Přejít na obsah


Fotka

GCFinálky.cz


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
162 odpovědí na toto téma

#41 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2011 - 12:57

kapsa napsal/a:


Edit: Fakt by me zajimalo, kdo z tech, co to povazuji za OK se tim pochlubi i v logu u kesky. :D

Někdy stačí pozorně číst logy. Najdeš to například v GC2EVRJ . Tím ale netvrdím, že to považují za OK.
  • 0

#42 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2011 - 13:03

To Kapsa: No problemo. jako se píše odloveno BF tak napíšu Odloveno za pomoci GCFinálky anebo Lojzy.Karla,Tomáše,Honzy,Heleny,Milana,Ro mana,Michala,Lenky,Aleny,Petra nebo......takhle tady můžu obrazně do nekonečna uvádět křestni jména kačerů o kterých vím že nejméně jedenkrát vyměnili finale mysterky za finále jiné. Takže na tom nevidím nic špatného a jak už jsem psal výše,alespoň zmizí ty škaredý otazníky který jeden musí luštit aby se mohl podívat na nějaké pěkné místo kam ho owner pozval.Každý si to hraje po svém a stejné právo dopřejte i mě. Ps:jsem rád že to nejde u wherigovek protože tvoje dálkové wherigo se mi libilo. cesta která má cíl bez zbytečně prosezených hodin u pc
  • 0

#43 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2011 - 13:24

kapsa napsal/a:
By me jen zajimalo, zda se ti, kteri GCfinalky.cz pouzivaji, priznaji k tomu faktu i v logu na takto "vylustene" kesce .... ;)


Já takový serevry nepoužívám, ale pokud souřadnice s někym vyměnim, nebo dám BF (jakože takový keše spočítám na prstech jedný ruky), tak to do logu napíšu.
  • 0

#44 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2011 - 13:27

dr.vota napsal/a:
tak si tam zavolejte, těm hrdinům...

Jana Pulisová,
E-mail hpkz@centrum.cz
Telefon +420.723603013

Tak vono to neni Jana, jako spis Jan neboli Honza, nicmene co to na cem meni? Vzdyt kdo nechce, at to nepouziva.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#45 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2011 - 14:05

ARKTici napsal/a:
Není složité zjistit majitele domény. ;)



Děkuju všem, kdo poskytli info, ale mně je celkem putna reálná identita provozovatele, ale zato by mne dost zajímalo, pod jakým nickem se tu taková zmije vyhřívá na sluníčku, abych věděl, koho si kupř. pro svoje CWG dát na pomyslný "ignore list". :)


sobikovi napsal/a:
Na druhou stranu, jaký je rozdíl v tom, že někde na eventu jeden kačer práskne druhému souřadnice nebo postup luštění... Tady je to zautomatizovaný, jedny souřadnice práskneš, druhý získáš. Ještě je otázka, jak je to se správností těch souřadnic...



Rozdíl je markantní - uzavřenost vs. infekčnost:
Osobní vytažení souřadnic od jiného kačera řeší jen ad hoc problém konkrétní osoby s konkrétní keší a navíc vyžaduje určitou úroveň osobních kontaktů a nasazení, taky zanechává neanonymní svědky. Stejně jako kusový prodej za peníze to coby owner akceptuju, i když bych samozřejmě byl radši, pokud by dotyčný nejprve zkusil popostrčení přímo ode mne.

Organizovaný výměnný systém souřadnice za souřadnice se valí s kopce dolů jako nabalující se sněhová koule - informace se shromažďují a finálky jsou tak doslova vnucovány na stříbrném talíři, což snadno vytváří pokušení švindlovat i tam, kde by to člověk ani nijak zvlášť nepotřeboval. Proto považuju podobnou věc za špatnost - klíčová je právě ta organizovanost, veřejná anonymita a rozsah.

Obrazně řečeno ve výsledku je to tak, že zatímco jedni makají v Kolbence, aby pak měli na rohlík, jiní si dělají navzájem zeď a rohlíky z krámu nosí bez placení po kapsách. A tak tedy položím další jedovatou otázku: Pokud jsou, jak sami deklarují, neochotni či neschopni řešit mysterky a rádi si především loví, proč prostě nechodí jen na tradičky?
  • 0

#46 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2011 - 14:16

Toniczech napsal/a:
Pokud jsou, jak sami deklarují, neochotni či neschopni řešit mysterky a rádi si především loví, proč prostě nechodí jen na tradičky?

Jo tohle taky nechápu, ptal jsem se při různých příležistostech už mnohokrát a nikdy jsem se nedobral odpovědi.
Asi za to může nějaká mánie hraničící s šíleností. Holt někdo potřebuje pro klid své duše mít vylovené všechny krabičky, které existují, co nejvíc pseudobodů, nebo já nevím co...

Je ale fakt, že v některých lokalitách je silně přeotazníkováno.
  • 0

#47 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2011 - 14:19

Pokud jsou, jak sami deklarují, neochotni či neschopni řešit mysterky a rádi si především loví, proč prostě nechodí jen na tradičky?


Předpokládám, že to bude tim, že prostě chtěji chodit na keše a třeba v Praze v centru je jedna tradička na aspoň 10 mysterek.
  • 0

#48 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2011 - 14:34

Toniczech: Prosím tě pěkne. posli mi finalní souřadnice svých mysterek witkoawendy@atlas.cz Díky seš moc hodnej že jsi to nabídl a já tak nemusím čekat až se objeví na webu. WaW
  • 0

#49 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2011 - 14:45

WAW napsal/a:svých mysterek

*své mysterky...
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#50 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2011 - 17:19

rocky napsal/a:Předpokládám, že to bude tim, že prostě chtěji chodit na keše a třeba v Praze v centru je jedna tradička na aspoň 10 mysterek.



Těžko - na tom seznamu jsou převážně venkovské keše, kde v okolí není o tradičky nouze - žádné mysterkové clustery.

WAW napsal/a:Prosím tě pěkne. posli mi finalní souřadnice.



Ale jdi, to nemůžeš, tak hrrr (a jak detaily otázky prozrazují) naslepo chtít po lidech takovou charitu. :) Finální souřadnice ti nenabídnu (ostatně řešení v daném případě ani finální souřadnice neobsahuje :D ), ale můžu tě více či méně popostrčit, což spolehlivě pomůže (žádná extra složitost tam není). Pokud tesy skutečně myslíš, že ti to nejde a budeš opravdu nějaký kopanec před výpravou do těch končin potřebovat, dej mi konkrétně, nejlíp se se zmínkou o tvém vztahu k tématu keše, vědět mailem přes profil na GC.com.
  • 0

#51 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2011 - 17:28

Toniczech napsal/a:

rocky napsal/a:Předpokládám, že to bude tim, že prostě chtěji chodit na keše a třeba v Praze v centru je jedna tradička na aspoň 10 mysterek.



Těžko - na tom seznamu jsou převážně venkovské keše, kde v okolí není o tradičky nouze - žádné mysterkové clustery.


Ty ses ptal v obecné rovině, já odpovídám v obecné rovině. A třeba tam postupem času pražský mysterky přibudou.
  • 0

#52 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2011 - 9:21

Tak stránky jsou už mimo provoz :(
  • 0

#53 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2011 - 9:58

"Bohužel, chybou skriptu došlo ke ztrátě přibližně 2/3 dat :-( "

lololo
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#54 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2011 - 10:47

"Probíhá údržba stránek" - myslím, že zase naběhnou.
  • 0
eTrex Vista HCx, Google Nexus S

Pokud znáte problém v OSM mapách (chybí název ulice, celá ulice, jednosměrka apod.) - dejte mi vědět přes SZ, doplním, opravím...

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#55 honza.h

honza.h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 541 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2011 - 12:23

Jak to tak čtu, tak se tu spousta lidí snaží být papěžštější než papež... Nevidím rozdíl mezi zjištěním finálních souřadnic na nějakým webu a v lozích běžně užívanou formulací o příteli na telefonu nebo o nakopnutí od autora - a že to běžně používají ty největší esa s x tisíci nálezy. Navíc všude všichni říkají, že gc je hra, tak ať si ji každý hraje, jak uzná za vhodné... tak proč má pořád někdo potřebu si stěžovat na fóru, že někdo tu hru nehraje zrovna podle jeho gusta?
  • 0

#56 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2011 - 12:46

jamesh: no protoze je to prece nespravedlive, aby mel nekdo bod "zadarmo", kdyz jeden to lustil tyden a ten druhej si to sel jenom vyzvednout. Pokud tu vetu nekdo nepochopil, tak je to pouze ironie.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#57 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2011 - 12:47

jamesh napsal/a:
Jak to tak čtu, tak se tu spousta lidí snaží být papěžštější než papež... Nevidím rozdíl mezi zjištěním finálních souřadnic na nějakým webu a v lozích běžně užívanou formulací o příteli na telefonu nebo o nakopnutí od autora - a že to běžně používají ty největší esa s x tisíci nálezy. Navíc všude všichni říkají, že gc je hra, tak ať si ji každý hraje, jak uzná za vhodné... tak proč má pořád někdo potřebu si stěžovat na fóru, že někdo tu hru nehraje zrovna podle jeho gusta?

To se často nestává aby měl někdo rozumný názor se kterým se dá souhlasit :)
  • 0

#58 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2011 - 12:50

IMO at si kazdy hraje podle sveho gusta - pokud je pro nekoho zazitek pouze vyzvednuti krabicky a lusteni mu nic nerika, budiz. Jeho vec. Co me ale obtezuje je to, ze mi mistr Pepa Pulis z gcfinalky.cz posila email, o ktery nestojim a ktery az napadne pripomina reklamni spam. Ble.
  • 0

#59 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2011 - 12:54

Čau Petře. tvoje některý(všechny)krabky jsou tak super že opravdu největší zážitek je ze samotného hledání Kuďů-Kuďů
  • 0

#60 honza.h

honza.h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 541 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2011 - 14:10

... a ještě malý dodatek - ano, největší zážitek mám mám z nalezení krabičky, viz moje statistiky, mysterky tvoří 5% nálezů (stejně jako multiny). Nebaví mě googlení, přemýšlení nad myšlenkovými procesy autora "šifry" apod.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama