Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak založit novou keš?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
216 odpovědí na toto téma

#101 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 20 June 2012 - 18:49

saman32 - a napsals konečně reviewerovi??? On je totiž jediná osoba, která je oprávněná odpovědět na Tvůj dotaz ohledně jeho reakce. Zkrátka nechápu, proč se nezeptáš toho povolaného a ptáš se tu na fóru, kde Ti nikdo nemůže pomoci, když neví, co máš v listingu...
  • 0

#102 saman32

saman32

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 20 June 2012 - 19:26

Sedmitecka napsal/a:
saman32 - a napsals konečně reviewerovi??? On je totiž jediná osoba, která je oprávněná odpovědět na Tvůj dotaz ohledně jeho reakce.
Zkrátka nechápu, proč se nezeptáš toho povolaného a ptáš se tu na fóru, kde Ti nikdo nemůže pomoci, když neví, co máš v listingu...

Proč se ptám zde jsem již psal a hodně se toho dozvěděl.
Kdyby mi reviewer odepsal máš to a to špatně, tak to opravím.
Když mi napsal to co napsal, tak prostě jen hledám další souvislosti, které nejsou popsané v návodech. (a že jsem je poctivě přečetl všechny)

Chápu, že na všechno jsou nějaká pravidla, ale tady je to fakt nějak moc zbytečně složitý a vytrácí se tak trochu základní princip geocachingu: udělám něco pro lidi, lidi mají radost z nálezu = zábava pro všechny.
Ať je to jak je to, okrádáte se sami o nové nálezy.
Kdybych už nedej bože byl tak blbej a nedovedl založit jednoduchou keš o kterou se chci v budoucnu starat a ze které může mít radost spousta lidí, tak přece stačí keš zveřejnit a kdyby bylo něco špatně, tak popis upravit, nebo keš smazat.
Už několikrát jsem psal, že jsem pochopil souvislosti a zařídím se podle toho. Tj. napíšu reviewerovi, najdu si betatestera, 100x se zaloguju, přepnu na anglickou klávesnici a pak si to hodím. :)
  • 0

#103 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 20 June 2012 - 19:28

saman32 napsal/a:
...
Nicméně, jestli mám v listingu něco špatně, tak to snad nemusím kopírovat sem, ale reviewer mi prostě jednoduše napíše, co mám špatně.....

No to se ale budeš muset zeptat jeho a ne tady na foru ostatních
  • 0

#104 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 20 June 2012 - 20:36

Jsi svérázný typek...
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#105 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 20 June 2012 - 20:55

Ach jo. Odmysli si složitá pravidla a uvědom si, jak působíš se svým nulovým kontem na první pohled - jako někdo, kdo si založil účet a dřív, než se stihnul rozkoukat, se mu povedlo omylem kliknout na odeslání listingu k publikaci. Podle toho reviewer zřejmě zareagoval a když mu nenapíšeš, tak to nevyřešíš. A ano, k tomuhle právě slouží logování nálezů, abys byl členem komunity, abys byl někdo, kdo tuhle hru hraje. Ona se totiž odehrává napůl v terénu a napůl na internetu a dost dobře nejde si vybrat jen půlku, stejně jako nejde běžet jen půlku maratonu.
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#106 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 20 June 2012 - 21:17

saman32: Věřím tomu, že jsi založil hezkou keš na hezkém místě, a že jsi prostudoval spoustu materiálů. Bohužel každým svým příspěvkem tady dokazuješ, jak málo jsi tuhle hru pochopil. Zkus najít nějakého zkušeného zakladatele ve svém okolí, určitě ti poradí. Pokud takového nenajdeš, nabízím ti pomoc sám. Jestli máš zájem, pošli mi mail a domluvíme se na způsobu.
  • 0

#107 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4980 příspěvků(y)

Publikováno 20 June 2012 - 21:38

Ono to logování na netu slouží i k tomu, aby byl přehled, kdo navštívil tvou keš. Třeba když se ztratí coin, aby se dalo zeptat, kdo ho viděl naposled. Z princiu nelogují zloději. Tím nechci nikoho podezírat, jsou i tací, co prostě nechtějí být na netu vidět. Nikdo tě už nemůže nutit, abys nahrával k logu třeba svou fotku, dodatečné podmínky byly zrušeny. Ale i když zaloguješ jen slovy Dík za keš, dáváš najevo, že jsi tam byl a že keš je v pořádku.
  • 0

#108 Kolc

Kolc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 20 June 2012 - 21:54

Mne tedy zaujal jiny aspekt. JE velmi snadne odeslat listing ke schvaleni omylem, ale NENI mozne listing omylem vytvorit. Z tohoto hlediska jsem na rozpacich, jak reakci reviewra nazvat. Nic hezkeho mne nenapada.
  • 0

#109 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 20 June 2012 - 21:58

Kolc napsal/a:
Mne tedy zaujal jiny aspekt.
JE velmi snadne odeslat listing ke schvaleni omylem, ale NENI mozne listing omylem vytvorit.
Z tohoto hlediska jsem na rozpacich, jak reakci reviewra nazvat. Nic hezkeho mne nenapada.


No, vzhledem k tomu, že opravdu nevíme co v listingu bylo, tak nemůžeme reakci reviewera předjímat. Určitě má i své zkušenosti s tím, že spousta kačerů zkouší vytvořit listing aniž by chtělo keš zakládat a určitě se nejednomu z nich už povedlo ten listing i odeslat.
Osobně vždy připojuji vzkaz pro reviewera, kde píšu, že keš je na místě a případně další doplnění...

Takže mi jeho reakce nepřijde nijak divná, spíš reakce zakládajícího kačera, že mu hnedky nenapíše, že to omyl nebyl a jestli je tedy někde problém.... a tím tady končím, bo to tu fakt k ničemu nevede, saman32 očividně ani o rady nestojí...
  • 0

#110 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1670 příspěvků(y)

Publikováno 20 June 2012 - 22:21

Teda kez by se takhle lidi rozepisovali i do logu jako treba do tohoto tematu, to by bylo poctenicko:-D
  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#111 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 20 June 2012 - 22:24

prazskychytrak napsal/a:
Teda kez by se takhle lidi rozepisovali i do logu jako treba do tohoto tematu, to by bylo poctenicko:-D

Tak si počti http://coord.info/GL8FZM97:D:D:D:D
  • 0

#112 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1670 příspěvků(y)

Publikováno 20 June 2012 - 22:33

Sedmitecka napsal/a:

prazskychytrak napsal/a:
Teda kez by se takhle lidi rozepisovali i do logu jako treba do tohoto tematu, to by bylo poctenicko:-D

Tak si počti http://coord.info/GL8FZM97:D:D:D:D


:-D perfekt.. A ted se mrknout na zoubek "TFTC"karum kteri se radeji vycerpavaji tady na foru :-D a uz mlcím at to tady zase ne"offtopicuju"
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#113 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 20 June 2012 - 22:36

prazskychytrak napsal/a:
...:-D perfekt.. A ted se mrknout na zoubek "TFTC"karum kteri se radeji vycerpavaji tady na foru :-D a uz mlcím at to tady zase ne"offtopicuju"

jsi v poradně - přečti si raději pravidla http://www.geocachin...rumpravidla.php
  • 0

#114 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5543 příspěvků(y)

Publikováno 21 June 2012 - 7:09

noe1 napsal/a:

Kolc napsal/a:
Mne tedy zaujal jiny aspekt.
JE velmi snadne odeslat listing ke schvaleni omylem, ale NENI mozne listing omylem vytvorit.
Z tohoto hlediska jsem na rozpacich, jak reakci reviewra nazvat. Nic hezkeho mne nenapada.


A víš ty vůbec, jaká ta reakce byla???? Co se třeba vrátit k původnímu dotazu, než se začneš rozčilovat a nedej bože urážet reviewra ;-)))) Takhle vznikají nejlepší flejmy ...


Už na začátku jsem se ptal, jaké bylo přesné znění odpovědi od RW, ale objevilo se tady dost pozdě.

Skupec sem moc nechodí, tak jsem mu poslal odkaz na debatu, měl by se asi vyjádřit.

Ale fakt je jeden:
Když někdo, kdo má zcela nevyplněný profil na gc.com, zakládá, jako první počin, kešku, tak není automatické mu ji schválit.

Krabiček od Ramy, které někdo na místo donese na místo dva dny po publikaci, už tu bylo dost.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#115 Pitris

Pitris

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 21 June 2012 - 8:14

Ahoj, jsem v nové práci a nemohu se přihlásit jako revs. Díval jsem se na profil dotyčného, ale bohužel jsem nenašel nic vyplněného, žádnou cache zaslanou k publikaci z tohoto účtu a ani včera jsem na emailu neměl žádný dotaz, takže se muím vyjádřit pouze obecně. "Cache zaslána k publikaci asi omylem" s následným disebled používám při velkém množství chyb, kde je naprosto zřejmé, že autor si pravidla nepřečetl, peče na to, tak proč bych mu měl vypisovat nějaké chyby. U takového přístupu se dá předpokládat, a je to doloženo praxí, že cache je špatná a bez její publikace se obejdeme. A je nutno si uvědomit, že revs není vysvětlovač pravidel, základních pravidel pro zakládání kešek. Ono mě pobavilo i to, že Šaman neumí zakládat kešky. Pokud autor má nějaké problémy, tak ať mě kontaktuje a já mu rád poradím. Ale musím vidět snahu. Ahoj Skupec reviewer
  • 0
Ahoj Pitris

#116 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 21 June 2012 - 8:29

Poslouchám, jak v dáli temný bonga zní, něco tu kolem zavoní, to starej ŠAMAN32 koku žvejká... :D:D:D
  • 0
Vložený obrázek

#117 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5543 příspěvků(y)

Publikováno 21 June 2012 - 9:09

Pitris napsal/a:
.....
"Cache zaslána k publikaci asi omylem" s následným disebled používám při velkém množství chyb, kde je naprosto zřejmé, že autor si pravidla nepřečetl, peče na to, tak proč bych mu měl vypisovat nějaké chyby.
...
Ahoj Skupec reviewer


Předpokládám, že používáš nějaký předpřipravený text a tak by asi nebylo takový problém doplnit na konec textu i informaci, kde je seznam betatesterů a větičku, že při nejasnostech se na Tebe má obrátit.

Dal jsem si tu práci a našel několik příkladů, jak může končit dobře míněná snaha o báječnou keš:

Jizerske hory a buciny – tajemny pomnicek GC2EGBK

Vyhlidka na Spicak GC1XARJ , to nejzajímavější se odehrává v vodu života keše.

A tady příklad, jak i dobře provedená keš může mít zajímavý problém, když autor nezná zákonitosti GC, děj je zase na začátku života keše,
Liberec Handball GC3GPAZ
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#118 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1670 příspěvků(y)

Publikováno 21 June 2012 - 9:31

dr.vota napsal/a:

prazskychytrak napsal/a:
...:-D perfekt.. A ted se mrknout na zoubek "TFTC"karum kteri se radeji vycerpavaji tady na foru :-D a uz mlcím at to tady zase ne"offtopicuju"

jsi v poradně - přečti si raději pravidla http://www.geocachin...rumpravidla.php


ty jseš hroznej pedant:D
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#119 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 21 June 2012 - 9:35

To saman32: Pokud někomu věříš, dej mu přístup do svého profilu. Tedy heslo. Pokud máš takové, které by sis chtěl podržet, změň si ho na nějaké dočasné. Až Ti dotyčný zkoukne listing a řekne, co je špatně, můžeš si ho vrátit zpátky. Pokud nikoho takového nemáš, nabízím se sám. Vyžaduje to ovšem důvěru a heslo poslané formou SZ nebo přes můj profil na GC.com.
  • 0

#120 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1519 příspěvků(y)

Publikováno 21 June 2012 - 9:50

pes13 napsal/a:
To saman32:
Pokud někomu věříš, dej mu přístup do svého profilu. Tedy heslo. Pokud máš takové, které by sis podržet, změň si ho na nějaké dočasné. Až Ti dotyčný zkoukne listing a řekne, co je špatně, můžeš si ho vrátit zpátky.
Pokud nikoho takového nemáš, nabízím se sám. Vyžaduje to ovšem důvěru a heslo poslané formou SZ nebo přes můj profil na GC.com.


Pokud nechceš nikomu svěřovat heslo, tak zkus teamviewer. Je to program. díky kterému se může někdo na dálku připojit k tvému PC a podívat se na daný listing. Velkou výhodou je, že vidíš každý krok, který udělá a pokud budeme spolu ještě kecat přes Skype, je to asi nejlepší možnost, jak ti v krátké době říci, co je špatně a jak to napravit.
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama