Přejít na obsah


Fotka

NATURAL CWG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
117 odpovědí na toto téma

#81 strycek skrblik

strycek skrblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2011 - 13:12

Tož - po cca 3 týdnech - mi přišla i má objednaná dřívka. Oproti konkurenci musím říci, že komunikace s klientem je na trochu horší úrovni, doba dodání také.

Z celkem 100 kusů, jsou 3 takové, které bych do kešky nedal. 13 kousků je horších, zbytek, tedy 84 jsou v naprosto perfektním stavu. Takže myslím, že za danou cenu je to hodně dobrá koupě.

foto je zde: http://2i.cz/3f314963b0
  • 0

#82 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2011 - 15:16

Díky za opravení linku ;) Myslím, že drtivá většina koleček je v pohodě a rozhodně udělá v krabičkách radost...a za tu cenu je to super :)
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#83 pb-karan

pb-karan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2011 - 17:26

Vypadá to pomalu lépe než nějaké zásilky klasických CWG...;)
  • 0

#84 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2011 - 20:59

To bylo vážení keců, že? Mám je náhodou taky a ze 100 jich bylo více horších tak 5, a měně horších také 5. Co z toho vyplývá? Že 90 jich bylo perfektních. A cena bez konkurence, zkrátka není o čem.
  • 0
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#85 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2011 - 21:27

Hm, je pravda, že mě ten CWG šrot z kešek a na eventu nikdo brát nenutí. Prostě tyhle kolečka mít ve sbírce nebudu, no......Jsem jenom zvědavej, jesli si majitelé těch super natural budou počínat stejně, když se jim ty krásná, hladká a vymazlená kolečka nelíbí :|
  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#86 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2011 - 22:27

plavcik napsal/a:
Hm, je pravda, že mě ten CWG šrot z kešek a na eventu nikdo brát nenutí. Prostě tyhle kolečka mít ve sbírce nebudu, no......Jsem jenom zvědavej, jesli si majitelé těch super natural budou počínat stejně, když se jim ty krásná, hladká a vymazlená kolečka nelíbí :|

Já vím, ty sám jsi víc než člověk a na záchod nechodíš, a když už, tak tvoje hovno nesmrdí. Ale já ti to tvé opojení sebou samým přeji, žij si sám dál slastně na svém Olympu, ó božský pane dokonalý. Pro tě přec, prostý lid, jen hmyzem jest.
  • 0
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#87 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2011 - 22:50

Copak copak, jinej názor než tvůj vadí?
  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#88 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2011 - 2:00

plavcik napsal/a:
Copak copak, jinej názor než tvůj vadí?

Rozhodně nevadí. Já totiž nikoho a nic nevyvyšuji a ani neodsuzuji. Já totiž na rozdíl od tebe nejsem snobsky povrchní. Rozhodně ne bez toho aniž bych se na vlastní oči přesvědčil. Odsuzovat předem něco, co jsi v životě neviděl, je velice snadné, ovšem dělá to jenom hlupák.
  • 0
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#89 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2011 - 11:35

Aha, a co ty řeči o kecech, to je to Tvoje nepovyšování nad někoho, kdo má jiný názor?! Mně se prostě ty natural kolečka nelíbí a když na jiné názory reaguješ takovými ubohými výplody, je mi Tě spíš líto. Natural CWG si objednávat nebudu, protože jsem s tím, jaké dostávám od ...... moc spokojeny, tu cenu za ně dám rád a můžu si být jistý, že když mi přijdou některé charakteru "echt natural" výrobce mi pošle místo nich jiné. Ano, podle fotek, co tady jsou, ty natural až na pár kousků nevypadaj až tak zle, ale jsem zvědavej, až se poměr 98:2 změní na 50:50, jak si budete stěžovat...
  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#90 Entita

Entita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2011 - 15:16

To plavcik, mám dotaz, jak chceš ty natural CWG od ostatních v keši poznat?? Mám je taky, už jsem provedla nějakou výměnu CWG kus za kus a jak tak koukám, ostatní CWG od těch svých nemám jak poznat (pokud jsou tedy smrk), některé jsou světlé, některé víc dotmava, dokonce i sučky mají (a v té mojí natural sérii těch sučků ani tolik není, přestože se mi to dost líbí). Krom toho, že teď natural teprve začínají a proto vím, že jsem vzala standard, bych to tedy nepoznala nijak a počítám, že v příštích měsících nepoznám. Mi to nijak nevadí, ale jestli tobě, možná budeš mít problém...
  • 0

#91 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2011 - 15:56

Entita: ahoj, to je jasné, že zatím nepoznám. Jen se mi prostě ta příliš otřepaná, špatně čitelná a s více suky nelíbí a nevěřím, že ta jejich aktuálně poměrně slušná kvalita výrobcům vydrží, pokud o ně bude zájem. A když je budu měnit, rád bych si vzal zase takové, co se mi bude líbit i zpracováním. A to už to budu hnát do absurdna, ale co takové fair trade? Můžu si za jedno CWG čko, co mně stálo deset korun, vzít dvě "pětikorunová"?......Ono to je vlastně poměrně přesně napsané hned v prvních třech příspěvcích....
  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#92 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2011 - 16:23

Plavčík: já preferuji možnost, že kačer vymění *prvotřídní* za *natural*, než že si vezme CWGéčko a nadá za něj nic. Tvůj problém, se dá vyřešit asi tak, že budeš měnit z ruky do ruky a ptát se, zda je *natural* či není.
  • 0

#93 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2011 - 16:33

plavcik napsal/a:
Entita: ahoj, to je jasné, že zatím nepoznám. Jen se mi prostě ta příliš otřepaná, špatně čitelná a s více suky nelíbí a nevěřím, že ta jejich aktuálně poměrně slušná kvalita výrobcům vydrží, pokud o ně bude zájem. A když je budu měnit, rád bych si vzal zase takové, co se mi bude líbit i zpracováním. A to už to budu hnát do absurdna, ale co takové fair trade? Můžu si za jedno CWG čko, co mně stálo deset korun, vzít dvě "pětikorunová"?......Ono to je vlastně poměrně přesně napsané hned v prvních třech příspěvcích....


Tohle mi těžce připomíná scénu z jednoho filmu :
"- Já kdybych před vás, pánové, postavil dvě krabičky od sirek... ale dvě NAPROSTO stejný krabičky a o jedný z nich vám řekl, že je z USA, tak která by pro vás byla lepší, co?
- Samozřejmě ta americká.
- Americká, samozřejmě. "

  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#94 Entita

Entita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2011 - 17:39

Od prvních příspěvků se tu řešilo, jak řešit rozdílnou cenu CWG, ale to mi přijde absurdní. Taky jsem zastáncem toho, že lepší v keši nacházet CWG než se pořád nepříjemně konfrontovat s faktem, že si je mnozí berou bez výměny (nejen kus za kus, ale za cokoliv, kamení a bukvice pomíjím). Ale jinak, je tedy v tomto pohledu fair trade výměna smrkového kolča za bukové? Nemá se nechávat za jedno bukové dvě smrkové, ptž to bukové je dražší? Upřímně, pokud je výrobce kteréhokoliv CWG oficiální a každý má možnost nechat si ta CWG vyrobit, nevidím důvod, proč směnný předmět neměnit kus za kus, případně za cokoliv v přiměřené hodnotě. Řešení osobní výměnou z ruky do ruky tu je, moje cesta to ale nebude...
  • 0

#95 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2011 - 18:09

A co tak měnit kolečko z doby počátků, když stálo kolem dvacky, za 4-5 nových? A co bukové ze suku za 2 buková z masivu, jsou levnější než smrkový suk. Není to už debata o ničem?
  • 0

#96 nasamoteulesa

nasamoteulesa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2012 - 9:05

Snad nebudu ukamenován, že obnovuji tuto diskusi po takové době. Jaké jsou k dnešnímu dni zkušenosti s natural CWG? Pár fotek a referencí které se v té době objevily nevypadaly špatně. Nepokazili se? A jak je to s výměnou? Plánujeme první CWG a přírodní suky se nám spíše líbí než že bychom chtěli za každou cenu ušetřit, ale nechceme vypadat při případné směně za blby :)
  • 0

#97 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 243 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2012 - 9:18

Hlavně ne z masivu, to je hrůza. Není nad suk i s nějakou tou vadou dřeva a natural cwg, je prostě nedodělek. Přijde mi takové odflákuté, když není obroušené. Ale některá jsou také hezká. Můj názor ... masiv i natural cwg je pouze výmysl dodavatelů, kteří se snaží o co nejlevnější cwg a lidi jim to "žerou". To že není z čeho vyrábět je nesmysl, vždy se nakonec našel dodavatel materiálu, je to jen boj o korýtka a lidi nekoukají na kvalitu ale na peníze. Bohužel tím utrpěl i katalog, protože už to není co to bývalo. Když to má být můj osobní podpis, vizitka, osobní reklama, tak ať to přeci nějak vypadá ...
  • 0

#98 wlado

wlado

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2012 - 11:49

Len poznamka k predchadzajucemu prispevku: nakupna cena masivu je cca 3-nasobne vyssia, ako u suku...
  • 0

#99 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2012 - 12:45

Do této problematiky trochu vidím a pár koleček jsem už taky udělal. Hned na začátku bukový masív je materiál naprosto bez výrazu bez té krásy klasického suku, prostě náhražka. To už bych použil třeba plexi. Co se týká ceny masív je přesně od 20 haléřů na kusu dražší než suk, ale je jich 100 procent použitelných. U suků pokud chci naprosto excelentní kousek, tak jich z tisícoky vyberu cca 150!!!!! To je hodně slabé tak tedy připustím droboučké vady a jsem na cca 400 kusech z tisíce. To je materiál na normální CWG. Co s těmi kousky, která mají malou vadu a samozřejmě převážně na rubové straně? Ty s klidným svědomím prohlásím za natural, je to pravda dřevo je přeci přírodní materiál a sem tam nějaká chybička nevadí. (Zkuste třeba najít úplně bezchybného partnera :D ) Ale abych neodbočoval, těch suků musíte koupit několik tisíc, už třeba jenom aby se cena dopravy rozpočítala do víc kousků. Krom toho nusí někdo zpracovat návrh Vašeho obrázku, který je většinou pro laserové gravírování nic moc. Takové hlášky že jako grafický návrh zdarma je demagogie, obrázek se hodí do grafického programu, srovná se velikostně do předlohy CWG a hotovo. Pro zkušeného rutinéra 5 minut ale to není grafický návrh. Nechával jsem si dělat CWG u třech renomovaných firem, po technické stránce vcelku OK, ale ten můj pekiňák byl vždy nic moc. Teprve když jsem si to dělal sám, pochopil jsem vo co go. Ale ten výrobce nemůže dělat zadarmo a při cenách cca 6kč za kus normálního a 5Kč naturál CWG skoro zadarmo dělá. Pokud jsou ceny ještě nižší, pak už je otázka co je ošizené. Mám sbírku nějakejch 250 CWG, ty nejstarší jsou vesměs excelentní, pak jak přibývali výrobci a šla cena dolů se kvalita kazí. Stálí velcí výrobci jsou na tom docela dobře ale v tom zbytku jsou už velké rozdíly. I když, objevil jsem CWG Princ Agir 2012 materiál asi olše a to bylo absolutně nejlepší, ale také dvě CWG z masivu a tam bych výrobce opravdu nepochválil. Připravuji na svém webu nový článek o výrobě CWG, tak si ke konci měsíce může prohlédnout fotky a přečíst některé mé postřehy.:)
  • 0
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#100 wlado

wlado

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2012 - 13:04

...tak mam asi zleho dodavatela, ale fakt kupujem masiv za 3-nasobok suku.. A to som ich tiez uz par ks vyrobil :)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama