Přejít na obsah


Fotka

Rastrová mapa celé ČR

garmin firmware

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
496 odpovědí na toto téma

#101 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 17:13

Dobrý tip s tím vypnutím map..... Nevím proč mě to netrklo, když už jsem několik předchozích aktualizací absolvoval. Zhoršené funkce kompasu jsem si zatím nějak nevšiml, doufám že to nezačne zlobit.
  • 0

#102 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 19:29

Jedno gpx mam z mista bydliste a jedno z mista pracoviste, jsou od sebe vzdalene cca 150 km a na kazdem z nich travim stridave tyden. Protoze nikdy nevim kam se vrtnu, tak mam takove mnozstvi abych je nemusel dotahovat dodatecne ;) Cca jednou za mesic je aktualizuju ale jinak pro kontrolu a listingy atd. pouzivam smartphone s aplikaci Neongeo. S tou rychlosti to chapu ale predchozi fw 2.80 nemel nejmensi problem a byl skvele rychly takze problem neni v mnozstvi ale nekde jinde B) edit: kdybych mel poradnou zalohu, tak se ke starsimu fw vratim ale nemam cas ani chut vse nastavovat znovu :(
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#103 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 19:42

Ono to dost mozna pombezi i se zalohou z verze 2.90, v tech datovych souborech asi moc zmen nebude. jde jen o to, ze pri downgrade se dela hardreset zarizeni, takze abys mel pak co vratit.
  • 0

#104 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 21:01

Changes made from version 2.90 to 3.00: [GCD]

Fixed several issues with sorting photos in the photo viewer application.
Fixed issue with prompted routing.
Fixed issue with saving a track's 'show on map' status across a power cycle.
Fixed issue with displaying tracks on the map after performing an area calculation.
Fixed issue with BirdsEye imagery's status not being saved to each profile.
Fixed issue with tempe sensor's status not being saved to each profile (eTrex 30 devices).
Fixed potential shutdown when viewing certain tracks or routes in German or Russian.
Fixed possible issue with reviewing a track's information.
Fixed possible issue with searching for an address in cities with extremely long names.

Info zde
  • 0

#105 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 21:03

Changes made from version 4.80 to 4.90: [GCD]

Fixed issue with a data field in nuvi mode while navigating with the device in landscape orientation.
Fixed issue with overlapping text when reviewing certain geocaches.

Info zde
  • 0

#106 caesar1987

caesar1987

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 21:29

ked skusite niekto tak dajte pls vediet ze ako to vyzera... aka je rychlost nacitavania mapy hlavne... :)
  • 0

#107 Greenhornik

Greenhornik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2013 - 17:54

Zdá se mi, že konečně funguje tak, jak má. Bohužel jsem tu 3.00 nainstaloval zrovna potom, co jsem se vrátil z lesa, takže to nemám nijak zvlášť otestovaný....ale rychlost dobrá, kompas funkční, citlivost (SNR apod.), stabilita O.K.
  • 0

#108 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2013 - 19:23

Je rychlejsi nez 2.90?
  • 0

#109 Greenhornik

Greenhornik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2013 - 19:48

Nijak jsem to neměřil, ale je to rychlejší. 2.90 jsem musel ihned downgradovat na 2.80....ta 3.00 je možná i dokonce subjektivně trochu rychlejší než ta 2.80....Doporučuju vyzkoušet, případný downgrade není zas takový problém.
  • 0

#110 pajamora

pajamora

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2013 - 20:34

Hmmm...vypadá to dobře zrychlení je docela znát ;)
  • 0
Garmin eTrex 30 Garmin Nuvi 2595LMT Nokia C6-01

#111 caesar1987

caesar1987

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2013 - 23:06

Tak nahodil som si 3.00 aj ja. Tento krat som si ale pre istotu spravil zalohu :) Moje dojmy v porovnani s 2:90: - spustanie o nieco rychlejsie, zda sa ale ze body nacitava vzdy pri zapnuti, ale netrva to (asi) tak dlho - zoomovanie na mape (nacitanie po mapy po zoomnuti) rychlejsie - posuvanie na mape ryhlejsie. Zavisi to ale od zoomov. Pri malych zoomoch napr 200m to bolo podla mna na 2.80 rychlejsie, ale pri velkych zoomoch 500 a viac sa mi to zda byt rychlejsie ako na 2.80. Pri porovnani s 2.90 urcite rychlejsie. Opat je zaujimavostou ze pri oddialeni mapy bielu cast nacita rychlejsie ako bielu cast pri posunuti, aj ked je pri posunuti ta biela cast mensia. pri posunuti stale nastavaju pripady kedy nie cast mapy ktora bola po posunuti biela spravne vykreslena - nespojite cesty, avsak po chvilke sa to prekresli znova a spravne. V terene som ju este neskusal. V porovnani s 2.90 urcite lepsie, takze z mojho pohladu ak mate 2.90 tak upgradujte.
  • 0

#112 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2013 - 7:43

caesar1987 napsal/a:
Opat je zaujimavostou ze pri oddialeni mapy bielu cast nacita rychlejsie ako bielu cast pri posunuti, aj ked je pri posunuti ta biela cast mensia.
pri posunuti stale nastavaju pripady kedy nie cast mapy ktora bola po posunuti biela spravne vykreslena - nespojite cesty, avsak po chvilke sa to prekresli znova a spravne.


Tohle plati pro uplne vsechny verze FW, ne?
  • 0

#113 caesar1987

caesar1987

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2013 - 8:41

pokial sa odbre pamtam tak rychle nacitanie bolo pri priblizeni ale nie pri oddialeni. Ak sa dobre pamatam, tak stare verzie pri oddialeni nacitavali mapu dlhsie ako pri posunuti o kusok.
  • 0

#114 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2013 - 9:36

Tak to ja si naopak pamatuji (a na FW 2.80 to i vidim), ze zoom in i out je vzdy rychlejsi nez posun do strany. Kdyz zapatras v historii zdejsich diskuzi, tak tenhle poznatek najdes popsany i u prvnich verzi firmware.
  • 0

#115 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2013 - 12:24

Tak jsem to prubnul, a upgradoval z 2.80 na 3.00. Prvni zapnuti bylo pomalejsi, dalsi jsou uz lepsi, oproti staremu FW je rozdil odhadem v radech sekund. Prvni fix na satelity byl take pomalejsi, protoze se znova tahaly almanachy (GPS neznala polohy satelitu). Nasledujici fix za oknem mi pripadl srovnatelny se starou verzi. Rychlost prekreslovani mi neprijde tak trabicka jako u bety 2.87. Zatim nedokazu odhadnout, jak moc se mi to zda pomalejsi, treba je to jen muj dojem. Uvidim, az to budu merit... a taky jak se to bude chovat pri rychlejsim pohybu. To zatim doma nevyzkousim.
  • 0

#116 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2013 - 16:51

Tak po zkusenostech z terenu - hruza! vecer budu downgradovat zpet na na 2.80. Pak to jeste okomentuju.
  • 0

#117 CreAtive_34

CreAtive_34

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2013 - 18:23

Zoom (na topo pro 2012 s custom TYPkem) je rychlejší, posun asi stejný, změřeno nemám. Překreslování v pohybu stejné jako u 2.90. Kompas subjektivně rychlejší než u 2.90. Asi 3× se mi trošku zaškubala při posunu v menu. Taky plánuju návrat k 2.80...:@
  • 0
Garmin eTrex 30 (trackovatelný :D ) + Topo 2013 PRO
HTC Radar + Maaloo geocaching + Geopoint
Pokud by někdo měl zájem, mohu poskytnout lepší češtinu pro eTrex 30, kterou se snažím vytvořit (lepší překlad některých věcí).

#118 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2013 - 18:25

takze dojmy s Topo CZ PRO mapou a velkou hromadou dodanych POI bodu: V terenu mne pri praci s GPS hned trkla jedna vec - pohyb sipky po mape je hodne pomaly a hodne trhany. On ani pred tim nebyl zadny blesk, ale tohle je opravdu vyrazne pomalejsi nez to byvalo. To bylo prvni varovani. Pri pesim pohybu to bylo bez problemu. Sranda nastala, kdyz jsme pak sedli do tramvaje. Zkousel jsem zoomu od 80m po 500m, a vsude to bylo vesmes stejne. Uz pri zavratnych rychlostech 25km/h prekreslovani mapy nestihalo, na krajich ve smeru pohybu byl treba pul az jeden centimetr bilo, nebo spatne prekreslene mapy. Pokud to na rovince tramvaj rozpalila na 50km/h, tak se mi nekolikrat stalo, ze neprekreslena oblast se dotkla polohove sipky uprostred mapy. Pro porovnani - s FW 2.80 se tataz mapa napriklad na zoomu 200m stiha prekreslovat i pri 160km/h, pouze cas od casu tam vjede pulcentimetr neprekresleny, ale rychle to dozene. Jiste, v Praze, kde jsem to testoval, je jiste mnohem vice mapovych objektu, nez nekde v polich na dalnici. Ale i tak mi stary FW prekreslovat stihal! To prece nemysli vazne? To tam soupli kurvítko, aby se jim prodavaly drazsi modely? :o
  • 0

#119 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2013 - 18:27

Ako to tu tak čítam, tak pokiaľ používam FW 2.90 (kvôli Tempe) tak sa asi upgrade predsa len oplatí, napriek tomu čo nameral HaLuMa? Viem že mne stíhal mapu prekresľovať do tých 60-80km/h v aute na vidieku (ale je to SK TOPO 3).
  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#120 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2013 - 18:36

Kazdopadne kompas se mi tam choval skutecne velmi vychovane. kalibrci nezapominal, a pripadlo mi, ze reaguje dobre. Jinak ja verzi 2.90 ani nezkousel, cim jsem si usetril jeden downgrade. ;) Jinak verim, ze i me by to nekde na venkove stihalo prekreslovat i pro vyssi rychlosti, coz nijak nemeni nic na zjisteni, ze drive to bylo cele mnohem rychlejsi. Ale hlavne, ani jedna z novych veci nezaklada sebemensi duvod k tomu, aby se to takto zpomalilo. Bud je to zamer, nebo neschopnost.
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin, firmware

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama