Přejít na obsah


Fotka

PocketDrake - off-line databáze a mapa pro PDA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1441 odpovědí na toto téma

#301 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 21:30

Na novém webu je nová verze 0.9 beta * opraveno zobrazení na VGA displejích (radar, ikony waypointů atd…) * kopírování v poli poznámek * načítání uložené stopy do mapy
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#302 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 22:17

- načítání stopy po vyp/zap mi funguje - šlape i podpora VGA displejů (ikonky, plná plocha mapy, měřítka) - radar na VGA displeji již taky funguje perfektně - zasekávání aplikace se mi zdá že již není tak časté, ale ještě se mi to občas stane, databázi to ale nepoškodí další náměty: - V okně exportu stopy by mohlo být zaškrtávátko „ po exportu smazat stopu z databáze“ - Po ručním posunu mapy zobrazovat obsah postupně, pokud to jde (mapu, pak WP a nakonec třeba trasu). Takto to totiž i několik sekund po ručním posunu je bez reakce a pak se vše zobrazí najednou. Zřejmě to souvisí trochu i s velikostí databáze, počtu zobrazovaných keší a délkou stopy. - Dokud není mapa po cele ploše displeje načtená, špatně se posouvá. Pokud se načítá online, pak to je i dost dlouho - Zdá se mi, že ikonka signalizující připojení na NET se v poslední době nějak přestala spojovat a to i když mi to v terénu prokazatelně stahovalo mapy přes GPRS. Takže samý drobnosti. Moc díky za prográmek.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#303 Aichah

Aichah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2010 - 6:41

Opet (porad) se primlouvam za moznost pridani kese, vypnuti/zapnuti GPS primo z mapy a zalamovani radek v poznamkach
  • 0

#304 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2010 - 7:25

Jenom taková drobnost: Při nakopírování pouze exe souboru poslední verze PocketDrake přestalo správně fungovat ApToDate a stále hlásí, že PD je OutOfDate.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#305 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2010 - 9:52

Nojo, to je pravda. Vzhledem k přesunu stránek projektu se změnilo i URL pro sledování změn a stažení aktualizace. Musel by sis ručně aktualizovat PocketDrake.xml, ale myslím, že je lepší použít AppToDate a nechat ho stáhnout aktualizaci. Tím se nahraje i nové XML s novou adresou pro sledování verze.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#306 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2010 - 7:46

jeden poznatek z víkendu: Kdyži si pod listingem ve Spoilers kliknu na obrázek abych si ho prohlédl, ten se správně stáhne a otevře, ale už se nedostanu zpět na listing. Vždycky se zobrazí místo něj jen ten obrázek, i když mezitím vyjedu do hlavního menu. Jediným řešením je otevřít jinou keš a pak se vrátit k té původní. Ale je to jen taková drobná nepříjemnost, nic zásadního
  • 0

#307 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2010 - 15:00

Existuje nejaka jednoducha moznost, jak se vyznat v cislovani map. kachlí Google map? Treba neco jako prehledka? Jde o to ze obcas by bylo dobry nejaky uzemi se spoustou podrobnych map smazat (treba to kde se travila dovolana) aby zbytecne nezabiralo misto na karte. Ale smazat kvuli tomu vsechny kachle a pak opet nahravat ty ostatni mi prijde nesikovne...
  • 0

#308 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2010 - 17:12

Pitrus napsal/a:
... nejaky uzemi se spoustou podrobnych map smazat (treba to kde se travila dovolana) aby zbytecne nezabiralo misto na karte. Ale smazat kvuli tomu vsechny kachle a pak opet nahravat ty ostatni mi prijde nesikovne...


Nejjednodussi je zalozit novou slozku a v PD ji pred dovolenou zmenit a po navratu tu slozku proste smazes a v PD nastavis opet tu puvodni slozku s mapami.

Slozitejsi je vyuzivat nejaky synchronizacni nastroj s moznosti vyberu smeru synchronizace. To uz je sice slozitejsi, ale po navratu bys tam nastavil zdrojovou slozku pocitac a tim sesynchonizoval mapy pred dovolenou(takze by se vlastne ty nove mapy smazaly, to same i obrazky)...

Oboji ma sve vyhody i nevyhody...
  • 0

#309 vandrovecz

vandrovecz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2010 - 23:55

Neda mi to, abych necely mesic po donate nevyjadril znovu svuj obdiv, zvlast, kdyz se mi ted program chova tak (sam od sebe ci novou versi, nevim), ze pri zhasnutem displeji je vypnuta aj GPS. Tzn. pri poslednim celodennim geoturismu mi z baterky ubyla jedna carka:o
  • 0

#310 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2010 - 8:10

Parkis napsal/a:
Kdyži si pod listingem ve Spoilers kliknu na obrázek abych si ho prohlédl, ten se správně stáhne a otevře, ale už se nedostanu zpět na listing. Vždycky se zobrazí místo něj jen ten obrázek, i když mezitím vyjedu do hlavního menu


Potvrzuji toto chování
  • 0

#311 Tom Fuk

Tom Fuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2010 - 8:13

U meho PDA (ASUS 696) se vypnuti GPS v okne satelitu projevi zastavenim prijmu signalu v PD, ale kontrolka GPS na PDA bohuzel neprestane blikat, tak to vypada ze GPS je stale zapnute.
  • 0

#312 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2010 - 8:20

_Tom napsal/a:

Parkis napsal/a:
Kdyži si pod listingem ve Spoilers kliknu na obrázek abych si ho prohlédl, ten se správně stáhne a otevře, ale už se nedostanu zpět na listing. Vždycky se zobrazí místo něj jen ten obrázek, i když mezitím vyjedu do hlavního menu


Potvrzuji toto chování


Ano, je to tak. Na prohlížení listingů se používá vložený Internet Explorer, který kliknutí na odkaz normálně zpracuje, ale tlačítko zpět tam už není. Listing se znova načítá až při přechodu na jinou keš, do té doby tedy zůstane zobrazeno to, k čemu jste se proklikli (obrázek, odkaz na jiný web atd.)
Není to dokonalé, ale zas to není velká závada, zatím se s tím smiřte.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#313 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2010 - 8:37

Mě (HTC HD) integrovaný modul GPS chodí přesně jak potřebuju a jak bych očekával: - po vypnutí displeje (pouze displeje) pracuje GPS modul dál - po vypnutí PDA (suspend) GPS modul vypne (doufám, protože přestane zaznamenávat stopu, kontrolku nemám) Po zapnutí displeje nebo PDA vše pokračuje dál bez problémů. Doufám, že to tak zůstane i nadále, je to super. PS: nerozumím požadavku aby se při vypnutí displeje vypínal GPS modul (vždyť se to PocketDrake vlastně ani nedoví, že má vypnutý displej). v takovém případě přeci vypnu (suspenduju) celý PDA a tím šetřím baterie ještě víc. Možná si ale jenom nerozumíme v pojmech vypnout displej a vypnout PDA. Já si stejně myslím, že se o to stará samotný systém WM a PD musí mít "akorát" dobře ošetřenu situaci kdy mu systém modul vypne aby z toho nezjančil jak třeba GS.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#314 kmochy

kmochy

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2010 - 13:46

Mel bych informaci pravdepodobne k drobne chybe: 29.8. jsem v PD zalogoval DNF u jedne kesky a nasledne pak doma udelal export FielNotes s osatnimi odlovenymi keskami. Od te doby se pri jakemkoliv naslednem exportu FieldNotes (samozrejme s aktualnim datem lovu) vzdy vyexportuje opakovane i tato keska s DNF logem s datem posunutym na ten aktualni. Neni to samozrejme zadna tragedie, log v seznamu proste smazu, ale je to trochu otravne :-) Neslo by s tim neco udelat? Diky
  • 0

#315 kulicka

kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2010 - 14:14

Nazdarek. Rozbehal jsem PocketDrake na HTC Touch HD naprosto bez problemu. (zacal jsem rovnou verzi 0.9). GPS se chytla hned, v GeoGetu mam celopu CR + neco malo dovolenkovych kesek,takze s exportem (po peclivem precteni navodu - RTFM fungovalo dokonale) take zadny problem. Hned jsem zkousel neco odlovit,zalogovat v terenu a tim jsem skoncil. Zalogovane kesky se naimportovaly do GeoGetu a dal nic. GC.com oznami ze zadne Field Notes neprosly a vysype seznam kompatibilniho softwaru. GeoJarry by melo byt nakonfigurovane dobre. Mikromuv Autostat beha bez problemu. Nemate nekdo typ co delam blbe? Dikes Kulicka
  • 0

#316 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2010 - 14:34

Řešení bych přesunul sem:
http://www.geocachin...thread_id=15753

Tedy až nějaké bude, zatím jsem ti poslal e-mail (z profilu). Potřebuji k tomu víc informací, hlavně obsah xTemp adresáře (bez gjtemp.ini).
  • 0

LG G3 + a:Drake


#317 kulicka

kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2010 - 9:47

Tak vyrizeno k dennimu poradku - viz link v Subiho prispevku. Vypada to ze na HTC Touch HD to jde dobre. V dohledne dobe se pokusim rozbehat PD jeste geomanzelce na jejim HTC Touch Cruise. Jelikoz neoplyva mobilnim internetem,bude se ji to asi dost libit. Geosynek asi zatim zustane u GeoScoutu. Pro Jeho iPAQ s WM2003 holt zatim PD neni. Zase na nem bez problemu beha Wherigo,coz o Touch HD rict nemohu. :( Kdybych se mohl primluvit za pridani online pristupu (clovek takhle obcas vyrazi na FTF a pak se to dost hodi),az to cas a podminky dovoli. Posilam neco na pivko. :) Diky
  • 0

#318 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2010 - 21:18

Uvolněna verze PocketDrake 1.0.0.10, tímto přecházíme z betaverzí na verzi ostrou. Hlavní novinky: * přepracovány vnitřnosti aplikace, zejména z hlediska správy paměti * upraveny ikony a menu v mapě * opraveno stahování Google map * waypointy v mapě jsou nyní aktivní, klikem na ně se otevře odpovídající listing keše * projekce waypointu (zadání pomoci azimutu a vzdálenosti) * Field Notes ukládaji nově i čas v tagu fieldnotetime Už by to mělo běhat i na WM5.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#319 Berudilek

Berudilek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2010 - 21:55

HA tak na WM5 to fakt jede Super :o))) Jen se zeptam jestli to chapu dobre kdyz chci pouzit script pro prevod dat z Geogetu do PocketDrake musim mit PDA primo pripojene?? Nestaci vrazit jen kartu do ctecky nebo to vsechno presipat do nejake slozky v PC ???
  • 0
Asus A632, PocketDrake a GeoSout

#320 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2010 - 22:21

Přesně tak, script jede přes ActiveSync. Samozřejmě nikdo ti nebrání nakopírovat databázi přes čtečku ručně nebo si script upravit :)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama