Přejít na obsah


Fotka

Ochrana keší před finalky.com


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
220 odpovědí na toto téma

#81 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 20:21

Jen pro informaci: zkusil jsem na finalky.com ověřit pár svých keší. Hudba jim problémy nedělá, matematika a šifrování taky ne, ale na jednoduchém chemickém výpočtu POHOŘELI!
  • 0

#82 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 20:26

ladislavappl: zalezi, jestli se ji vubec pokouseli lustit. Co jsem zkousel svoje, tak nektere tam taky nejsou.......zatim ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#83 labyorkie

labyorkie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 23:05

Lidičky, nejdřív se tu dohadujete, jací jsou vlastníci finalky.com šmejdi a nakonec to dopadne tak, že se porafete kačeři mezi sebou :o
  • 0

#84 XiXao02

XiXao02

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 23:23

Mám možné řešení !!! Čistě teoreticky můžeme předpokládat, že FINALKY.COM založili jen kvůli výdělku ( to souhlasí ). Pokud někomu opravdu záleží na svojí keši, tak by nechtěl aby se jeho keš dostala do seznamu ( je tak ? ). Tak jim zkuste napsat mail. Sou to přece obchodníci, tak Vám rádi nabídnou, že Vaši keš do seznamu nedají, ALE musíte jim prásknout x jiných finálních souřadnic. Spokojenost na obou stranách, Vaše keš tam není a FINALKY.COM mají o x kousků víc na prodej. Všem OWNERUM budou chodit SPAMOVE maily, že pokud nezaplatí, tak se jejich keše dostanou na seznam, atd..... Pak se to ztrhne v obrovský kolotoč práskačů a potom zveřejní všechny finálky od všech a všechny keše budou tradyčky. Jako obchodní tah je to brilantní.
  • 0

#85 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 0:14

Já myslím že nejleší obranou před finálky.com je to, aby autoři mystery keší dělali keše tak, aby luštění bylo zábavné pro co možná nejširší geocacherskou veřejnost, aby byla možnost nakopnutí jak dál i jinak, než jen obtěžovat soukromou zprávou autora, nebo se ptát ostatních geokolegů, aby hint navedl a nesvedl na špatnou cestu... atd., prostě aby nemuseli hledat jiné metody, jak se dostat k cíli jinak, než myslel autor. Celou situaci bych přirovnal k dobytí vrcholu hory. Někdo se tam vyškrábe cestou jenž vymyslel autor, jiný se na cestu přidá k jiným, třetímu cestu napoví ti co už tam byli, dalšího tam vyleze jinudy, či jej tam vysadí přímo vrtulník. A teď se dokonce stane, že se na kopec postaví lanovka. Za jízdu se chce peníz, a co víc, teď by ta lanovka možná mohla jezdit i zadarmo. Jaká to troufalost !!! Finálním výhledem/nevýhledem by se mohl pokochat každý... Každému však dostat se na vrchol může přinést jiné zážitky. Ti co si to vyjdou pěšky nejsou o nic ochuzeni, jen nějak zvláštně koukají na ty, co si dovolili jet lanovkou. Kolik z Vás si vyšlo třeba na Sněžku pěšky ? Ano, zvládli jste to, fajn, a kolik z Vás vylezlo na Lomničkák ? Míň ? A když jste byli v Tatrách a byla před Vámi možnost nahoru se podívat, řekli jste ne ? Ten výhled a pocit by mě za to jet tam lanovkou nestál ? Ano, chápu, že když finále nestojí za nic asi větší zážitek přinese ta cesta, někdo bude rád že se překoná, že to dokáže po svých, i když na vrcholu bude jen mlha a vítr (například tiktakovka vedle počůrané popelnice pod okapem), jiný se pak na návštěvu takového místa aspoň rovnou vykašle ;-) Česko a některá města obzvlášť jsou zaplavena mysterkami, kdy opakovaný vtip však již není vtipem, jednoduché mysterky nejsou asi pro řadu lidí problém a rádi si je vyluští, ovšem řada šifer je těžká nuda, navíc se princip pořád opakuje, zruba je to o tom, přijít na to která myšlenka autora zrovna v tomto případě napadla :-(, než objevit něco nové. Stejně tak, jako mysterka z vašeho oboru vám může přijít naprosto úžasná, pro jiného je to jen naprosto nezáživná (částečně nutná) překážka, který stojí před získáním souřadnic, tak že než tento zážitek, třeba loví raděj keše jiné. Tak snad bych ještě poradil autorům těch všech rébusů, snažte se umístit i samotnou finálku tak, aby i její samotná návštěva stála za to, aby třeba její umístění nějak korespondovalo se zadáním mysterky, a ve finále nás i její samotná návštěva donutila psát příjemné pochvalné logy... a ne jen TFTC
  • 0

#86 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 0:45

Autacek napsal/a:
... pro jiného je to jen naprosto nezáživná (částečně nutná) překážka, který stojí před získáním souřadnic, tak že než tento zážitek, třeba loví raděj keše jiné.


Ale takovýto přístup je naprosto v rychtyku. Pokud se mi šifra nelíbí nebo na ni nemám, tak tu keš prostě neodlovím a jdu na nějakou jinou. Owner má právo vytvořit mysterku, jakou uzná za vhodné (třebas 5/1), stejně tak ostatní kačeři mají právo ji nelovit. Tak to tu asi má fungovat.

Ale pokud si někdo začne myslet, že když chce tuto konkrétní keš odlovit a nechce se mu šifru luštit, MÁ PRÁVO získat souřadnice libovolným jiným NEČESTNÝM způsobem, pak je chyba v něm a nikoliv v ownerovi. A může se tady ohánět, čím chce. A pokud si na to z trucu ještě zřídí "firmu", aby naštval co nejvíc ostatních, kteří se snaží hrát fair, pak to už tuplem o něm mnoho vypovídá. A o každém, kdo s ním souhlasí.

Ale co, čím kdo zachází, tím taky schází. Velice rád si počkám na rozuzlení této "povedené taškařice". Škoda jen, že "Den D" byl stanoven až na 20. června.
  • 0

#87 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 581 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 5:19

mh.mail napsal/a:

Autacek napsal/a:
... pro jiného je to jen naprosto nezáživná (částečně nutná) překážka, který stojí před získáním souřadnic, tak že než tento zážitek, třeba loví raděj keše jiné.


Ale takovýto přístup je naprosto v rychtyku. Pokud se mi šifra nelíbí nebo na ni nemám, tak tu keš prostě neodlovím a jdu na nějakou jinou. Owner má právo vytvořit mysterku, jakou uzná za vhodné (třebas 5/1), stejně tak ostatní kačeři mají právo ji nelovit. Tak to tu asi má fungovat.

Ale pokud si někdo začne myslet, že když chce tuto konkrétní keš odlovit a nechce se mu šifru luštit, MÁ PRÁVO získat souřadnice libovolným jiným NEČESTNÝM způsobem, pak je chyba v něm a nikoliv v ownerovi. A může se tady ohánět, čím chce. A pokud si na to z trucu ještě zřídí "firmu", aby naštval co nejvíc ostatních, kteří se snaží hrát fair, pak to už tuplem o něm mnoho vypovídá. A o každém, kdo s ním souhlasí.

Ale co, čím kdo zachází, tím taky schází. Velice rád si počkám na rozuzlení této "povedené taškařice". Škoda jen, že "Den D" byl stanoven až na 20. června.


V podstatě souhlasím. Jen nevidím nic špatného na tom, poptat se třeba autora na pomoc, pokud se při luštění dostanu do slepé uličky. Autor buď pomůže (nakopne) nebo nenakopne a pak ji neodlovím (tudíž nepůjdu na finálky.com)....
Pokud mě autor nakopne, tak nevidím nic, co by mě mělo zmenšit nebo zkazit zážitek z dané keše.....
Ano pokud někdo neluští a někde si sežene finální souřadnice, pak se ochudí o zážitek z dané keše - ale to je jeho problém......
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#88 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 6:30

vin-lin napsal/a:
Jen nevidím nic špatného na tom, poptat se třeba autora na pomoc, pokud se při luštění dostanu do slepé uličky. .... Pokud mě autor nakopne, tak nevidím nic, co by mě mělo zmenšit nebo zkazit zážitek z dané keše

Souhlas. Pokud jsem ale pročítal tuto a související diskuze, tak tohle snad nevadí vůbec nikomu.

vin-lin napsal/a:
Ano pokud někdo neluští a někde si sežene finální souřadnice, pak se ochudí o zážitek z dané keše - ale to je jeho problém......

Do určité míry určitě ano. Ale na druhou stranu já jako owner mám právo na to, že se mi toto počínání nebude líbit a že třeba případně zavedu nějaká protiopatření. Měl jsem z některých diskutujících pocit, že ačkoliv respektují či přímo schvalují právo nepoctivců na jejich cestu, dotčeným ownerům toto upírají a za jejich nesouhlasné reakce je pranýřují.

V našich končinách se vůbec moc nenosí úcta k pravidlům. Ani k těm psaným, natož k těm nepsaným, ty už jsou spoustě lidí vůbec k smíchu. A fair play, to už je absolutně pojem z oblasti sci-fi. Vážení, uvědomte si, že to je hra. A když se někdo pokusí tuto hru ostatním kazit, ještě takto veřejně, nemůže se divit, že to některým tu hru otráví. Ale není to vina těch otrávených.
  • 0

#89 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 6:47

mh.mail napsal/a:
........... A když se někdo pokusí tuto hru ostatním kazit, ještě takto veřejně, nemůže se divit, že to některým tu hru otráví. Ale není to vina těch otrávených.


No občas se kouknu do této diskuze jak se tu nesmyslně perete, ale tvůj celý názor je docela zajímavý, zejména ta poslední věta, tak proto i zareaguji:

Co vidím jako zásadní chybu těch otrávených je, že se nechali otrávit :) - to je totiž ten zádrhel, takhle prostě se nechat vytočit, útočit a šířit paniku a nenávist... brrr, fakt se mi to nelíbí :( , to není moc geocaching....

No a otázka je, proč tady někdo vlastně zakládá cache? Zkuste si na tuto otázku nahlas odpovědět? Docela by mě to zajímalo, a pokud ten důvod mají všichni podobný jaký já si myslím, tak mám dojem, že je tato debata bezpředmětná.

PS: já vím, proč chci svojí cache založit a možná i proto mi to trvá déle a proto ještě žádnou nemám

a druhá věc:

mh.mail napsal/a:
V našich končinách se vůbec moc nenosí úcta k pravidlům. Ani k těm psaným, natož k těm nepsaným, ty už jsou spoustě lidí vůbec k smíchu. A fair play, to už je absolutně pojem z oblasti sci-fi. ....


hele, proč někdo (Češi obecně??) vidí "všechno" pořád tak tragicky? V ČR máme cca 16 000 keší, cca stejný počet aktivních kačerů (pokud mám správná čísla, ale prostě hodně) - a to to celkem dobře funguje, až neuvěřitelně nebo se ti nezdá? A že někdo prostě to bude porušovat kazit je celkem jasné.... ale tak trochu si vyprošuji "globalizaci" na celou ČR, že neznámé fair play!

A to je jen tady na foru se pořád něco kritizuje, řeší, nadává, pomlouvá, trhá se hlava a jiné, víš kolik kačerů žije geocachingem šťastně i bez tohoto fóra? A v rámci fair play?

Běžte si všichni GC užívat a né tady plkat ;)
  • 0

#90 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 8:14

Mau Loftin napsal/a:
Co vidím jako zásadní chybu těch otrávených je, že se nechali otrávit

Ano, souhlasím, ale nějak si nemůžu pomoct. Prostě mě to otrávilo. Ale to je moje právo a moje věc. Důvody jsem uvedl ve svém příspěvku.

Mau Loftin napsal/a:
... ale tak trochu si vyprošuji "globalizaci" na celou ČR, že neznámé fair play!

Proč jsem jenom čekal, že se s tímto "antiglobalizačním" argumentem někdo vytasí? A proč jsem měl pravdu? A proč má někdo pocit, že "spousta" = "všichni"?

MedoMys napsal/a:


Celá tvoje reakce, MedoMysi, jenom potvrzuje to, co jsem napsal ve svém příspěvku. Nechci žádný flame ani osobní přestřelky, pouze jsem chtěl vyjádřit svůj názor. Myslím, že jsem na tomto fóru k tomuto tématu již napsal vše, dál v tom pokračovat nebudu.

Jaký si to uděláš, takový to máš.
  • 0

#91 Novaci_KH

Novaci_KH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 8:33

Nechte toho a běžte radši na keše ;)
  • 0

#92 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 8:51

mh.mail napsal/a:určité míry určitě ano. Ale na druhou stranu já jako owner mám právo na to, že se mi toto počínání nebude líbit a že třeba případně zavedu nějaká protiopatření.

Budme konkretni, jake protiopatreni mohu jako owner zavest? Ze to budu neustale premistovat a nastvu tim akorat vsechny ty, co poctive lusti? Podivej se do historie nebo i jinych oboru - viz. treba ruzne ochrany u programu a her. Koho to vic otravuje? Ty, co si produkt koupili nebo ty, co si to odnekud stahnou s aktivatorem?

Mau Loftin napsal/a:
No a otázka je, proč tady někdo vlastně zakládá cache? Zkuste si na tuto otázku nahlas odpovědět?

To je pomerne zasadni otazka. U nekterych mam takovy pocit, ze nez vytahnout nekoho ven na zajimave misto jde spis o takovou formu "trucu" - proste chci mit vlastni a basta.

MedoMys: kde to mohu podepsat?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#93 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 10:52

vin-lin napsal/a:
Jen nevidím nic špatného na tom, poptat se třeba autora na pomoc, pokud se při luštění dostanu do slepé uličky.

Já nevím, ale v principu nevidím rozdíl mezi nakopnutím od autora a "nakopnutím" od finálek.
  • 0

#94 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 581 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 11:05

Vláček napsal/a:

vin-lin napsal/a:
Jen nevidím nic špatného na tom, poptat se třeba autora na pomoc, pokud se při luštění dostanu do slepé uličky.

Já nevím, ale v principu nevidím rozdíl mezi nakopnutím od autora a "nakopnutím" od finálek.


Ber to tak, že autor má právo disponovat se svoji keší. Takže pokud chce, tak nakopne, pokud ne, tak ne a já tím pádem keš neodlovím a nebudu zjišťovat souřadnice bokem (to je pod moji úroveň), tudiž keš neodlovím a hotovo....
Jakým právem to dělají finálky?
Takže si myslím, že to to samé není......
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#95 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 11:05

vin-lin: a on snad nekdo na finalkach zpochybnuje vlastnictvi nebo disponibilitu s kesi? :o:o
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#96 LuLuk

LuLuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 11:06

Vláček napsal/a:
Já nevím, ale v principu nevidím rozdíl mezi nakopnutím od autora a "nakopnutím" od finálek.

Autor a jedine autor ma pravo uvazit miru, jakou je ti ochoten napovedet. Nekdo te trebas rad provede za rucicku az k vypoctu a nekdo ti trebas odpovi, ze ti nenapovi vubec. Je to jeho vyhradni pravo a pokud by trebas me chtel nekdo do toho zasahovat, tak bych se citil docela dotcene...
  • 0
GARMIN OREGON 300 (HTC HD2)
nejen GeoAlbum http://lukasludvik.rajce.net

#97 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 581 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 11:07

LuLuk napsal/a:

Vláček napsal/a:
Já nevím, ale v principu nevidím rozdíl mezi nakopnutím od autora a "nakopnutím" od finálek.

Autor a jedine autor ma pravo uvazit miru, jakou je ti ochoten napovedet. Nekdo te trebas rad provede za rucicku az k vypoctu a nekdo ti trebas odpovi, ze ti nenapovi vubec. Ale nikdo krom autora nemuze vedet, jak on se chce podelit se svoji lustovkou.


Děkuji, naprosto si to vystih.....B)
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#98 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 11:08

LuLuk: no to je jedna vec pohledu. Dalsi veci muze byt to, jak je ta kes zajimava na to, aby s tim kdokoliv ztracel cas. Nekdo tu zminoval odlov 5ti hvezdickove kese na piliri..........autor si taky predstavuje, ze tam vetsina poleze, ale co kdyz se tam nejaky zbohatlik necha "vyvezt" helikopterou? Je to podvod nebo ne?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#99 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 581 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 11:09

S474N napsal/a:
vin-lin: a on snad nekdo na finalkach zpochybnuje vlastnictvi nebo disponibilitu s kesi? :o:o


Jakým právem si finálky dovolí určit zda mohou souřadnice zveřejnit?
Autor keše má snad právo na to, aby si určil zda napoví nebo ne....
Takže tak no.....;)
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#100 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 11:11

vin-lin: ohanis se tu pravem? Tak dobre - a jake pravo jim to zakazuje? ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama