Přejít na obsah


Fotka

Překešováno ???


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
92 odpovědí na toto téma

#21 dygestor

dygestor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 09 June 2010 - 12:08

Podle mě je čím dál víc zbytečných keší. Každé malé káče s 20 nálezi hned už zakládá a je to většinou jen na škodu. Třeba v centru Olomouce je pomalu co 161 m nějaká keš. Ale pak zase jedete kolem nějaké hezké památky a tam nic není. Každý kačer by se měl zamyslet, jestli na takové místo má cenu dávat krabičku. Kdyby každý založil 10 keší, nemáme je za chvíli kam dávat. Zarazilo mě celkem, když jsem koukal na Cardiff, kde je jen kolem 30 keší a na hradě nebyla žádná.
  • 0

#22 beeuskadawe1

beeuskadawe1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 09 June 2010 - 16:09

Kocovina napsal/a:
Správně, končíme, nic novýho nerozjíždět!


:D:D:D
  • 0
statusbar
GOOGLOVAT UMÍME :-)

#23 beeuskadawe1

beeuskadawe1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 09 June 2010 - 16:17

Myslím, že i každé "malé káče" má právo založit kešku, když se mu nějaké místo zalíbí;) Jiná věc je, jestli si předtím nastuduje pravidla, dá práci s listingem, aby to nějak vypadalo... A k mikroškám ve městě - mám je ráda, jejich odlov je pro mě adrenalín:D
  • 0
statusbar
GOOGLOVAT UMÍME :-)

#24 lukasekprochazka

lukasekprochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 09 June 2010 - 16:27

Aviatik napsal/a:
Nebo tady!! :D

Ona tam ještě není ? :D
  • 0
http://gcm.cz + Garmin Oregon 300 + Topo 2 Pro + Handy Geocaching

#25 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 09 June 2010 - 16:40

Keší není nikdy dost. Každá nová krabička přijde vhod. Jen prostě některé jsou dobré a jiné sračkoidní. Ale dívám se na to tak, že každý kačer má právo založit si svoji keš a taky tak činí. Kvalita založené keše odpovídá většinou věku, zájmu kačera a možnostem v jeho okolí.... ... když se podívám na sračkoidní keše z posledních měsíců a let, tak většina z nich neměla delší životnost než jedno dvě obnovení a většinou poučený mladý kačer založí novou keš už lepší a kvalitnější. A pak tu máme to jednoduché pravidlo: "Nikdo nikoho nenutí ty zbytečné keše lovit."
  • 0

#26 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 09 June 2010 - 16:43

Sobikovi: Naprostý souhlas s každým slovem. Pod toto se klidně podepíšu. :)
  • 0

#27 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 09 June 2010 - 19:15

Kesek je malo! Jenom ja se v posledni dobe porad trefuju do koliznich umisteni. ;)
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#28 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 09 June 2010 - 19:18

Špatná keš se archivuje a je tam zase prázdno. Prostě teď zažívá geocaching boom. Až nám Obama zase rozhodí satelity, tak bude po žížalkách :D
  • 0

#29 Kacer

Kacer

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 09 June 2010 - 19:24

Kešek je jednozněčně příliš. Především ve velkých městech má svoji krabku v podstatě cokoliv. Největší průser jsou pak města proložený šílenejma mysterkama, který v podstatě totálně popíraj smysl GEOchachingu, tedy dostat lidi od kompů ven do přírody. Místo toho ti poctiví o 106 gůglí nebo luštěj jakési úchylné šifry. Naštěsí tady v Krkonoších to ještě není tak hrozný. Místní lidi tu mají asi rozum a pro Pražáky s mysterkama je to asi z ruky a moc chození do kopců. Díkybohu B) Třeba až bude v praze 50 000 keší někoho napadne zavést stop stav ;)
  • 0

#30 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 09 June 2010 - 19:38

50k keší se do Prahy s pravidlem 161 metrů nevejde.
  • 0

#31 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 09 June 2010 - 21:10

Kacer: hlavne tyhle "hrisne" myslenky tu moc nepis, uz se zakladaji geomilice a budou pry likvidovat vsechny s takovymhle smyslenim o nesmyslnych mysterkach! :D:D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#32 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 09 June 2010 - 22:56

diskuzi jsem necetl....uz me to nejak nebere....ale k nazvu topiku..... JO!
  • 0

#33 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1874 příspěvků(y)

Publikováno 09 June 2010 - 22:59

STOP STAV na jakoukoli lokalitu muze zavest pouze Groundspeak. Muze, ale jeste jsem neslysel, ze by to nekde aplikoval. Jinak kdo si mysli, ze je u nas prekesovano, by se mel podivat na nejaka americka mesta - treba Los Angeles, Denver B)
  • 0

#34 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1483 příspěvků(y)

Publikováno 09 June 2010 - 23:07

Jenze vydavat inflaci za standard - to asi taky nebude ten spravnej pohled. Zalezi na motivaci - budes radsi celej den lovit serii sto kesi o hovne (mikrosky ve svodidlech), nebo si vylezes na poradnej kopec a tam najdes pet let starou krabici (idealne s puvodnim zachovalym logbookem)?
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#35 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1874 příspěvků(y)

Publikováno 09 June 2010 - 23:23

hplus napsal/a:
Jenze vydavat inflaci za standard - to asi taky nebude ten spravnej pohled. Zalezi na motivaci - budes radsi celej den lovit serii sto kesi o hovne (mikrosky ve svodidlech), nebo si vylezes na poradnej kopec a tam najdes pet let starou krabici (idealne s puvodnim zachovalym logbookem)?


Nene, nerikam, ze je to dobre. Nicmene to u nas nevidim, tak spatne a rozhodne si nemyslim, ze je u nas prekesovano. Mozna Praha a Brno. Ani Ostrava na tom neni zatim tak spatne. ;)
  • 0

#36 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2948 příspěvků(y)

Publikováno 10 June 2010 - 7:37

Ja se pridavam k tem, co rikaji, ze nikdo nikoho nenuti, aby lovil kesky, ktere se mu nelibi. Proste kazdy ma pravo si kesku zalozit a kazdy ma pravo ji nelovit, kdyz se mu nelibi. Navic mista na nove kesky na zajimavych mistech se porad jeste najit daji a to i blizko velkych mest. Ja treba bydlim blizko Slapu, coz je z Prahy nejakych 40 minut busem a porad jsou tu zajimava mista bez kesek - staci se koukat a premyslet.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#37 lukasekprochazka

lukasekprochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 10 June 2010 - 17:23

hplus napsal/a:
...budes radsi celej den lovit serii sto kesi o hovne (mikrosky ve svodidlech), nebo si vylezes na poradnej kopec a tam najdes pet let starou krabici (idealne s puvodnim zachovalym logbookem)?

Oboje, záleží, na co je zrovna nálada. Zrovna dnes bych bral první možnost. A na závěr dne, až opadne vedro, bych vzal klidně ten kopec ;)
  • 0
http://gcm.cz + Garmin Oregon 300 + Topo 2 Pro + Handy Geocaching

#38 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 10 June 2010 - 19:19

Překešováno ??? Jednoznačně!! Ale ono by se to pročistilo, kdyby si udělal některý z retrývrů čas (na keškofrontu se na týden vykašlal) a archivoval cache s NA logy, ony nám stále některé hnijí a ne a ne skončit v archivu.
  • 0

#39 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 10 June 2010 - 20:16

Jestli to taky nesouvisí s hustotou osídlení kačery.... Víc kačerů = víc keší. Co spíš zavést stop stav na kačery ;)
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#40 tohecz

tohecz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 10 June 2010 - 22:37

Jsem docela kacer-zacatecnik, ale musim rict, ze je prijemne, kdyz clovek muze vyrazit i na kratky cyklogeovylet a pokazde odlovit novou kes, takze mi to jako problem neprijde :)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama