Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak založit novou keš?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
216 odpovědí na toto téma

#121 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2012 - 10:34

Osobně si myslím, že rad, jak situaci řešit tu padlo dost, ale myslím, že Saman32 je nijak nevyužil. Celkem chápu reakci Skupce, opravdu nemají v popisu práce řešit nepochopitelné keše nečitelných autorů. I když si autor keše myslí, že zrovna z té jeho budou všichni nadšením bez sebe.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#122 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2012 - 14:04

Smogeo napsal/a:
pes13 & weri: nepublikovaný listing lze jednoduše a elegantně předávat adopcí. To by ale kačer co se cítí býti schopným dělat betatesty měl znát ;)


Tak tohle znám, ale v praxi jsem se s tím nesetkal, že by někdo řešil rady ohledně listingu tímto způsobem. Už jsem zažil listing překopírovaný do wordu, vytisknutý do PDF, zaslaný jako HTML, i ten teamviwer jsem zažil, ale adopci u nepublikované keše... ale co, třeba na to u nějakého dalšího betatestu narazím :)

Ale jak už tu bylo napsáno, možností je kopa, jen owner musí najít tu, která mu bude nejvíce vyhovovat B)
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#123 Trpajzlig1

Trpajzlig1

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2014 - 17:31

Po delší době a nejspíš budu za absolutního idiota, ale mám problém se založením keše...kešku jsem udělala, umístila, zjistila si souřadnice, listing mám promyšlený (jedná se mystery)...Poté na geocaching.com jsem dala Hrát->najít a založit cache->create a cache...a již jsem ztracená a nevím jak dál...nabízí mi to dvě možnosti-buď se podívat, kam si svou keš můžu umístit, jestli je ve vzdálenosti od jiných keší 161m( což je) a nebo druhá možnost je ta, že mokud už znám svojí skrýš, tak můžu pokračovat ( což sice znám, ale je tam další napsaná věc, že jestli mám ale povolení od reviewera) což nemám.....takže jak dál?

No i když jsem dala tedy pokračovat, zvolím typ keše Mystery, tak tu vidím hned další problém...chce to "Container location" - coordinates a pod tím je description...kam mám vložit souřadnice?a hlavně aby finální souřadnice viděl jen reviewer?....ach jo, prostě vůbec netuším...

Děkuji za pomoc :)


  • 0

#124 Stepan_M

Stepan_M

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2014 - 17:44

Po delší době a nejspíš budu za absolutního idiota, ale mám problém se založením keše...kešku jsem udělala, umístila, zjistila si souřadnice, listing mám promyšlený (jedná se mystery)...Poté na geocaching.com jsem dala Hrát->najít a založit cache->create a cache...a již jsem ztracená a nevím jak dál...nabízí mi to dvě možnosti-buď se podívat, kam si svou keš můžu umístit, jestli je ve vzdálenosti od jiných keší 161m( což je) a nebo druhá možnost je ta, že mokud už znám svojí skrýš, tak můžu pokračovat ( což sice znám, ale je tam další napsaná věc, že jestli mám ale povolení od reviewera) což nemám.....takže jak dál?

No i když jsem dala tedy pokračovat, zvolím typ keše Mystery, tak tu vidím hned další problém...chce to "Container location" - coordinates a pod tím je description...kam mám vložit souřadnice?a hlavně aby finální souřadnice viděl jen reviewer?....ach jo, prostě vůbec netuším...

Děkuji za pomoc :)

 

A co si ty názvy u jednotlivých políček přeložit?


  • 0

#125 Trpajzlig1

Trpajzlig1

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2014 - 18:09

Jo to jsem se pokoušela :/ ale nějak mi to nedává smysl...


  • 0

#126 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2014 - 18:20

Bod první - nemluví se zde o povolení reviewera, ale povolení vlastníka pozemku, kde je keš umístěná. Pokud toto povolení nemáš, ale myslíš si že zde keš vadit nebude - stejně klikni na Continue.

A tím se dostáváme k druhému bodu - zadávání. Souřadnice příjdou vždy do políčka s názvem Coordinates, neboli souřadnice. Jako první do zobrazeného políčka zadáš finální souřadnice. Doposud to systém bere tak, jako že má keš být challenge na úvodních souřadnicích. Pro změnu na námi známou mystery musíš následně kliknout na "+Add Stage", zadat tam souřadnice úvodní, zvolit typ waypointu "virtual" (tedy že na těchto souřadnicích nic nebude a jsou pouhým bodem v mapě). V tuto chvíli již se ti automaticky nastaví finální waypoint na "Hide Completely", tedy že souřadnice uvidíš jen ty a Groundspeak.


  • 0

#127 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2014 - 18:29

Nedávno formulář na zakládání upravili (=zesložitili)

 

- začni na http://www.geocachin...pelocation.aspx

- klikni na Show more geocache types

- zadej souřadnice finálky (Container Location)

- a pak se musíš proklikat spousta stránkama, kde je občas nutné alespoň něco zadat ;)

- po poslání reviever note se ti zobrazí normální listing, kde máš vpravo možnost editace a tam můžeš nastavit jiné výchozí souřadnice než je finálka (přijde mi, že dřív to nastavit nejde)

- finálka tam jde nastavit jako neviditelná (což mi v tom formuláři při zakládání nešlo změnit v Chrome ani IE)


Tento příspěvek byl upraven od rsc_cz: 21 květen 2014 - 18:30

  • 0

#128 Trpajzlig1

Trpajzlig1

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2014 - 18:39

Moc děkuji. Keš je již utvořena, tak doufám, že reviewer schválí a pokud budou nějaké problémy, tak snad se to nějak pořeší. Děkuji.


  • 0

#129 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2014 - 18:46

Jo, je to masakr ten nový systém :(

 

Myslel jsem, že když mám "starý" rozdělaný listing, tak jsem vysmátej - omyl. Udělal jsem si na něm úpravičku (ladím šifru a uložení), zaškrtl dole ty 2 checkboxy, ale nezaškrtával ten v horní třetině o odeslání revírníkovi, tak jak to bylo postaru a uložil. Keš byla ve frontě! Už je to naštěstí vyřešený, ale přišel jsem na to za půl dne.

TAKŽE. To jako po novu musím spáchat listing hned na první pokus?? Nejde na něm dělat, uložit a za pár dní pokračovat?


  • 0

#130 Trpajzlig1

Trpajzlig1

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2014 - 19:13

Ještě menší dotaz...prohlédla jsem si listing mystery keše-virtuální souřadnice seděly v úvodu listingu-dala jsem odeslat ke schválení a vzápětí se pod listingem objevil můj log reviewerovi "Original cache location" N........ E........ (kde jsou uvedeny právě ty virtuální), tak mám obavy, aby revírník nešel na tyto souřádky...v zakládání keše jsem ale dávala Coordinates správné finální souřadnice a aby byly skryty pro všechny...Tak ještě jednou děkuji za odpovědi... :)


Tento příspěvek byl upraven od Trpajzlig1: 21 květen 2014 - 19:14

  • 0

#131 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2014 - 19:17

Revirnik kese pred publikaci neobchazi, to by se z toho zblaznil :)


  • 4

#132 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2014 - 19:34

Nedávno jsem si nový formulář vyzkoušel v praxi. Je pravda, že rychleji bych keš vytvořil postaru, pro začátečníka se mi však průvodce zdá docela šikovný. Líbí se mi sjednocená grafika a označení kolizí na tradičky - odfiltruje to alespoň část možných problémů.

 

K dotazům výše:

 

- Finální souřadnice mysterky jde změnit na skryté až potom, co se zadá alespoň jeden další waypoint.

- Ne, nemusí se udělat listing na jeden zátah. Rozdělaný listing se uloží a další editace probíhá ve starém formuláři. Zaškrtávátko týkající odeslání reviewerovi je standardně odškrtnuté.


  • 0

#133 andrej musa

andrej musa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2014 - 20:35

Ahoj ahoj, mám dotaz: je nějaká možnost založit novou keš, když se místo pro ni vyhlédnuté nachází několik metrů (cca 5-10) za hranicí kolizního pásma už fungující kešky? Nebo přes 0,1 míle nejede vlak, i kdyby to bylo jen o metr?


  • 0

#134 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2014 - 20:37

Ahoj ahoj, mám dotaz: je nějaká možnost založit novou keš, když se místo pro ni vyhlédnuté nachází několik metrů (cca 5-10) za hranicí kolizního pásma už fungující kešky? Nebo přes 0,1 míle nejede vlak, i kdyby to bylo jen o metr?

Revírník ti může z rozumných důvodů udělit výjimku. Doporučuju s ním projednat ještě před odesláním keše ke schválení.


  • 2

#135 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2014 - 22:24

Zřiď si si mezi svou a sousední lávový potok a projde to.


  • 0
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#136 andrej musa

andrej musa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2014 - 15:19

Lávový potok by vycházel patrně na soukromý pozemek.

 

Takže zkusím revieware - předpokládám, že je jedno, kterému z ČR napíšu?


  • 0

#137 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2014 - 15:58

Je lepší to řešit s revírníkem, který má příslušnou oblast na starosti, rozpis např. zde . Předpokládám (podle profilu), že v tvém případě to bude nejspíš Tobias


  • 0

#138 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2014 - 16:07

Lávový potok by vycházel patrně na soukromý pozemek.
 
Takže zkusím revieware - předpokládám, že je jedno, kterému z ČR napíšu?


Ahoj, uplne jedno to neni, koukni sem: http://wiki.geocachi...z/wiki/Reviewer
  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#139 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2014 - 19:50

Vím o několika případech, kdy to prošlo. Třeba to bylo přes řeku (a most v nedohlednu), nebo v různých výškových rovinách. Ale asi teď si pravidla zpřísnili, a už schvalují jiní lidé než dřív, v každém případě se zeptej. Nebo posuď, jestli těch pár metrů stojí za to a nemohlo by to být kousek vedle. Pokud máš vyhlídnuté jedinečné místo, stejně počítej s tím, že kvůli vymudlení budeš možná časem hledat jiné umístění.


  • 0

#140 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 672 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2014 - 21:41

Mně se stalo, že mě kontaktoval owner připravované kolizní keše s žádostí o souhlas, že mi to nevadí, že mi zasáhne do ochranného pásma. Byla to podmínka revírníka a po mém souhlasu, to normálně prošlo. 


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama