Přejít na obsah


Fotka

Needs archived


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
150 odpovědí na toto téma

#21 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2012 - 13:36

On existuje seznam TOP25 nebo TOP100 CZ keší? :o Tak o něm jsem za 5 let prozatím neslyšel, mohl bys tu postnout odkaz??? Mám totiž takový dojem, že nic podobného, jako je TOPlist neexistuje (zřejmě tím nemyslíš počet FP, protože tam je většina keší z Prahy, kde je velká koncentrace hledajících, ale nízké procento FP při vysokém relativním čísle). Navíc, seřazení podle FP by naprosto bouralo tvou teorii o tom, že se zničením starých keší ubudou ty nejlepší, protože FP se nerozdávají moc dlouho a ne každý dává body zpětně.
  • 0

#22 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2012 - 14:16

Novom napsal/a:
On existuje seznam TOP25 nebo TOP100 CZ keší? :o Tak o něm jsem za 5 let prozatím neslyšel, mohl bys tu postnout odkaz??? Mám totiž takový dojem, že nic podobného, jako je TOPlist neexistuje (zřejmě tím nemyslíš počet FP, protože tam je většina keší z Prahy, kde je velká koncentrace hledajících, ale nízké procento FP při vysokém relativním čísle).

Navíc, seřazení podle FP by naprosto bouralo tvou teorii o tom, že se zničením starých keší ubudou ty nejlepší, protože FP se nerozdávají moc dlouho a ne každý dává body zpětně.


1. Seznamů keší existuje několik. Hledej, šmudlo.
2. Myslel jsem keše podle stáří, to se řadí opravdu snadno !!!

Nenapadlo mne, že když mluvíme o historii, bude někdo hledat jiné řazení, než podle kalendáře ...
  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#23 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2012 - 14:37

Autacek napsal/a:Tady už chybí do druhé ruky jen koupený seznam finálek, občas si zalogovat foud jen za to že jsem projížděl kolem i když tam keš nebyla, tu a tam stopit nějaký GC a abych se cítil king, pořídit si sedák a lano ;-)

:D:D:D
  • -2

#24 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2012 - 14:50

Seznamu keší existuje několik, každý má svůj vlastní top list, žádný oficiální není. :D Najdi mi, šmudlo, nějaký oficiální, abych konečně věděl, jak moc se likviduje historie. :D:D Hodnotit keše podle stáří je naprostý nesmysl. Tex-czech je možná první a jedinečná, ale vzpomene si někdo na druhou nebo třetí?
  • 0

#25 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2012 - 15:27

Já si vzpomenu na nejstarší keš v Libereckém kraji - GCBB0C. Stejně ale nevím, co se tu vlastně řeší. 1, Když se o keš někdo stará místo ownera, dobře. 2, Když se o ní nikdo nestará, nějak nevídím důvod, proč by měla svítit šedá ikonka na mapě. Protože je nejstarší? Tak když to někdo bere takhle, ať tam dá pixlu novou a budeme na bodu 1. A pokud to někdo takhle bere a novou pixlu tam nedá, tak je to jeho problém...
  • 0

#26 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2012 - 15:37

Novom napsal/a:
Seznamu keší existuje několik, každý má svůj vlastní top list, žádný oficiální není. :D Najdi mi, šmudlo, nějaký oficiální, abych konečně věděl, jak moc se likviduje historie. :D:D

Hodnotit keše podle stáří je naprostý nesmysl. Tex-czech je možná první a jedinečná, ale vzpomene si někdo na druhou nebo třetí?


Druhá je v Praze, na Petříně, GC1E51 :-)
A je to první keš v Čechách.

A oficiální seznam keší, podle pořadí vzniku, si najdi sám.
  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#27 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2012 - 15:43

Říkám, že je to nesmysl, aby někdo hodnotil kvalitu kešek podle toho, kdy vznikly. Skvělé kešky vznikají i dnes a z některých se stávají legendy mnohem dříve, než když by tu byly 10 let. Takoví Dalmatini se stali podle mě už legendou a jsou tu teprve cca rok.

Holt se smiř s tím, že NA logy se budou dávat a pro příště, nebreč hned reviewerům do vlákna, když někdo napíše pár NA logů na keše, ten dotyčný neudělal zase tak nic špatného, tak nevím, proč by si ho nikdo neměl všímat, to je naprostá hovadina.:@

Seznam se dá najít v pohodě, ale nikde nevidím, že by si někdo stěžoval na úpadek a ztrátu historie, když pár z těch prvních zaarchivovali. http://wiki.geocaching.cz/wiki/Nej
  • 0

#28 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2012 - 16:18

Novom napsal/a:
Říkám, že je to nesmysl, aby někdo hodnotil kvalitu kešek podle toho, kdy vznikly. .....


O tom, že by se kvalita měřila věkem, nikde nic nepíšu. Keše jsou zajímavé i jinak, než že se jich dá najít hodně za jeden den.

Zato mne opravdu dost S..E, když si někdo založí nick jen na to, aby N....L do spousty listingů NA log.

Hodně Ti vadí, že nemám rád bonzáky, obzvláště anonymní ?

A s tím, že někdo má jiný pohled na svět, než ty, se budeš muset vyrovnat ....
  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#29 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2012 - 16:20

Novom napsal/a:
Takoví Dalmatini se stali podle mě už legendou a jsou tu teprve cca rok.

No vidíš a pro někoho je legenda ta první krabička u nás a tahle série u rušné silnice ho moc neosloví.
  • 2

#30 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2012 - 16:23

Taky nevidím jediný důvod, proč litovat keše bez údržby. Sám jsem jednu starší multinu adoptoval, protože se mi líbila. Kdyby ji ovšem owner dát nechtěl, taky by se nic nestalo.
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#31 kalgan

kalgan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2012 - 16:28

Ale tady jde o NA logy pěkných keší o které owner nemá zájem. A že by ji bylo lepší opravit než archivovat.
  • 0

#32 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2012 - 16:50

Pokud o ni autor nemá zájem, dá se dohodnout adopci, pokud adopci nechce, je lepší keš zaarchivovat a na jejím místě založit podobnou nebo třeba i stejnou. Jiné možnosti nejsou. Udržovat něco, co je neudržitelné, je podle mého k ničemu. U nás bylo taky pár keší, kde je autoři udali a dneska jsou z nich fungující v pohodě krabičky, ale pak tu je i pár takových, kde o adopci ani neuvažují a naopak spíš na zájem nereagují.
  • 0

#33 f-roman

f-roman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2012 - 17:27

kolombo napsal/a:

f-roman napsal/a:
Nějak mi uniká jak by se mohla zlikvidovat historie geocachingu archivací nějaké kešky?


Myslíš, že by bylo zajímavé, kdyby průvodce turistů říkal:

Támhle na tom kopci byl hrad s katedrálou, ale byly to lukrativní pozemky a tak jsem to nechali zbourat a jsou tam vilky. 3D podobu Pražského hradu a katedrály sv. Víta si můžete prohlédnout v zapůjčených kukátkách ....


Velmi unikátní srovnání. Bohužel jsem tu hlubokou myšlenku kolombovu nepochopil. Hrad porovnávat s krabičkou :o
Asi pokus o flejm :D :D :D :D
  • 0

#34 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2012 - 20:15

Jasně, že je to nadsázka. Ale mně se zrovna tohle přirovnání líbí. Když se autor první plzeňské kešky rozhodl, že už se o ni nebude starat a nepodařilo se nám (plzeňské geokomunitě) dohodnout se s ním na adopci, tak jsme si po domluvě s tím autorem ohlídali archivaci první plzeňské kešky a promptně jsme založili "Vzpomínku na první cache v Plzni". Takže já přesně chápu, co tu chce Kolombo říct. :) I v geocachingu už existují legendy, ať už jsou to legendy věkem nebo legendy kvalitou. A je to dobře. :)
  • 1

#35 Benjo5

Benjo5

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2012 - 21:07

[b] Tex-czech je možná první a jedinečná, ale vzpomene si někdo na druhou nebo třetí?

No jistě, že si vzpomene. Je tu přeci známý bookmark 25 nestarších keší, který snad každý slušný kačer zná. Přeci jen je to začátek geocachingu v Čechách a tudíž i neoddělitelná součást naší geo-historie:
http://www.geocachin...f0-622f439ed8a2
Že kromě Tex-Czechu nemáš přehled, anebo tě to nezajímá, ještě neznamená, že ostatní jsou na tom stejně.
Pro mě jsou to zcela kultovní průkopnické keše, které to u nás nastartovaly, a už jen kvůli tomu si myslím, že si zaslouží určitou úctu.
  • 3

#36 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2012 - 21:28

Milane díky...

http://www.geocachin...d2-fa6178948eaa

(Myslím to ironicky.)
  • 0

#37 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2012 - 22:01

Safra zrovna nedavno sem se o Green cross bavil s jinym Milanem (Milancerem) -- proste tehle historickejch kesi je skoda. Navic owneri jsou pry nejaci Nemci ci co. No pozde bycha honiti. BTW vsimli jste si (treba pri lusteni nejnovesji Milancerovi kese) ja ti stari kaceri nelovi, nezakladaji ale stale "kontroluji" deni :)
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#38 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2012 - 22:47

kolombo napsal/a:
Myslíš, že by bylo zajímavé, kdyby průvodce turistů říkal:

Támhle na tom kopci byl hrad s katedrálou, ale byly to lukrativní pozemky a tak jsem to nechali zbourat a jsou tam vilky. 3D podobu Pražského hradu a katedrály sv. Víta si můžete prohlédnout v zapůjčených kukátkách ....


Na druhou stranu existují místa, kde průvodce turistům může říkat:

Támhle na tom návrší nad řekou byl středověký strážní hrad, ale novým majitelům se zdál neútulný a šeredný. Napřed ho nechali přestavět na barokní zámek, ale nakonec ho raději do základů zbourali a teď tam stojí jejich hacienda ve stylu tudorovské neogotiky.

A zajímavé to je. Takže to je případ od případu - zdaleka ne každá stará geocache je ekvivalentem Hradčan s katedrálou.

Můj subjektivní názor je, že je mnohdy lepší, když na místě starých rozvalin vyroste důstojná novinka. Platí to o hradech i o keškách. Takže bych ani ob příspěvek výše zmiňovaného Milana nezatracoval.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#39 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2013 - 14:12

Já teď řeším obdobný problém. Jedná se o cache GC2772N, kde owner s největší pravděpodobností pověsil Geocaching na hřebík. - poslední přihlášení ownera bylo 6.5.2012 - jeho druhá tradička byla již dávno donucena k archivaci (7.3.2011) - cache má 1062 nálezů, založena 21.4.2010 Začátkem října, kdy se tam válel pouze logbook v sáčku se mi jí zželelo a dala tam provizorní krabičku s předpokladem, že dlouho nevydrží. Jak jsem předpokládala, tak se stalo. Owner nereaguje ani na NM ani na nabídku adopce. Takže teď je možnost tam dát kvalitní vodotěsnou krabičku, ale dle mého by to tímto způsobem asi fungovat nemělo. Druhá možnost je dát NA log. Třetí možnost je to nechat tak, ať se to vyřeší samo. Ale je mi líto těch, kteří se tam vydrápou a najdou hnusnou mokrou krabici s logbookem k ničemu. Není to cache, kterou byste si dali do top10, ani jí nedali FP. Má výhodu v tom, že je obtížně vymudlitelná (ještě nebyla) přes to, že je v širším centru Prahy a má velikost větší než mikro.
  • 0

#40 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2013 - 14:15

Bubo_CZ napsal/a:
Já teď řeším obdobný problém. Jedná se o cache GC2772N, kde owner s největší pravděpodobností pověsil Geocaching na hřebík.
...


Já bych to zas tak nehrotil. Když ta keš zmizí, očekávám, že do půl roku tam bude jiná.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama