Přejít na obsah


Fotka

Ochrana keší před finalky.com


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
220 odpovědí na toto téma

#181 Animuk

Animuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 12:27

scarabeus napsal/a:
Já bych tam místo toho všeho dal jen: Sledujte finalky.com, a když se tam vaše cache vyskytne tak zakročte. Požadujte stažení, ...


Rád bych také přiložil svoje polínko na oheň. Geocaching je hra. Pokud se hra hraje podle pravidel, je zábavná. Pokud se švindluje, velmi rychle ztrácí "glanc". Opisování finálek je něco podobného, jako používání cheatu u počítačových gamesek. Kdo je použije, rychle hru dohraje a ztrácí pro něj smysl.

Ten kdo se přihřívá na popularitě geochachingu, je parazit. A provozovatelé finalek.com patří do této skupiny.

Na uvedený server doporučuji naopak NEKLIKAT, obsah NESLEDOVAT, a důsledně ho IGNOROVAT. Podle mě, by se ho měl každý správný kačer štítit.

A hlavně:
  • 0
Nepropadejte panice!

#182 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 12:31

Rozarka napsal/a:
...bez tužky a papíru budiž, ale bez X, které lze zjistit pouze z logbooku ???

iterací
  • 0

#183 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 12:32

Rozarka napsal/a:
...bez tužky a papíru budiž, ale bez X, které lze zjistit pouze z logbooku ???

při troše snahy se dá jedno tipnout a dopočíst zpětně. Když by jich chybělo víc tak už je těch kombinací asi moc...
  • 0

#184 Rozarka

Rozarka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 12:39

Parkis napsal/a:

Rozarka napsal/a:
...bez tužky a papíru budiž, ale bez X, které lze zjistit pouze z logbooku ???

při troše snahy se dá jedno tipnout a dopočíst zpětně. Když by jich chybělo víc tak už je těch kombinací asi moc...


Ale já nemluvím o tipování a, b, c ... To se dá v poho a tak jsme to na místě dělali, pokud jsme zjistili, že nám to nevychází. Mluvím o X, které je dané ownerem, zapsané v logbooku, bez kterého se nedají spočítat souřadnice následujícího Amberu
  • 0

#185 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 12:49

Rozarka napsal/a:
Ale já nemluvím o tipování a, b, c ... To se dá v poho a tak jsme to na místě dělali, pokud jsme zjistili, že nám to nevychází. Mluvím o X, které je dané ownerem, zapsané v logbooku, bez kterého se nedají spočítat souřadnice následujícího Amberu

ale vždyť já taky :) pokud máš a,b,c.. dobře, tak prostě zkusíš dosadit odhadem nějaké x a koukáš kam to vychází. v mapě už pak uvidíš jestli to vychází "rozumně" nebo ne. Podle toho buď přidáš nebo ubereš. Ale to už je dost mimo téma.
  • 0

#186 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 13:10

Proboha... hlavně nezačněte hledat nepravosti v každém a ve všem. "Tenhle určitě podvádí, protože neměl tužku" :D Od té doby, co si nezapisuju všelijaká bonusová čísla prehistorickým způsobem tužkou na papír, už je neztrácím. A samozřejmě, že se dá při výpočtu souřadnic obejít bez chybějícího čísla, někdy i bez více čísel, záleží na vzorci a na šikovnosti. Některé keše mají tak pěkně překombinovaný vzorec pro výpočet souřadnic, že k nim není potřeba ani jedna vstupní hodnota :D
  • 0

#187 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 13:28

Prodám souřadnice všech tradiček. 1ks za dolar. V databázi mám všechny celosvětově publikované :)
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo


#188 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 484 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 13:35

Nejde o to hledat nepravosti v kazdem, spis o zamysleni nad tim ze drive se take vsechny kesky nelovili tak jak si autor pral... ale budiz... ja to tema vidim spis nez ochrana kesi pred finalky.com jako ochrana kesi pred "nepoctivymi" kacery, a v tu chvili bych reseni videl jinde nez v disable, protoze to se pak dotyka vsech...
  • 0

brundi
 


#189 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 14:35

Animuk napsal/a:
Na uvedený server doporučuji naopak NEKLIKAT, obsah NESLEDOVAT, a důsledně ho IGNOROVAT.
A hlavně:


Moje řeč - a hned bud po problému.
  • 0

#190 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 16:14

Ponik napsal/a:

dr.vota napsal/a:

Ponik napsal/a:
PS. každý, kdo tu přestane omílat a dělat tak reklamu téhle pitomině dostane ochutnat Jamajský mrkvový koláč :D:D (

a recept by nebyl?:)


Byl.... na porci pro jednoho Poníka potřebuješ:
3 hrníčky nasekané nevařené mrkve
4 vejce
800g hnědého cukru
...

Vážně je tam 800g=0,8kg cukru? Není to moc na jeden pekáč? :D
Ale jinak bych to zkusil, díky
  • 0

#191 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 16:20

Olivin napsal/a:

MildaPajda napsal/a:
...
Ani kdyz je "archived" !!! Zapis do logbloku je "svaty" !!!

Blbý pravidlo. Občas se nějaká krabička na chvíli zavře, protože tam hnízdí ptáci, aby je lovci nerušili. Tak to je tedy zbytečný, protože tam stejně někteří troubové polezou :(

Tenhle závěr jsem asi úplně nepochopil. Disable je přece hint pro kačery, aby na kešku nechodili, protože není aktivní. Ale kdo ji má už 1/2 roku staženou v GPS a nepodívá se na aktuální stav, ten se na místo dostane. Například. A naopak když někdo pro krabku poleze v období kdy tam hnízdí ptáci a owner ještě nestihl nahodit "disable"?

Ponechal bych to pokud možno na zdravém rozumu kačerů. Každý by měl přece zvážit situaci na místě.

BTW: čeho v takovém případě dosáhnu ex-post smáznutím logu? Ftáci jsou už vyplašení, zpětně to nenapravím, a ... akorát dotyčný prasohledač nedostane "bod". Takže jsme zase u těch bodů :).
  • 0

#192 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 17:28

Cubky napsal/a:A co mu brani v tom mazat (ci jinak nicit) zapisy v papirovem logbooku? :)

Zdravy rozum? I kdyz podle toho co pise si nejsem jist, zdali nejakym disponuje :D:D

Olivin: pravidla bys mel znat, obzvlaste kdyz hrajes, ne?

mh.mail: naprosto spravny postup, vcetne dodatku. Nicmene to se muze "nafrnet" a zaarchivovat rovnou.

Vláček: chapes to spatne, souradnice finalek se NEKUPUJI. Aktualne nejsou nijak dostupne a PRY maji byt dostupne od 20.6. a navic ZADARMO ;).

Mimon_team: co se tyce tvych zaveru o desitkach novych logu, tak jsem to zde jiz taktez zminoval. Nekteri ovsem ziji v tom, ze vsichni najednou budou lovit tu jejich pouze pres finalky. Jak zde zminil Autacek - rvou hlavne ty "plevy".

Cubky: a proto zakazeme nejlepe i vidlicky, vzdyt se s tim da zabit!

FISATA: nebo za par dni zadarmo a vsechno :D

Rozarka: vsak ti nikdo nebrani lustit ted nebo lustit za rok (analogie lanovky a moznosti jit pesky). Holt kdo chce jet lanovkou, tak pojede a kdo si to bude chtit vyslapnout pesky, tak pujde pesky.

Animuk: spravne, ztrati glanc pro ty svindlire a nebudou hrat a sami odpadnou. Tak proc je neustale resit?

A nakonec, abych byl v souladu s tematem - mam jasnou a jednoduchou OCHRANU - zakladejme kese na zajimavych mistech a nevymyslejme pitomosti. Potom nebudou finalky.com nikoho zajimat.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#193 rebel

rebel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 17:49

[b]S474N napsal/a:

A nakonec, abych byl v souladu s tematem - mam jasnou a jednoduchou OCHRANU - zakladejme kese na zajimavych mistech a nevymyslejme pitomosti. Potom nebudou finalky.com nikoho zajimat.


To je správný názor a já doplním : zakládejte jenom "Traditional cache" a finalky.com budou v prd.li :D:D:D
  • 0

#194 Cubky

Cubky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 18:36

S474N napsal/a:
Cubky: a proto zakazeme nejlepe i vidlicky, vzdyt se s tim da zabit!


Ne zrovna stastne prirovnani...
Clovek, ktery vidlickou jiz zabil, je vetsinou uz pod dohledem, avsak clovek, ktery kesku znicil, pod dohledem logicky neni, tudiz muze nicit znova a navic zadarmo. ;)
  • 0

#195 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 19:03

Cubky: kesky se kradou/nici i ted. Jaky v tom bude rozdil?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#196 Hobako

Hobako

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 19:17

Je pozoruhodé, jak ten chlapík, co se také zřejmě narodil v kině, proto všechny poučuje a peskuje, jak se nemůže dočkat, až budou zprovozněny finalky, viz http://www.geocachin...18-7e9b38605684. Hm, trošku fuj ...
  • 0

#197 geostorm

geostorm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 19:35

Hobako napsal/a:
Je pozoruhodé, jak ten chlapík, co se také zřejmě narodil v kině, proto všechny poučuje a peskuje, jak se nemůže dočkat, až budou zprovozněny finalky, viz http://www.geocachin...18-7e9b38605684. Hm, trošku fuj ...


At si plácá co chce, na něj si už každý názor udělal.
Mě spíš se.e, že zveřejňuje jak vypadá keš.
  • 0

#198 Cubky

Cubky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 20:00

S474N napsal/a:
Cubky: kesky se kradou/nici i ted. Jaky v tom bude rozdil?


Zacnou se krast/nicit i slozite mysterky + zacnou nicit/krast lide., kteri na tu stranku narazi nahodou a nebudou mit vsech pet pohromade. Tedy imho vzroste umrtnost o nejake to procento, coz neni zrovna pozitivni...
  • 0

#199 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 20:07

Hobako napsal/a:
Je pozoruhodé, jak ten chlapík, co se také zřejmě narodil v kině, proto všechny poučuje a peskuje, jak se nemůže dočkat, až budou zprovozněny finalky, viz http://www.geocachin...18-7e9b38605684. Hm, trošku fuj ...

:) jo jo, souhlas, dětskou literaturu od Ondřeje Sekory jsem měl v oblibě..
  • 0

#200 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 20:39

geostorm napsal/a:

Hobako napsal/a:
Je pozoruhodé, jak ten chlapík, co se také zřejmě narodil v kině, proto všechny poučuje a peskuje, jak se nemůže dočkat, až budou zprovozněny finalky, viz http://www.geocachin...18-7e9b38605684. Hm, trošku fuj ...


At si plácá co chce, na něj si už každý názor udělal.
Mě spíš se.e, že zveřejňuje jak vypadá keš.

Aha, tak to je on, ten přechytralej brouk Pytlík. Na eventu se říkali humorné? historky o drsném satanistovi a já nevěděl o koho jde. Už je mi to jasný :)
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama