Přejít na obsah


Fotka

prosba o vynechani kesi ownera Sailer98 pri vkladani trackables


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
65 odpovědí na toto téma

#41 peterconnery

peterconnery

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2011 - 19:29

Jenom posunu to vlákno nahoru. Myslím si, že je nás víc, koho zajímá, jestli je v té věci něco nového a hlavně - jak to se "ztracenými" coiny nakonec dopadne.
  • 0

#42 mysakmorce

mysakmorce

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 223 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2011 - 19:41

peterconnery napsal/a:
Jenom posunu to vlákno nahoru.
Myslím si, že je nás víc, koho zajímá, jestli je v té věci něco nového
a hlavně - jak to se "ztracenými" coiny nakonec dopadne.


dle logů to vypadá, že se jeden coin našel v blízkosti keše v trávě...takže s ostatními to moc dobře nevypadá...tedy pokud tam taky někde neleží...
  • 0

#43 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2011 - 21:33

Tož už se zapojil i reviewer...
  • 0

#44 Destr

Destr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2011 - 22:10

DarkLord Reviewer napsal/a:
Disabluji kvuli pravdepodobné ztráte mnoha coinu

Ono je nekde v pravidlech GC, ze se nesmi ztratit z kese GC nebo TB jinak pujde do archivu?
  • 0

10 SIN

20 GOTO HELL


#45 Ivank

Ivank

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2011 - 22:45

To Destr: Pleteš si pojmy a dojmy!:D
  • 0
1.

#46 Hanysek & Hanika

Hanysek & Hanika

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2011 - 5:18

Kdyžtak už to sem nakopíruj celý a ne jen půlku.

Disabluji kvuli pravdepodobné ztráte mnoha coinu - keš se evidentne nachází na nevhodném míste, kde muže dojít ke krádežím cenného obsahu.
Autora žádám, aby keš premístil, a to za pomocí nekterého z betatesteru: (visit link) v opacném prípade bych byl nucen ji archivovat.

DarkLord Reviewer


Každopádně si pravidla asi nečetl celé, že? Je tam popsáno do kterých keší by jsi GC a TB měl vkládat. Taky jak se keše zakládají a schovávají. O listingu ani nemluvím.... To všechno tady autor porušil.

Reviewer posuzuje keš kompletně i podle toho co logujou ostatní kačeři. Nezbývá nic jiného než mu poděkovat za dobrou práci.
  • 0

#47 Destr

Destr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2011 - 9:07

Hanysek & Hanika napsal/a:
Nezbývá nic jiného než mu poděkovat za dobrou práci.

Promin ale nejsem ovce abych se spokojil s prostou vetou, ze pokud kes nepremisti pujde do archivu. Rad bych znal duvody. Resp. cim ta kes odporuje pravidlum.

Pises ze pravidlu odporuje vse. Tak to rozebereme:

listing - zda se mi v poradku. trochu to zavani podminkou ze chce fotku hafana ale hned v zapeti dodava, ze logy bude uznavat i bez fotky (coz samozrejme u tradicky musi)

logy uzivatelu - veskrze kladne, ano pocitam jen FI logy. bavim se celou dobu o kesy jako takove, ne o te "afere" s GC ktera me nezajima. Ale logy FI jsou kladne, vcetne Diky nebo TFTC. A mezi nama, neber to osobne. Slapnuti do hovna samozrejme nasere kazdeho, ale za to prece nemuze autor. Nemusel jsi kvuli tomu hned psat nenavistny log a vzteky hned prsknout Need Archive.

Pochop, ja mluvim o kesi. Cim pravidla porusila kes. Nemluvim o ztracenych GC. Mozna to Bohemian myslel dobre a jen to nestastne napsal. Ale ty jeho a tvoje argumenty se mi proste nezdaji. Mohl to zduvodnit lip, treba kdyby napsal jake pravidlo ta keska porusuje.
  • 0

10 SIN

20 GOTO HELL


#48 slvs

slvs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2011 - 11:58

Možná nejsi ovce, ale mohl bys vzít v úvahu pravidlo, které je nad všemi pravidly. Reviewer má právo veta. Dost mi to připomíná to, co se kdysi říkalo na vojně: 1. Velitel má vždy pravdu 2. pokud velitel nemá pravdu, platí článek 1. Nejsi u soudu a pokud by se tady každý točil na tom, jaký je výklad daného pravidla, tak se to nedá udržet. Na té keši a s tím ownwerem je dost problémů, aby s tím nějaká autorita něco udělala. To, co udělala je minimum. Nikomu není třeba nic vysvětlovat.
  • 0

#49 Hanysek & Hanika

Hanysek & Hanika

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2011 - 12:11

To Destr: Nejspíš jen neznáš celou historie této keše. Listing už je předělaný. Předchozí logy jsou smazané a autor keší ani nepohnul. Reviewerovi můžeme jen poděkovat a naprosto s ním souhlasím.
  • 0

#50 convert23

convert23

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 168 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2011 - 12:12

Nejenom ty......já bych byl taky rád kdyby muj nick zmizel z listningu. Snad si nechá od někoho pomoci a vše předělá.
  • 0

#51 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2011 - 12:31

Tak tady se musím zase malinko ohradit. Souhlasím s tím, že keš je blbá a o ničem, ale takových jsou spousty a nikdo to neřeší. Odloví si svůj bod a jdou dál. To že se keš nehnula není pravda... původní umístnění bylo naprosto jinde - ztráta před publikací. Pokud vím, tak z keše se coiny neztrácejí systematicky, ale došlo zde k "ztrátě" většího množství coinů a to v jednom případě a ještě před publikací. Souhlasím, že se s tím musí něco dělat, ale zásah Darka se mi jeví jako neadekvátní. Ať beru pravidla z jakékoli strany, tak tato keš neporušuje ani jedno aby musele být archivována násilně a to nic nemění na faktu, že jsem její archivaci Sailerovi doporučil. Pakliže si vezmu rovnici: Keš je blbá, listing je blbej, z keše se ztratilo pár coinů, tak bychom museli archivovat 1/5 městských díkyzabod keší.
  • 0

#52 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2011 - 13:01

Tak abych to trochu rozseknul, případně přilil oleje do ohně: Pominu historii keše. Rovněž pominu listing, protože do toho bohužel jako reviewer nemohu zasahovat, pokud tedy neobsahuje např. vulgární, komerční, propagační a jiné nevhodné informace. Rovněž umístění, které, ač dle mého CACHERSKÉHO názoru není příliš kvalitní, však přímo žádná pravidla neporušuje. Proč tedy hrozba archivací? Nebýt kauzy ztráty GC, skončila by tato keš jako mnoho jiných - klasická díkzabodovka, na jejíž obnovu se autor po první, max. po druhé ztrátě vykašle, ale nikoho, tedy ani reviewera, nijak zvlášť nevzrušuje. Bohužel shodou okolností zde došlo k oné velice nemilé záležitosti, v důsledku čehož jsem musel zasáhnout. Jak již bylo zmíněno výše, keš samotná žádná pravidla neporušuje (nebo alespoň mi z dostupných informací žádné porušení není známo), nicméně reviewerovská funkce je kromě pravidel cacherských postavena také na pravidlech reviewerských a dále na reviewerském kodexu. A tyto dvě další normy mi umožňují zasáhnout i ve věcech obecnými pravidly neupravených. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl přistoupit ke kroku požadavku o přemístění keše na vhodnější místo a využití betatestingu, který volbu úkrytu potvrdí. Neboť bez ohledu na to, zda je owner keše na vině s tím, že se z keše ztratily coiny či nikoliv, je keš, resp. její úkryt, prozrazená a pokud někdo další bez znalosti této kauzy do ní vloží další putovací předmět, může dojít ze strany původního pachatele k jeho opětovnému odcizení. Můj postup tedy vychází z principu "vyššího dobra", kdy upřednostňuji bezpečnost případných coinů, které by se mohly v této keši v budoucnu objevit, před existencí keše samotné. Předpokládám, že hlavně tato moje poslední teze zvedne mnohým z vás mandle, ale za tímto krokem si stojím a stát budu.
  • 0

#53 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2011 - 13:11

Jen dodam, ze o kousicek vedle je finale jedne pekne Jirkovske kese, takze tohohle h***a v rosti skoda nebude... :(
  • 0

#54 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2011 - 13:22

DarkLord Reviewer napsal/a:
Můj postup tedy vychází z principu "vyššího dobra", kdy upřednostňuji bezpečnost případných coinů, které by se mohly v této keši v budoucnu objevit, před existencí keše samotné.


Když jsi to v závěru tak pěkně zobecnil, vrtá mi hlavou jedna otázka:
jak bys postupoval v případě vymakané cache s úžasným listingem a skvostným umístěním, ze které by nějaký záškodník (vůbec to nemusí být mudla) čas od času vybral geocoiny?
Považuješ pak za vyšší dobro existenci takové cache, nebo případné coiny?
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#55 mysakmorce

mysakmorce

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 223 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2011 - 13:32

PaWcz napsal/a:

DarkLord Reviewer napsal/a:
Můj postup tedy vychází z principu "vyššího dobra", kdy upřednostňuji bezpečnost případných coinů, které by se mohly v této keši v budoucnu objevit, před existencí keše samotné.


Když jsi to v závěru tak pěkně zobecnil, vrtá mi hlavou jedna otázka:
jak bys postupoval v případě vymakané cache s úžasným listingem a skvostným umístěním, ze které by nějaký záškodník (vůbec to nemusí být mudla) čas od času vybral geocoiny?
Považuješ pak za vyšší dobro existenci takové cache, nebo případné coiny?


nemyslíš, že na základě vlastního svědomí, (když předpokládáme vymudlení) by si owner tu krabku měl přesunout sám? A pokud mu to nedojde, je tu naštěstí ještě vyšší instance, která ho prostě popostrčí... a když ani to nepomůže, tak k čemu taková krabka?
  • 0

#56 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2011 - 13:35

mysakmorce napsal/a:
nemyslíš, že na základě vlastního svědomí, (když předpokládáme vymudlení) by si owner tu krabku měl přesunout sám?


Nemyslím - jsou cache, které tak snadno přesunout nejdou (jsou dělané na míru určitého místa nebo objektu). Já bych v takovém případě jako owner jen napsal na krabičku, že si nepřeji vkládání geocoinů. Zjevně totiž za vyšší dobro považuji něco jiného, a tak mě zajímá, jak má nastavený měřák Černý lord ;)
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#57 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2011 - 13:38

PaWcz napsal/a:

Když jsi to v závěru tak pěkně zobecnil, vrtá mi hlavou jedna otázka:
jak bys postupoval v případě vymakané cache s úžasným listingem a skvostným umístěním, ze které by nějaký záškodník (vůbec to nemusí být mudla) čas od času vybral geocoiny?
Považuješ pak za vyšší dobro existenci takové cache, nebo případné coiny?


Klasika, přesně tuto reakci jsem čekal, i když tedy od větších rýpalů, než jsi ty, PaWe ;).
Mezi kešemi nerozlišuji. Je mi proto jedno, zda je keš supermegacoolúžasná nebo je to zaokapovka, je mi jedno, zda jejím autorem je nováček s deseti nálezy či respektovaná osobnost českého GC s několika tisíci. Posouzení bude vždy zcela individuální, jelikož v těchto případech není možné vytvořit pravidlo, není možné generalizovat a vytvářet precedenty.
Ale sám si zvaž: jestliže bude takováto tebou prezentovaná úžasná keš často - a je jedno kým a z jakého důvodu - vykrádána a owner nebude mít sám dost rozumu na to, aby tomuto zamezil nebo alespoň co nejvíce eliminoval riziko (třebas i jen upozorněním v listingu, že coiny nedoporučuje vkládat, jak si sám psal), nesvědčí to o něčem? V takovém případě musí přijít zásah shůry.
  • 0

#58 mysakmorce

mysakmorce

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 223 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2011 - 13:39

Nemyslím - jsou cache, které tak snadno přesunout nejdou (jsou dělané na míru určitého místa nebo objektu). Já bych v takovém případě jako owner jen napsal na krabičku, že si nepřeji vkládání geocoinů. Zjevně totiž za vyšší dobro považuji něco jiného, a tak mě zajímá, jak má nastavený měřák Černý lord ;)


dobrý, ale tady je prostě řeč o téhle konkrétní a ta může být prakticky kdekoliv..a vlastně i kdyby nebyla, nic by se nestalo...(mimochodem na krabičce je napsáno, že je to keš "Bremen Jirkov" a taky je na ní napsáno, že je to TB hotel a je určena ke směňování trackables...a DLR mu zatím dal čas na úpravu...
  • 0

#59 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2011 - 13:46

DarkLord Reviewer napsal/a:
Posouzení bude vždy zcela individuální, jelikož v těchto případech není možné vytvořit pravidlo, není možné generalizovat a vytvářer precedenty.


O tohle mi šlo, takže díky za odpověď. Takovýhle rozumný postoj "rozhodčího" beru.


Klasika, přesně tuto reakci jsem čekal, i když tedy od větších rýpalů, než jsi ty, PaWe ;).


Někdy to přiletí ze strany, odkud to nečekáš ;)
Btw. nejde v případě černého lorda spíš o zásah zdola?
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#60 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2011 - 14:39

Dobře Dark Lord ;) , dobrá strana síly se projevila. Souhlasím:p
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama