Přejít na obsah


Fotka

Rastrová mapa celé ČR

garmin firmware

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
496 odpovědí na toto téma

#61 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 03 březen 2013 - 9:10

Lituju ty, co si koupí nový etrex a budou tam mít rovnou 2.90. Nebo po servisním zásahu tam taky určitě nalejou nejnovější fw. Už vidím jak bude chtít někdo do nový krabičky hned zasahovat a downgradovat fw. Snad se amici chytnou za nos a co nejrychleji to opraví.
  • 0

#62 CreAtive_34

CreAtive_34

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2013 - 10:09

Tak jsem etrexe 2x protáhl venkem a vypadá to, že ten kompas byl jen pocit... GPSka stále padá, pokud je zaplý chirp a začnu prolejzat kešky. Přijde mi, že se garmin snaží odradit co nejvíc lidí od svých produktů...
  • 0
Garmin eTrex 30 (trackovatelný :D ) + Topo 2013 PRO
HTC Radar + Maaloo geocaching + Geopoint
Pokud by někdo měl zájem, mohu poskytnout lepší češtinu pro eTrex 30, kterou se snažím vytvořit (lepší překlad některých věcí).

#63 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2013 - 10:41

Osobne nemam s novym FW zadny problem, naopak jsem uvital podporu Tempe senzoru. Prispevky tady vyvolavaji dojem jak je situace katastroficka. Chirp nepouzivam a ani neznam nikoho kdo ano. S ostatnimi funkcemi problem nemam, i kdyz zatim jsem po upgradu odlovil jen dve krabky. Navigaci pouzivam na GC a jako gps logger na kolo. Tam je mi fakt jedno jestli nastartuje o jednu dve tri pet vterin pozdeji a jinak rychlost prekreslovani je v pohode.
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#64 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2013 - 10:59

DreamR: ono je to väčšinou tak - spokojný zákazník sa podelí o svoje dojmy s jedným človekom, a nespokojný s desiatimi. Negatívne skúsenosti sa vždy šíria rýchlejšie :)

Mne ten pomalší štart vadí. Bolo to fajn, keď štartoval rýchlo - v porovnaní so starou Vistou C to bol obrovský pokrok a nebál som sa ho zapnúť až pri nástupe na túru. Teraz ho opäť pre istotu zapínam tak, ako kedysi Vistu - už doma, aby mal v aute dosť času nabehnúť, chytiť signál, atď.

Podobne keď si tesne pred túrou spomeniem, že som zabudol nahrať keše. Teraz si na to môžem zarezervovať hneď pár minút, pretože po prehratí GPX ho vždy najskôr skúsim zapnúť, či ich vôbec načíta.

Raz sa mi totiž stalo aj to (ešte so starým FW možno 2.70) že som sa musel z garáže vracať domov, pretože kým nabehol, zistil som, že nenačítal GPX súbor a tváril sa že nemá žiadne kešky. Vtedy je jediná možnosť prehrať súbor cez PC znova (alebo v linuxe použiť touch aby sa zmenil dátum). To ma vtedy fakt naštvalo, lebo sme šli po robote a ledva stíhali vyraziť pred západom slnka. Ale je možné, že práve toto rieši teraz 2.90 - keď pri tom dlhom štarte analyzuje GPX zakaždým nanovo, takže štartuje síce pomalšie, ale GPX načíta vždy? Uvidíme. :)

Záverom eseje: nemenil by som už za Vistu, som spokojný, nie je to katastrofa, ale dalo sa to spraviť aj lepšie. ;)
  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#65 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2013 - 11:45

Ze ten FW soudruzi z Garminu moc nevyladili to nepopiram, jen si myslim, ze to neni zadna katastrofa a pouzivat se normalne da. Mam v navigaci gpx s 1000 krabkama ktery si cca kazdy tyden prehravam novejsim, takze jsem na pomalejsi start zvykly. Kdyz jdu na kolo, tak navigaci v drzaku zapnu a nez si vezmu prilbu atd. a pripravim se, tak mam signal a muzu vyrazit. Toto vyzkouseno vcera s novym FW. Tot moje aktualni zkusenosti s novym FW. Dalsi poridim az si po vikendu koupim senzor Tempe;-)
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#66 caesar1987

caesar1987

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2013 - 13:56

Pridavam aj ja moje dojmy z tohto firmwaru. prekreslovanie mapy pri posuvani - skusane pri zoomoch 200 - 800 (alebo tak nejak) asi 2x pomalsie pri prekreslovani mapy vznikaju chyby - nespojene cesty, posunutia. Niekedy mapu vobec neprekresli a ostane len biela obrazovka. spustanie - asi 2x pomalsie. Dovodom je aj stale nacitavanie gpx. Pritom cca pri kazdom tretom starte mi ich vobec nenacita (gpx subory mam na karte) kompas som neskusal, nemal som uz na to nervy. pre mna to znamena jedine - navrat k starsiemu s ktorym som bol (az na kompas) spokojny.
  • 0

#67 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2013 - 20:40

Dneska jsem cca 4 hodiny kesoval a musim uznat, ze ten novej FW je priserne pomalej. Takhle pomale vykreslovani/prekreslovani jsem fakt jeste nezazil. Obcas jsem se pohyboval tramvaji a navigace sotva stacila vykreslovat mapu, natoz krabky z gpx. Beru zpet text z meho predchoziho prispevku, ten FW je neskutecne mizernej!!! Bohuzel ted nemam moznost tam nejak nacpat alespon predchozi betu. Jediny kladny bod ma za podporu Tempe, ktery jsem si konecne koupil.
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#68 CreAtive_34

CreAtive_34

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2013 - 20:58

Zajímavé, že tady lidi píšou, že se nestíhá překreslovat v tramvaji nebo při rychlejším pohybu. V neděli jsem jí zkoušel cestou ke kešce a v rychlostech 50-100km/h se překreslovat stíhala včetně navigace, což naopak nestíhala předchozí beta. Zvládalo to Topo pro s custom TYPkem i atlas v "3D" režimu. Subjektivně se ale zpomalil výpočet trasy a posum po mapě joystickem.
  • 0
Garmin eTrex 30 (trackovatelný :D ) + Topo 2013 PRO
HTC Radar + Maaloo geocaching + Geopoint
Pokud by někdo měl zájem, mohu poskytnout lepší češtinu pro eTrex 30, kterou se snažím vytvořit (lepší překlad některých věcí).

#69 caesar1987

caesar1987

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2013 - 21:36

@CreAtive_34: asi mas nejaku dobru mapu. Ja si robim moju vlastnu z OSM a tam to je hroza @ALL: viete mi poslat link na navod ako vratit spat starsi firmware (co vsetko treba zazalohovat a co vsetko treba potom obnovit aby som mal vsetky nastavenia ako teraz po update na 2.90. Teda ak sa to da spravit tak, aby som nemusel vsetko nastavovat odznova. AK nie, aj tak potesi navod :)) Dakujem
  • 0

#70 Live & Dead

Live & Dead

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2013 - 9:18

Snažil jsem se aktualizovat etrex 30 z 2.80 na 2.90 přes garmin WebUpdater ale když stáhnul ten soubor napsalo to že je aktualizační balíček poškozen. Můžete mi poradit co s tím? Nebo nemáte exe soubor na update navigace? Díky
  • 0

#71 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2013 - 9:30

caesar1987 napsal/a:
@CreAtive_34: asi mas nejaku dobru mapu. Ja si robim moju vlastnu z OSM a tam to je hroza

@ALL: viete mi poslat link na navod ako vratit spat starsi firmware (co vsetko treba zazalohovat a co vsetko treba potom obnovit aby som mal vsetky nastavenia ako teraz po update na 2.90. Teda ak sa to da spravit tak, aby som nemusel vsetko nastavovat odznova. AK nie, aj tak potesi navod :))
Dakujem


Vime! Uz jsem to delal. ;)

1. potrebujes firmware ve formatu GCD. Aktualni verze je 2.90, predchozi verze je 2.80. Tu muzes stahnout treba tady: http://www.garmin.co...pdater__280.gcd

2. Pripoj si GPSku k pocitaci tak, abys mohl ten stahnuty GCD soubor nahrat do jeji vnitrni pameti do adresare Garmin.

3. A az tam bude cely nahrany, tak v te GPSce ten soubor prejmenuj na gupdate.gcd.

4. Odpoj GPSku od pocitace a nech ji vypnout. A pak ji znovu zapni. Samo se te to pak zepta, jestli chces provest aktualizaci.

Bacha, pri downgrade dojde k resetu do dovarniho nastaveni! Idealni je mit zalohu z doby jeste pred tim, nez jsi delal upgrade firmware.
  • 0

#72 caesar1987

caesar1987

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2013 - 9:42

HaLuMa napsal/a:
Vime! Uz jsem to delal. ;)

1. potrebujes firmware ve formatu GCD. Aktualni verze je 2.90, predchozi verze je 2.80. Tu muzes stahnout treba tady: http://www.garmin.co...pdater__280.gcd

2. Pripoj si GPSku k pocitaci tak, abys mohl ten stahnuty GCD soubor nahrat do jeji vnitrni pameti do adresare Garmin.

3. A az tam bude cely nahrany, tak v te GPSce ten soubor prejmenuj na gupdate.gcd.

4. Odpoj GPSku od pocitace a nech ji vypnout. A pak ji znovu zapni. Samo se te to pak zepta, jestli chces provest aktualizaci.

Bacha, pri downgrade dojde k resetu do dovarniho nastaveni! Idealni je mit zalohu z doby jeste pred tim, nez jsi delal upgrade firmware.


Skoda, ze som to zalohu nespravil :(
Nevadi, vzdy lepsie nastavit vsetko v gpsku odznova ako mat v podstate nepouzitelne gpsko pre jeho pomalost.

Dakujem za navod, po vikende skusim :)
  • 0

#73 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2013 - 11:42

Skúsil som prekresľovanie mapy v aute pri rýchlosti do 70km/h s mapou SK TOPO 3 na priblížení 300m, a s FW 2.90 to stíhalo prekreslovať. Mal som to ale zapnuté len cca 10-20 minút, a SK TOPO 3 nie je príliš "komplexná" takže to môže byť aj tým.
  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#74 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2013 - 21:44

Nevite nekdo co v novem fw v menu znamena nova zalozka Adventures? Tusim, ze jsem ji videl v profilu Hledani pokladu. Kdyz jsem ji zvolil, tak mi to po chvilce napsalo, ze nebylo nic nalezeno. Zatim jsem o tom nikde nenasel zminku, pokud to bylo i ve starsich fw tak jsem si toho nevsiml.
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#75 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2013 - 22:10

DreamR napsal/a:
Nevite nekdo co v novem fw v menu znamena nova zalozka Adventures? Tusim, ze jsem ji videl v profilu Hledani pokladu. Kdyz jsem ji zvolil, tak mi to po chvilce napsalo, ze nebylo nic nalezeno. Zatim jsem o tom nikde nenasel zminku, pokud to bylo i ve starsich fw tak jsem si toho nevsiml.

"Adventures" je novinka v 2.90 (resp. v 2.87 beta) ktorá bola pridaná spolu s podporou Tempe, ale to je všetko čo o tom viem.

Niečo o tom píšu tu a má to aj vlastný web: http://adventures.garmin.com/cs-CZ
  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#76 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2013 - 14:22

Ty Adventures vypadaji zajimave. Akorat asi bude problem, kolik tech dobrodruzstvi je dostupnych ke stazeni.
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#77 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2013 - 19:25

Changes made from version 4.1.1 to 4.1.2: [EXE]

Fixed an issue with Basestation mode.
Fixed an issue where BaseCamp would not remember the positioning of the toolbars correctly.
Fixed an issue where the Custom POI symbols from POI files where incorrect.
Fixed an issue with the address search.
Fixed an issue where refreshing a search was using the last location on the map, not the current one.
Fixed an issue where Cutting (Ctrl-X) a photo on a device would delete the photo and prevent the user from pasting it.
Fixed an issue with some Asian language map products.
Fixed an issue with deleting track points.
Fixed an issue with route creation in a folder.
Fixed an issue where the hand tool was not always set as the default tool.
Fixed some menu inconsistencies between find results, context menus, and map popup menus.

Více info zde
  • 0

#78 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2013 - 20:58

a pro OS X je to furt 4.1.0 :(
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#79 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2013 - 21:48

A 4.1.1 Ti nefunguje ?
  • 0

#80 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2013 - 20:04

Changes made from version 4.60 to 4.80: [GCD]

◦Improved map performance in densely-populated urban areas.
◦Fixed trail searching when using multiple active routing maps.
◦Fixed issue with saving a track's 'show on map' status across a power cycle.
◦Fixed issue with displaying tracks on the map after performing an area calculation.
◦Fixed possible issue with searching for an address in cities with extremely long names.
◦Fixed possible issue with viewing geocache descriptions in night mode.
◦Fixed minor graphical issue with certain data fields on the map.

Info zde

Doporučuji přečíst si upozornění pro případ, že používáte BaseCamp a přecházíte z verze nižší než 3.40 !

  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin, firmware

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama