Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak založit novou keš?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
216 odpovědí na toto téma

#161 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2015 - 14:05

Možná tam zavedli kontrolu pravopisu, pak by to bylo celkem jasné :-)

 

Projdi si znovu ta jednotlivá okna a zapiš tam jen prostý text, bez formátování. A zkus to uložit pak. Než ten listing odešleš k publikaci, tak budeš mít spoustu času to upravit a doeditovat.


  • 2

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#162 ZanPet-11158

ZanPet-11158

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2015 - 14:14

Jenže to je to, že to nemůžu ani uložit a podívat se na náhled.


  • 0

#163 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2015 - 14:22

Pokud nejsi schopen uložit ani základ listingu, tak jsi někde nezadal něco opravdu důležitého.

 

Takže si projdi ten bod, kde Tě to nechce pustit dál a hledej, co Ti to říká, že máš ještě udělat.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#164 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2015 - 14:22

A nejde to uložit bez toho popisu? Pak to tam dopíše, ne?

Třeba je to jinde, než v tom popisu. Ale těžko říct.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 06 květen 2015 - 14:25

  • 0

#165 ZanPet-11158

ZanPet-11158

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2015 - 14:26

Tak už se konečně povedlo, snad bude schválená dík všem


  • 1

#166 Jirka O.

Jirka O.

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2015 - 16:32

Jen pro zajímavost, na podzim jsem zakládal keš a vše vyplňoval v Opeře. Pokaždé to při uložení nic neudělalo a znovu se objevila nějaká ta první nabídka. Hledal jsem a hledal, až mne napadlo to udělat v IE a ejhle v pohodě. 

Opravovat listing už mipak normálně šlo.


  • 0

#167 Petr_03

Petr_03

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2015 - 13:55

Ahoj, jaké jsou pravidla na uložení vlastní cache. Dik


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 20 září 2015 - 18:05
přesunuto do threadu k tomuto účelu již založeným

  • 0

#168 schvab

schvab

    schvabM

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2015 - 14:00

http://wiki.geocachi.../Založení_cache
  • 2
Garmin Oregon 600-Navigon 2100 max

#169 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2015 - 14:02

Ahoj. Pravidla jsou na GeoWiki, pak třeba na reviewer.cz, myslím, že i na geocaching.com, když dáš Založit kešku.
  • 0

#170 Viktor36005

Viktor36005

    Viktor36005

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2015 - 14:22

Ahoj všem.

Můj dotaz  vás asi rozesměje, ale přesto se zeptám:

Nejsem žádný odborník v užívání PC, teď jsem narazil na problém se založením nové keše - nebo vlastně listingu. Napsal jsem si ho ve Wordu (2007), upravil si velikost písmen, odstavce, taky tam mám čtyři odkazy na WWW. stránky (které jsou aktivní - když na ně kliknu tak se otevřou). Dosud tedy dobrý.

Když jsem se prokousal formulářem, tak jsem prostě ten vytvořený listing zkopíroval a následně vložil do formuláře. Pokračoval jsem dál a ke konci jsem si v náhledu zjistil, že ve finální podobě je to děs a hrůza (myslím po vzhledové stránce - obsah je ok).  Všechna písmena stejně velká, žádné odstavce, odkazy na WWW. neaktivní. Nikde jsem nenašel způsob jak předem vytvořený listing upravit, aby byl aspoň trochu přijatelný....a přesto to musí nějak jít. vždyť na GC.com jsou miliony krásných listingů - (které jsou někdy hezčí než samotná keš). Formulář jsem odeslal. Druhý den se trápil, listing (čekající ve frontě) jsem tedy znovu otevřel a snažil se ho upravit, ale nic, nic, nic....pořád je tam ten děs.

Otázka tedy zní - je problém ve vytvoření ve Wordu (a kopírování do htlm) ??

 

...a když už jsem tady, ještě jedna otázka - na konci formuláře je zpráva pro revírníka (která nebude po schválení vidět). Je možné do téhle zprávy nějak vložit fotku keše, aby měl revírník možnost se podívat - neboť jedna fotka je někdy lepší než popis na půl stránky. Tohle se mi taky nepovedlo.

Děkuji za odpovědi.....a prosím nekamenovat, učím se.

Viktor.


  • 0

#171 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2015 - 14:43

Taky nejsem PC odborník, ale listingy vždycky píšu v html. Je to jednoduché, na internetu je mraky stránek s "příkazy". K vytvoření listingu jich bohatě stačí asi pět.

 

Svůj úplně první jsem dělal stejně, jak píšeš, a taky se mi to rozsypalo.


  • 0

#172 VHteam

VHteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2015 - 15:00

Ahoj....  to je totiž tak.......  Word (jakýkoli) si do kódu v něm vytvořených stránek přidá neskutečné množství balastu, který je absolutně nedůležitý a zbytečný. Formulář na GC tenhle bordel nepustí a vymaže. Nehledě na to, že striktně odmítá některé HTML znaky. Takže ve Wordu to je perfektní a finále na GC katastrofa..... :) . Já když smolím listing, tak si myší upravím prohlížeč zhruba do šířky listingu (šírka toho prostoru kde je opravdu jen listing) a HTML kód tvořím v Notepadu. Až se mě to líbí, tak to dám do formuláře na stránky GC, ale stejně se to "rozhodí" a musím potom trochu upravovat aby to vypadalo..... :) . Existují programy, které trochu pomohou se základním HTML....určitě někdo napíše, které to jsou. Jinak doporučím www.jakpsatweb.cz.

 

 

EDIT: ad.  fotka do logu pro pana revírního ......nejde. Foto musíš poslat např. na Rajče a napsat jen odkaz.


Tento příspěvek byl upraven od VHteam: 25 září 2015 - 15:05

  • 1

#173 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2015 - 15:01

Word používá svoje vlastní značky, kterým nerozumí ani prohlížeče. Navíc množina možných HTML značek a jejich atributů je na webu geocaching.com omezena. Jestli chceš, pošli mi ten listing na taxoft@gmail.com, podívám se  přes víkend, co se tím dá udělat.


  • 0

Klidně se rozčilujte.


#174 J.K.M.

J.K.M.

    Geocaching Premium Memeber

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2015 - 15:44

Zkus toto: Viz prilohu.
Podle tohoto delam listingy ja, a v pohode.

Trik je v tom, ze si napis (nebo prekopiruj z Wordu) ten listing do formulare na GC.com a pak pridavej ty tagy podle toho, jak chces text formatovat..

Vzdy po kousku prace (napr.zvyrazneni textu, vlozeni odkazu, obrazku..) si listing ulozim a podivam se jak to vypada (stranka s kesi).

Pak pokracuji dal a dal, dokud neni hotovo.

Preji pevne nervy a at se dilo podari!

 

 

 

EDIT: Nejde sem nahrát dokument, tak dávám http://uloz.to/xAhV6t7N/html-tagy-docx link.

 

EDIT2: Ještě jeden http://uloz.to/x2tm5...www-stranek-pdf link, kde je tato problematika popsána a odkud jsem čerpal. 


Tento příspěvek byl upraven od J.K.M.: 25 září 2015 - 16:03

  • 0

Nabízím zprostředkování PM - nejlevnější v ČR (viz Inzerce)

 

--------------

 

logo_rgb_c_1.pngA member of ČAGeologo_rgb_c_1.png 

 


#175 Viktor36005

Viktor36005

    Viktor36005

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2015 - 17:53

Moooc děkuju za nápovědu, tipy a triky. Zatím jsem na tom tak, že zítra mám schůzku s jedním PC odborníkem, začnu se seznamovat s html, přes noc se budu seznamovat s tipy od Vás a to by v tom byl čert, abych ten listing nedal dohromady.  :-)

Tak trochu mi to připadalo ve Wordu jednodušší (asi tím, že se snadno ovládá) .

Ještě jednou díky. Viktor.


  • 0

#176 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2015 - 18:03

Taky doporučuju PsPad a informace na JakPsatWeb.cz. Časem se naučíš používat takové tagy, které formulář na GC bez odmlouvání "spolkne" :) .


  • 0

#177 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2015 - 22:55

On ten zakládací formulář umí jednoduché HTML formátování. Jenomže jak to uložíš a chceš editovat, skočí to do obyčejného skoro notepadu (nevím jestli ještě, už jsem dlouho nic nezakládal). Nevadí mi to, HTML umím a píšu v PSPadu, kde si to i kontroluju jeho náhledem. Radím ti, nepřeplácej to. Vizuální efekty jsou pěkné, ale pamatuj, že navigace je budou ignorovat, do Garminů dostaneš jen holý text, maximálně velikost a barva písma se v navigaci zobrazí. A je hodně příjemné koukat na obrovské písmo, kdy se ani slovo nevejde na řádek.


  • 1

#178 Chasseur.cz

Chasseur.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2015 - 7:48

EDIT: ad.  fotka do logu pro pana revírního ......nejde. Foto musíš poslat např. na Rajče a napsat jen odkaz.

 

Ale jde ;-)

Návod jak poslat fotky je na http://www.reviewer....pro_schvalovani


  • 0

Chasseur.cz.png


#179 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2015 - 8:39

Ale jde ;-)

Návod jak poslat fotky je na http://www.reviewer....pro_schvalovani

Dobrá informace, opravdu to tak funguje ?


  • 0

#180 Chasseur.cz

Chasseur.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2015 - 9:01

Ano, funguje. Je to stejné, jako když nahráváš fotky k jinému logu. Odešleš log a nahraješ k němu fotek kolik chceš. Pokud to uděláš k Post Reviewer Note, při publikaci se log automaticky archivuje i s fotkama. Write note ovšem zůstane vidět i po publikaci.


Tento příspěvek byl upraven od Chasseur.cz: 26 září 2015 - 9:02

  • 2

Chasseur.cz.png





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama