Přejít na obsah


Fotka

PocketDrake - off-line databáze a mapa pro PDA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1441 odpovědí na toto téma

#281 vokaty

vokaty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2010 - 9:44

LudekV napsal/a:
Na světě je nová verze 0.8 beta:
* možnost vymazání keše
* smajlík a hvězdička pro nalezené a vlastní keše
* možnost výběru zobrazení waypointů v mapě (nic, vybraná keš, všechny)
* řada drobných oprav
* tlačítko Donate na webu :-)
* přídáno nové makro na synchronzaci databází - děkuji Šubimu za spolupráci


Tlačítko DONATE jsem vyzkoušel rovnou, ostatní otestuji o víkendu v Rakousku a Slovinsku.
Neuvažuješ do budoucnosti o podpoře MultiSolver vzorců? Nám roztržitějším by to ušetřilo otravné hledání, kde že jsme to zase udělali chybu ve výpočtu. ;)
  • 0

#282 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2010 - 19:45

Tak jsem to dnes zkoušel asi dvě hodiny v terénu a na mém zařízení to bohužel v mapě zatuhává strašně často. minimálně desetkrát jsem musel PD odstřelit ze správce úloh. Naštěstí pak jde spustit bez problémů znovu a zatím se mi ani jednou nestalo, že by došlo k nakopnutí databáze nebo něčeho. Teď mi to tuhne v mapě na stole taky a to nemám signál a ani se zřejmě nic nestahuje z netu. Pak jsem si všiml jedné drobnosti. Když ve filtru nastavím jako referenční bod "střed mapy" a pak kliknu na keš "GC1VMHE" a kliknu Skok->Mapa, tak se ve stavovém řádku zobrazí dost divné číslo (viz obrázek). Dělá to jenom u některých keší. Třeba ještě u GC296EM. Zřejmě to jsou keše u kterých je hodně blízko nějaký jejich další waypoint. Chová se to tak i na stole bez signálu. Ten pruh mapy nahoře (bílý pruh) se mi nezobrazuje a to ani když jsou kachle načtený. Zřejmě mám moc dlouhý displej a s tím se nepočítalo :( Když posunu mapu nahoru, tak mám zase bílý pruh dole. Jinak rychlost pohybu v menu a překlikávání mezi jednotlivými funkcemi, včetně rychlosti spuštění PD je super a dá se s tím pěkně rychle pracovat. Jenom bych se přimlouval časem o doplnění tlačítek pár často používaných funkcí přímo do mapy (autoposuv mapy-vlastně přesun na aktuální pozici, případně i zap/vyp popisků, waypointů, atp..) PS: Rozsahy měřítek map jsem si upravil, funguje to dobře.

Přiložené miniatury

  • screenshot8.gif

  • 0

LG G3 + a:Drake


#283 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2010 - 20:31

verze 0.8 beta mi bohuzel pada pri importu GPX souboru. Vzdy, kdyz kliknu na import, vyberu soubor GPX ze seznamu zobrazenych souboru, tak se tam jen na chvilku objevi takova ta ikona GPX se zlutou sipkou a pak cely program zuchne. Verze 0.7 mi chodila bez problemu ( Asus P565 ) EDIT: zajimava vec, nechtelo mi to importovat soubory GPX vytvorene v PQ, ale samostatnou kesku ztazenou ze stranek jako GPX to naimportovalo a po te uz mi to zaclo pobirat i ty soubory vytvorene v PQ. Takze ted to uz importuje normalne. Zkusim program jeste jednou odinstalovat a nainstalovat znouvu jestli se bude tento stav opakovat. EDIT2: Tak po odinstalovani a opetovnem nainstalovani se to chovalo naprosto normalne, takze asi melo jen PDAcko svoji slabou chvilku :):)
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#284 Lucano @@ Terezka

Lucano @@ Terezka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2010 - 11:30

Lidicky, nemohl byste mi prosim napsat nejaky jednodussi navod, jak do toho nahazim mapy? Porad mi to nejde, ac se snazim jak se snazim.. jaky SW je nejlepsi? Jde mi o turisticke, samo. Byl bych moc vdecny. Diky!
  • 0

#285 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2010 - 11:45

Lucano @@ Terezka napsal/a:
Lidicky,

nemohl byste mi prosim napsat nejaky jednodussi navod, jak do toho nahazim mapy? Porad mi to nejde, ac se snazim jak se snazim.. jaky SW je nejlepsi? Jde mi o turisticke, samo. Byl bych moc vdecny.

Diky!

a nejaky mapy mapy mas? poud ne,tak si vytvor pomosi mobile atlas creator, zde najdes vse potrebne http://www.trekbuddy...opic.php?t=3486 a pak prohledni telefon kde mas slozku "kachle" a do te slozky nakopiruj co jsi udelal pomoci toho programu
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#286 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2010 - 11:57

Tohle fungovat nebude. Mobile Atlas Creator dělá mapy typu Google a ty patří jinam. Pro české turistické lze použít GeoKuk, jím stažené mapy přijsou do zmiňované složky KACHLE v PDA.
Trochu je to popsané na http://luv-i.net/PD/features.html

Pokud je PDA online, stáhne si mapy samo. Pro začátek je to asi nejjednodušší. Jen si zkontroluj, zda máš v PocketDrake nahoře modrou ikonku, pokud je červená, povol online stahování v nastavení.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#287 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2010 - 5:51

sorry, ja si nevsiml ze chce turisticky
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#288 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2010 - 8:07

Malý dotaz na LudkaV: Nemoznost vykopirovat text je jen programova, nebo je to omezeni winmobile? Jde mi o moznost zPD, z nacteneho listingu, vykopirovat napr. vzorce (klasicky oznaceni textu, dlouhe tapnuti, copy) ...
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#289 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2010 - 9:02

To se musí naprogramovat, zatím jsem se k tomu nedostal, ale je to v plánu, taky mi to chybí.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#290 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2010 - 10:26

LudekV napsal/a:
To se musí naprogramovat, zatím jsem se k tomu nedostal, ale je to v plánu, taky mi to chybí.


Tak se budu tesit.. :o)
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#291 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2010 - 16:11

V příloze jsou zvětšené ikonky Wpt z 16x16 na 32x32. Sice to je jenom jednoduše zvětšený, takže jsem ti moc nepomohl, ale vypadá to použitelně, alespoň prozatím.

Přiložený soubor (y)


  • 0

LG G3 + a:Drake


#292 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2010 - 18:39

Vyvíjí se to tu opravdu skvěle, za chvíli bude synchronizace na jedno kliknutí pro asi nejlepší softík na GC pro WM:-)

Nicmene bych tu mel nekolik prosbicek, ale samozrejme az po vydani stabilni verze:
* Pridat moznost zvolit uroven zoomu, kdy se prestanou zobrazovat kese - dobre pro rychle prejeti na misto vzdalene desitky km...

* Udelat ukazatel online stavu klikaci, ze by se nemuselo prechazet do nastaveni tehdy, kdyz by clovek chtel neco stahnout z netu... (A na strance s listingem by to automaticky znamenalo stahnout obrazky)

* Pridat do nastaveni filtru nejake krizky pro mazani textu, na WM bez klavesnice by se to moc hodilo

* U detailu kese na druhe strane dat tlacitko "Dalsi" na stejne misto jako na prvni strance

* Jak jiz psali ostatni tak nejake ty ikonky do obrazovky s mapou a tak...

** Do stabilni verze by bylo ale nejspis vhodne opravit chovani okna s poznamkami, kdyz zapnu SW klavesnici a pote ji vypnu, tak se to okno pro psani poznamek chova spatne(zmizi posuvnik)

Pred zobrazenim SW klavesnice
Zobrazeni SW klavesnice
Po zobrazeni SW klavesnice
  • 0

#293 Aichah

Aichah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2010 - 18:43

lentom napsal/a:

** Do stabilni verze by bylo ale nejspis vhodne opravit chovani okna s poznamkami, kdyz zapnu SW klavesnici a pote ji vypnu, tak se to okno pro psani poznamek chova spatne(zmizi posuvnik), zkusim udelat screeny...


ja bych uvitala zalamovani radek
  • 0

#294 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2010 - 18:56

Aichah napsal/a:

lentom napsal/a:

** Do stabilni verze by bylo ale nejspis vhodne opravit chovani okna s poznamkami, kdyz zapnu SW klavesnici a pote ji vypnu, tak se to okno pro psani poznamek chova spatne(zmizi posuvnik), zkusim udelat screeny...


ja bych uvitala zalamovani radek


To jsem jeste nezkousel, vetsinou potrebuju kratke indicie... Ale vzhledem k tomu, ze se musi ve WM programovat moznost vykopirovani textu, tak se bude muset i tady u poznamek vsechno osetrovat a povolovat...
  • 0

#295 Medcin

Medcin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2010 - 23:12

Možná mi poradíte, co se děje. Naimportoval jsem francouzský kešky a od té doby nemůžu spustit PocketDrake. Jenom problikne a pak se ukončí. Vrátil jsem původní databázi - ale dělá to samé. Spostí se pouze, když není zádná databáze k dispozici.:@ HTC HD2, WM6
  • 0

#296 Medcin

Medcin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2010 - 8:01

Tak nakonec jsem celý PD přeinstaloval - a chytil se. Zvládne Francii, Česko a jih Německa - 83000 kešek.
  • 0

#297 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2010 - 19:24

Dnes byly spuštěny nové webové stránky PocketDrake na adrese http://pocketdrake.ic.cz

Systém běží na dokuwiki, pokud by někdo chtěl přispět, staší se zaregistrovat a ozvat se mi, domluvíme se.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#298 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 616 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2010 - 20:14

MRKl jsem se na nové stránky a našel tam jednu drobnou chybu (možná i záměrnou). Na starých stránkách byl v sekci download vždy soubor aktuální verze, který se jen překopíroval do PDA (PD musel být nainstalovany), ted jsem tam nasel pouze instalaci, nebo moznost spec. programu (ta tam byla i pred tim) a tak se chci zeptat, zda se to tam objevi, nebo budu muset pokazde preinstalovat PD. Jde mi o to, že se objevila verze 0.8 a chtel bych ji otestovat.
  • 0

#299 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 616 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 7:32

Už se to tam objevilo, díky.
  • 0

#300 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 19:14

Kdyby někdo hledal diskuzi o makru pro synchronizaci, tak je přesunuta pro větší přehlednost sem:

http://www.geocachin...thread_id=15753

Už se nám to tu motalo, takto to bude lepší :-)
  • 0

LG G3 + a:Drake





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama