Přejít na obsah


Fotka

GEOCOINFEST EUROPE 2013 - Prague


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
146 odpovědí na toto téma

#81 ReBa12

ReBa12

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 09 September 2013 - 13:45

Nosferatu XIII. napsal/a:

ReBa12 napsal/a:

Asir95 napsal/a:

WiperCZ napsal/a:
zhruba na těchto souřadnicích Stromovky - 50.106019,14.423614
snad asi miliarda kačerů logovala do logbooku kešky, která byla schována ve futrech u nějakýho bunkru nebo co.
Nikdo neví co je to za keš?..

Když jsme tudy šli v neděli odpoledne, tak zde taky postávala fronta lidí, kteří ohmatávali rám, ale nic tam oni ani my nenašli. Jinak někde nahoře ve Stromovce, kopala do pařezů rakouská delegace a nemohla nic najít. Na naši otázku co hledají, odpověděli, že neví, ale že jim někdo dole na Maze řekl, že tam je finálka nějaké mysterky. Pařez tam byl, ale prázdnej.


To už byl prázdnej, protože jsem si kolem poledne keše raději odnesl. Když jsem viděl, jak se k odlovu přistupuje, litoval jsem, že jsem je neodnesl už v týdnu. Jenže stejně se vždy našel někdo a strčil tam nějakou svoji krabičku s logbookem a logovalo se vesele dál. Příště před takovou akcí své keše raději pošlu do archivu.


To ReBa12: OMG, on na mega eventu chtel taky nekdo neco odlovit???!!! Zkus se na nejaky jet podivat (nejen na Geoskorapky) a uvidis, jak to na eventech chodi. Mozna bude nejlepsi,kdyz sve cache posles do archivu hned, aby ti tam nikdo nechodil...hnus...


Je odlovit a odlovit. To co se odehrávalo ve Stromovce, mělo mít něco společného s geocachingem? Měla to být reklama této úžasné hře a přitom to byl výsměch. Mudlové jen koukali. Skrýše přestaly být skrýšema. Nejen odhalením, ale i devastací. Prostě po nás potopa.
  • 0

#82 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 09 September 2013 - 13:52

My jsme se vydali na Maze oklikou, přes den v sobotu si "užili" centrum s hloučky lidí u kešek, když jsem tam prováděl známého, naštěstí jen pár keší, spíš jsme si pokecali u earthky s holanďanama. Odpoledne odjeli na Jižní město, kde nebyl vůbec nikdo, odlovili dvojwigo, pak přesun na nočky, poslední v Bohnicích, kde jsme sice tu noc byli už 3. tým, ale nikoho jsme nepotkali a na Maze jsme se dostali okolo 5. ráno, v pohodě a v klídečku si obešli 24hodin Stomovka, kde byli rádi, že jim konečně někdo přišel, na Maze nás taky uvítali, protože jsme tam byli prakticky sami, mohli jsme tam courat klidně 2 hodiny bez toho, aniž by do nás někdo strkal. Pak se sice začali lidé scházet, ale to jsme už měli prakticky padla, v pohodě se usadili na lavičky a koukali na ten cvrkot. A jak tak koukám, zdrhli jsme dostatečně brzy, když jsme před 9. vypadli ze Stromovky.

Za mě skvělý víkend s více než 40 km pěšky po keších, pár super noček a dalších krabiček, zajímavý Maze a především žádný hyperMega pouťový kolotoč. :) Takže hodnotím kladně.

Chtělo si to jen vybrat lepší časy a nejít se stádem v nejexponovanější časy.
  • 0

#83 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 474 příspěvků(y)

Publikováno 09 September 2013 - 13:58

Faktem je že ty davy a fronty u skrýší byly dost děsivé, raději jsem se od toho držela dál, je navíc poněkud ujeté logovat nějakou mysterku u které ani nevím co je zač... Kupodivu obě zdejší multiny se mi podařilo odlovit aniž jsem se musela s někým přetahovat o logbook, v tu chvíli nikde ani noha, asi stáli frontu na jiný logbook... Kešku bych tam tedy mít nechtěla. Zlaté earthky, i když ten kachními tlapkami ošmataný meteorit, na který se ale ve skutečnosti nesmí šahat (upozornění již lehce nervózního personálu Planetaria), také nic moc.:)
  • 0

#84 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1158 příspěvků(y)

Publikováno 09 September 2013 - 14:33

To, co jsem videl na ME 2013 CZE mi prislo uplne normalni a totozne s tim, co jsem videl na jinych ME. V takove zaplave lovcu je nesmysl ocekavat nejake stealth lovy. A kacer/kachna je proste jen zvire: kdyz dostane, co chce, zaloguje se jde dal. Kdyz narazi na stupidni hint, stupidni ulozeni, chybejici cache na miste apod. tak ma tendenci se nevzdat, aneb dostat co chce a tedy bod. ME davaji (a dost pravem) velky pocit bezpeci pri lovu. A vetsina (at nepouzivam slovo "kazdy") kdyz se nekam dohrabe, tak by par bodu chtela. A nic nenastve vic nez DNF na ME, kam jedete stovky i vice kilometru. A pak se jeste dozvite (tedy vetsina asi diky Bohu ne), ze mate DNF diky samotnemu ownerovi, ktery byl "prekvapen", ze najezd X tisic kaceru lehce zmeni misto ukrytu??? WTF???!!! O konani se vedelo pres rok dopredu...
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#85 chalkopyrit

chalkopyrit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 09 September 2013 - 17:39

Chtěl bych se zeptat, kde bude příští GeocoinFest, slyšel jsem jen, že v Německu, ale ví se kde přesně? Na foru jsem to nikde nenašel, ani nikde jinde :(
  • 0
Vložený obrázek

#86 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1519 příspěvků(y)

Publikováno 09 September 2013 - 17:40

chalkopyrit napsal/a:
Chtěl bych se zeptat, kde bude příští GeocoinFest, slyšel jsem jen, že v Německu, ale ví se kde přesně? Na foru jsem to nikde nenašel, ani nikde jinde :(


Pokud si dobře pamatuji, tak byl zmíněn Ulm.
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#87 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1042 příspěvků(y)

Publikováno 09 September 2013 - 17:49

chalkopyrit napsal/a:
Chtěl bych se zeptat, kde bude příští GeocoinFest, slyšel jsem jen, že v Německu, ale ví se kde přesně? Na foru jsem to nikde nenašel, ani nikde jinde :(


Jak píše weri, skutečně to bude Ulm, jak bylo oficiálně ohlášeno v neděli na ME.
  • 0

#88 Roky

Roky

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 09 September 2013 - 18:15

Mě nejvíc dostalo, že někteří kačeři se logovali i do těch keší na výstavě přímo v MAZE stanu, které sloužily pro ukázku :D:D. A když jsem se jich zeptal kde to zalogují na internetu a jaký má ta keška kód na GC.com, tak odpověděli, že nevědí, ale radši se tam prý zalogují, kdyby náhodou... :D:D:D:D:D
  • 0

#89 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1042 příspěvků(y)

Publikováno 09 September 2013 - 18:22

To, nad čím se tu ReBa12 pozastavuje mi hlava nebere. Pakliže zakládám keš, chci aby na ní chodili lidé - jinak je to ála Cimrmanova "Hospoda na mýtince". Pakliže nechci, aby byla lovena během ME (ať už jsou pro to pohnutky jakékoliv), možná by nebylo od věci ji poslat do archivu rovnou. Protože zrovna na tenhle ME se vydávají kačeři z celého světa a já bych například čekal, že se owneři budou snažit ukázat, jak by to mělo fungovat. Což rozhodně není stylem: "Jé, ono mi sem leze moc lidí, takže disable a trhněte si nohama." Spíš bych si představoval: "Jé, on bude megáč. Tak to musím vyčistit keš, upravit uložení, místo filmovky s motákem dát větší krabičku, nebo alespoň nový a prostorný logbook (a když už tam musí být filmovka, tak alespoň 3x denně logbook vyměnit)". Odnesením keše uprostřed dne, kdy se ve Stromovce pohybují cca 2000-3000 kačerů se vyřeší tak akorát prd. Protože pokud někdo cestuje několik tisíc kilometrů, předem se připraví, nechá si přeložit listingy, vyluští keše a jde je odlovit, tak se je prostě snaží najít. Pokud má krabička nicneříkající hint, nebo je blbě zaměřená, její okolí prostě trpí. A to i při sebeopatrnějším hledání. Když prostě za plastovou čepičku na odpadkovém koši zatáhne postupně 1000 hledajících lidí, tak prostě povolí. A když autor keš odnese a disabluje, nemůže čekat, že se to dotyční nějak dozví. Spousta lidí si i mimo ME keše stahuje třeba i týden dopředu a o disablu se prostě nedozví. Takže jakmile tam někdo "v dobrém úmyslu" uloží náhradní krabičku (což je na spoustě míst běžné a dokonce žádané a patří za to dotyčnému ownerův dík), tak je logické, že do ní všichni logují - protože nevědí, že to není původní krabička jakou owner zamýšlel... Uf! HOWGH, domluvil jsem.
  • 0

#90 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 243 příspěvků(y)

Publikováno 09 September 2013 - 19:41

Hedgehog_Family napsal/a:
........ Takže jakmile tam někdo "v dobrém úmyslu" uloží náhradní krabičku (což je na spoustě míst běžné a dokonce žádané a patří za to dotyčnému ownerův dík), tak je logické, že do ní všichni logují - protože nevědí, že to není původní krabička jakou owner zamýšlel.......


A prave proto je zhovadilost tam davat nahradni krabicky pokud je owner aktivni kacer, protoze o to take vubec stat nemusi...
  • 0

#91 Asir95

Asir95

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 09 September 2013 - 20:28

Roky napsal/a:
Mě nejvíc dostalo, že někteří kačeři se logovali i do těch keší na výstavě přímo v MAZE stanu, které sloužily pro ukázku :D:D. A když jsem se jich zeptal kde to zalogují na internetu a jaký má ta keška kód na GC.com, tak odpověděli, že nevědí, ale radši se tam prý zalogují, kdyby náhodou...
:D:D:D:D:D

Jestli myslíš tu PETku co byla na magnet, tak když jsem tam byl v neděli odpoledne, tak logbook už byl plný a když jsem si vzpomněl, že za mnou ve frontě do MAZE stál pán s trikem Groundspeak (to co měl Jeremy), a měl jmenovku '(něco) Lab' a četl jsem, že je nový typ keší Lab, které jsou jen po dobu eventů, tak mě napadlo, jestli to není ono :). Takový Easter Egg MAZE, který nám oznámí, až akce skončí :), ale asi ne :( :D
  • 0

#92 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4547 příspěvků(y)

Publikováno 09 September 2013 - 20:32

Roky napsal/a:
Mě nejvíc dostalo, že někteří kačeři se logovali i do těch keší na výstavě přímo v MAZE stanu, které sloužily pro ukázku :D:D. A když jsem se jich zeptal kde to zalogují na internetu a jaký má ta keška kód na GC.com, tak odpověděli, že nevědí, ale radši se tam prý zalogují, kdyby náhodou...
:D:D:D:D:D


Lidi jako blázni logovali do těch magnetických a kde nebyl logbook, tak se najednou nějaký objevil. A v té budce se taky plynule měnil logbook :-)
  • 0

#93 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1038 příspěvků(y)

Publikováno 09 September 2013 - 21:59

Smrk napsal/a:

Roky napsal/a:
Mě nejvíc dostalo, že někteří kačeři se logovali i do těch keší na výstavě přímo v MAZE stanu, které sloužily pro ukázku :D:D. A když jsem se jich zeptal kde to zalogují na internetu a jaký má ta keška kód na GC.com, tak odpověděli, že nevědí, ale radši se tam prý zalogují, kdyby náhodou...
:D:D:D:D:D


Lidi jako blázni logovali do těch magnetických a kde nebyl logbook, tak se najednou nějaký objevil. A v té budce se taky plynule měnil logbook :-)

Vidíte, to mne nenapadlo logovat se do exponátů. :o:)
  • 0

#94 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 09 September 2013 - 23:09

Keše na MAZE jsou opravdu jen ukázky a žádné listingy nemají. Jen by mě zajímalo, komu se podařilo utrhnout to ocelové lanko, které kešku drželo ... Dotyčný, ať se ozve, rád se to naučím :D To se hodí :)
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#95 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1857 příspěvků(y)

Publikováno 10 September 2013 - 0:12

To ty lidi fakt nenapadlo jeden event=jeden log?:o:D Mno, v sále ME jsem to naopak brala 3 eventy= 3 logy a hned se do mě někdo pustil, že logování není povinné. Je vidět, že co kačer, to značně jiný přístup. :D Lanko od které keše urvali? To sebou někdo měl kapesní nářadí, ne?:D
  • 0

#96 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 10 September 2013 - 7:39

Když už se tu řeší ty keše na MAZE (i když jsme věděli, že keška není k zalogování, ty ruce nás svrběli a podepsat jsem se museli:-) a ani ostatní logující, které jsme viděli to tak vážně nebrali) ale... našli jsme jen 4 z pěti... Pod tím křovím nebo co to bylo na zemi, šišku, choroš a větev. Pátou jsme nenašli. Prozradí někdo, kde byla nebo už nebyla?
  • 0

#97 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 10 September 2013 - 7:41

Surikatí Team napsal/a:
Když už se tu řeší ty keše na MAZE (i když jsme věděli, že keška není k zalogování, ty ruce nás svrběli a podepsat jsem se museli:-) a ani ostatní logující, které jsme viděli to tak vážně nebrali) ale... našli jsme jen 4 z pěti... Pod tím křovím nebo co to bylo na zemi, šišku, choroš a větev. Pátou jsme nenašli. Prozradí někdo, kde byla nebo už nebyla?

Nebyl tam zezadu stromku přidělanej pavouk? :-)
  • 0

#98 CAGeo.cz

CAGeo.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 10 September 2013 - 8:09

byl tam pavouk s nanoskou:) Nicmene lanko ho jen jisti, normalne je na sroubku na predni strane. Nema se schovavat...
  • 0

#99 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1519 příspěvků(y)

Publikováno 10 September 2013 - 8:10

Gleep napsal/a:

Surikatí Team napsal/a:
Když už se tu řeší ty keše na MAZE (i když jsme věděli, že keška není k zalogování, ty ruce nás svrběli a podepsat jsem se museli:-) a ani ostatní logující, které jsme viděli to tak vážně nebrali) ale... našli jsme jen 4 z pěti... Pod tím křovím nebo co to bylo na zemi, šišku, choroš a větev. Pátou jsme nenašli. Prozradí někdo, kde byla nebo už nebyla?

Nebyl tam zezadu stromku přidělanej pavouk? :-)


Ano, byl to černý pavouk, který měl v sobě nanošku. Byl pověšen tuším tak metr nad zemí a připevněn ocelovým lankem, aby nezmizel.
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#100 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 10 September 2013 - 8:26

weri napsal/a:

Gleep napsal/a:

Surikatí Team napsal/a:
Když už se tu řeší ty keše na MAZE (i když jsme věděli, že keška není k zalogování, ty ruce nás svrběli a podepsat jsem se museli:-) a ani ostatní logující, které jsme viděli to tak vážně nebrali) ale... našli jsme jen 4 z pěti... Pod tím křovím nebo co to bylo na zemi, šišku, choroš a větev. Pátou jsme nenašli. Prozradí někdo, kde byla nebo už nebyla?

Nebyl tam zezadu stromku přidělanej pavouk? :-)


Ano, byl to černý pavouk, který měl v sobě nanošku. Byl pověšen tuším tak metr nad zemí a připevněn ocelovým lankem, aby nezmizel.


jj ten pavouk byl drsný, ale musím říct že občas si zmizel sám od sebe :)
šel jsem tam s mou drahou polovičkou, prohlédli sme keše pak kouknu zpátky a říkám "kde je ten pavouk, vždyť tu tedka byl dal sem ho tady na tu větev, kde je? koukáme na to jak blázni jestli ten pavouk nebyl živý a neodešel, a pak se ukázalo že se na tom lanku schoval za strom tak, že nebyl vidět :D B) B)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama