Přejít na obsah


Fotka

Stavění "mužiků" - podle vás ano či ne ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
131 odpovědí na toto téma

#21 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2010 - 11:41

Citecka napsal/a:
Jéžišmarjá...


Muzu te ujistit, ze nejsem zadny ochranar a vetsinu z nich ani nemam moc rad, nicmene prirozenych kamennych poli u nas neni zase tolik a rozebirat je jen tak z rozmaru mi prijde fakt jako hloupost. A omlouvat to tim, ze se deji horsi veci je totez, jako kdybych ti vykradl byt a omlouval to tim, ze poslanci prece kradou ve vetsim, tak co ....

Ale nechci to dal resit, zalozil jsem tohle vlakno proto, ze jsem proste jen chtel vedet, co si o tom kdo mysli a pripadne proto, ze se nad tim treba aspon par lidi zamysli.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#22 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2010 - 11:45

Dr.Uli napsal/a:
minimálně popis co tam je a kde se píše, že každý může přidat mužíka


Cituji tvuj listing : Nechte se tedy i Vy inspirovat a postavte sveho muzika zde take.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#23 Dr.Uli

Dr.Uli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2010 - 11:53

nevytrhuj to z textu.psal si, že to vidíš na fotce. Chtěl si názor,tady ho máš. Nevadí a klíďo si mužíka,nebo viklánek postavím,když se na konkrétní místo bude hodit. A to je konec. BTW... stejná věta je na popisu toho místa. Myslim , že Kapsa naopak nechce vědět názor ostatních jak píše,ale všem a všude vnutit názor svůj.
  • 0
Dr.Uli & MaChinka Team

#24 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2010 - 12:12

Kapso, na jiném místě jsi napsal: (...) tyto stavby nemaji v nasem terenu zadny prakticky vyznam - je to jen obdoba toho, kdyz nekdo do fasady hradu vyryje "Byl jsem tady - Franta".

Tím jsi vlastně význam těch staveb odhalil. Snaha zanechat po své přítomnosti nějaké svědectví je lidská. Každý máme estetické a spirituální potřeby, přeskupené kameny mohou být prostředkem k jejich uspokojení.
Dávat rovnítko mezi naivní landart a poničené dílo lidských rukou (hrad, sochu, dům) mi připadá přehnané.

Osobně se mi různé stavbičky, kříže a jiné drobné zásahy do krajiny líbí, vidím v tom umění. Jako jsou krásné menhiry (ať ty novodobé na Mořině či Dívčích hradech, tak třeba kamenný pastýř u Klobuk), tak se mi líbí pyramida u Horní Stropnice, pagodky v řečišti Vltavy na trase GC1T6EN, nebo na skalnatých pláních. Vždycky žasnu nad umem stavitelů kamenné věže poblíž cache GCJ2X9 (a to je kousek od ní z kamení vyskládaný i labyrint) a zkamenělé vzkazy na dně Velké Ameriky jitří mou fantazii.

Je trpké, když "sochání" vede k radikální změně biotopu, ale přesto na tom nevidím nic hloupého. Ke kultuře to prostě patří. Někdo zachycuje krásu na fotografiích, jiný o ní píše a někdo ji zkrátka radostně dotváří.
  • 0

#25 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2010 - 12:34

Dr.Uli napsal/a:
nevytrhuj to z textu.psal si, že to vidíš na fotce. Chtěl si názor,tady ho máš. Nevadí a klíďo si mužíka,nebo viklánek postavím,když se na konkrétní místo bude hodit. A to je konec.

BTW... stejná věta je na popisu toho místa. Myslim , že Kapsa naopak nechce vědět názor ostatních jak píše,ale všem a všude vnutit názor svůj.


Ty to na te fotce nevidis? Proste tam bylo kamenne pole a uz tam neni. Dobre, tady mas ze stejne kesky jinou, pokud to ani tady nevidis, tak je debata opravdu zbytecna :
http://img.geocachin...490d7218417.jpg
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#26 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2010 - 12:41

PaWcz napsal/a:Osobně se mi různé stavbičky, kříže a jiné drobné zásahy do krajiny líbí, vidím v tom umění. Jako jsou krásné menhiry (ať ty novodobé na Mořině či Dívčích hradech, tak třeba kamenný pastýř u Klobuk), tak se mi líbí pyramida u Horní Stropnice, pagodky v řečišti Vltavy na trase GC1T6EN, nebo na skalnatých pláních. Vždycky žasnu nad umem stavitelů kamenné věže poblíž cache GCJ2X9 (a to je kousek od ní z kamení vyskládaný i labyrint) a zkamenělé vzkazy na dně Velké Ameriky jitří mou fantazii.


Jasne, krize, kaplicky a podobne drobne stavby mam taky moc rad (dokonce je primo vyhledavam) ale to je neco uplne odlisneho, jejich stavbou nedochazi k plosnemu poskozovani terenu a do nasi krajiny kulturne i historicky patri. U muziku tomu tak neni ale hlavne jde o poskozeni kamennych poli, kterych u nas neni mnoho ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#27 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2010 - 12:50

Toto vnímáme odlišně - podle mě i ty primitivní stavbičky z kamení patří do každé krajiny, kde se vyskytuje kamení. Je to dostupný materiál k tvorbě. Stavitelé kamenných řad u Kounova nebo na Klučku taky dali terénu dost na frak a dneska těm místům nelze upřít hodnotu (a je jedno, že nejspíš nejsou prehistorické). I ta města zkamenělců mají svého genia loci.
  • 0

#28 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2010 - 13:09

Asi to fakt vnimame jinak - podle me ma tohle co do genia loci, do esteticke hodnoty i z hlediska naruseni terenu do Kounova hodne daleko ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#29 Dr.Uli

Dr.Uli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2010 - 13:14

kapsa napsal/a:


Ty to na te fotce nevidis? Proste tam bylo kamenne pole a uz tam neni. Dobre, tady mas ze stejne kesky jinou, pokud to ani tady nevidis, tak je debata opravdu zbytecna :
http://img.geocachin...490d7218417.jpg


fotka z přelomu podzim/ zima... Je zajímavé jak vidíš pod to listí. Na té své opravdu nevidím a na místě samém to taky poznat není. Věřím ti,ono od kompu je to určitě lépe vidět než v reálu,když bylo všude cca 5 cm listí a někde ještě 5 cm sněhu. Myslim,že srovnáváš nesrovnatelné.
  • 0
Dr.Uli & MaChinka Team

#30 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2010 - 13:33

Dr.Uli napsal/a:

kapsa napsal/a:

Ty to na te fotce nevidis? Proste tam bylo kamenne pole a uz tam neni. Dobre, tady mas ze stejne kesky jinou, pokud to ani tady nevidis, tak je debata opravdu zbytecna :
http://img.geocachin...490d7218417.jpg

fotka z přelomu podzim/ zima... Je zajímavé jak vidíš pod to listí. Na té své opravdu nevidím a na místě samém to taky poznat není. Věřím ti,ono od kompu je to určitě lépe vidět než v reálu,když bylo všude cca 5 cm listí a někde ještě 5 cm sněhu. Myslim,že srovnáváš nesrovnatelné.


Ale na te fotce zadne listi neni ! :D

Jen pro poradek : ja od zacatku mluvil o uplne jine kesi (navic v chranenem uzemi) a tim padem i jine fotce v listingu. K tve jsem napsal pouze kdysi write note a vadi mi na ni to, ze v ni primo nabadas k dalsimu "budovani". To, jak to tam bude vypadat casem ukaze zase jen cas. Ten ale bohuzel neukaze, kolik lidi se tim bude "inspirovat" a delat neco podobneho i v rezervacich ....

Jinak rozhodne nejsem z tech, co jen sedi u PC a takovych mist vidam na vandrech celkem dost. Ale to je fuk, kdyz mas pocit, ze je vse OK a ze to tak ma byt, tak se nerozciluj, vzdyt o nic nejde. Ja ani necekal, ze budou mit vsichni stejny nazor jako ja ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#31 Dr.Uli

Dr.Uli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2010 - 13:41

kapsa napsal/a:
Ale na te fotce zadne listi neni ! :D

Jen pro poradek : ja od zacatku mluvil o uplne jine kesi (navic v chranenem uzemi) a tim padem i jine fotce v listingu. K tve jsem napsal pouze kdysi write note a vadi mi na ni to, ze v ni primo nabadas k dalsimu "budovani". To, jak to tam bude vypadat casem ukaze zase jen cas. Ten ale bohuzel neukaze, kolik lidi se tim bude "inspirovat" a delat neco podobneho i v rezervacich ....

Jinak rozhodne nejsem z tech, co jen sedi u PC a takovych mist vidam na vandrech celkem dost. Ale to je fuk, kdyz mas pocit, ze je vse OK a ze to tak ma byt, tak se nerozciluj, vzdyt o nic nejde. Ja ani necekal, ze budou mit vsichni stejny nazor jako ja ....


Tak to jsem si text špatně vyložil... Na té fotce co o ní mluvíš listí opravdu není.
  • 0
Dr.Uli & MaChinka Team

#32 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2010 - 13:49

A jéjé, zase se to tak zvrhlo v osočování a hájení jediné své pravdy a ničí jiný názor není hodný existence...

Díky Kapsovi, že toto téma otevřel, mě to naopak dalo pohled z jiné strany, proč né. A nezdálo by se mi, že někoho napadl nebo něco hájil.

Každopádně všechno plyne z lidské hlouposti na jedné straně lidi, kteří přírodu opravdu nemilosrdně devastují a něco jako "být ohleduplný" jim nic neříká a na druhé straně zběsilé ochranáře, kteří vidí v každém člověku zákeřného škodiče. Jenže jak chcete chránit přírodu před lidmi, když jim jí různými zákazy znepřístupníte? Z TV a Internetu toho asi moc nepochytí. A chce to vnímat názory jiných a přemýšlet o nich.

Všechno má dvě strany mince, a pokud tyto strany k sobě nenajdou cestu, půjde to všechno do p.dele! ..... Podobně jako v této diskuzi.
  • 0

#33 Dr.Uli

Dr.Uli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2010 - 14:00

Počkej, teď se toho chytne TV Noha a večer je ve zprávách jak geocaching ničí přírodu... :)
  • 0
Dr.Uli & MaChinka Team

#34 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2010 - 14:02

Nikdy mě žádná neznámá mozkosíla nenabádala postavit mužíka, nikdy jsem nepotřeboval z mužíka čerpat sílu ani rovnováhu. To udělá příroda nebo místo samo spolehlivě i bez mužíka. Nikdy mě také na těch mužíkách nepřišlo nic divného, nikdy jsem se nepozastavil nad širšíma souvislostma. Na Korsice jsem je uvítal při výstupu na Monte Cinto, na Tanečnici jsem je chápal jako dotvoření mystična, Na Kasárnách, nedaleko Javorinského pralesa jsem udělal krabku a při spatření nedaleko stojících mužíků už jsem si klepal na čelo. Teď to začínám vidět jinak a až si moje děcka budou chtít takového mužíka vytvořit, budu sakra přemýšlet jestli to někomu neublíží a radši jim to nerozmluvím. Díky ti Kupso za tohle téma a za osvětu.
  • 0
www.povetrnik.cz

#35 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2010 - 14:37

Nesnáším ochranáře. Lidé, kteří mají extrémě ochranářské názory, by měli začít u sebe a vrátit se do jeskyně! Vlastně tam ne, protože by dlouhodobým obýváním poškozovali krasové útvary a ohrožovali zimující netopýry. Tak teda zpátky na stromy! Tam raděj taky ne, lezení po stromech asi nebude zrovna moc šetrné k těm stromům. Kam by vlastně měli jít? Vždyť jen pouhá existence člověka, jako živočišného druhu je neekologická.
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#36 Jarouch

Jarouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2010 - 15:07

Díky Kapsovi za jeho osvětu, taky jsem poblíž jedné kešky postavil mužíčka už to víckrát neudělám (pakliže to nebude v lomu).
  • 0

#37 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2010 - 15:12

Docela snadno si dovedu představit, jak se za sto let někdo vzteká, že vandalové rozebírají historické mužíky, a kameny rozhazují kolem a vytvářejí kamenná pole...
  • 0

#38 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2010 - 15:22

pavels napsal/a:
Docela snadno si dovedu představit, jak se za sto let někdo vzteká, že vandalové rozebírají historické mužíky, a kameny rozhazují kolem a vytvářejí kamenná pole...


......... a jesterky, zijici v exkluzivni vyskove stavbe, nahle nemaji kde bydlet :)
  • 0

#39 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2010 - 15:25

Dain a Olik napsal/a:

pavels napsal/a:
Docela snadno si dovedu představit, jak se za sto let někdo vzteká, že vandalové rozebírají historické mužíky, a kameny rozhazují kolem a vytvářejí kamenná pole...


......... a jesterky, zijici v exkluzivni vyskove stavbe, nahle nemaji kde bydlet :)


.................. a historikové se bouří
  • 0

#40 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2010 - 15:32

Mau Loftin napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:

pavels napsal/a:
Docela snadno si dovedu představit, jak se za sto let někdo vzteká, že vandalové rozebírají historické mužíky, a kameny rozhazují kolem a vytvářejí kamenná pole...


......... a jesterky, zijici v exkluzivni vyskove stavbe, nahle nemaji kde bydlet :)


.................. a historikové se bouří


........... a kapsa mladsi na gc.cz zaklada vlakno: "nove vytvorene kamenne pole nici puvodni stepni floru a faunu" ;)

(pro michala kapsu - neber to jako utok, je to jen sranda :))
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama