Přejít na obsah


Fotka

GEOCOINFEST EUROPE 2013 - Prague


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
146 odpovědí na toto téma

#101 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 9:04

jakouback napsal/a:

weri napsal/a:

Gleep napsal/a:

Surikatí Team napsal/a:
Když už se tu řeší ty keše na MAZE (i když jsme věděli, že keška není k zalogování, ty ruce nás svrběli a podepsat jsem se museli:-) a ani ostatní logující, které jsme viděli to tak vážně nebrali) ale... našli jsme jen 4 z pěti... Pod tím křovím nebo co to bylo na zemi, šišku, choroš a větev. Pátou jsme nenašli. Prozradí někdo, kde byla nebo už nebyla?

Nebyl tam zezadu stromku přidělanej pavouk? :-)


Ano, byl to černý pavouk, který měl v sobě nanošku. Byl pověšen tuším tak metr nad zemí a připevněn ocelovým lankem, aby nezmizel.


jj ten pavouk byl drsný, ale musím říct že občas si zmizel sám od sebe :)
šel jsem tam s mou drahou polovičkou, prohlédli sme keše pak kouknu zpátky a říkám "kde je ten pavouk, vždyť tu tedka byl dal sem ho tady na tu větev, kde je? koukáme na to jak blázni jestli ten pavouk nebyl živý a neodešel, a pak se ukázalo že se na tom lanku schoval za strom tak, že nebyl vidět :D B) B)


Tak to je ještě v pohodě. Když jsem byl zrovna poblíž, tak schovaného pavouka za stromem objevila jedna kačerka, která pavouky zrovna "nemusí". Svoji reakcí velice pobavila přítomné kačery :D
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#102 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 9:05

Aha, pavouk, ten by se nám líbil zrovna... no škoda...:(
  • 0

#103 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 10:00

Nosferatu XIII. napsal/a:
A pak se jeste dozvite (tedy vetsina asi diky Bohu ne), ze mate DNF diky samotnemu ownerovi, ktery byl "prekvapen", ze najezd X tisic kaceru lehce zmeni misto ukrytu??? WTF???!!! O konani se vedelo pres rok dopredu...


Dovolím si na základě jednoho dřívějšího vlastního zážitku trochu oponovat. Kdybych byl owner keše někde daleko od HC, jsem smad povinen sledovat okolní keše potažmo v jejich rámci, zda není vyhlášen nějaký event? A to ještě mluvím o oficiální publikaci, která je cca 3 měsíce dopředu. Že se neoficiálními kanály nějaké zvěsti propagují rok dopředu, to už je pak naprosto mimo - owner není rozvědka ani tisková agentura, aby se čekalo, že bude mít přehled o tom, co se kde všude má dít. A teď si představ, kdybys na tu keš jezdil za údržbou jednou za dva roky, protože přibližně na tak dlouho vystačí lb či krabice. Je to v cizím kraji, dění okolo nesleduješ, když tam stejně strávíš jen jednou za dlouho pár hodin na otočku. A najednou zjistíš, že se vedle koná/konal event s hojnou účastí, kvůli čemuž máš keš rázem popsanou a bude tě to stát den času a několik stovek za cestu. Jak by ti v tu chvíli bylo? Tím neříkám, že podporuju věci jako dočasné vypínání (sám jsem si nedaleko chtěl odlovit vyluštěného Aleše, ale nešel tam, když jsem věděl, že je od předešlého dne TD, každopádně mě to mrzelo, když se do Phy dostanu asi zase až příští měsíc), ale dokážu je pochopit.

Takže podle mého existující keš má přednost před později ohlášeným eventem. Jestli má někdo být ve střehu a brát ohled na to, jak zasáhne do života ostatním, tak jsou to v první řadě právě pořadatelé masových akcí, a ne naopak owneři okolních keší.

P.S. Docela úsměvné je, že ve vlákně Geocoinfest se řeší převážně dění ve Stromovce a naopak ve vlákně Maze, co se odehrávalo na Výstavišti...
  • 0

#104 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 10:10

Trhac napsal/a:
Geodcerka má ve Stromovce kešku a ještě jsme ani nespočítali ty stovky nálezů za tenhle weekend. Dnes odpoledne jsem tam spěchal vyměnit logbook a to právě včas, zbývaly tam cca 3 cm volného místa na poslední stránce. Tak jsme rovnou zkontrolovali, zda tam má Jeremy ze 6. září zápis, jinak bychom ho smázli! :D

Tak to ještě že vám nepřejmenoval kešku >>klik<< :)
  • 0

#105 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 10:16

Toniczech napsal/a:

Nosferatu XIII. napsal/a:
A pak se jeste dozvite (tedy vetsina asi diky Bohu ne), ze mate DNF diky samotnemu ownerovi, ktery byl "prekvapen", ze najezd X tisic kaceru lehce zmeni misto ukrytu??? WTF???!!! O konani se vedelo pres rok dopredu...


Dovolím si na základě jednoho dřívějšího vlastního zážitku trochu oponovat. Kdybych byl owner keše někde daleko od HC, jsem smad povinen sledovat okolní keše potažmo v jejich rámci, zda není vyhlášen nějaký event? A to ještě mluvím o oficiální publikaci, která je cca 3 měsíce dopředu. Že se neoficiálními kanály nějaké zvěsti propagují rok dopředu, to už je pak naprosto mimo - owner není rozvědka ani tisková agentura, aby se čekalo, že bude mít přehled o tom, co se kde všude má dít. A teď si představ, kdybys na tu keš jezdil za údržbou jednou za dva roky, protože přibližně na tak dlouho vystačí lb či krabice. Je to v cizím kraji, dění okolo nesleduješ, když tam stejně strávíš jen jednou za dlouho pár hodin na otočku. A najednou zjistíš, že se vedle koná/konal event s hojnou účastí, kvůli čemuž máš keš rázem popsanou a bude tě to stát den času a několik stovek za cestu. Jak by ti v tu chvíli bylo? Tím neříkám, že podporuju věci jako dočasné vypínání (sám jsem si nedaleko chtěl odlovit vyluštěného Aleše, ale nešel tam, když jsem věděl, že je od předešlého dne TD, každopádně mě to mrzelo, když se do Phy dostanu asi zase až příští měsíc), ale dokážu je pochopit.

Takže podle mého existující keš má přednost před později ohlášeným eventem. Jestli má někdo být ve střehu a brát ohled na to, jak zasáhne do života ostatním, tak jsou to v první řadě právě pořadatelé masových akcí, a ne naopak owneři okolních keší.

P.S. Docela úsměvné je, že ve vlákně Geocoinfest se řeší převážně dění ve Stromovce a naopak ve vlákně Maze, co se odehrávalo na Výstavišti...


Vetsinou s tebou souhlasim, ale zde si dovolim oponovat. Kese ma vlastnik zakladat tak, aby byl schopen zajistit jejich udrzbu a tedy v rozumnem okoli domovskych souradnic. Pokud tak necini a zaklada nekde na opacnem konci sveta, tak je to opravdu jeho vlastni problem. Pokud by mu kes nekdo ukradnul/znicil, tak by delal co?
  • 0

#106 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 11:07

Blexa napsal/a:
Vetsinou s tebou souhlasim, ale zde si dovolim oponovat. Kese ma vlastnik zakladat tak, aby byl schopen zajistit jejich udrzbu a tedy v rozumnem okoli domovskych souradnic. Pokud tak necini a zaklada nekde na opacnem konci sveta, tak je to opravdu jeho vlastni problem. Pokud by mu kes nekdo ukradnul/znicil, tak by delal co?


Když jsem keš zakládal, tak s možností operativní údržby až takový problém nebyl a moje keše z tehdejšího hlediska v rozumném dosahu jsou. Ale hlavně svět okolo se za těch cca 10 let jaksi změnil - zatímco tehdy byly dva eventy do roka pro celou republiku, dneska to je obrat za kraj a týden. Tehdy jsem na první stránce výpisu neodlovených okolních keší viděl, co se děje 100 km daleko, dneska mi to nestačí vypsat ani všechno na druhém konci města. Počty kačerů se ztisícinásobily. V mezích možností jsem tomu přizpůsobil kapacitu lb, nicméně i ta má svoje fyzické limity. Běžné mimořádnosti jako krádež mudlou, technické selhání atp., s tím se jakž takž počítá, že se může vyskytnout, to se přinejhorším dá, ale nemůžu pořád skousnout, proč mám být jako owner trestán za něco tak říkajíc naplánovaného, zevnitř komunity.
  • 0

#107 Kubickovi

Kubickovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 11:26

Toniczech napsal/a:

Blexa napsal/a:
Vetsinou s tebou souhlasim, ale zde si dovolim oponovat. Kese ma vlastnik zakladat tak, aby byl schopen zajistit jejich udrzbu a tedy v rozumnem okoli domovskych souradnic. Pokud tak necini a zaklada nekde na opacnem konci sveta, tak je to opravdu jeho vlastni problem. Pokud by mu kes nekdo ukradnul/znicil, tak by delal co?


Když jsem keš zakládal, tak s možností operativní údržby až takový problém nebyl a moje keše z tehdejšího hlediska v rozumném dosahu jsou. Ale hlavně svět okolo se za těch cca 10 let jaksi změnil - zatímco tehdy byly dva eventy do roka pro celou republiku, dneska to je obrat za kraj a týden. Tehdy jsem na první stránce výpisu neodlovených okolních keší viděl, co se děje 100 km daleko, dneska mi to nestačí vypsat ani všechno na druhém konci města. Počty kačerů se ztisícinásobily. V mezích možností jsem tomu přizpůsobil kapacitu lb, nicméně i ta má svoje fyzické limity. Běžné mimořádnosti jako krádež mudlou, technické selhání atp., s tím se jakž takž počítá, že se může vyskytnout, to se přinejhorším dá, ale nemůžu pořád skousnout, proč mám být jako owner trestán za něco tak říkajíc naplánovaného, zevnitř komunity.


Můžu se zeptat, čím jsi byl jako owner potrestán? Nemyslím to nijak špatně, jen by mě to zajímalo.
  • 0

#108 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 11:33

Zerthe napsal/a:

Trhac napsal/a:
Geodcerka má ve Stromovce kešku a ještě jsme ani nespočítali ty stovky nálezů za tenhle weekend. Dnes odpoledne jsem tam spěchal vyměnit logbook a to právě včas, zbývaly tam cca 3 cm volného místa na poslední stránce. Tak jsme rovnou zkontrolovali, zda tam má Jeremy ze 6. září zápis, jinak bychom ho smázli! :D

Tak to ještě že vám nepřejmenoval kešku >>klik<< :)


VTIP TÝDNE!
:D:D:D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#109 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 11:53

Tý jo, vaše starosti na mojí hlavu:D Bylo to fajn, ale v práci jaksi pro moje svatý nadšení nemají pochopení a musím tu potupně sedět a makat (teď je polední pauza, tak datluju)
  • 0

#110 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 12:03

Taky jsem si všimla že GCFE se řeší ve vlákně MAZE a naopak.

Mě by zajímalo, jestli u Pokladu ve Stromovce se dožil logbook dalšího dne. My jsme ji našli kole 16-17 hodiny a logů bylo požehnaně :-)

Jinak ani se nedivím, že to někdo vypne, protože to, co se stahovalo kolem keší bylo nápadný jak pěst na oko. Ale pro nás je samozřejmě lepší, když keška je:-)

Ještě nás po cestě mezi kešema pobavila rodinka:
"Prej jich mělo přijet 3000"
"Vždyť mají být tajní, co Mudlové?"
"Tak za nima půjdeme, třeba nás k něčemu dovedou"
  • 0

#111 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 13:26

Surikatí Team napsal/a:
Mě by zajímalo, jestli u Pokladu ve Stromovce se dožil logbook dalšího dne. My jsme ji našli kole 16-17 hodiny a logů bylo požehnaně :-)


Podle logů z pondělka je 70% logbooku popsáno, ale ještě jsem nebyl na kontrole, jak je na tom keška. V plánu to mám někdy během týdne. Zatím z neděle zalogováno na netu 950 logů, z tohoto týdne asi deset.
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#112 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 672 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 14:03

Až na to přijdu, jak na to, tak se zastavím. Nebo to zkusím podle fotek BF. Ale během šílenství jsem nešla, to bych si neužila.
  • 0

#113 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 15:05

Protože jsme pomáhali na megaeventu a pak s úklidem po megaeventu, tak jsme se vůbec k Pokladu ve Stromovce nedostali a když jsme v neděli po 23. hodině odjížděli, tak jsme už neměli sílu jít cokoli odlovit. Tak by mě zajímalo - ta keška tam zůstane i nadále, nebo je to jen keš k akci megáče a bude uklizena? Máme šanci jí ještě výhledově nějak časem odlovit?
  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#114 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 15:08

Alf Gang napsal/a:
Protože jsme pomáhali na megaeventu a pak s úklidem po megaeventu, tak jsme se vůbec k Pokladu ve Stromovce nedostali a když jsme v neděli po 23. hodině odjížděli, tak jsme už neměli sílu jít cokoli odlovit.

Tak by mě zajímalo - ta keška tam zůstane i nadále, nebo je to jen keš k akci megáče a bude uklizena? Máme šanci jí ještě výhledově nějak časem odlovit?


že jste mi tak dobře načepovali kofolu hned ze začátku....
GC4F8AX
vypadáto, že keš zůstane na místě i posléze, jen princip luštění je jiný :-) ;)
  • 0

#115 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 15:08

Alf Gang napsal/a:


Tak by mě zajímalo - ta keška tam zůstane i nadále, nebo je to jen keš k akci megáče a bude uklizena? Máme šanci jí ještě výhledově nějak časem odlovit?


Zůstane tam. Někteří jí našli už v rámci CITO, takže se ani nemuseli obtěžovat s luštěním :D
  • 0

#116 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 15:10

jakouback napsal/a:
že jste mi tak dobře načepovali kofolu hned ze začátku....
GC4F8AX
vypadáto, že keš zůstane na místě i posléze, jen princip luštění je jiný :-) ;)


Hlavně, jestli chutnala... :-)
A díky za informaci i odkaz, snad se tam výhledově nějak dostaneme...;)
  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#117 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 15:14

Mufa napsal/a:
Zůstane tam. Někteří jí našli už v rámci CITO, takže se ani nemuseli obtěžovat s luštěním :D

My přijeli na megáč ráno v pět a než jsme se stačili otočit, tak proudili do haly davy lidí a CITO nám uteklo, ani nevíme jak...:D Byl to mazec a až teď, když prohlížím fotky, tak zjišťuju, co všechno tam bylo... no a keš si budu muset vyluštit až teď...
  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#118 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 15:19

Alf Gang napsal/a:
Protože jsme pomáhali na megaeventu a pak s úklidem po megaeventu, tak jsme se vůbec k Pokladu ve Stromovce nedostali a když jsme v neděli po 23. hodině odjížděli, tak jsme už neměli sílu jít cokoli odlovit.

Tak by mě zajímalo - ta keška tam zůstane i nadále, nebo je to jen keš k akci megáče a bude uklizena? Máme šanci jí ještě výhledově nějak časem odlovit?


Ahoj,
jakožto owner keše musím říci, že tam keš zůstane. Nejspíše se změní její velikost, protože obrovská ptačí budka je opravdu na očích, takže je v plánu něco menšího. Ale souřadnice určitě zůstanou.

Trochu mě mrzí a považuji to jako nefér vůči své osobě, že bylo (spolu)organizátory megaeventu opakovaně prohlašováno, že je to keška jen po dobu megáče a pak je jedno, co s ní bude. Když jsem keš domlouval se Skupcem, tak jsem ho ujistil, že to není jednorázovka a budou dodržena pravidla na minimálně 3 měsíce. Pokud nebudou s keší problémy, tak nevidím problém ji tam nechat natrvalo.
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#119 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 15:26

weri

- díky za úplné informace. Já musím za nás říct, že jsem o té keši zaslechla něco jen ráno, ale vůbec nic o době jejího trvání, proto se tu právě ptám. ;) Věděla jsem jen, že se musí hledat indicie pro výpočet u ostatních návštěvníků v průběhu megáče, ale na to jsme neměli my vůbec čas.
Takže jsem moc ráda, že jsem se teď dozvěděla, že je stále šance na odlov, i když přiznám, že bych ráda viděla tu stávající verzi. ;) Snad to ještě stihneme, než to vyměníš.
  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#120 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 15:34

Alf Gang napsal/a:

weri

- díky za úplné informace. Já musím za nás říct, že jsem o té keši zaslechla něco jen ráno, ale vůbec nic o době jejího trvání, proto se tu právě ptám. ;) Věděla jsem jen, že se musí hledat indicie pro výpočet u ostatních návštěvníků v průběhu megáče, ale na to jsme neměli my vůbec čas.
Takže jsem moc ráda, že jsem se teď dozvěděla, že je stále šance na odlov, i když přiznám, že bych ráda viděla tu stávající verzi. ;) Snad to ještě stihneme, než to vyměníš.


Dej mi vědět, kdy plánuješ odlov, nemám problém se ve Stromovce stavit až po tvé návštěvě. Jen jsem sám zvědavý, v jakém je stavu. Byl jsem u ní asi 3 hodiny před publikací a pak už jsem na to neměl čas, tak snad přežila bez následků.

Jinak obecně k eventovým keším. První jsem založil v roce 2010 k gazpacho eventu a žije dodnes, tak nevidím důvod tuto ve Stromovce posílat do archivu... i když po cca tisíci na netu zalogovaných nálezcích má odslouženo už celkem dost :D
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama