chybu.

 

Bingo! Po odstranění víceřádkového komentáře to jde normálně stáhnout.Díky moc!

 

Jsou to normální hajzlové, keců plnou hubu a na wherigo serou, jediný, co vymyslej jsou p***viny typu challenges nebo 31 dementních suvenýrů  :angry:


  • 0

#702 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 11:10

Bingo! Po odstranění víceřádkového komentáře to jde normálně stáhnout.Díky moc!

 

Jsou to normální hajzlové, keců plnou hubu a na wherigo serou, jediný, co vymyslej jsou p***viny typu challenges nebo 31 dementních suvenýrů  :angry:

 

Tak to jsem rád, že to bylo zrovna tohle.

Na wherigo Groundspeak opravdu kašle. Zaplaťpánbů za to, že ty stránky ještě fungují aspoň tak, že se tam dá něco nového uploadnout a zase to odsud downloadnout.

Ono totiž, dle mého názoru, wherigo nenaplnilo jejich očekávání. Podívej se v detailu libovolné cartridge vpravo dole - je tam položka „Price: Free“. Z toho usuzuji, že z toho chtěli udělat něco na způsob obchodu jako u Apple nebo Google, kdy budou tvořeny komerční cartridge, za jejichž stažení se bude platit. Nevím, proč to padlo, ale tak trochu k tomu určitě přispělo malé rozšíření playerů - dlouhou dobu šlo wherigo hrát pouze na Garminech - Colorado, Oregon a určité řady automobilové navigace Nuvi. Teprve později se začaly objevovat implementace na chytrých telefonech. Mezitím Groundspeak zjistil, že potenicální komerční společnosti vývoj wheriga neláká, vývar z toho nebude, tak na to hodil bobek. Já si stejně myslím, že přijde čas, kdy stránky wherigo.com přestanou fungovat úplně. Nicméně si taky myslím, že takový Yourself jako tvůrce Urwiga by určitě dokázal podobné stránky vytvořit, takže by nemuselo být tak zle.

Předchozí odstavec je mojí čirou spekulací, ale docela bych si na to vsadil.


  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#703 Varouch

Varouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 11:26

Jj, stejně tak zabili třeba webcamy. Dobrej nápad, nehodil se do krámu, šum s tím na waymarking. Prý plnohodnotná náhrada! Stačí se podívat na web waymarkingu a je na první pohled vidět, že je to normální lež.


  • 0

#704 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 11:41

... třeba webcamy. Dobrej nápad, nehodil se do krámu, šum s tím na waymarking...

 

Já si tedy osobně myslím, že jim webcamy nijak zvlášť nevadily, ale že chtěli posílit význam waymarkingu. Proto tam tyhle „bezkešové“ typy přesunuli. Že to tím spíš zabili, je věc jiná. Ale to bych v tomhle vlákně už dál nerozebíral, jsme už hodně OT.


  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#705 Cracken79

Cracken79

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2013 - 0:21

Může mě někdo prosím trochu nakopnout? Přemýšlím, jak do cartridge zakomponovat možnost volby mezi automatickým a manuálním ukládáním. Ten "automat" bych rád udělal přes globální události zón. Taky by mě zajímal váš názor: je lepší autosave či manuál? Či kombinace obojího?


  • 0

#706 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2013 - 11:32

Bingo! Po odstranění víceřádkového komentáře to jde normálně stáhnout.Díky moc!

 

Jsou to normální hajzlové, keců plnou hubu a na wherigo serou, jediný, co vymyslej jsou p***viny typu challenges nebo 31 dementních suvenýrů  :angry:

 

Nebylo by vhodne udelat nekde databazi znamych problemu? Jestli jsem ji prehlidl, tak se omlouvam.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#707 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2013 - 12:36

Vim, ze je nekde dostupna databaze nefunkcnich veci,ale o tomhle nevim. Ted mne mozna nekteri budou kamenovat, ale pokud clovek neni schopen vyresit jednoduchou logickou ulohu nebo ji rozlozit na vice casti, tak aby ji vyresil, tak by se dle meho nazoru nemel radsi poustet do psani wheriga. Presto se snazim radit, ale pak vznikaji cartridge, ktere obsahuji logicke chyby, ktere se projevi jen nekdy, viz. Pahrbek (GC2A355). Klobouk dolu co autor ve svem veku dokazal a kdo vi, co dokazu v takovem veku ja, ale chyba tam proste byla a zrejme stale je (dle posledni aktualizace z roku 2012), prestoze jsem videl cartridge a napsal, kde presne je problem.

 

 

Může mě někdo prosím trochu nakopnout? Přemýšlím, jak do cartridge zakomponovat možnost volby mezi automatickým a manuálním ukládáním. Ten "automat" bych rád udělal přes globální události zón. Taky by mě zajímal váš názor: je lepší autosave či manuál? Či kombinace obojího?

 

Na zacatku udelat vstup nebo zpravu s dotazem a vysledek ulozit do promenne a za behu to pred automatickym ulozenim overit, zda opravdu ma ulozit. Ja osobne jsem spis za autosave, protoze clovek zapomina, pripadne si tim do jiste miry osetri clovek zkouseni odpovedi a obnovovani pri spatne odpovedi.


  • 0

#708 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2013 - 13:16

Vim, ze je nekde dostupna databaze nefunkcnich veci,ale o tomhle nevim.


Je to už nějakou dobu na wiki - viz sekce nazvaná „Na co si dát při tvorbě Wherigo pozor“ - http://wiki.geocachi...B_Wherigo_pozor.


  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#709 Varouch

Varouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2013 - 18:54

Může mě někdo prosím trochu nakopnout? Přemýšlím, jak do cartridge zakomponovat možnost volby mezi automatickým a manuálním ukládáním. Ten "automat" bych rád udělal přes globální události zón. Taky by mě zajímal váš názor: je lepší autosave či manuál? Či kombinace obojího?

Autosave dej do nějaké zprávy "po odkliknutí". Někde jsem četl (nevím kde), že je to nejjistější. Sám to mám ve všech cartridge a funguje je to bez problému. Manuální ukládání se provede buď při zavírání cartridge a nemusíš nic programovat, nebo si uděláš předmět "Ukladač" a do nějakého jeho příkazu můžeš dát zprávu a dále postupuješ podle 1.věty tohoto příspěvku. Podle mě je autosave lepší, pač ukládá a neotravuje.


  • 0

#710 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2013 - 23:30

Je fakt, ze automatické ukládání je fajn. Na druhou stranu je hráč odfiltrovanej od jakékoliv vlastní aktivity. V prvním Wigu jsem měl autosave, ale hned v další verzi už jsem to vypnul a nechávám akci čisté na hrací.
  • 0
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#711 Varouch

Varouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 7:36

Na druhou stranu je hráč odfiltrovanej od jakékoliv vlastní aktivity. V prvním Wigu jsem měl autosave, ale hned v další verzi už jsem to vypnul a nechávám akci čisté na hrací.

A v čem je teda lepší, že není odfiltrovanej od jakékoli vlastní aktivity?


  • 0

#712 Cracken79

Cracken79

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 17:17

Už jsem to vyřešil. Mám tam přepínání mezi autosavem a manuálem. Implicitně je od začátku cartridge autosave (hráč je na to upozorněn) a kdo s tím má problém, to prostě jednoduše vypne. Autosave mám navázán na odchod ze zóny.


  • 0

#713 Varouch

Varouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 22:04

Autosave mám navázán na odchod ze zóny.

Mohl by se k tomuto vyjádřit někdo zkušenější? Odchod ze zóny se mi moc nezdá jako vhodný moment...


  • 0

#714 Cracken79

Cracken79

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 22:33

Mohl by se k tomuto vyjádřit někdo zkušenější? Odchod ze zóny se mi moc nezdá jako vhodný moment...

Taky prosím o to, aby mi nějaký "zasloužilý umělec" poradil, že je lepší autosave příchodu do zóny, než při odchodu, protože těch možností výběru máme opravdu neskonale mnoho:D


  • 0

#715 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2013 - 6:43

Už jsem to vyřešil. Mám tam přepínání mezi autosavem a manuálem. Implicitně je od začátku cartridge autosave (hráč je na to upozorněn) a kdo s tím má problém, to prostě jednoduše vypne. Autosave mám navázán na odchod ze zóny.

 

Myslím si, že nejvhodnější okamžik pro uložení je splnění nějakého úkolu (např. zadání správné odpovědi). Odchod ani příchod do zóny podle mě není dobře - představ si, že příchodem do zóny zobrazíš nějakou instrukci a odchod uloží stav a zobrazí něco jiného. A když se hráč bude pohybovat na hraně zóny, můžou se tyto dvě věci stát těsně po sobě a hráč je v háji - instrukci neviděl a uložil se mu nesprávný stav, který mu nepomůže se vrátit.


  • 0

#716 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2013 - 7:24

Jo, presne tohle je v Pahrbek (http://coord.info/GL513WP9), ze je to v podstate navazane jen na vstup a odchod ze zony spolecne s automatickym ukladani. To je ale logicka chyba cartridge a nikoliv vada autosave. Na druhou stranu, kolikrat behem hry odkliknes dialog bez moznosti si ho znovu zobrazit, ale nastesti tam vetsinou neni kriticka informace.

 

A opet z druhe strany, uz jsem zazil cartridge bez autosave, kde se pri vstoupeni do skryte zony bez varovani spustil vstup vyzadujici napsani odpovedi, ktery pri spatne nebo nezadane odpovedi okamzite opetovne volal tentyz vstup. Takze jakmile se jednou spustil, tak se hra nedala ulozit. Temer prazdna baterie a otazka, kde hodne lidi nezna z hlavy odpoved, aby ja napsali je proste opacny extrem, ale to je opet problem v logice.


  • 0

#717 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2013 - 8:33

A v čem je teda lepší, že není odfiltrovanej od jakékoli vlastní aktivity?

Já v poslední době mám prostě problém s tím, že se všichni za mě snaží něco rozhodovat, nějak mi pomáhat a vůbec zasahovat do mých rozhodnutí. Třeba pozor, káva může být teplá, nůž Vás může zranit ....... Když jdu hrát nějaké wigo a po cestě neukládám a spadne mi, tak jsem holt jelito a patří mi to. Druhá věc je, pokud si to uložím, tak přesně vím kde. A můžu to třeba cíleně využít k opakovanému vstupu do nějaké zony s těžkým úkolem. A hlavně, s autosave je docela problém,  kam ho umístit. V podstatě asi jediné korektní místo je do posledního odkliknutí v zoně, která ale už musí být vypnutá. A měla by to být zpráva a ne dialog. (to jsem někde četl) A další problém je s puštěnými časovači.  


  • 1
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#718 Cracken79

Cracken79

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2013 - 8:55

Dobře, a co tohle: 

Ukládání hry - kdy neukládat
  • Situace: hráč vstoupí do zóny a to nastaví úkol jako hotový. Tím se vyvolá událost změny kompletnosti úlohy. Ta deaktivuje zónu, uloží hru a zobrazí hlášku. Na Oregonu se hra občas uloží nekonzistentní, po načtení je úkol nesplněný ale zóna deaktivovaná. Workaround: ?

(http://wiki.geocachi...B_Wherigo_pozor)

 

Takže ukládat při příchodu/odchodu ze zóny? Ne. Ukládat při kompletnosti úkolu v zóně? To bude problém, viz výše. A ukládání spolu s kompletností úkolu mimo zónu mi ne přijde logické... Takže si musíme vybrat to nejmenší "zlo". Ale které to je? 


  • 0

#719 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2013 - 9:17

Pokud se dobre pamatuju za skoleni, tak ukladani pri vstupu/opusteni zony neni problem. Jen jak uz napsal lubbez, tak je potreba dat to okamzite za zpravu. Tim, ze se ceka na odklepnuti od hrace je tam prodleva nejakou sekundu a stihnou se dokoncit predchozi operace (deaktivace zony, zmena kompletnosti ulohy, atd.).


Tento příspěvek byl upraven od Blexa: 01 listopad 2013 - 9:17

  • 0

#720 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2013 - 10:07

[OT]

Já v poslední době mám prostě problém s tím, že se všichni za mě snaží něco rozhodovat, nějak mi pomáhat a vůbec zasahovat do mých rozhodnutí. Třeba pozor, káva může být teplá, nůž Vás může zranit .......

 
Přesně tak, mluvíš mi z duše. Za chvilku budeme v kavárně s každou kávou podepisovat papír: „Beru na vědomí, že káva může být horká a že při manipulaci s ní je potřeba dbát zvýšené opatrnosti. Zároveň beru na vědomí, že prodejce se tímto zříká veškeré odpovědnosti za jakákoliv zranění nebo jiné újmy, které mi vznikly neopatrnou manipulací s nápojem.“ Dva podpisy, razítko, dvě kopie.
[/OT]
 

A k tématu: Ono vždy záleží na tom, PROČ chci jako autor automaticky ukládat. Třeba právě nechci, aby se hráč mohl vrátit k předcházejícímu stavu. Ale pokud by to mělo být jenom z důvodu, aby na to hráč nemusel myslet, tak je asi zbytečné si s tím lámat hlavu.

Faktem je, že se nikdy nezavděčíš všem. Spousta lidí je ráda, když je někdo vede za ručičku, aby nemuseli přemýšlet. A vyžaduje to. Ti pak při nějaké havárii cartridge budou nejvíc křičet, že to spadlo a předchozí stav nebyl uložený, takže to museli hrát znovu. Autor by si měl vybrat, co mu bude víc vadit - jestli ladění autosave nebo křiklouni, a podle toho se zařídit.

 

Jinak vhodným místem pro případný autosave je konec ucelené části - scény. Rozhodně bych to ale neumisťoval do obsluhy změny kompletnosti úlohy nebo na podobná místa. Lepším se mi jeví vytvořit si funkci např. „Úloha ta a ta splněna“ a v ní pak udělat postupně všechny kroky: nastavit úlohu jako kompletní, nastavit případné proměnné na požadované hodnoty, změnit aktivitu u zón, předmětů a postav a úplně nakonec případně provést uložení hry. A na vhodném místě pak funkci zavolat. A taky si to po sobě několikrát vyzkoušet - tj. zkusit si po autosave hru ukončit bez ručního uložení a následně obnovit.


  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama