Přejít na obsah


Fotka

Povzdech


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
140 odpovědí na toto téma

#61 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2012 - 15:43

sambar439 napsal/a:
A co takhle tu keš umístit tak, aby se nemuselo nikde hrabat? ;-)


Naivo. Myslíš, že tak nebyla usazena? Keš byla umístěna tak aby se jen šáhlo a vytáhla se. 99% kačerů pod ten šutr sáhlo, ale jen to jedno procento ze sebe musí dělat mistry světa v posilování, kámen než ho rozbili měl přes 30 kilo... .
  • 0
Vložený obrázek

#62 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2012 - 15:45

Hamerinski napsal/a:

sambar439 napsal/a:
A co takhle tu keš umístit tak, aby se nemuselo nikde hrabat? ;-)


Naivo. Myslíš, že tak nebyla usazena? Keš byla umístěna tak aby se jen šáhlo a vytáhla se. 99% kačerů pod ten šutr sáhlo, ale jen to jedno procento ze sebe musí dělat mistry světa v posilování, kámen než ho rozbili měl přes 30 kilo... .


+1 :-D
  • 0

#63 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2012 - 18:09

shaman3 napsal/a:

dr.vota napsal/a:
... když kačeři nepřemýšlí, kde si můžou dovolit založit keš, aby něco vydržela...i v zimě...

Ono 99 % ownerů nepřemýšlí ani o tom, jak bude jejich keš vypadat po dešti. Anebo asi předpokládají, že s sebou budou kačeři tahat gumové rukavice. Pak se ještě rozčilují, že jim člověk nenapíše děkovný log za to, že si ušpinil ruce od smradlavého poloschnilého igeliťáku, když rozbaloval jejich "krásnou" kešku. Chtít po nich, aby vzali v úvahu předpoklad změny ročního období, je čirá utopie. :@



To jsi vždy našel tebou popisované keše, že u tebe v psaném projevu schází slovo děkuji?
  • 0

#64 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2012 - 18:47

Jak už jsem psal, 99 %. ;)
  • 0

#65 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2012 - 18:54

shaman3 napsal/a:
Jak už jsem psal, 99 %. ;)


Takže z tvého počtu nalezených se ti líbili 4 keše. A ani u nich jsi nenapsal děkuji. Proč ty vůbec hledáš keše, když ti 99% nevyhovuje?
  • 0

#66 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2012 - 10:06

http://www.geocachin...53-3186b0eb9d42 aneb co se stane, kdyz zmenite datum u zavedeneho megaeventu.
  • 0

#67 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 474 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2012 - 10:20

tomy.22 napsal/a:

shaman3 napsal/a:
Jak už jsem psal, 99 %. ;)


Takže z tvého počtu nalezených se ti líbili 4 keše. A ani u nich jsi nenapsal děkuji. Proč ty vůbec hledáš keše, když ti 99% nevyhovuje?


Jo tak tohle už mě taky napadlo.:) Případně by nějakou mohl založit, aby nám ňoumům ukázal jak se to dělá.:D
  • 0

#68 AJFA

AJFA

    Advanced Member

  • Moderators
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2012 - 10:23

Vy se ani o těch Vánocích nedokážete přestat dohadovat - mě fascinují časy odesílání příspěvků ze včerejšího, tedy Štědrého dne ;)

AJFA

  • 0

#69 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2012 - 10:26

Tiskar94 napsal/a:
http://www.geocachin...53-3186b0eb9d42 aneb co se stane, kdyz zmenite datum u zavedeneho megaeventu.


Takhle to dopadá, když se nečte listing ;(! A bylo to tam i anglicky...
  • 0

#70 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2012 - 11:54

jessie.r napsal/a:

Tiskar94 napsal/a:
http://www.geocachin...53-3186b0eb9d42 aneb co se stane, kdyz zmenite datum u zavedeneho megaeventu.


Takhle to dopadá, když se nečte listing ;(! A bylo to tam i anglicky...

takhle to dopadá, když se do listingu vloží i datumy, kdy se event nekoná

...
Adventní nedele 2012:
1. adventni nedele: 2.12.2012
2. adventni nedele: 9.12.2012
3. adventni nedele: 16.12.2012
4. adventni nedele: 23.12.2012
...

a když někdo loguje attended s datumem, co ho zrovna napadne, místo datumu konání, čímž zmate některé další
  • 0

#71 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2012 - 12:40

Datum eventu ADVENTNI GEOSKORAPKY / ADVENT GEONUTSHELLS 2012 GC3Y1YH je v záhlaví listingu uvedené správně, na začátku listingu je to taky napsané správně. Že je v dalším textu seznam všech adventních nedělí, přece neznamená, že si z nich vyberu náhodně jeden datum a čekám, že je to ten správný :-( Je hloupé, že jeli tak z daleka, ale když mám jakékoliv pochybnosti, tak se snad zeptám, ne ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#72 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2012 - 18:30

To je docela zajimave tema. Pokud je v atributu preskrtnuta vlocka a po dobu snehu krabicku odnesu, tak muze listing zustat enable ne? Kdyz je v atributech jasne receno, ze je nelovitelna, tak je jedno, jestli tam je nebo ne. Zkratka si to owner tak naprogramoval, tak proc resit nejake konstrukce kolem?
  • 0

#73 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2012 - 18:37

dostik7 napsal/a:
To je docela zajimave tema. Pokud je v atributu preskrtnuta vlocka a po dobu snehu krabicku odnesu, tak muze listing zustat enable ne?
Kdyz je v atributech jasne receno, ze je nelovitelna, tak je jedno, jestli tam je nebo ne. Zkratka si to owner tak naprogramoval, tak proc resit nejake konstrukce kolem?


A při oblevě ji zase doneseš ?

Přestaňte blbnout .....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#74 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2012 - 19:30

Myslím, že momentální tažení proti sezonním disable je přehnané, jak od samozvaných kontrolorů, tak bohužel od reviewrů. :( Zase jednou vyhrála forma (byrokracie, pravidla) nad obsahem. On to atribut nevyřeší... kdo je paperless (a to si myslím už je hooodně kačerů), atributy vůbec nevidí. Je to škoda, ale dokud nebudou atributy GSem imlementované do GPX exportu (externí programy nejsou systémové, nic nevyřeší), dotud budou kačeři chodit na keše bez toho, že by si jich všimli.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#75 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2012 - 19:36

Atribut "nelovitelné v zimě" chápu jako varování od ownera, že pokud keš půjdu lovit v zimě (chápáno především ve smyslu "za vysoké vrstvy sněhu"), že s tím mohu mít problémy (keš najít, resp. se k ní dostat).Jak atribut "nelovitelné v zimě" tak i disable keše považuji (a budu i nadále považovat) jen za upozornění, že mohu mít problém ji najít, nikoli za zákaz pokoušet se ji odlovit (k tomu by mne mohl přesvědčit leda tak nepřehlédnutelný výrazný nápis v listingu "nelovte keš v zimě, protože {důvod}"). Už jsem některý keše ze sněhu vyhrabával a bylo to přinejmenším zajímavé. Také mi přijde divné (a ne zcela férové), pokud reviewer některé "na zimu disablované keše" archivuje a některé ne. Pokud k tomu je nějaký rozumný důvod, nechápu, proč ho nezveřejní a nepřímo tak podporuje dohady o nadržování.
  • 0
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#76 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2012 - 19:43

dostik7 napsal/a:
To je docela zajimave tema. Pokud je v atributu preskrtnuta vlocka a po dobu snehu krabicku odnesu, tak muze listing zustat enable ne?
Kdyz je v atributech jasne receno, ze je nelovitelna, tak je jedno, jestli tam je nebo ne. Zkratka si to owner tak naprogramoval, tak proc resit nejake konstrukce kolem?

stav "enable" znamená, že je na místě a je lovitelná (s přihlédnutím k dalším okolnostem)
  • 0

#77 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2012 - 19:44

kolombo napsal/a:

dostik7 napsal/a:
To je docela zajimave tema. Pokud je v atributu preskrtnuta vlocka a po dobu snehu krabicku odnesu, tak muze listing zustat enable ne?
Kdyz je v atributech jasne receno, ze je nelovitelna, tak je jedno, jestli tam je nebo ne. Zkratka si to owner tak naprogramoval, tak proc resit nejake konstrukce kolem?


A při oblevě ji zase doneseš ?

Přestaňte blbnout .....


Mozna neumim anglicky uplne skvele, ale kdyz se podivam na vysvetleni atributu preskrtnute vlocky, rozumim tomu, ze v zime je nelovitelna, bez ohledu na definici snehove pokryvky. A vidim v tom jenom to nase ceske spekulovani - proc.
Asi proto, ze si to owner kese nepreje, ne? Je to jednou jeho kes.
Takze s timhle atributem to vidim tak, ze pokud je umisteni takove, ze 5, 10, 50 cm snehu zpusobi, ze vice navstevovane kese se pri hledani pravdepodobne zdemoluji a nebo se zdemoluje okoli, tak je uplne ok, kdyz se krabka zazimuje v teple domova. :-)
  • 0

#78 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2012 - 19:45

dr.vota napsal/a:

dostik7 napsal/a:
To je docela zajimave tema. Pokud je v atributu preskrtnuta vlocka a po dobu snehu krabicku odnesu, tak muze listing zustat enable ne?
Kdyz je v atributech jasne receno, ze je nelovitelna, tak je jedno, jestli tam je nebo ne. Zkratka si to owner tak naprogramoval, tak proc resit nejake konstrukce kolem?

stav "enable" znamená, že je na místě a je lovitelná (s přihlédnutím k dalším okolnostem)


... a preskrtnuta vlocka rika, ze je enable, ale nelovitelna :-)
  • 0

#79 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2012 - 19:50

Tak znovu: přeškrtnutá vločka je k ničemu, když ji kačer (paperless, na displayi GPS) prostě neuvidí. Je naprosto jedno, CO komu říká nebo co kdo chce od ní slyšet. Attributy tudíž mohou mít jen informativní charakter, nic víc.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#80 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2012 - 19:57

Citecka napsal/a:
Myslím, že momentální tažení proti sezonním disable je přehnané, jak od samozvaných kontrolorů, tak bohužel od reviewrů. :( Zase jednou vyhrála forma (byrokracie, pravidla) nad obsahem.

On to atribut nevyřeší... kdo je paperless (a to si myslím už je hooodně kačerů), atributy vůbec nevidí. Je to škoda, ale dokud nebudou atributy GSem imlementované do GPX exportu (externí programy nejsou systémové, nic nevyřeší), dotud budou kačeři chodit na keše bez toho, že by si jich všimli.

Ono se také přemnožilo to odnášení keší na zimu. A je potřeba jasně dát najevo, že to dobře není a nemůžou se zakládat keše (nebo serie) dopředu s úmyslem na zimu krabici(e) odnést. A o tom je třeba mluvit!
Já se prosím nechci hádat a uznávám, že archivace je krok extrémní. Honu na keše se neúčastním, ale s postupem rw souhlasím. Keše, kde je zimní zámek potřeba mají jasnou výjimku a to nikdo nepopírá. Taky jsem přesvědčen, že kdo s Alexem bude slušně komunikovat a uvede trochu dobré argumenty, do konfliktu se nemůže dostat, problémy mají hádavci, kteří bohužel taky dokáží nejvíc křičet...

A určitě by bylo dobré zařadit atributy do PQ. Jinak já používám a:Drake a tam atributy mám.

Opět prosím nevytrhávat věty z kontextu. Netrolluju a na trollováni reagovat nebudu.
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama