Přejít na obsah


Fotka

Ztrácející se GC a TB


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
224 odpovědí na toto téma

#201 konyk87

konyk87

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2013 - 18:26

stenli007: Vieš ho vložiť (virtuálne) do svojej kešky a potom mu už môžeš aj ty nastaviť status, že je stratený...
  • 0

#202 MUSOVI

MUSOVI

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2013 - 19:28

Tak dnes jsem si dal jednu keš, kde měl být TB, otevřu keš a on tam opravdu byl, to jsem se zaradoval. Po dlouhé době jsem viděl fyzicky TB. Asi to bylo tím, že keš je na kopci. S radostí ho pošlu dál.;)
  • 0

#203 Chamberlaine

Chamberlaine

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 22:59

No jsou to priběhy jak přes kopírák ... Zatím jsem poslal 3 cestovatele, jeden zmizel po pár keších u začátečníka, kterej to zabalil a na kontakty nereaguje. Zkusil jsem jeho spolulovce, treba to vyjde, pokud to nebylo jen nahodne setkani u kese ... Druhy TB zmizel po cca 6300 km v Rakousku (údajně super schránka ze serie Detska hriste) druhy den po vlozeni do kese (zprava od ownera) - kontaktoval jsem nalezce z predchoziho dne (vsichni tři do 100 nálezů), zatím se nikdo neozval. Třetí TB je snad zatím v pořádku v jedné keši v Praze. Mám připravené ještě dva na jaro, ty ještě pošlu, ale jinak asi končím, i tak už mám pocit, že v tomhle státě dotuju skoro všechno na co si vzpomenu ... :@ GC neposílám a vkládám je pouze virtuálně. Zajímavé zjištění - dvě tradiční keše s celkem cca 1800 nálezy - GC logovány minimálně - keš 1: 1043 nálezů/GC logován 14x, keš 2: 779 nálezů/GC logován 9x ... Tady je vidět, jak honibodi čtou listingy ... :)
  • 0

#204 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 6:53

Já vypustil 23 coinů, žije jich deset, z toho dva jsou u kačerů, kteří je zalogovali v září, mají méně než deset nálezů a na nic nereagují. A jeden mám už rok ve skříni neaktivovaný, chci ho dát do nové keše pro ftf nálezce. Coiny budu pouštět dál, baví mě to a alespoň několika lidem udělám za tři stovky radost.
  • 0

#205 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 474 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 8:27

Chamberlaine napsal/a:
GC neposílám a vkládám je pouze virtuálně. Zajímavé zjištění - dvě tradiční keše s celkem cca 1800 nálezy - GC logovány minimálně - keš 1: 1043 nálezů/GC logován 14x, keš 2: 779 nálezů/GC logován 9x ... Tady je vidět, jak honibodi čtou listingy ... :)


To že se nečtou listingy je smutný fakt, ale tímhle bych to nepotvrzovala. K čemu je coin z něhož vidím jen trackovací číslo napsané v logbooku? Sběratel ikonek si ho asi opíše a logne, někdo další si ho opíše a ten papírek ztratí, někdo zas odloží zalogování na neurčito...:) No a např. já tyhle virtuální neloguji vůbec. Listingy ovšem čtu pečlivě.;)

Jinak coiny stále vypouštím, ne abych udělala radost jednomu šmejdovi, který ho pak ukradne, ale abych udělala radost nálezcům a taky sobě když sleduji jak cestuje. Např. jsem vypustila kladenský coin (ten první) a ten mi dělá radost, teď je na Moravě a líbí se.
  • 0

#206 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 8:39

Tak jsem taky kouknul na seznam mych geocoinu a pokusil se odhadnout stav, protoze pocitat to presne je ztrata casu. Pokud vezmu v uvahu vypustene, tak asi 120/260 (+- 20) ma posledni log stasi nez 3 mesice. Prumernou dobu od vypusteni odhaduju na cca 16 mesicu.
  • 0

#207 Fridolini

Fridolini

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 11:14

Blexa je machr, ten se s tim nemazlí :D 260 kousků na cestě, to si od léta nějaký přidal ne?
  • 0

#208 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 11:53

Hmm, ted jsi mne dobre zarazil... ...jdu to znova zkontrolovat zda jsem nenapsal nesmysl.
  • 0

#209 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 11:59

Jo, jen jsem blbej... ...je to 120/160, coz je mnohem smutnejsi.
  • 0

#210 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 13:03

Ztrácí se všechno. Průměrný život mých cestovatelů je 3 měsíce, ale také jen jeden posun, i když mé "Mince pro štěstí" už couraj po Minesotě víc jak rok. Na druhou stranu na této keši jsem byl prvníhttp://coord.info/GC43NGD a dal jsem sem MWG, po mě byli pouze dva PM kačeři a jeden BM a MWG nenávratně zmizelo. Další nálezce je můj velmi dobrý přítel a ten mi to řekl. Mě samotnému je to jedno, protože ten kotouček jsem tam dal dalším pro radost, ale jasně to vypovídá o úrovni našeho společenství.
  • 0
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#211 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 18:22

Na moji kesi pozoruji, ze je stale prilis mnoho tech, kteri meni predmety za GC/TB. V logbooku je po kazdem mem doplneni darku do kesky evidentni log: GC/TB -IN, jiny predmet -OUT. Nojo, ale co s nimi, kdyz nectou ty nekonecne diskuze na zumpe...
  • 0

#212 zdenys64

zdenys64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2013 - 14:14

Musím zareagovat-včera jsem v keši Prachovna v Kolíně objevil GC(Vikingové)majitele z Kanady.Ten coin někdo přivezl v květnu 2010 do naší republiky a hned ho grabnul nějakej nouma,který sebral jen jednu keš a na profilu už přes rok nebyl....Včera ten coin vyplaval-nevím jak,tak jsem ho vyndal já a napsal jsem majiteli,který ho už oželel.Byl moc rád.Další případ-4.1.2013 jsem sebral multi Kyjský hřbitov30.12.tam byl vložen GC a v logbloku ho 2.1. grabnul nějaký PIRA(D)....na stánkách se už ale nezalogoval a jeho nick nejde dohledat a tím pádem visí GC v keši i když ho má už doma v šupleti!!!:@
  • 0

#213 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2013 - 14:31

Napsal jsem jednou kačerům s 18 nálezy, když se chlubili, že našli CWG, že ta se mají měnit pokud možno zase za CWG a málem mi vynadali, že oni pochopitelně měnili za své CWG. No já si pořídil dřevo až při 900 nálezech a vlastní coin ještě stále nemám.
  • 0

#214 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2013 - 15:33

mpik napsal/a:
Napsal jsem jednou kačerům s 18 nálezy, když se chlubili, že našli CWG, že ta se mají měnit pokud možno zase za CWG ...

Citát z geowiki: CWG lze vyměňovat v keších podle zásad fair tradingu - vezmi si a za to vlož cokoliv jiného stejné nebo vyšší hodnoty, jako orientační cena CWG se počítá 10 Kč (průměrné náklady na výrobu jednoho kusu). Není nutné měnit jen CWG za CWG...

CWG je předmět na výměnu jako každý jiný, při dodržení hodnoty ho můžeš klidně měnit za cokliv jiného, třeba za kinderšrot.
  • 0

#215 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2013 - 16:16

Jeden kladenský kačer můj coin taky v keši vyměnil za CWG, tak jsem mu napsal, že to není fair trade. Napsal mi sprostý mail, co si ho dovoluju poučovat, že CWG má hodnotu sedmi korun a ten coin minimálně tří stovek! A tím taky zmizel ze světa. Jak ten coin, tak ten kačer a už i ta keška.
  • 0

#216 jurin25

jurin25

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 12:27

Tohle jsem našel v jedné diskuzi, i takoví tu bohužel jsou :(
http://www.geocachin...34-9ce8ccc3c6f2

U jedné keše jsem viděl v inventáři několik coinů a když jsem přišel, byl tam jen 1
  • 0

#217 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 14:11

jurin25 napsal/a:
Tohle jsem našel v jedné diskuzi, i takoví tu bohužel jsou :(
http://www.geocachin...34-9ce8ccc3c6f2

U jedné keše jsem viděl v inventáři několik coinů a když jsem přišel, byl tam jen 1


Skoro každá keš má něco v inventáři a uvnitř ručičku od igráčka. Tohle ale bude nějaký provokatér, nebude trvat dlouho a bude tady fotka jeho dveří :-)
  • 0

#218 jurin25

jurin25

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 16:03

I když je to poněkud starší log, tak je jasné že podobní vykradači keší se po světě pořád pohybují, tento to dělá ještě takovým způsobem, aby naštval co nejvíce kačerů. A to teď přemýšlím, že si pořídím TB a vyšlu ho na cesty, ale když čtu, jak se kradou, musím mu dát takovou podobu, aby to nikoho nelákalo brát
  • 0

#219 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 18:02

Smrk napsal/a:

jurin25 napsal/a: Tohle jsem našel v jedné diskuzi, i takoví tu bohužel jsou :(
http://www.geocachin...34-9ce8ccc3c6f2
U jedné keše jsem viděl v inventáři několik coinů a když jsem přišel, byl tam jen 1

Skoro každá keš má něco v inventáři a uvnitř ručičku od igráčka. Tohle ale bude nějaký provokatér, nebude trvat dlouho a bude tady fotka jeho dveří :-)

Přesně tak, tohle je provokatér, kterých je podle mě minimum ....
Já myslím, že naprostá většina se ztrácí kvůli blbosti - někdo to ztratí, založí, přestane hrát a podobně.
Ještě častější ale když rodiče nesledují (a často ani neví, že by měli sledovat), co si jejich malá dítka z keší berou - a ty coiny jsou tak pěkné a lesklé ....
Poslední kategorií jsou pak velké eventy, některé jsou doslova černou dírou a ztratí se i dvouciferné číslo za den. :(
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#220 jurin25

jurin25

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 18:20

S tím nezbývá, než souhlasit...ony jsou ty TB kolikrát moc pěkné, nejčastěji se setkávám s plyšáky a to pak ty malé děcka hrozně láká...rodič zapisuje log a zrovna třeba nevidí, že si jejich dítko právě šouplo do kapsy "nějakou hračku", pak už je TB nejspíše ztracen nadobro. GC se ztrácí hodně vymudlením, alespoň takhle jsem to teda zaznamenal, když jsem si četl logy. Chtěl jsem krom vlastního TB založit i větší kešku, ale teď váhám, když vidím, jak se kradou trasanti. Ono to pak určitě není pro ownera příjemné, když zrovna z jeho keše někdo něco ukradl/vymudlil :(
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama