Přejít na obsah


Fotka

Ochrana keší před finalky.com


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
220 odpovědí na toto téma

#121 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 08 June 2010 - 14:03

vin-lin napsal/a:
S474N napsal/a:
vin-lin: no odpovez, jake? Navic ty, kterej nema ani jednu zalozenou to ma "pravo" zrovna posuzovat.

To myslíš vážně? Takže jasně, tím pádem nemůžu dle tebe vyjádřit svůj názor? Kolik že ti je? 40 let? Tak nevím....

Nechme toho, tohle nikam nevede.


Když ono právě až nějakou keš založíš a přijde ti z ní pár logů, tak pochopíš, jaká je strašná blbost tohle řešit, protože se prostě NIC nezměni. Maximálně někomu místo logů "vyluštil mi to kamarád a já nevím, jak" začnou chodit logy "našel jsem souřadnice na netu". Není to skoro totéž?

S tím zmiňovaným právem ownera na rozhodnutí, jak moc bude komu napovězeno bych to taky nepřeháněla. Já samozřejmě v případě potřeby napovím ráda, ale taky jsem i docela ráda, že se za nějakou dobu po publikaci po x odlovech rozjede fungující síť vzájemného nakopávání a nemusím už tak často odpovídat popadesáté na ten stejný dotaz ;)
  • 0

#122 Tinah&Power Team

Tinah&Power Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 08 June 2010 - 14:15

S474N napsal/a:
Tinah&Power Team: dobre, tak ti to prijde nefer a rekni mi, co krome tlachani a kafrani s tim chces REALNE DELAT?


ano, bohuzel, pokud kese nechceme uplne zrusit (coz nechceme), muzeme asi udelat jen to, ze je presuneme, o cemz vazne uvazujeme (jak uz jsem vyse uvedla - cti poradne) - nase osobni rozhodnuti.
vyjadris se (nebo treba zanadavas) nekdy treba na nejake deni v politice? to obcas udela kazdy. a presto - co realne s tim muzes delat (samozrejme krome jiti k volbam, coz je v dane veci asi tak tolik jako to, co muzu delat ja v teto zalezitosti.

Tve priklady jsou naprosto zcestne, protoze pri hre v kostky nebo sachy plati pravidla. Kde je v pravidlech geocachingu napsano, ze mysterky se MUSI lovit VYHRADNE tak, ze je nekdo vylusti? Opetovne tlachani, bez komplexniho zamysleni, ze?


tak uplne scestne nejsou - kde v pravidlech je presne napsano, s jakou kostkou se ma hrat clovece, nezlob se? ze na ni musi byt body od jedne do sesti? a co tedy verze pro deti, ktere neumi cisla a maji tam treba obrazky? ta pravidla nejsou tak pevne stanovena, spoleha se na dohodu a dodrzovani fair play.
  • 0

#123 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1136 příspěvků(y)

Publikováno 08 June 2010 - 14:24

S474N napsal/a:
Kde je v pravidlech geocachingu napsano, ze mysterky se MUSI lovit VYHRADNE tak, ze je nekdo vylusti?


Bylo by dost smutné, kdyby to muselo být napsáno ale jak vidím tak bohužel někteří pravidlo "co není výslově zakázáno, to je povoleno" ženou do extrému. Autoři pravidel si naivně mysleli, že hráči budou hrát fair a buď se pokusí mysterku vyluštit nebo půjdou od toho. Bohužel jsou lidé co MUSÍ mít cache za každou cenu odlovenou (proboha proč???) a tak si opatří souřadnice bokem a ještě mají tu drzost toto unfair jednání obhajovat tím, že nic takového zakázáno není.
Mne na celé téhle aféře nemrzí ani to, že se se souřadnicemi finálovek kšeftuje (není to poprvé a nejspíš ani naposled, co se něco podobného probírá) ale především to, že se najdou lidé, kteří to považují za něco zcela normálního. Nedělám si iluze, že geocacheři jsou a budou něco jako Artušovi rytíři ale doufám, že lidí kteří se budou dopouštět takového unfair jednání bude jenom malé nevýznamné procento stejně jako lidí schopných na někoho kvůli podvádění ve hře ve které víceméně o nic nejde poštvat na druhého úřady.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#124 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5543 příspěvků(y)

Publikováno 08 June 2010 - 14:25

Když tak o tom přemýšlím, tak by asi bylo nejlepší se jich všichni zeptat na podrobnosti o svojich keškách co mají v databázi. Myslím, že by je to na tolik zahltilo, že by měli po legraci :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#125 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 08 June 2010 - 14:26

...a když jsme u toho, přidávám do listingu větu:

Pokud se vám nedaří luštění, nebojte se požádat autora o další nápovědu (místo pokoutního shánění souřadnic finálky), rád vám přiměřeně poradí :-)

Klidně se můžete inspirovat...B)
  • 0

#126 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 08 June 2010 - 14:34

vin-lin: ano, myslim to vazne. Jak se te tahle vec konkretne tyka? Nijak, tak proc tu kafras? A pokud to beres tak, ze se te to tyka z hlediska finalek z "finalek", tak tam proste nelez a lov si podle svyho. VasaM: no kupovat neslo uz snad druhy nebo treti den, takze si trosicku zaspal. A to umisteni serveru je nic nerikajici. Dain a Olik: ano, diskutuji rad. A co to meni na faktech a obsahu mych sdeleni? Tinah&Power Team: ne, nezanadavam. Nemam potrebu vysedavat po hospodach, srkat zteplaly pivo a nadavat na politiku/fotbal/hokej/xxx (dosad si cokoliv dle libosti). A prave proto, ze s tim nejde nic delat, tak i prijde opravdu zbytecne to tady furt dokolecka resit. Proste pokud to daji free, tak to bude free. Nemusi se to libit tobe, nemusi se to libit me, ale to je asi tak vsechno, co s tim zmuzeme, tak proc to donekonecna pitvat? Aviatik: ano a kolik takovych tebou popisovanych jedincu je, pripadne kolik se jich na zaklade finalek.com vynori? Opravdu zijes v tom, ze najednou budes mit na kesich desetitisice nalezu? I kdyby to alespon jednoho cloveka vytahlo do prirody/ven, tak si myslim, ze je to porad lepsi, kdyz jde primo za finalkou a je na cerstvym vzduchu, nez aby trcel doma. Tak to vidim ja. kolombo: pomerne naivni, ale kdyz myslis, ze to pomuze, smele do toho.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#127 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 08 June 2010 - 14:41

--autocenzura-- ále, kašlu na to :(
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#128 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 08 June 2010 - 14:42

Jestliže je multina nebo mysterka něčím přínosná, jestli skutečně nabízí něco víc než jen bod, tak se zakladatel nemá čeho bát - kdo by se dobrovolně vzdával příjemného zážitku? Naopak keše samoúčelné, mysterky o ničem, buzerační, jen proto, aby to nebylo tak primitivní, tam je skutečně reálné, že kačer uvítá možnost, jak takové zadání obejít. Z tohoto úhlu pohledu vidím finálky.com jako přínos - oddělují totiž zrno od plev. A plevy už řvou. Pokud totiž owner naříká, že kačeři budou jeho zadání obcházet, tak tím vlastně přiznává, že ta jeho mystera nebo multina je o ničem, že nenabízí nic než jen ten bod do statistiky. A takových keší není škoda.

Pokud ownerovo zadání obejde jeden kačer z deseti, je to holt jeho škoda. Pokud ho bude chtít obejít devět z deseti, je zřejmě chyba v keši.

Absolutně nejlepší ochranou před obcházením zadání je udělat to zadání natolik lákavé, aby ho kačer obejít nechtěl.
  • 0

#129 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 08 June 2010 - 14:50

pavels: Já se to neodvážila takhle natvrdo napsat, ale myslím si totéž :)
  • 0

#130 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 08 June 2010 - 14:50

pavels: to by se melo taktez tesat. Ale plevy to nikdy nepochopi :D:D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#131 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 08 June 2010 - 14:55

Jak to tak sleduji, tak se tu pořád hovoří jen o imaginárních podvodnících", kteří půjdou odlovit aniž by si vyluštili, ale takoví tu vlastně nejsou. Tak že kde je problém ? Vždyť se tu v diskusi objevuje pouze protistrana a pak ti, kteří říkají, ať si každý loví, jak se mu zlíbí..., my této možnosti nevyužijem (já patrně také ne). Neděláte tedy z komára velblouda ? Opravdu Vás tato případná možnost, možnost volby souřadnice najít i někde jinde, tak pohorušuje, i když ji patrně využije zanedbatelné monožství lidí ? Máte pocit že se tak oslabí vzájemné vazby mezi kačery, nebo že snad ubydou témata pro komunikaci na eventech ? Ruku na srdce, kolik z těch složitějších mysterek již dnes, předepsaným způsobem vyluštilo kačerů ? Že by 1/3 ??? Můj střídmý odhad - další 1/3 běžně s nápovědou či nakopnutím od autora či nakopnutím jinde, poslední 1/3 jiný způsob - buď přímo prozrazení, brutalforce, či přičlenění se k někomu..., dokonce se v logu tu a tam někdo k postupu přizná... Obzvlášť u nově vzniklých keší jsou pak logy tohoto typu radostným čtením, obzvlášť pro ty, co si s tím lámou hlavu, a vidí, ... "že po drobném nakopnutí to již byla hračka"... Naštěstí se ale ostupně potencionální zdroj a nápověda rozšíří systémem pyramidy, tak že autor je patrně uchlácholen, jak vše hezky funguje.. nicméně, toto je jen iluze :-) Tak že, pokud každý tak rád luští sám, určitě bude rád luštit i dál, aby přišel na to, co je za pointou šifry. :) Pokud je mysterka fajn a přitažlivá, určitě o okruh nadšenců nepřijde. Don´t panic.
  • 0

#132 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 08 June 2010 - 15:05

Chryseis napsal/a:
pavels: Já se to neodvážila takhle natvrdo napsat, ale myslím si totéž :)


Jo jo, taktéž to tak vidím :)
  • 0

#133 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 08 June 2010 - 15:21

Autacek napsal/a:
Ruku na srdce, kolik z těch složitějších mysterek již dnes, předepsaným způsobem vyluštilo kačerů ? Že by 1/3 ???
nakopnutím jinde
přímo prozrazení
přičlenění se k někomu


Ano máš pravdu, ale právě tohle je bohužel hodně smutná statistika!
  • 0
www.povetrnik.cz

#134 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 08 June 2010 - 15:43

To je zase diskuze... Satan si nám tady z toho dělá xchat, přitom jsou jeho příspěvky povětšinou mimo mísu... Zamkněte už to tady...
  • 0
Pokud lovíš s partou přátel, pak i ta nejnudnější multina je jako procházka růžovou zahradou.

#135 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 08 June 2010 - 15:49

S474N napsal/a:
Dain a Olik: ano, diskutuji rad. A co to meni na faktech a obsahu mych sdeleni?


nemeni to nic - bohuzel. protireci si, uz ani nevis, co kdys napsal, pac mas tech diskuzi moc a nakonec urazis.

ta moje zprava nebyla pro tebe, to bylo vysvetleni pro neznale, at te neberou vazne a vykaslou se na to. staci tvoje ohebna logika, podle ktere vsem rikas, at ostatnim nevnucuji svůj pohled na gc, ze není spravny a pritom vnucujes svůj nazor ownerum kesi kterym se nelibi zverejneni jejich finalek. tak, to je moje poslední odpoved, jinych krmicu trolla je tu dost :D
  • 0

#136 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 08 June 2010 - 15:51

Paullow: LOOOL, no zato tvuj prispevek je opravdu k tematu :D:D:D Dain a Olik: a kde beres jistotu toho, ze me se to libi? Nicmene k tomu pristupuji realisticky - co s tim udelam? Nic, tak proc to resit porad dokola?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#137 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 581 příspěvků(y)

Publikováno 08 June 2010 - 15:53

Dain a Olik napsal/a:

S474N napsal/a:
Dain a Olik: ano, diskutuji rad. A co to meni na faktech a obsahu mych sdeleni?


nemeni to nic - bohuzel. protireci si, uz ani nevis, co kdys napsal, pac mas tech diskuzi moc a nakonec urazis.

ta moje zprava nebyla pro tebe, to bylo vysvetleni pro neznale, at te neberou vazne a vykaslou se na to. staci tvoje ohebna logika, podle ktere vsem rikas, at ostatnim nevnucuji svůj pohled na gc, ze není spravny a pritom vnucujes svůj nazor ownerum kesi kterym se nelibi zverejneni jejich finalek. tak, to je moje poslední odpoved, jinych krmicu trolla je tu dost :D


přesně tak....Ale nechteho si myslet nadále, že má pravdu pouze on...když mu to udělá radost ;)
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#138 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 08 June 2010 - 15:55

Nechejte Satana na pokoji, raděj tu napište stručné a výstižné argumenty podporující Váš názor. Takové rádoby moralisty mám moc rád... :@
  • 0

#139 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 08 June 2010 - 15:55

vin-lin: ale nikoliv, pravdu mas preci ty - ten ktereho se to tyka, ktery ma zalozeno takovych mysterek a multin.... :D:D:D:D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#140 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 581 příspěvků(y)

Publikováno 08 June 2010 - 15:59

S474N napsal/a:
vin-lin: ale nikoliv, pravdu mas preci ty - ten ktereho se to tyka, ktery ma zalozeno takovych mysterek a multin.... :D:D:D:D


Netvrdím a nikdy jsem netvrdil, že musím mít pravdu. Takovou zhovadilost bych nevypustil do světa....
Navrhuji po druhé - nechme toho, tohle nikam nevede.....
Řešíme tu ve skutečnosti hovadiny, snad aspoň v tomto se shodnem ;)
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama