Přejít na obsah


Fotka

Ochrana keší před finalky.com


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
220 odpovědí na toto téma

#161 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 10:40

galdra napsal/a:
Oznamuji tímto, že moje keše, které jsou na finálky.com disabluju a mažu všechny found it ode dneška. To bude do té doby, dokud to ty magoři nestáhnou.

Takto amatérsky ne, pane kolego. Jak vidíš, tak strážce psaných pravidel se hned ozval.

Správný postup je tento:
1. Dojdi na místo uložení a krabičku fyzicky odnes.
2. Disabluj.
3. Každý nový log zkontroluj, jestli v logbooku je či není. Tolik jich zase nebude a bude se to týkat těch z konce.
4. Log, který nenajdeš, smaž.

Připrav se ovšem na to, co bude následovat:
- Velice brzy se na tvé keši objeví "Needs Archive" log. A pravděpodobně nikoliv jeden. Sice existuje spousta krabiček, které jsou disable déle, než v pravidlech uváděný čas, a nikomu nevadí, tvoje disable bude ale působit jako červený hadr na býka. Po pravdě řečeno, tyto požadavky budou nejen z hlediska psaných pravidel oprávněné.
- V souvislosti s NA se ti také ozve některý z reviewerů s dotazem, do kdy keš obnovíš. Připrav se na to, že lhůta, kterou dostaneš, rozhodně bude kratší, než doba, po kterou budou "finálky" existovat. To znamená, že ti v reálně krátké době bude hrozit nucená archivace.
V takovém případě archivuj rovnou.
  • 0

#162 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 484 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 10:41

Ja na jednu stranu rozhorceni chapu, na druhou jsme ted vsichni a priori vinni a vylustene souradnice teda nechame v supliku :(
  • 0

brundi
 


#163 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 10:55

mh.mail: Nechápu. Souřadnice finálky kupuji proto, abych si mohl kešku fyzicky odlovit. Kdybych chtěl jenom zalogovat návštěvu, tak si nemusím nic kupovat, ne? Takže ten postup vzhledem k finálkám.com neřeší vůbec nic.
  • 0

#164 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 10:56

galdra napsal/a:
Oznamuji tímto, že moje keše, které jsou na finálky.com disabluju a mažu všechny found it ode dneška. To bude do té doby, dokud to ty magoři nestáhnou.

Hmmmmm :-( Mam od zimy vylusteno a ted za tyden jsme se tam zrovna chystali dat cely Amber, k tomu Kaer Morhen atd. Tzn ze cely plan na vikendove kesovani vzal za sve:-(
A ja se tam k vam na sever tak tesil...
  • 0

#165 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 11:18

Olivin napsal/a:

S474N napsal/a:
galdra: no tak v prvni rade by ses mel uklidnit a rozdychat to. A v dalsi rade navstiv pravidla, kde si precti odstavec tykajici se logovani. Prozdratim ti, ze pokud je zapis v papirovem logbooku, tak nemuzes nic mazat ;)

Ani když je disable?



Ani kdyz je "archived" !!! Zapis do logbloku je "svaty" !!!
  • 0

#166 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 11:26

Vláček napsal/a:
mh.mail: Nechápu.

Netřeba chápati. Rada byla určena kolegovi galdrovi, který v reakci na aktivitu serveru "finálky.com" chtěl provésti akci, která neměla oporu v pravidlech. Poradil jsem mu, jaký zvoliti postup, aby to již oporu v pravidlech mělo. Stejně tak jako jsem mu nastínil, co bude následovati a kam to dospěje. Dále je to již na něm.
  • 0

#167 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 11:34

Tak si matně vzpomínám jaké tu na fóru bylo "haló" když před nějakou dobou Groundspeak zrušil možnost ALR. Kolik ownerů se hlasitě bilo do prsou že svoje kešky hned zaarchivují, protože bez ALR nemá život smysl. A jaká je situace dnes? Tradičky, mysterky i multiny bez ALR vesele existují, kačeři mají pořád radost z jejich lovení, a těch pár lidí kteří to nepřenesli přes srdce, prostě svých pár keší zrušili. A nic se neděje, svět se točí dál, a počty kešek vesele rostou ... Tož to je tak na okraj, že zatímco tady soupeří dva nesmiřitelné tábory, většině kačerů je to pravděpodobně šumafuk. A schválně, tipne si někdo jak se situace změní až budou v provozu finalky4free? Jestli se najednou na každé mysterce objeví desítky nových logů? Osobně o tom dost pochybuju. Každopádně vždycky jsem to bral tak, že keš dělá owner pro ostatní kačery. Pokud nechce aby mu tam chodili, nebo mu vadí že jeden z deseti tu keš prostě neprojde podle předpokladů, je trochu trapné když ji kvůli tomu zruší.
  • 0

#168 Cubky

Cubky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 11:44

Mimon_team napsal/a:A schválně, tipne si někdo jak se situace změní až budou v provozu finalky4free? Jestli se najednou na každé mysterce objeví desítky nových logů? Osobně o tom dost pochybuju. ...


Spis si tipnete, na kolika mysterkach, u kterych byly souradnice zverejnene na finalky4free, se objevi log typu "Disabled, kes nekdo ukradl". ;)
  • 0

#169 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 11:50

MildaPajda napsal/a:

Olivin napsal/a:

S474N napsal/a:
galdra: no tak v prvni rade by ses mel uklidnit a rozdychat to. A v dalsi rade navstiv pravidla, kde si precti odstavec tykajici se logovani. Prozdratim ti, ze pokud je zapis v papirovem logbooku, tak nemuzes nic mazat ;)

Ani když je disable?



Ani kdyz je "archived" !!! Zapis do logbloku je "svaty" !!!

Blbý pravidlo. Občas se nějaká krabička na chvíli zavře, protože tam hnízdí ptáci, aby je lovci nerušili. Tak to je tedy zbytečný, protože tam stejně někteří troubové polezou :(
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo


#170 FISATA

FISATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 11:50

bobrb napsal/a:
Hmmmmm :-( Mam od zimy vylusteno a ted za tyden jsme se tam zrovna chystali dat cely Amber, k tomu Kaer Morhen atd. Tzn ze cely plan na vikendove kesovani vzal za sve:-(
A ja se tam k vam na sever tak tesil...


Kaer Morhen je k dispozici a čeká na další Zaklínače. Myslím, že to jedno odpoledne zabere (pokud nepůjdete přímo pro krabku) ;)
  • 0

#171 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 11:51

FISATA napsal/a:

bobrb napsal/a:
Hmmmmm :-( Mam od zimy vylusteno a ted za tyden jsme se tam zrovna chystali dat cely Amber, k tomu Kaer Morhen atd. Tzn ze cely plan na vikendove kesovani vzal za sve:-(
A ja se tam k vam na sever tak tesil...


Kaer Morhen je k dispozici a čeká na další Zaklínače. Myslím, že to jedno odpoledne zabere (pokud nepůjdete přímo pro krabku) ;)

Za dvacet korun poskytnu souřadnice finálky :)
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo


#172 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 11:55

Moc nechapu Galdru s jeho disablovanim kesi... Zvlast treba co se Amberu tyka... to je prece klasicka ukazka "googlici" cache, zrovna tak jako okolo Kladna Narnie a HP serie a ted nedavno vznikle Zemeplochy.... vygooglit knizku v PDFku, zmacknout ctrl+f a pocitat, ne? .... No nic. Na mazani logu na webu nema owner narok, pokud existuje log v papirovem logbloku ...
  • 0

#173 FISATA

FISATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 11:58

Olivin napsal/a:

FISATA napsal/a:

bobrb napsal/a:
Hmmmmm :-( Mam od zimy vylusteno a ted za tyden jsme se tam zrovna chystali dat cely Amber, k tomu Kaer Morhen atd. Tzn ze cely plan na vikendove kesovani vzal za sve:-(
A ja se tam k vam na sever tak tesil...


Kaer Morhen je k dispozici a čeká na další Zaklínače. Myslím, že to jedno odpoledne zabere (pokud nepůjdete přímo pro krabku) ;)

Za dvacet korun poskytnu souřadnice finálky :)


za dvacet pět všechny Holmesy! :-):D
  • 0

#174 Rozarka

Rozarka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 12:07

Chápu ownerovo rozhorcení. Dát si práci s celou sérií, která pak prijde vnivec, proto, že nekdo zverejnuje finální souradnice, by se ani mne nelíbilo. Jsem zastánce toho, že pokud nerozluštím hned, rozluštím jindy, treba za rok, za dva nebo taky nikdy. A pokud na to nemám, tak danou kešku proste nedelám. Ale na druhou stranu, psát, že budou nekompromisne smazány logy od ted mi taky nepripadá nejrozumnejší, protože se najdou tací ( zrovna my ), kterí si poctive odchodili, perfektne užili a hlavne spocítali všechny predchozí Ambery, knihu jsme cetli a chybí nám jen finále ( to už je také konecne spocítané). A proto, že máme deti, se k nemu hned tak nedostaneme abychom ho odlovili. Spíš mne zarazilo pri logování jednoho z Amberu v PC, že nekdo psal, že si nejdríve odlovil Amber 8 a príšte dá 7 ( možná to není 8 a 7, už si presne nepamatuji ). Tak tohle mi hlava nebrala, když clovek musí chodit postupne jeden Amber po druhém, protože jinak to nelze spocítat... A dále logbooky. Na každém Amberu je potřeba tužka, pro výpočet dalšího Amberu... v logbooku je pak napsáno, loguji za toho a toho co tu byl/a tehdy a tehdy a neměl/a tužku... Není spíše toto prostor pro zamyšlení ??? Na záver mužu jen dodat, že mne bude mrzet, pokud Ambery budou archivovány. Sice bych se nemusela škrábat do krpálu na finále, ale co by clovek pro sebe neudelal.
  • 0

#175 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 484 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 12:07

Nas mrzi hlavne disable Amberu,protoze ta serie je moc pekna. Byly-li by souradnice k mani a "cacher" nechtel mit smazan finalovy log, mussel by koupit i 10 predchozich a 22ecek v puvodni nabidce by dal jen magor.... za soucasnych podminek to bude mit zdarma, a ac ownera chapu, je z logu na jednotlivych castech serie patrne ze nebyla lovena podle pravidel ( logy na preskacku ) nebo celkove podivne ( loguju za toho a toho, jelikoz nemel tuzku.... jo stat se to muze,ale osobne mi prijde tato serie bez tuzky a papiru neodlovitelna :-) ) nekterymi kaceri ani dosud ...
  • 0

brundi
 


#176 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 12:08

Olivin napsal/a:

FISATA napsal/a:
Kaer Morhen je k dispozici a čeká na další Zaklínače. Myslím, že to jedno odpoledne zabere (pokud nepůjdete přímo pro krabku) ;)

Za dvacet korun poskytnu souřadnice finálky :)

Dekuji za exkluzivni nabidku, ale ja na Stezku vyrazim klidne jen pro tu stezku samotnou - i kdyz zapis do logbooku na konci by byl pekny...
Nebyt to tak desne daleko tak uz jsem tam byl davno...
  • 0

#177 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 12:11

FISATA napsal/a:
za dvacet pět všechny Holmesy! :-):D

Helemese dalsi serie co vypada primove. Ale to abych se na sever nastehoval... :-)
  • 0

#178 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 12:15

brundi napsal/a:
... osobne mi prijde tato serie bez tuzky a papiru neodlovitelna :-) ) nekterymi kaceri ani dosud ...

na počítání stačí excel v pda ;) A při troše počítání se dá i při nenalezení jedné z keší pokračovat (to se stalo nám, na 04 máme DNF).

nicméně galdru docela chápu, jsem z toho taky znechucený.
  • 0

#179 Rozarka

Rozarka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 12:22

...bez tužky a papíru budiž, ale bez X, které lze zjistit pouze z logbooku ???
  • 0

#180 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 12:26

bobrb napsal/a:

galdra napsal/a:
Oznamuji tímto, že moje keše, které jsou na finálky.com disabluju a mažu všechny found it ode dneška. To bude do té doby, dokud to ty magoři nestáhnou.

Hmmmmm :-( Mam od zimy vylusteno a ted za tyden jsme se tam zrovna chystali dat cely Amber, k tomu Kaer Morhen atd. Tzn ze cely plan na vikendove kesovani vzal za sve:-(
A ja se tam k vam na sever tak tesil...

A co ti brání ty kešky odlovit? Určitě jsou na svých místech.
Ale Amber a Kaer Morhen za jeden den nedáš. Alespoň ne na pohodu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama