Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

FTF před publikací ceche


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
404 odpovědí na toto téma

#361 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 12:14

Roman_Jaromer napsal/a:
No, jak říká K-lord, zadal jsem souřadnice i se symboly pro minuty :-)
Řekl bych, že na mapy.cz se jim tam vloudila chybička ;-)
Na mapách od googlu v pohodě, stejně jako pak po odmazání symbolu pro minuty...

mapám.cz to nikdy v tomhle formátu nefungovalo, sice skousne asi 10 způsobů, ale tenhle zrovna ne.
  • 0

#362 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 12:43

Dan Skareda napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:

Dan Skareda napsal/a:

Ve jménu vyjimečnosti FTF tu plácáte kraviny .....
Už několikrát tu padlo, že sčítání FTF je jiná hra, než geocaching a GS ji neorganizuje.
Přesto se stále dožadujete stanovení toho správného způsobu lovu FTF a chcete rozsoudit od zástupců GS.

Diskuse je plácání kravin??? Ale jinak máš pravdu - pokud mi revírník neschválí "výjimečnou okolnost", dle pravidel pre-odlovům nezabráním a asi budou podle pravidel platné.


pokud v diskuzi zneji kraviny, tak to placani kravin je :). a predstava, ze budes sedet pobliz kese a cekat na publikaci, abys tam frknul krabku .... no to jinak nazvat nejde :).

Jdeš zbytečně do absurdity, jde mi o to dát tam krabku den předem, ne tam sedět. Víš, pouze hledám možnosti, které owner má, aby pre-FTF zabránil. Namísto urážení buď navrhni způsob, nebo to neřeš. Koneckonců diskutuji k tématu, pre-FTF má vlákno ve svém názvu.


no prave ze do absurdity jdes ty. to ze by revs kvuli takove prkotine jako ftf publikovali kese jak na jezdicim pasu podle prani, je absurdni. ty lidi nemaji nic jineho na praci? a je uplne jedno, jestli tam das krabici den predem, nebo minutu pred. nekteri tady tvoje predstavy hodnoti - blbost, o hovne ... a ja urazim, kdyz to nazvu kravinou? no tak jo :D.

nekdy vyse ses certil, ze to prece nic neznamena, kdyz nemas publikovanou zadnou kes. no ona to neni tak zcela pravda. mas pak o tom vsem hodne neuplne predstavy. jako kdybych vlezl ve statech do cernosskeho ghetta a zacal tam rozumovat, jak na nas bratry spolecnost kouka skrz prsty a co to znamena zit v ghettu atd .. muzu to treba myslet dobre, ale kurva, porad jsem bilej a v ghettu poprve a nemam o tom ani paru :).

takze - a uz to tady taky zaznelo - pokud se tady v tom prohrabujes proto, ze zakladas kes, tak z toho vlakna vyskoc a vrhni se na nejakou hodnotnejsi literaturu:
http://wiki.geocachi...n)_začátečníkům

http://wiki.geocachi...ní_od_reviewerů
na nejaky ftf zapomen. to je naprosto nedulezity. snaz se, aby ta kes byla o necem, zajimavy misto, listing, pixla, schovka, rucne udelany logbok a ja nevim co jeste. to lidi bude zajimat a bavit, o tom si budou povidat. ne nejakych pofidernich ftf 5 minut zivota kese.
  • 0

#363 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 13:05

A já furt nevím co je to "ceche", o čem se tu stále diskutuje.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#364 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 13:05

Citecka napsal/a:
Nebavíme se o pravidlech, ale o etice hry. Obecná pravidla naopak preFTF umožňují, o tom by spor být neměl. Divím se, Trhači, že zrovna ty tohle nechceš vidět.


Ahoj kolego, já etiku tohoto činu vůbec nerozebírám, ani pre-FTF nehledám, ani nehájím, ani neodsuzuji - ale vedu polemiku o tom, zda má majitel keše právo smazat log, který mu tam vetknul někdo před publikací keše. Ono napasovat na odlovy etiku by bylo docela ošemetné, protože jednak má každý svůj vlastní nějak vyargumentovaný postoj, jednak by mohl někdo s etickým zdůvodněním mazat evidentní BF nálezy (není etické šátrat v kořenech místo louskání autorových šifer!) a také moje oblíbené archeo-nálezy (není etické nechat v krajině plastový odpadek a není etické se za takový nález domáhat bodu! Už tu zazněly názory, že je nefér logovat archívované keše, neboť již de iure neexistují! Slyšel jsem dokonce, že je nefér logovat disablované keše, neboť owner má zajisté důvod, proč je dočasně zneschopnil!).

Osobně mi byl log smazán třikrát. Jednou nález, protože jsem v textu vyzradil příliš o poloze finálky mysterky, omluvil jsem se a zápis přeformuloval, spíš mě mrzelo, že jsem byl hned smazán a nikoli požádán o úpravu. Druhé smazání byla poznámka na mrtvé keši, kde se majitel snažil mít navěky poslední slovo (nakonec byl rozbourán beton a poslední slovo mají archeokačeři stejně!) a třetí byl DNF log na mrtvé keši GCV4K1 bez vysvětlení.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#365 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2012 - 13:31

Ono je to docela zábava koukat přes "recently viewed" na místa, kde se chystá založení krabičky :) Teď jsem se třeba díval na jedno krásné a zajímavé dílo nedaleko vodní nádrže Švihov...ona krabička bude určitě stát za návštěvu.
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#366 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2012 - 17:14

Paja.V napsal/a:
Ono je to docela zábava koukat přes "recently viewed" na místa, kde se chystá založení krabičky :) Teď jsem se třeba díval na jedno krásné a zajímavé dílo nedaleko vodní nádrže Švihov...ona krabička bude určitě stát za návštěvu.

No nevím, podle mého nuda. Není na to nějaké makro?
  • 0

#367 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2012 - 18:46

Samozřejmě, že jsou na to skripty. Ale co by to bylo za zábavu, kdyby se každý pohodlně podíval na všechno, co se chystá? V okamžiku publikace už by v logbooku bylo třeba 10 zápisů. Tedy, aspoň já to dělám pro zábavu. Věřím, že je hodně těch, co to berou vážně.
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#368 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2012 - 19:35

Paja.V napsal/a:
Samozřejmě, že jsou na to skripty. Ale co by to bylo za zábavu, kdyby se každý pohodlně podíval na všechno, co se chystá? V okamžiku publikace už by v logbooku bylo třeba 10 zápisů. Tedy, aspoň já to dělám pro zábavu. Věřím, že je hodně těch, co to berou vážně.

a taky prohledáváš byt, nebo šmejdíš i u rodičů, abys našel dárky od ostatních týden před štědrým večerem?
  • 0

#369 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2012 - 19:40

Ne, ale vím kde jsou, což mi stačí a vyjde to nastejno, jako když vím, kde přibližně se chystají krabičky.
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#370 kartagoo

kartagoo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2012 - 20:33

dr.vota napsal/a:

a taky prohledáváš byt, nebo šmejdíš i u rodičů, abys našel dárky od ostatních týden před štědrým večerem?


No, musím konstatovat, že díky "renomovaným" Šmejdičům (od slova šmejdit, hledat), kterých se v mém okolí pár vyrojilo mám nějak po náladě zakládat keše :(
Tak nějak mě to od nich štve, ale holt to berou za způsob hry sobě vlastní a já asi nedokážu být v nadhledu a nějak to nechápu, i když se mně své počínání snažili vysvětlit. Holt je to můj subjektivní pohled na jejich hru. Co pravidla nezakazují, to je holt dovoleno...
  • 0

#371 Sopdet Reviewer

Sopdet Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2012 - 23:27

Dle zprav z GS by melo byt opraveno v ramci updatu stranek behem zacatku ledna.
  • 0
Sopdet Reviewer
Reviewer pro ČR, zejména Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský kraj

#372 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2012 - 3:43

Sopdet Reviewer napsal/a:
Dle zprav z GS by melo byt opraveno v ramci updatu stranek behem zacatku ledna.


V tom případě tedy počkám s chystanou publikací dalších krabek až na ten začátek příštího roku. To už zase není tak daleko. Škoda jen, že současně "nezalepí" i tu díru s vložením GC/TB do nepublikované keše. ;)
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#373 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 377 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2012 - 10:10

Na tento problem existuje jednoducha obrana: Zalozeni mysterky s obtiznosti 1 (souradnice jsou dost neumele schovany, klidne muze byt viditelny i final point) sice budou nadavat odpurci otazniku, ale predpublikacni hunteri maji smulu.
  • 0

#374 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2012 - 12:30

Problém je v tom, že na mysterky jezdí všeobecně málo lidí. Já jsem například udělal tradičku, která je velice propracovaná, podle nápadu, který jsem viděl a zdál se mi jako jeden z nejúžasnějších, co znám, při schvalování jsem se ale moc rozepsal a RW mi z ní udělal mysterku. :( Ač je i v názvu napsáno, že se jedná o tradi, co se tak lidí ptám, zda tam byli, spousta z nich reaguje, že je to přeci mysterka a na ty nemají čas, pokud jen projíždí okolo. Člověka to zamrzí. Další možností, jak zmást předpublikační FTFkaře, je založit si listing nové keše pár měsíců dopředu a až pak ho vyplnit. Nikdo nehledá keše moc zpětně, všichni tihle podvodníčci vyhledávají podle nových kódů. A zrovna takhle mám jednu rozpracovanou. Že bych založil tradiční? B)
  • 0

#375 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2012 - 13:29

Samaell napsal/a:
Na tento problem existuje jednoducha obrana: Zalozeni mysterky s obtiznosti 1 (souradnice jsou dost neumele schovany, klidne muze byt viditelny i final point)
sice budou nadavat odpurci otazniku, ale predpublikacni hunteri maji smulu.

Ještě bych to doplnil jedním "nasíracím"...vypustit fiktivní PWR trail, ať si ta místa hoňbodi teď v těch sračkách projedou.
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#376 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2012 - 16:34

Novom napsal/a:


Další možností, jak zmást předpublikační FTFkaře, je založit si listing nové keše pár měsíců dopředu a až pak ho vyplnit. Nikdo nehledá keše moc zpětně, všichni tihle podvodníčci vyhledávají podle nových kódů. A zrovna takhle mám jednu rozpracovanou. Že bych založil tradiční? B)


...no tak tohle ti tedy zaručeně nepomůže. Skript prohledávající třeba 1x za hodinu veškeré nepublikované keše semele všechno. Také jsem si říkal, že starý kód a změna souřadnic z moře na pevninu až při odeslání ke schválení by mohla tomuto odlovu zamezit, jenže chyba lávky. Ona stačí aby ta keš stála ve frontě jen pár hodin, natož pak třeba od pátku do neděle.

Pomohlo by ti jediné, ale to bys nemohl udělat ty sám - poslání keše ke schválení s falešnou informací + domluva s rewírníkem na to, že těsně než ti jí pustí tak ty souřadky změní. Ale to by byla tak nepředstavitelná pakárna...

Věřme informacím ze zámoří, že tu zvláštní fci konečně zruší a pak bude klid. Tedy až do doby než se zase proflákne něco jiného. Víc už to myslím skutečně nemá cenu řešit ;)
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#377 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2012 - 16:38

Už jen douška na závěr - já osobně ty kteří takto loví nepublikované keše za podvodníky ani podvodníčky nepovažuji. Proste jsou šikovní a využívají to co jim GC nabízí k využití. Stále je to jen a jen hra a ne nějaký závod na čas :D Nicméně až to zmizí tak možná ještě nějakou tradičku založím. Jinak zůstanu u krátkých multin.
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#378 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2012 - 16:45

PRESEKA napsal/a:
Nicméně až to zmizí tak možná ještě nějakou tradičku založím. Jinak zůstanu u krátkých multin.


To já po posledních zkušenostech (mimo Turecko) už u těch krátkých multinek asi zůstanu... Zatím s nima mám nejlepší zkušenost z autorského pohledu...
  • 0
Užívej života...

#379 Hroch

Hroch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 16:16

Jak je možné, že zdejší vševědové ;) zde ještě neprobírají to, že díra byla zalepena a nepublikované keše již nejsou vidět?
  • 0

#380 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 16:22

která díra? Zkoušel jsi nekdy ucpat cedník? UPDATE: a navíc poslední dobou jsme se flamováním dost vyčerpali, tak si dáváme pauzu
  • 0
.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama