Přejít na obsah


Fotka

Ztrácející se GC a TB


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
224 odpovědí na toto téma

#161 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 9:46

No ja si spis rikam, ze Peru a Persie jsou dve docela vzdalena mista.
  • 0

#162 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 9:51

Blexa napsal/a:
No ja si spis rikam, ze Peru a Persie jsou dve docela vzdalena mista.


Asi Stalin přestěhoval Peršany do Peru :-)
  • 0

#163 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 10:02

Perský kačer zní honosně jako Čínská kachna… Psali jsme ownerovi a ten potvrdil i od nás známou věc, že mu kešku neschválili, páč se o ní údajně nedokáže postarat. To zná třeba Kapsa z Ukrajiny, Azerbajdžánu i od Bajkalu taky, Skeptik013 z jižní Itálie a pod. Našel řešení v tom, že kontaktoval jednoho místního peruánského kačera a ten by si ji měl vzít za svou. Takže doufáme ve šťastný konec. Přeci jen bugů, jenž splnily svou misi, není mnoho.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#164 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 10:04

Tak to vypadá nadějně.
  • 0

#165 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2012 - 18:17

Šlendrián a zlodějina už se z vysoké politiky přemístila i do sféry GC :( Vypustil jsem tři TB/GC celkem krátce po sobě, a hned v první keši dva z nich skončily... nezbývá než doufat, že jenom kvůli tomu šlendriánu vyplavou později. Ještě, že p. Rath nesl vejslužku v krabici od vína. To totiž taky mohl nést v lock x lock krabičce a při přistižení při činu mohl tvrdit, že to našel úplně náhodou u vykotlaného dubu a že to tam dal nějaký pomatenec s navigací v ruce (a zase by se GC propíral v TV). Tak uvidím, jestli dojde k reinkarnaci, rok dva krátká doba jak to tady čtu :-) GC Zdar! ;)
  • 0

#166 OK2BSY

OK2BSY

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2012 - 22:14

Ahoj všichni, je to asi zlořád, ale u spousty keší, kde byly registrovány GC či TB, se bohužel nenacházely. Jediné, co mohu doporučit, po zkušenosti s návštěvou keší, kde v listingu nebyla registrace GC či TB, jsem tyto našel a vyzvedl pro další cestu. Počkat s registrací vložení těchto předmětů až po zápisu následujícího nálezce o vyzvednutí, protože mám vážné podezření, že jak se zalogují okamžitě, vyrazí sem "sběratelé" a vyberou to do "sbírky". takže počkat s registrací, a zvlášť nedávat to do keší typu 1/1 a pod., nejlépe multi nebo mystery. Obecně bych byl názoru, že asi kačerstvo při dnešním rozvoji GPS v každém víceméně běžném mobilu je složeno i z těchto "sběratelů" a přínosem by byla placená registrace. Snad ne jen Premium, ale nějaká, třeba Basic, aby to prostě nebylo úplně zadara. Tito rádoby kačeři neregistrují ani nálezy, akorát se dostanou k souřadnicím a vymudlí to jako piráti. Pak zvažuji, jestli poslat do světa GC v hodnotě několika stokorun, nebo i třeba TB, je pro mě zajímavé sledovat, jak se pohybuje po světě. A prokrmovat tyhle loupežníky mě opravdu přijde žinantní. Zdravím všechny a přeji prima zážitky a hodně FTF.
  • 0
Pedro

#167 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2012 - 5:14

OK2BSY napsal/a:
... zvlášť nedávat to do keší typu 1/1 a pod., nejlépe multi nebo mystery.

... přínosem by byla placená registrace...

Pak zvažuji, jestli poslat do světa GC v hodnotě několika stokorun, nebo i třeba TB, je pro mě zajímavé sledovat, jak se pohybuje po světě. A prokrmovat tyhle loupežníky mě opravdu přijde žinantní.

Zdravím všechny a přeji prima zážitky a hodně FTF.


Za vložení coinu do keše 1/1 bych lámal ruce.

Taky bych byl pro zpoplatnění celé hry, odpadly by děti s telefony, které se vydávají na keše před odpoledním vyučováním.

Takoví piráti existují, hlavně mezi školní mládeží. Kdysi jsem pracoval jako učitel a taková alba s coiny jsem viděl. Jen jsem ještě nevěděl, co to je. Ale přesto coiny do světa pouštím, i hodně drahé. Ta radost, kterou tím způsobím kačerům, za to stojí. A nakonec z toho má radost i zloděj.
  • 0

#168 Stribrna rosa

Stribrna rosa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2012 - 9:53

Nevím, jestli to ukládání TB a GC do mysterek a multin něco vyřeší. Děckám stačí si to doma oběhnout jednou komplet a potom už jen vybírat... snad by opravdu pomohlo zpoplatnění, nebo ukládání cennějších věcí jen do placených kešek?
  • 0

#169 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2012 - 10:09

Stribrna rosa napsal/a:
... snad by opravdu pomohlo zpoplatnění, nebo ukládání cennějších věcí jen do placených kešek?


Podle mě by to pomohlo. I kdyby to byla stokoruna za rok, tak děti a pak kačeři, co najdou deset keší a končí, by si to rozmysleli. Hodně coinů končí v rukách lidí, kteří najdou čtyři keše a pak je to přestane bavit. Mých coinů takhle skončilo několik. Už jsem tady taky četl příběh o tom, jak někdo koupil aktivní coin v zastavárně...
  • 0

#170 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2012 - 10:10

Smrk napsal/a:

Za vložení coinu do keše 1/1 bych lámal ruce.


Vyrážím do Meklenburska, právě se jeden můj coin ocitnul v keši 1/1 na dálničním odpočívadle vedle pumpy :-(
  • 0

#171 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2012 - 19:31

Dávat do těžších obtížností určitě smysl dává, ale stoprocentně může člověk stejně ručit jedině za sebe..... Ikdyby to člověk vyryl na TB/GC, tak se stejně najde někdo, kdo to tak neudělá a jsme zase tam kde jsme byli. To by se ty TB/GC musely dávat jedině z ruky do ruky s neprůstřelným systémem logování, aby někdo např. "nepřevedl" na druhého fiktivně, aniž by o tom ten druhý věděl apod. Pak by se vidělo, že někdo něco převzal a co se s tím dělo dál..... a logovat pouze návštěvy a nenechávat v keších. A u každýho člověka by byla vidět "historie" převzatých TB/GC a jakmile by je měl delší dobu a nereagoval by, dostal by se na nějaký "black list" a další už by mu nic nedávali. I tak by si mohl přivlastnit jeden dva kusy, ale další už snad ne. Na druhou stranu by stačilo domluvit se s jedním bílým koněm, který by přebíral a předával zlodějíčkovi a zase to nic neřeší :-) Řešením by bylo přes mobil online si nechat zdarma na svůj profil vygenerovat jedinečný kód platný pouze pro jedno zalogování TB, ten předat člověku který mi TB předá a zaloguje. Kdo by měl víc jak dva tři "ztracené", tomu by se nevygeneroval kód pro předávku a nikdo by mu nic nepředal. Ještě by se dalo řešit přes povinné očipování, ale toho už se doufám nedožiju a moje děti snad taky ne!!! :( No nic, končim se SCI-FI.... A navíc to ztrácí kouzlo překvapení, když to člověk najde v krabičce..., ale zase by se kačeři museli povinně navštěvovat :-) Nemá smysl to řešit. Buď chci něco vypustit a dopředu se s tím radši rovnou rozloučím :-) nebo nechci a pak není co řešit... B)
  • 0

#172 OK2BSY

OK2BSY

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2012 - 21:51

Pravda, lidi, každý má radost, že se aspoň kus placky nebo maskot dostane tam, kam bychom se rádi podívali, ale realita to nedovolí. A pokud se vrátí, je to událost. Bohužel cena mobilů s GPS je tak nízká, že se to zvrhlo a placené členství vidím jako snad jeden z možných způsobů, jak to trochu omezit. Těch ztracených GC a TB bude asi přibývat. Tak se snažím to, co najdu, dávat aspoň takovým způsobem, aby to nebylo moc "na ráně". Pokud by to zvládali i ostatní, rozhodně je mi milejší, když se track chvíli u někoho ohřeje, než aby překotně vletěl do lehké kešky, kde ho někdo upirátí. A pokud vím, že nemůžu aktuálně posunout, nechám ležet. Nu co, posune jiný. Přeji všem málo ztracených tracků a hodně radosti a kilometrů při jejich cestování.
  • 0
Pedro

#173 l_ucie

l_ucie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 12:00

Taky není od věci respektovat přání majitele předmětu. Když k němu napíšu, že nechci, aby opustil území ČR, jistě, že se najde někdo, kdo ho odveze do Berlína, kde se bez jakéhokoliv dalšího přesunu ztratí (nebo to tak alespoň vypadá dle found it logů kačerů na té keši, ve které by měl být). [tb]TB29RCT[/tb]
  • 0

#174 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 12:51

Tak to je zase bezohlednost.
  • 0

#175 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 12:52

Spousta traků má úkol jen v listingu, ne u sebe. A protože lovím nárazově, snažím se minci hned někde nechat. Takže už se mi taky stalo, že jsem ji dal někam, kde být nechtěla, a zjistil jsem to až při logování. Jinak už dlouho pěkné kousky vídám na eventech a v keších ne. Posunulo se to do sběratelské polohy. Asi se časem vrátí trakování symbolických předmětů - figurek, plyšáků, drobností - a kvalitní mince se pouštět do oběhu nebudou.
  • 0

#176 l_ucie

l_ucie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 13:09

mpik napsal/a:
Spousta traků má úkol jen v listingu, ne u sebe. A protože lovím nárazově, snažím se minci hned někde nechat. Takže už se mi taky stalo, že jsem ji dal někam, kde být nechtěla, a zjistil jsem to až při logování.

Jasně, pokud je to v rámci jednoho dne, tak to beru - prostě se stane. Ale v mém případě byla prodleva mezi vyzvednutím a následným uložením cca 14 dní..
  • 0

#177 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 14:28

l_ucie napsal/a:

mpik napsal/a:
Spousta traků má úkol jen v listingu, ne u sebe. A protože lovím nárazově, snažím se minci hned někde nechat. Takže už se mi taky stalo, že jsem ji dal někam, kde být nechtěla, a zjistil jsem to až při logování.

Jasně, pokud je to v rámci jednoho dne, tak to beru - prostě se stane. Ale v mém případě byla prodleva mezi vyzvednutím a následným uložením cca 14 dní..

Tak jestli to byl třeba cizinec a ta keš byla poslední co tu u nás našel a pak doma při logování zjistil že se nemá vyvážet z ČR tak potom už těžko mohl do ČR coin vrátit.

Edit: ale jak koukám tak to je Čech, v tom případě to je na pár facek.
  • 0

#178 Berudilek

Berudilek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 16:17

mpik napsal/a:
Jinak už dlouho pěkné kousky vídám na eventech a v keších ne.


I tato doba brzo skončí, nám se na posledním eventu 2 GC ztratila :o(
  • 0
Asus A632, PocketDrake a GeoSout

#179 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 17:05

mpik napsal/a:
Jinak už dlouho pěkné kousky vídám na eventech a v keších ne. Posunulo se to do sběratelské polohy. Asi se časem vrátí trakování symbolických předmětů - figurek, plyšáků, drobností - a kvalitní mince se pouštět do oběhu nebudou.


Jenže ukázání na eventu není takový pocit, jako když otevřu keš a tam se leskne coin. A když máte coiny doma, upřímně mi řekněte, jak často se na ně díváte. Jsou někde bez užitku v šuplíku a čekají na event. Já koupím coin za tři stovky, rok běhá, najde ho dvacet lidí a dvacet lidí z něj má radost. Takže udělám radost každému z nich za patnáct korun :-)
  • 0

#180 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 17:06

Možná kacířská myšlenka. Což nechat cestovat opravdu maličkosti jako QuickLogy. Vím že je spousta lidí kteří odmítají PM, ale přitom QL neberou. Pravdou, je, že QL cestují málo, ale zase nebudou lákat zloděje. Chtěl jsem zkusit i GPO (pohlednici), ale do málokteré schránky se vejde.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama