Přejít na obsah


Fotka

Krádeže CWG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
210 odpovědí na toto téma

#121 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2013 - 20:32

U nás je tohle zcela běžné. Například u GC2G2XR. Nejprve zmizela z keše celá krabička s CWG směnárnou, od jara zde pravidelně každých 14 dní nechává táta 1-2 CWG. Ještě se mu nestalo, že by tam někdy letos při příchodu nějaké CWG spatřil. Co zloděj dělá s mými cca 50ti stejnými suky, nemám nejmenší tušení.
  • 0

#122 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2013 - 20:47

Zkus si dát inzerát, že koupis Tiskarovy suky...třeba se prodejce najde...:D
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#123 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2013 - 23:14

Také svoje keše neustále doplňuji o CWG, občas tam ale nějaké najdu. Jinak sám jsem jich rozházel po světě kolem šesti set, mám jich 365. Až na drobné výjimky všechno z keší. Z CWG směnáren toho ale moc nemám, protože bývají vykradeny už kvůli tomu názvu. Pro někoho mají ta kolečka cenu zlata.
  • 0

#124 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2013 - 6:36

chose44 napsal/a:
........... Lepší zajít na event a povyměňovat CWG. ;)


A to je právě důvod, proč jsem CWG přestal sbírat a následně i sbírku zrušil - zcela to totiž popírá původní myšlenku vzniku CWG.
  • 0

#125 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2013 - 6:41

Také už se spíše vyhýbám velko vyměňování na eventech, nejvíce si cením cwg od lidí, které znám, eventová a z opravdu hezkých škatulí, kde se cwg nacházejí často.
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#126 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2013 - 7:40

Také měním CWG za CWG jen v keších a nebo směním CWG s lidmi, které potkám u keší. Ostatní způsoby mně vůbec nelákají.
  • 0

#127 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2013 - 7:48

tomy.22 napsal/a:
Také měním CWG za CWG jen v keších a nebo směním CWG s lidmi, které potkám u keší. Ostatní způsoby mně vůbec nelákají.


Mě výměny CWG na eventech vyloženě štvou. Když už za mnou jde patnáctý člověk s pytlíkem, jestli vyměním CWG, jsem už vzteklý. Občas udělám výjimku, třeba když přijde dítě. Jenže pak se ostatní slétnou jako supi a těžko jim vysvětluju, že nechci nic měnit.
  • 0

#128 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2013 - 9:06

Smrk napsal/a:

tomy.22 napsal/a:
Také měním CWG za CWG jen v keších a nebo směním CWG s lidmi, které potkám u keší. Ostatní způsoby mně vůbec nelákají.


Mě výměny CWG na eventech vyloženě štvou. Když už za mnou jde patnáctý člověk s pytlíkem, jestli vyměním CWG, jsem už vzteklý. Občas udělám výjimku, třeba když přijde dítě. Jenže pak se ostatní slétnou jako supi a těžko jim vysvětluju, že nechci nic měnit.


Vždycky záleží na tom s kým a za co ty CWGčka měníš :-D
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#129 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2013 - 9:32

Já stále nějak nechápu, k čemu vám ty CWG jsou? To že se to komerčně vyplatí vyrábět, protože to někdo kupuje, to chápu, ale proč za to vyhazujete peníze, to nikdy nepochopím. :D
  • 0

#130 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2013 - 9:35

Ty nechápeš daleko víc věcí, ale vysvětlovat ti je to je bohužel nadlidský výkon.
  • 1

#131 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2013 - 9:45

Vysvětlit nevysvětlitelné, je opravu nadlidské, dalo by se říci nadpozemské, dalo by se říci božské. :)
  • 0

#132 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2013 - 10:02

s3 - ty sis nikdy nekoupil nic jen tak pro radost? Nenapadlo tě, že je to třeba jeden z důvodů, proč si někteří kačeři kupují CWG? Ono spousta věcí posouzená z jiného pohledu může být "blbost" a "vyhozené peníze" ale tomu dotyčnému to třeba přijde jinak. Co kdybys zkusil přestat posuzovat jiné a jejich chování jen podle svých měřítek? Tomu se dá říkat třeba tolerance nebo tak nějak .....
  • 0

#133 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2013 - 10:09

Radost z toho snad mohou mít akorát prodejci, jak své ovečky oblbli. Já si myslím, že taková komerce ke geocachingu nepatří. Možná si to myslí víc lidí, a proto vám ty dřevěné suky z kešek vyhazují.
  • 0

#134 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2013 - 10:15

shaman3 napsal/a:
Já stále nějak nechápu, k čemu vám ty CWG jsou? To že se to komerčně vyplatí vyrábět, protože to někdo kupuje, to chápu, ale proč za to vyhazujete peníze, to nikdy nepochopím. :D


No proč, je spousta lidí, kteří něco sbírají. Znám lidi, kteří sbírají cukry, šroubováky, stará auta. No tak tady někteří sbírají CWG. Taky si můžu říct, proč má někdo půdu plnou cukru nebo pohlednic.
  • 0

#135 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2013 - 10:18

Tak to jo, na sběratelích se dá dobře vydělat. :D
  • 0

#136 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2013 - 10:19

ale vždyť tys chtěl vysvětlení, jednoho (nejméně jednoho) se ti dostalo. Co myslíš ty, je zase jedno těm, kteří za to dobrovolně utratí své peníze. Pokud to chceš řešit dále, potom by byla komerce všechno v krabkách, co stojí nějaké peníze. I ty samotné krabky většinou nějakou tu korunu stojí. Jen se neptej, proč ten GC teda vlastně spousta lidí dělá. Je to jejich soukromá aktivita. A za tu se zpravidla něco platí. Představ si, že jsou dokonce případy, že tím nikomu a ničemu neškodí.
  • 0

#137 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2013 - 10:22

shaman3 napsal/a:
... a proto vám ty dřevěné suky z kešek vyhazují.


Nemyslím si, že je vyhazují, prostě je kradou.
  • 0

#138 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2013 - 10:22

Já za geocaching zásadně nic neplatím. B) Asi je to tím, že se vyhýbám komerčním přílepkům téhle aktivity. ;)
  • 0

#139 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2013 - 10:23

shaman3 napsal/a:
Tak to jo, na sběratelích se dá dobře vydělat. :D


No jistě, vydělávají na tom nejen firmy, ale i různé burzy, aukční síně, investoři do umění... A i v geocachingu je spousta sběratelů nejen CWGček (to jsou drobné), ale geocoinů, mají v tom desetitisíce. Podle mě jich je v soukromých sbírkách mnohem více než v keších.
  • 0

#140 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2013 - 10:24

Chodim sem jen obcas cist, koukam stale stejne jako i u mne. Je fakt ze rozcilovat se nema smysl. Jak na zlodeje? Zadny PM ale DRZKU ROZBIT! To je 100% ucinne....;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama