Přejít na obsah


Fotka

Hodnocení keší na gc.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
122 odpovědí na toto téma

#61 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2010 - 18:15

k-lord napsal/a:
Tu odlehlou ohodnoti 2 peti hvezdickami, ale o kvalite to nerekne nic, prave proto, ze to hodnotili jen dva.

5 hvězd si dá owner a dalších 5 jeho kámoš...:)
  • 0

#62 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2010 - 18:16

ssva napsal/a:

k-lord napsal/a:
Tu odlehlou ohodnoti 2 peti hvezdickami, ale o kvalite to nerekne nic, prave proto, ze to hodnotili jen dva.

5 hvězd si dá owner a dalších 5 jeho kámoš...:)


Owner prave nemuze dat body, nema svou kes zalogovanou. Tedy samozrejme nebereme-li v uvahu, ze si zaloguje vlastni kes, jsou takovi. ;)
  • 0

#63 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2010 - 18:18

k-lord napsal/a:

ssva napsal/a:

k-lord napsal/a:
Tu odlehlou ohodnoti 2 peti hvezdickami, ale o kvalite to nerekne nic, prave proto, ze to hodnotili jen dva.

5 hvězd si dá owner a dalších 5 jeho kámoš...:)


Owner prave nemuze dat body, nema svou kes zalogovanou. Tedy samozrejme nebereme-li v uvahu, ze si zaloguje vlastni kes, jsou takovi. ;)

Tady myslím průměrové hodnocení - hvězdy GC vote...
  • 0

#64 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2010 - 18:24

ssva napsal/a:
Tady myslím průměrové hodnocení - hvězdy GC vote...


aha, rozumim. ;)

jinak, kdo chce zmenu hodnoceni, reps. upravu hodnoceni, muze hlasovat tady.

http://feedback.geoc...rited?ref=title
  • 0

#65 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2010 - 20:13

Re: Kapsa
Ja polemizovat vlastne radeji nebudu, me se to stejne netyka - moje posledni dve kesky jeste nikdo ani po nekolika mesicich nenasel, natoz aby mely nejaky ten bod .... :D


No jo, k Mongolsku je to trošku z ruky ;)
Ne, že bych se tam nechtěl podívat a dát FTF takhle daleko by byla paráda.
  • 0

#66 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2010 - 20:17

Jezci-sokolov napsal/a:

Re: Kapsa
Ja polemizovat vlastne radeji nebudu, me se to stejne netyka - moje posledni dve kesky jeste nikdo ani po nekolika mesicich nenasel, natoz aby mely nejaky ten bod .... :D


No jo, k Mongolsku je to trošku z ruky ;)
Ne, že bych se tam nechtěl podívat a dát FTF takhle daleko by byla paráda.



Tady máte blíž "FTF" :) a ještě tam je jedna "nedaleko".........taky neposkvrněná :)
http://www.geocachin...ba-a088fe97d75a
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#67 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 12:09

Jezci-sokolov napsal/a:

Re: Kapsa
Ja polemizovat vlastne radeji nebudu, me se to stejne netyka - moje posledni dve kesky jeste nikdo ani po nekolika mesicich nenasel, natoz aby mely nejaky ten bod .... :D

No jo, k Mongolsku je to trošku z ruky ;)
Ne, že bych se tam nechtěl podívat a dát FTF takhle daleko by byla paráda.

Jednu mam i mnohem bliz (jeste je v Evrope) - GC23BZK , s lehkym terenem a stejne ceka uz 9 mesicu na FTF .... :)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#68 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 13:50

k-lord napsal/a:
Az na to ze se ti hvezdicky zprumeruji a nebude to taktez vypovidat o nicem. Bude-li hodne hodnotitelu tak se to logicky zprumeruje nekde mezi 2-4, bude-li malo, tak pak to nema zadnou vypovidaci hodnotu. Tu odlehlou ohodnoti 2 peti hvezdickami, ale o kvalite to nerekne nic, prave proto, ze to hodnotili jen dva. Zadny system neni dokonaly.



Není to tak docela, můžeš si tam zobrazit rozložení hlasů a tedy vidíš, zda se všichni shodují na jednom hodnocení či zda ten průměr vylezl ze širokého rozptylu. A dovolím si nesouhlasit s paušálním označováním výsledku mezi 2-4 za prostřední. Ty průměry mají dost jemné rozlišení a pochybuju, že by po dostatečném počtu hodnotitelů měla docela pěkná keš třebas 2,2 a relativně nanicovatá 3,9. Přiložený screenshot ilustruje běžnou keš na zajímavém, ale jinak nepříliš hezkém místě v Praze. Jednotlivá hodnocení i výsledný průměr vypadají realisticky, tedy až na těch ojedinělých 5,0, což je neopodstatněný úlet.

Nově zavedený způsob vyzdvihování kvalitních keší přímo na GC.com se mi líbí - jsem rád, že se GS nesnažil GCVote trumfnout obdobným systémem. Jedinou vážnou výhradu, kvůli níž jsem hned musel poslat peníze, mám k vyloučení BM z podílu na hodnocení - jako PM-feature by měly být až výstupy (součty hlasů), ne vstupy (hlasy samotné). To je problematické zvlášť pokud dojde na žádané vylepšení a k počtům hlasů se doplní i druhé číslo, jakému procentu nálezců odpovídá.

Pak by totiž PM-only keše měly neúměrně zvýhodněný právě onen rektifikovaný rating (oprávněnými hodnotiteli by byli téměř všichni nálezci, zatímco u obyč. keší by přicházela do úvahy jen část počtu nálezců. Prakticky to znamená buď změnit PM-omezení pouze na prohlížení výsledků hodnocení (což by bylo ideově žádoucí už pro svůj demokratičtější charakter) nebo počítat procenta pouze z nálezců s PM statutem. V tom druhém případě ovšem vyvstává otázka odkud by se určovalo rozhodné datum pro zahrnutí či nezahrnutí konkrétního člověka do výpočtu - hodnocení může následovat i roky po logování, to zas celé měsíce po nálezu, přičemž status BM/PM se může během doby měnit.
  • 0

#69 h4nek

h4nek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 14:57

Chtěl jsem se zeptat, co si myslíte o hodnocení archivovaných keší (přidávání favorite bodů)?? Resp. jestli sami hodláte některým pěkným archivkám dávat favorite body.. Já nejspíš budu, protože těch bodů je stejně dost..
  • 0

#70 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 15:01

Taky bych bral aby mohli hodnotit i BM. A klidně ať vidí i ty výsledky, já osobně kdybych neviděl výstup, tak bych se asi na nějaké bodování vykašlal... Co takhle zkusit prosadit i to?
  • 0

#71 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 15:06

h4nek napsal/a:
Chtěl jsem se zeptat, co si myslíte o hodnocení archivovaných keší (přidávání favorite bodů)?? Resp. jestli sami hodláte některým pěkným archivkám dávat favorite body.. Já nejspíš budu, protože těch bodů je stejně dost..


Já třeba archivovaným body nedávám. Jelikož není nějaký rozumný a pohodlný způsob, jak se dostat k listingům archivovaných keší, které nemám odlovené, tak to stejně ani jako ta inspirace moc nefunguje. To radši neškudlím a dám bod nějaké, která je prostě normální, udržovaná, čistá, sympatická.
  • 0

#72 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 15:13

Chryseis napsal/a: Já třeba archivovaným body nedávám. Jelikož není nějaký rozumný a pohodlný způsob, jak se dostat k listingům archivovaných keší, které nemám odlovené ....

Stejne muzes hodnotit jen kese, ktere jsi nasla. ;)
Jinak ja uz dal body nekterym archivovanym, protoze v archivu lezi rada skutecnych pokladu .... :)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#73 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 15:31

kapsa napsal/a:
Stejne muzes hodnotit jen kese, ktere jsi nasla. ;)
Jinak ja uz dal body nekterym archivovanym, protoze v archivu lezi rada skutecnych pokladu .... :)


No to ano, ale na otázku proč dávat body archivovaným, tady zazněla odpověď, že pro inspiraci. Ty, co jsem odlovila, si pamatuju, a to, že třeba tys dal bod nějakému pokladu, který jsem neodlovila, se nikdy nedozvím, protože není kde. Jedině prolézat seznamy favoritů jednotlivých kačerů.
  • 0

#74 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 15:37

Já si ale stejně myslím,že odlehlé,málo navštěvované keše,hodnocení stejně nepotřebují ... Člověk z takové keše má radost vždycky ... Tedy aspoň mě vždycky potěší,když loguji a poslední log přede mnou je třeba měsíc starý ... Má to pak celé úplně jinou atmosféru :) ... Dále - * o dobré keši se i doposud vědělo,že je dobrá i bez hodnocení ... * Stačí většinou přečíst si poslední čtyři logy a je jasno,opět i bez hodnocení ... * i samotný listing je mnohdy důležitější a člověku více dá,než krabka samotná.Osobně bych třeba i uvítal nejen hodnocení keše samotné,ale právě i listingu,protože ten ke keši neodvratně patří. * hodnocení,které nám gsp umožnil je jen další třešnička ... jen jeden z mnoha aspektů,které pomohou rozhodnout se například v časové tísni,které krabce dám přednost před jinou ... Jak už jsem i já i jiní zde zmínili,žádné hodnocení není 100% objektivní ... Nikdy a v ničem.Hodnotit můžeme v životě vždy jen sami sebe. Nebo snad máte pocit,že hodnocení v superstar,ve škole,v práci atd. - bylo vždy dokonalé a spravedlivé? ... Je prostě potřeba dívat se na co nejvíce věcí a udělat si pouze svůj názor a tím se řídit.
  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#75 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 16:41

[quote]danhill81 napsal/a:
.
* i samotný listing je mnohdy důležitější a člověku více dá,než krabka samotná.Osobně bych třeba i uvítal nejen hodnocení keše samotné,ale právě i listingu,protože ten ke keši neodvratně patří.


No ja to pochopil jako hodnoceni komplet. Krabicky i listingu.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#76 vousac

vousac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 16:48

Chapu to take tak. Lisitng a krabicku nelze oddelovat.
  • 0

#77 trestidlo

trestidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 18:40

Nemate nekdo problem se zobrazenim obrazku (ikony) Favorites vedle nazvu kese? Doma i v praci mam Firefox (3.6.13). V praci vidim normalne obrazek, ale doma jen textovou podobu a hyperlink (viz obrazek). Nevite prosim nekdo cim to muze byt? (jine ikonky a obrazky vidim) Diky
  • 0

#78 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 19:20

trestidlo napsal/a:
Nemate nekdo problem se zobrazenim obrazku (ikony) Favorites vedle nazvu kese? Doma i v praci mam Firefox (3.6.13). V praci vidim normalne obrazek, ale doma jen textovou podobu a hyperlink (viz obrazek).

Nevite prosim nekdo cim to muze byt? (jine ikonky a obrazky vidim)

Diky



Zkus ctrl + F5 a popřípadě se podívej jestli máš novou verzi Javy a Quick time plug inu - igdyž to by vliv mít nemělo,je dobré mít poslední verzi :)

A když ani to nepomůže,zkus jestli to stejné dělá na Tvém PC i explorer ... Pak bych možná ještě zkusil ccleaner (zvolit všechny volby krom volného místa,popř zástupců) a kdyžtak reinstal firefoxu ...
No a když nepomůže nic z toho,tak prostě nevím,no :D
  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#79 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 19:26

vousac napsal/a:
Chapu to take tak. Lisitng a krabicku nelze oddelovat.


Máte pravdu,ani já to neodděluji ... Jen jsem si všiml,že to nikdo nezmínil,tak jsem chtěl aby se na to nezapomělo ... :)

Mnohdy totiž právě zkažený listing u jinak pěkné keše,mi dokáže zkazit celkový dojem ...
  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#80 trestidlo

trestidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 19:34

danhill81 napsal/a:

trestidlo napsal/a:
Nemate nekdo problem se zobrazenim obrazku (ikony) Favorites vedle nazvu kese? Doma i v praci mam Firefox (3.6.13). V praci vidim normalne obrazek, ale doma jen textovou podobu a hyperlink (viz obrazek).

Nevite prosim nekdo cim to muze byt? (jine ikonky a obrazky vidim)

Diky



Zkus ctrl + F5 a popřípadě se podívej jestli máš novou verzi Javy a Quick time plug inu - igdyž to by vliv mít nemělo,je dobré mít poslední verzi :)

A když ani to nepomůže,zkus jestli to stejné dělá na Tvém PC i explorer ... Pak bych možná ještě zkusil ccleaner (zvolit všechny volby krom volného místa,popř zástupců) a kdyžtak reinstal firefoxu ...
No a když nepomůže nic z toho,tak prostě nevím,no :D



CTRL+F5 akoze Refresh zabral spolehlive, dekuji moc a hezke vanoce
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama