Přejít na obsah


Fotka

Projekt geozabava.cz


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
157 odpovědí na toto téma

#61 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 18:41

ssva napsal/a:
Kouzlo GC spočívá taky částečně v tom že je do určité míry "utajený" před "mudly"...osobně se mi taková masivní propagace moc nelíbí. Už tak je dost překešováno, kvalita skrejší a etika komunity klesá, sklouzává to k šedi a komerci.


100% souhlas!
  • 0

#62 100Dteam

100Dteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 19:06

mesa_pita napsal/a:
u elektronických "časopisů", kde je obsah generovaný musí být zachováno několik různých vlastností, které velice stěžují udělat opravdu působivý design. I tom bude ten článek, co večer budu publikovat...


bohužel i o tomto Tvůj příspěvek nebyl...

mimochodem, i když uděláš sebelepší reklamu na další web, pokud tam nebude nic zajímavého, lidi tam chodit nebudou! Ode mne stále platí jednoduchá rada: "zapracuj na obsahu, trochu méně se chlub a návštěvnost přijde sama." A dokonce tím ušetříš... (ano je to běh na dlouhou trať, ale kam spěchat? Dělej to pro zábavu.)
Jo a začni chodit na kešky, třeba zjistíš něco, co jsi do teď nevěděl a získáš na geocaching úplně jiný pohled
  • 0

#63 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 19:14

Tak nějak mi to připomíná styl...nejdřív hned otevřu hospodu, nabídnu hostům tlačenku s cibulí a utopence, a pokud to bude mít úspěch, tak potom najmu kuchaře/začnu vařit pořádná jídla :D

Hlavně že hned nahoře už jede reklama na obchod, a dole další obchody mezi "sponzory" (opravdu ten server sponzoruje groundspeak?) Tak nějak mi to přijde, že se na tom chce hlavně vydělávat.

A rozhodně jsem taky proti propagaci jinde, na mudlovských mediích, toho už bylo bohužel dost!
  • 0

#64 mesa_pita

mesa_pita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 19:18

Souhlasím s tím, že pokud to ještě bude možné (jsem smluvně vázán), tak mudlomédia z reklamní kampaně vynechám. Díky za upozornění.
  • 0
Provozovatel serveru www.geozabava.cz.

#65 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 19:31

mesa_pita napsal/a:
Souhlasím s tím, že pokud to ještě bude možné (jsem smluvně vázán), tak mudlomédia z reklamní kampaně vynechám. Díky za upozornění.

jak smluvně vázán, s kým?
To chceš říct, že už na tom rozjíždíš byznys???
*blijící smajlík*
  • 0

#66 mesa_pita

mesa_pita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 19:33

dr.vota napsal/a:

mesa_pita napsal/a:
Souhlasím s tím, že pokud to ještě bude možné (jsem smluvně vázán), tak mudlomédia z reklamní kampaně vynechám. Díky za upozornění.

jak smluvně vázán, s kým?
To chceš říct, že už na tom rozjíždíš byznys???


Nerozjíždím na tom byznys, ale když chceš inzerovat u někoho, kdo vydává časopis, tak chce smlouvu. Ale nemyslím si, že by byl problém to vypovědět.
  • 0
Provozovatel serveru www.geozabava.cz.

#67 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 19:36

mesa_pita napsal/a:
Souhlasím s tím, že pokud to ještě bude možné (jsem smluvně vázán), tak mudlomédia z reklamní kampaně vynechám.

To by mne zajimalo, která média nejsou mudlomédia.
  • 0

#68 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 20:58

To mesa_pita:

pepa.z.pocernic napsal/a:
No, nevim, ale většinu potřebných informací najdeš v ucelené podobě už několik let tady na wiki nebo ve videonávodech odkazovaných z homepage. btw na geocaching.cz inzeruješ svůj projekt způsobem, jako by geocaching.cz vůbec neexistoval.

+ informace na groundspeaku (logy, bookmarky,atd) tak je to komplet, stačí trochu hledat...ale o tom snad GC ještě je,...nebo nemá být?
Chceš na svém webu servírovat kompletní kuchařku pro úplný joudy? Nějak si to nedovedu představit jak by to mělo vypadat abys z 99% neopakoval to co už tady je...
Ruku na srdce, nedávám ti moc velkou šanci že s tímhle prorazíš...
  • 0

#69 Monte-x

Monte-x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 21:09

Neziskový projekt s komerční reklamou? Trochu mi to připomíná předloňské "zaručeně nekomerční" kurzy v Uhříněvsi. Pro mne osobně v této podobě nezajímavé.
  • 0
Monte

#70 rowing

rowing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 21:16

taky doporučuju nezakládat další web na toto téma v době kdy je GC "moderní" a soustředit se na to co je - jinak design webu je normání (dáse říci tuctový) a a webu není žádný obsah - chápuže to je rozpracováno ale takhle seweb nespouští - trochu o tom vím... (omlouvám se za kritiku určitě ti to dalo práci, ale je lepší energii a čas investovat efektivněji)
  • 0

#71 mesa_pita

mesa_pita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 21:25

rowing napsal/a:
taky doporučuju nezakládat další web na toto téma v době kdy je GC "moderní" a soustředit se na to co je - jinak design webu je normání (dáse říci tuctový) a a webu není žádný obsah - chápuže to je rozpracováno ale takhle seweb nespouští - trochu o tom vím... (omlouvám se za kritiku určitě ti to dalo práci, ale je lepší energii a čas investovat efektivněji)


Absolutně se neomlouvej, já to od Tebe beru jako konstruktivní kritiku, ale proč je na webu prd obsah atd... jsem vysvětloval výše... 1.1.2012 bude spuštěna ostrá verze. Šlo mi skutečně jen o to, jak se kačeři budou tvářit no nový GC web, proto byla spuštěna testovací verze více méně bez obsahu :)
  • 0
Provozovatel serveru www.geozabava.cz.

#72 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 21:30

mesa_pita napsal/a:
Celý projekt vznikl na základě mého nadšení pro geocaching. Velice dlouho jsem zvažoval zda s touto skvělou hrou začít nebo ne, ale protože jsem nikdy nikde nenašel ucelené informace, co, jak a proč. Tak jsem celý geocaching několik let odkládal, ale letos jsem se rozhodl s odkládáním skoncovat a zjistil jsem si veškeré potřebné informace, abych mohl začít. Trvalo to dlouho, ale začal jsem a postupem času mě napadlo založit web


Přiznám se, že mi to zní těžko uvěřitelně. Pokud o GC víš, pak mu buď okamžitě propadneš nebo jde naopak mimo tebe. Ale Kačer teoretik, který se několik let snaží vzdělat, než se do toho naostro pustí. Nevídáno...

Přijde mi to, že tvou motivací není nadšení pro GC, ale něco úplně jiného. Zatím příliš stavíš dům od střechy (dokud nebudeš mít přispěvatele, kteří se s cíli projektu ztotožní nebo které najmeš, nemá smysl nahánět čtenáře) a vůbec cílíš primárně na "návštěvnost", místo na užitek pro tuzemský GC. Pokud bys vážně nasadil reklamu do mudlovských médií, pak radši už teď hledej nejkratší cestu k mexickým hranicím. ;)
Prozatím nejpřínosnější reklamu svému projektu děláš tady a skutečna zkouška, zda obstojí či ne, se vede ve vztahu k "aktivistům" právě zde a teď. Jak s oblibou říkám, Řím taky nezbořili za den - ani ty nepočítej, že z týdne na týden budeš mít použitelný výsledek. Trpělivost a kouske po kousku...

Není-li zatím příliš zajímavého obsahu, nevidím v tom až takový problém. Pokud je projekt orientován komunitně, k uživatelské aktivitě a má engine, na kterém se dá stavět (což u GZ.cz obávám se ani v jednom bodě neplatí), pak opravdu možno začít i s tou tlačenkou bez kuchaře a efekt sněhové koule udělá zbytek. Koneckonců Wikipedii jsme za cca sedm let let taky vybudovali prakticky z ničeho do rozsahu většího než Ottův slovník naučný.

Jinak, abychom dali do kupy taky nějaké konkrétnější a konstruktivní tipy:
Souhlas s tím, co ivanbok napsal o mudlokartě a logboocích. Tady na GC.cz je to jen jako textové odkazy na soubory ke stažení. Udělej tam u sebe k nim i grafické náhledy, aby bylo od prvního podívání možno porovnat, přidej nějaký další elegantní design mudlokarty či TB pasu, fajn by byl i "kačerský průkaz", o kterém už se tu před časem diskutovalo. Tím myslím něco jako mudlokartu, ale ne o piksle, nýbrž o osobě kačera a smyslu jeho podezřelého počínání. Bylo by fajn, moci něco takového moci na cestách předložit cizí policii v místním jazyce, kterým člověk třeba nemluví (prostě verze ve všech možných evropských i jiných řečech). Tím bys dokázal poskytnout publiku něco, co mu zatím chybí.
No a když jsme tu před pár hodinami nadhodili ty seznamy bookmarků, pak můj dalšíí tip (a to už bys asi musel motivovat kačery k aktivnější spolupráci) zní: Každý týden/měsíc či jak často si představuješ periodicitu, přijít s tematickou ochutnávkou některého z těch bookmarků. Vybraly by se a nějak představily krom toho bookmarku i tři čtyři keše z něj, různých typů a obntížností, na dané téma (kupř. Čsl. opevnění, Astronomie, Ostrovní, no zkrátka co se namane).
A neopomeň ani geohumor, udělat v magazínu prostor pro nějaké ty uživatelsky vytvářené stripy, jak jich tu zrovna nedávno pár proběhlo. Někdy před rokem to byla jiná vlna, na bázi Red Meatu (tedy, mně se víc graficky líbil ten :)).
A čistě osobně, uvítal bych možnost přepnout si po přihlášení se skin do nějakého jiného (větší kontrast, černá na bílé). Tohle lesně-maskovací provedení je sice možná tematické, ale o vykoukání očí.
  • 0

#73 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 21:47

mesa_pita napsal/a:Nerozjíždím na tom byznys, ale když chceš inzerovat u někoho, kdo vydává časopis, tak chce smlouvu. Ale nemyslím si, že by byl problém to vypovědět.


Zajimave tvrzeni. Byznys nerozjizdis, ale reklamu sis objednal a evidentne podepsal i smlouvu. Takze mame verit tom, ze jsi filantrop?

Abych rekl pravdu, tak uz jenom po precteni prvni stranky, kde v kazdem tvem prispevku byl aktivni odkaz, tzn. backlink, tak za tohle bych ti jako admin dal par facek. A za ten text v podpisu bych te rovnou nakopal do kouli. Preber si to jak chces.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#74 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 21:47

Ještě dovedu pochopit, že se někdo chce realizovat na nějaké omezené regionální úrovni. Ale pokud chce někdo publikovat nějaký obsah celorepublikově, může zde. Buď ve wiki psát/aktualizovat informace a návody. Další obsah lze psát přímo do fóra nebo jako články nebo blog (tyto možnosti se používají spíš jen omylem na něco jiného, pokud vůbec), lze se domluvit i na dalším (už teď tu hostují cizí projekty nebo i přímo skript). Ale rozjíždět další server, který bude nejspíš dojisté míry duplikovat co už existuje tady, který tu bude muset zaspamovat aby se globálně ujal, cpát do něj prostředky s tím, že má být nekomerční.
  • 0

#75 Pinokio.CZ

Pinokio.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 21:49

Mesa_pita, mám pocit, že doteď to bylo z Tvé strany, co krok, to šlápnutí vedle :( Mimo to, myslíš, že jsi schopný sám zplodit nějaký článek, který zaujme ? Jak je ale vidět, variabilita novinek nezná mezí a z hrůzy může být ještě větší hrůza, jakožto komerční medializace GC řízená zevnitř samotnými kačery....., Chjo, myslím, že pokud někdo z komunity doposud doufal, po nejnovějších novinkách a nápadech redaktora je jasné, že doufal marně... :( Chápu, že pokud ti ale jde o větší návštěvnost obchodu s noži, ve kterém je Tvá přítelkyně "obchodní ředitelka", či Tvé webdesignové živnosti, tak návštěvnost ti to jistě zvedne, ovšem zneužít k tomu tuto hru a geokomunitu, takovýmto způsobem, je opravdu pod úroveň. Pokud jsi ale opravdu tak zapálený do GC, nemyslíš, že než se pustíš do publikace článků a zakládání vlatního webu s tou onou "lukrativní adresou", nejdřív bys ses měl sám poněkud zdokonalit a nějaké zkušenosti posbírat na vlastní kůži ?
  • 0

#76 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 22:03

mesa_pita napsal/a:
...Tak jak jsem slíbil, tak také plním. Slíbil jsem Vám všem, kteří jste přispěli do této diskuze souhrnné vyjádření k Vašim komentářům.
...

No, ve skutečnosti jsi slíbil článek, ne vyjádření ke komentářům.

mesa_pita napsal/a:
Celý projekt vznikl na základě mého nadšení pro geocaching. Velice dlouho jsem zvažoval zda s touto skvělou hrou začít nebo ne, ale protože jsem nikdy nikde nenašel ucelené informace, co, jak a proč. Tak jsem celý geocaching několik let odkládal, ale letos jsem se rozhodl s odkládáním skoncovat a zjistil jsem si veškeré potřebné informace, abych mohl začít. Trvalo to dlouho, ale začal jsem a postupem času mě napadlo založit web, kde by se veškeré informace sjednotili. Proto jsem zakoupil doménu geozabava.cz...

Ta pohádka je opravdu dost pohádková.
První keš nalezená 14.11.2011, a už 6.12.2011 máš zaregistrovanou doménu? To ten čas postupoval fakticky rychle...
Ale třeba budeme nakonec příjemně překvapeni. Vyjímečně.
  • 0

#77 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 22:22

dr.vota napsal/a:
Ale třeba budeme nakonec příjemně překvapeni. Vyjímečně.

Příští rok má být konec světa, takže vše ostatní tě může jedině příjemně překvapit. :D
  • 0

#78 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2011 - 3:29

dr.vota napsal/a:

mesa_pita napsal/a:
Celý projekt vznikl na základě mého nadšení pro geocaching. Velice dlouho jsem zvažoval zda s touto skvělou hrou začít nebo ne, ale protože jsem nikdy nikde nenašel ucelené informace, co, jak a proč. Tak jsem celý geocaching několik let odkládal, ale letos jsem se rozhodl s odkládáním skoncovat a zjistil jsem si veškeré potřebné informace, abych mohl začít. Trvalo to dlouho, ale začal jsem a postupem času mě napadlo založit web, kde by se veškeré informace sjednotili. Proto jsem zakoupil doménu geozabava.cz...

Ta pohádka je opravdu dost pohádková.
První keš nalezená 14.11.2011, a už 6.12.2011 máš zaregistrovanou doménu? To ten čas postupoval fakticky rychle...
Ale třeba budeme nakonec příjemně překvapeni. Vyjímečně.


Už jsem na to přišel. Mesa_pita si chce založit soukromou e-learningovou vysokou školu geocachingu. Sice toho moc neodlovil, ale spousty let to studoval, takže je teorií nabitý a teď má potřebu se o své teoretické postřehy s někým podělit. :D Absolventi budou získávat nový titul MgG. - Magistr of Geocaching B)
  • 0

#79 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2011 - 8:30

No tak asi nejdříve ke vzhledu webu. Moc nechápu, proč je v názvu Geozábava.cz použita česká vlajka. Celkem mi to aji vadí. Ta má symbolizovat něco, co GC tedy rozhodně není. Vlajka je *znak/symbol* určitého státu, národu, nějaké ohraničené oblasti atd. Tedy pro mě. Její stylizování a použití tady mi příjde krajně nevhodné. Je snad GC o příslušnosti k určitému národu? To jsem si ještě nestihla všimnut, spíše mi to připadá naopak. Je to něco, co se hraje světově, bez omezení hranic. Hra bez jakýchkoliv národnostních rozdílů. Pokud to má vyjadřovat, že jde o českou komunitu, tak to snad dost dobře vyjadřuje koncovka.cz a použitý jazyk. Vyplnění písma místo stylizované vlajky by bylo lepší nějakým *lesním* motivem. Špatně by třeba nevypadalo ani použít obrázek planety Země. Tím by se hezky nastínila globálnost hry.

Písmo, moc dobře nejde číst. Mě příjde strašně tenké a malé. Je to možná tím jaká barva je na jakém podkladu. Chybí možnost zvětšit si písmo. Moje mamka by si tam asi moc nepočetla a to si ráda přečte o pěkné kešce či něčem jiném za světa GC. Rozhodně bych navrhla udělat aspoň tak další dvě barevné verze.

Potom jak je zelená lišta s menu. Nevím, proč je olemovaná dvěma smyčkami. To si jako mám jít hodit mašli? Je to jak smyčka na popravu. To mě bije do očí od prvního pohledu na stránky. Dále ani není třeba mít zelené pozadí, které je tam jak pěst na oko. Pozadí celých stránek taky zrovna na atraktivnosti nedodává. Volila bych spíše jednodušší, ne se vzorkem, prostě jen jedna barva, nebo pozvolnej přechod z jedné barvy do druhé. Rozhodně ale světlejší. Pozadí má být doplněním stránky, ne tak moc dominantní. Máš tam těch barev prostě moc.

Pokud bude obsah určitým způsobem ucelený a nabízet zajímavé a čtivé články o zajímavých tématech, tak nevidím důvod, proč by se to nemohlo chytnout.

Trošku mě zaskočilo, že tě podporuje Groundspeak. Mohl bys napsat jak? Zní to totiž celkem divně. To ti jako dávaj nějaké prostředky na chod webu nebo jakou formou ta podpora probíhá?

V článku na webu o nově objeveném živočišném druhu je napsáno:

*Poslání cachera

Životním údělem cachera je pravděpodobně sběr plastových nádob různých velikostí, což je pro životní prostředí velmi výhodná symbióza.*

Tak to rozhodně říci nejde. Vypadá to, jaky by si kačer krabičky odnášel domů. Tak to ale není, protože krabičky zůstavají na místě nálezu. Někdo si ji nikam nemá brát. Tak si to opravte. Jestli todle má být onen komerční článek na prezentaci v médiích, tak to by hodně zmátlo mudlí veřejnost.

Potom by mě zajímalo, co jsi na tý hře studoval tak dlouho. Mě příjde, že info se dá dohledat dobře. Je trošku roztříštěné, ale dohledat se dá. Na to aby mi to zabralo několik let to rozhodně není.
  • 0

#80 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2011 - 9:12

Toniczech napsal/a:

A neopomeň ani geohumor, udělat v magazínu prostor pro nějaké ty uživatelsky vytvářené stripy, jak jich tu zrovna nedávno pár proběhlo. Někdy před rokem to byla jiná vlna, na bázi Red Meatu (tedy, mně se víc graficky líbil ten :)).


Vložený obrázek
  • 0
Vložený obrázek




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama