Přejít na obsah


Fotka

Kačeři na koloběžkách


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
577 odpovědí na toto téma

#101 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 21:46

WOOX má kvalitní hliníkový rám s dobrou geometrií, který dobře drží - což je klíčové. Ostatní komponenty jsou levnější, aby byla udržena nízká cena. Čili vše co se da vyměnit doporučuji časem vyměnit za lepši ;) Jinak Woox koloběžky se daji sehnat již za 4700kč ( nové se záručákem ;) )
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#102 iiann

iiann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 23:17

Kniga napsal/a:
Uz delsi dobu uvazuju nad kolobezkou, jenez porad nemuzu schrastit porebny penize... ted jsem narazila na tenhle model.. ty tri tisce bych snad dala docela brzo... ale co to znamena mirny teren?

http://www.worker.cz...ropy-26-a20-new

Pak jeste zvazuju tuhle, ale tam je cena dvojnasobna a nic moc o ni neni napsano... http://www.woox.cz/k.../kick-scoot-66/

Ostatni co jsme nasla uz se mi zdajimoc drahe na rekreacni jezdeni tu a tam za keskama... Nemate nekdo zkusenost s temahle dvema znackama? diky.


Worker neber, za cenu jen o trochu vyšší můžeš mít podstatně kvalitnější koloběžku české výroby. Ten Worker má, mimo zpracování, zcela zásadní nevýhodu, a to naprosto nesmyslně vysoké stupátko. To využiješ skutečně jen v terénu při sjezdu. Při normální jízdě tě velice brzo začně bolet stojná noha. Mohu doporučit Mibo či Kbike. Mibo sám mám, sice jen chvíli, ale oproti čínské Intrea (která je srovnatelná s fy Worker) je to obrovský rozdíl. Kbike má zase asi nejlepší reference, ovšem momentálně jsou na ně pořádníky a největší model má kolečka jen 16" a 12".
Nehodila by se ti vlastně spíše menší koloběžka?

Dain a Olik napsal/a:
mrkni se na stranky miba, byval tam seznam prodejcu, tak by mohli mit treba i nejake drobne dily. nebo objednat rovnou z miba. ale kdyz nad tim tak premyslim, bude lepsi si to nechat poslat, nez obihat prodejce. :)

Nakonec jsem napsal přímo do Miba a měli by mi je poslat. Už jsem si stihl oba kotníky rozsekat tak, že teď na kolobku raději nelezu, aby se mi to vůbec zahojilo:)
  • 0

#103 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2011 - 3:53

No chci tu kolobezku na lesni a polni cesty... proste na turistiku.. Po meste sni jezdit moc nehodlam, takze jsme myslela ze vetsi kola jsou lepsi.. Neboo ne?
ta mibo se mi zda dost uz draha, ale nasla jsme jeste vcera Kostku tuhle:
http://www.nakolobce...p?sid=100&p=156

A vzhledem ktomu ze mam psa tak zvazuju, jenze to je fakt na koupi az tak na konci prazdnin... takze bych radsi neco levnejsiho, tohle bude asi na 15 kg psa zbytecne? Jako ty lepsi penumatiky a tak, ze?

http://www.nakolobce...p?sid=100&p=303
  • 0

#104 iiann

iiann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2011 - 13:33

Kniga napsal/a:
No chci tu kolobezku na lesni a polni cesty...


Tak v tom případě určitě něco většího... Myslím, že ta Kostka Hill Cross by mohla být ideální. Měl by k ní jít přikoupit i držák pro vodítko za 450,-.
  • 0

#105 wlado

wlado

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 15:59

Ahojte, prosim vas, ma niekto skusenost s so znackou Yedoo? Vdaka.
  • 0

#106 Kvacus

Kvacus

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2011 - 10:07

To je super, ze tolik lidi jezdi na kolobkach, mozna si brzy prestanu pripadat jako exot :)) Prozatim ji pouzivam vic na jezdeni se psama nez na kesky, ale behem leta to hodlam zmenit. Mam kolobku od Zeniska a do terenu je naprosto neprekonatelna a zrejme neznicitelna :-))

Vložený obrázek
  • 0

#107 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2011 - 14:25

wlado napsal/a:
Ahojte, prosim vas, ma niekto skusenost s so znackou Yedoo? Vdaka.


Yedoo jsem zatim jen videl, co se tyka komponent nemam tuseni, ale uz jen na oko prvni vec co mi vadi, ze ma priserne vysoko naslap, nevim ti konstrukteri co to navrhuji asi nikdy na kolobrnde nestali. A chudaci decka, co jich tu na tom musi jezdit, bych se nedivil, kdyby na kolobku uz nikdy nechteli po par kilacich...

www.lindnerovi.cz tady jsou solidni recenze kolobezek, odtud bych asi zacal...
  • 0

#108 wlado

wlado

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 8:21

Dakujem. Ma to byt moja prva kolobezka, preto nechcem nic drahe, este neviem, co to so mnou urobi... :) Preto Yedoo Mezeq, dokonca mam info, ze vyska naslapu je len niekolko cm, takze neviem... Aka je optimalna vyska na dlhsie vylety po ceste?
  • 0

#109 Bombis-27831

Bombis-27831

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 12:05

Nekolik centimetru muze znamenat 4 nebo taky 8 a u kolobezky je to sakra rozdil. Akorat sjezdovy maji kolem 20. Bohužel se mi nepodvelo najít žádnou specifikaci, kde by tenhle udaj uvadali. Podle obrazku vypada stejně vysoka, ne-li vyšší, jako ta moje. Mam 7.5 cm + ještě trubky a už jsi skoro 10 cm nad zemí. Takže budeš-li jezdit v terenu (ten Mezek se na to tváří) je lepší vyšší, ale přes těch 7 čísel bych v případě cestovní kolobky (silnice+teren) osobně už nešel. Na silnici klidně 4. Zrovna přemejšlim jestli nevyměnit plaště abych se dostal aspon o centimetr níž. Edit: uz jsem to našel. 7 cm, ale ta vaha 11,8 kg je celkem dost. Aby tě první kolobka po pár kilákach hned neodradila. Ono táhnout 12 kilo a dělat u toho dřepy je celkem pakec. Ale na druhou stranu: na stejně vysokej, naloženej na vanr (spacak, celta, hadry), jsem dal 70 kilaku za den, takže jde to, ale dře to.
  • 0
Jsem kačer vyžírka a nestydím se za to.

Žáby nelíbám!

#110 wlado

wlado

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 13:00

Vdaka. Ked to porovnam s inymi vyrobcami, je to fakt dost... Takisto som si vsimol tu hmotnost, ale ako som uz pisal, nechcem moc investovat, najprv vyskusam... Najlepsie by bolo najst niekoho, kto ma s touto kolobezkou skusenost, ale to je problem... Dokonca u nas je situacia uplne ina ako v Cesku. V Piestanoch budem pravdepodobne prvy... :)
  • 0

#111 Geo Gadget

Geo Gadget

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 14:47

wlado, mam yedoo s velkym prednim kolem a naprosta spokojenost, ten naslap rozhodne neni 10 cm nad zemi, ale o dost mene. Jedine co jsem udelal, ze jsem sundal stojanek, protoze jsem si nepekne nabil hubu kdyz jsem se o nej zarazil pri skoku na obrubnik :)
  • 0

#112 Bombis-27831

Bombis-27831

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 16:13

Wlado: neboj, v Pieštanoch budete minimalně 3. Viz www.e-kolobezka.cz/cs/blog/vytuneny-crossmax-a-mibo-universal-prispevek-kolobezkaru-44.

Prave jsem dorazil domu a změřil tu Kostku,
světlá výška 7,5, našlap 10 cm.
  • 0
Jsem kačer vyžírka a nestydím se za to.

Žáby nelíbám!

#113 wlado

wlado

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 18:03

dakujem moc, asi som rozhodnuty... ze su v PN uz 2 ks kolobezkarov som nemal ani potuchy, ale ako som to cital, s nimi do partie asi nepojdem...:) ale potesilo :)
  • 0

#114 goodhoko

goodhoko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 18:50

Kolobežky jsou na kešování asi nejelšpí dopravní prostředek! Já osobně zatím jenom sním, ale zkušenosti mám například s kbike racemax. Náš trnér na atletice má firmu co koloběžky prodává, www.e-kolobezka.cz Maií dobré ceny, doporučuji tam kouknout. Jsou to odborníci na slovo vzatý, jsou mezi nimi mistři a vice mistři světa!
  • 0

#115 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2011 - 22:42

Kam se hrabou koloběžky :D

http://parovoz.com/g...0718_328804.jpg
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#116 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2011 - 22:50

Ty se směješ, ale já si to jednou ubastlím! :))
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#117 blatoplaz

blatoplaz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2011 - 7:27

Hlásím se do klubu. Na kolobrndě jsem začal jezdit (nepočítám dětské hrátky)před 23 lety. Začínalo se na upravené dětské koloběžce z DDR, pak vlastní výroba a nyní mám K5 Nemám problém ujet za den 100km. Nyní zvažuju koupit nějaký závodní stroj ve stylu Kostka Racer, samozřejmě spíše na sportovní ježdění než na kešky. Dobrý lov a trhněte si nohou :-)
  • 0
Zážitky nemusí být dobré, ale silné!

#118 kutitko

kutitko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2011 - 10:20

Ahoj všichni, jak to tu čtu, tak taky přemýšlím o koloběžce:)...Pro začátek chci samozřejmě něco levnějšího-co říkáte tedy na totohttp://www.svetkolob...doo-mezeq-disc/? Díky
  • 0
Šipka vede kamkoliv, jenom né za keškou...ale to se poddá!
Acer n311 na listingy, HTC Kaiser, stařičký Béďa

#119 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2011 - 12:13

yedoo se rozjeli teprve v posledni dobe (zejmena hrackarstvi jsou detskymi kolobezkami zahlceny), takze zkusenosti zatim nejsou, protoze ji nikdo nema. vyjma tedy tech deti, ve vysocanech ji snad dostala tretina k vanocum :) takze jen takove postrehy na dalku - vazi to uz sakra hodne - uz bylo psano vyse bombisem. potom bych si tam urcite predstavil blatniky - takze penize navic, pokud je vubec delaji! ja jsem zvykly na riditka s rohy - takze dalsi penize navrch, stupatko bych si taky predstavil o par centimetru delsi. no a pak je jen takova otazka - proc je ta kolobezka safra pomalu dvakrat levnejsi nez jine ceske stejne velke. no a pak uz jen muj osobni nazor - mne se yedoo nelibej :D ta treti tyc ramu od stupatka k riditkum co s dalsima dvama tycema vytvari dohromady takovou zvlastni jehlanovitou konstrukci se mi proste nelibi. jinak bych rekl, ze to jezdit i drzet bude, jen treba komfort a pohodli bude horsi - ale to je ciste muj tip a usudek.
  • 0

#120 kutitko

kutitko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2011 - 17:37

Díky za názor;) a pokusím se to trochu přiblížit podle tvých parametrů. Váha-žádné 30km tůry na tom absolvovat nebudu, spíše typ: přivézt do města keše a tam se přiblížit. Blatníky-to mi zas až tak nevadíB). Rohy-žádnou Sněžku vyšlapávat nebudu(ikdyž jednou možná jo:D). Stupátko-to mi je asi jedno...Každopádně za názor ještě jednou díky, asi se v tom pohybuješ víc no:)
  • 0
Šipka vede kamkoliv, jenom né za keškou...ale to se poddá!
Acer n311 na listingy, HTC Kaiser, stařičký Béďa




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama