Přejít na obsah


Fotka

Needs archived


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
150 odpovědí na toto téma

#61 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 01 January 2014 - 23:15

Teď na Vysočině máme jednu trucakci. Naflákali 80 cachí, nestarali se o ně a pak se cítili ublíženě, že je lidi kritizují. Padaly argumenty typu "nemáme peníze na údržbu tolika cachí". Dnes byly všechny cache archivovány. Vypadá to ale, že provedli pěknou prasárnu - mají tam zalogovaných několik TB a GC. Co s nimi bude, nikdo netuší...

Prostě hnůj.

Tak to je hustý. :blink:


  • 0

#62 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2841 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2014 - 1:05

Teď na Vysočině máme jednu trucakci. Naflákali 80 cachí, nestarali se o ně a pak se cítili ublíženě, že je lidi kritizují. Padaly argumenty typu "nemáme peníze na údržbu tolika cachí". Dnes byly všechny cache archivovány. Vypadá to ale, že provedli pěknou prasárnu - mají tam zalogovaných několik TB a GC. Co s nimi bude, nikdo netuší...

Prostě hnůj.

Koukám na ten impozantní seznam, tři z nich jsem kdysi našel, byly na pěkných místech. Škoda!


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#63 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2014 - 2:09

Teď na Vysočině máme jednu trucakci. Naflákali 80 cachí, nestarali se o ně a pak se cítili ublíženě, že je lidi kritizují. Padaly argumenty typu "nemáme peníze na údržbu tolika cachí". Dnes byly všechny cache archivovány. Vypadá to ale, že provedli pěknou prasárnu - mají tam zalogovaných několik TB a GC. Co s nimi bude, nikdo netuší...

Prostě hnůj.

Ach jo, někdy si tak říkám, že lidi jsou asi divní.


  • 0
:)

#64 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2014 - 2:11

V Brně je spousta keší, které žijí svým životem. 

Vzhledem k tomu, že se jedná o legendy, tak by je někdo ze straších brňáků (ale i jinde) mohl znát a mít kontakt. Kačerů bylo méně a znali se vzájemně lépe než dnes (dneska pomalu nikdo neví, kdo je kdo, možná nicky něco říkají). Zkusila bych se podívat, kdo byl na dřívejších eventech, které zalogovali a loví do dnes, třeba bude mít kontakt.

 

 

Jinak co se týče keší po skončení - lidé končí z různých důvodů, třeba časových. Často si asi ani neuvědomí, že keše je vyžadují nebo mají starosti jiné. A od roku kdy keše založili a kdy skončili, se dost změnili podmínky, kačerů je víc a víc - tradičky (zvlášť ve městech), jsou navštěvovanější, skrýš už není tak dobrá a vhodná. Takže určitě bych neřešila to, že owneři je nechali (a je zvláštní, že žijí do dnes!). 

Tak zrovna u tohohle ownera stačí použít gugl a mozek a jde nalézt snadno.


  • 0
:)

#65 Caskovi

Caskovi

    Igor

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2014 - 10:18

to jsem udělal, ale bez odezvy, vždyť to píšu v tom prvním příspěvku.


Ad Špilas: To je takový problém, tam dát filmovku s logbookem?

 

V podstatě není, ale je to na blbým místě těsně u brány, tak nevím, jestli to má smysl.


Tento příspěvek byl upraven od Caskovi: 02 January 2014 - 10:34

  • 0

#66 rr

rr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2014 - 10:39

Teď na Vysočině máme jednu trucakci. (..)

Prostě hnůj.

 

Pár krabiček od Permonů jsem odlovil a nepřišlo mi, že by byly problémovější víc, než je běžný průměr.

Mě by spíše zajímalo, co je za kašpárka ten RevizorCZ, kdopak se skrývá za tímhle fake účtem?


  • 0
nás a naše geopříhody naleznete na www.rrota.cz

#67 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2014 - 11:05

Přidám vlastní zkušenost.
Můj bratr mudla zakoupil pozemek se stavbou, kde je umístěna jedna letitá keška, součást malé série. Takže se o ní dověděl a nevadila mu. Její umístění začalo být na obtíž, když započaly práce na stavbě. Kontaktovali jsme tedy vlastníka, stále aktivního a zkušeného, s velkým množství odlovených i založených kešek. Navrhovali jsme mu buď aby přesunul kešku o pár desítek metrů na klidnější místo, nebo adopci, kdy bychom se o vše postarali sami. Bohužel vlastník nezareagoval. Mohli jsme navrhnout archivaci, když je stejně na kešce již několik let log Needs maintenance. Nebo ji brácha mohl odstranit. Ale protože je to keška pěkná, na pozoruhodném místě, tak jsem si nad ní vzal patronát i bez adopce. Upravil jsem úkryt, opravil krabičku, vyměnil zmuchlané papíry za nový logbook a přidal věci na výměnu. Mám ji ve watchlistu, takže mohu sledovat co se u ní děje a navíc ji pravidelně kontroluji. Akorát při pracech se na ní musí brát ohled, a kačeři mají někdy ztížený odlov kvůli mudlům. A až se mi někdy podaří s vlastníkem kešky spojit, pokusím se dohodnout ten přesun nebo adopci. Návrh na archivaci, i s tím, že bych pak založil novou verzi této kešky, pak považuji až za krajní řešení.
PS: I když zjištění, o jakou kešku se jedná, je vcelku snadná mysterka, nemusíte po ní pátrat, ani ji sem uvádět, jde spíše o princip.
  • 3

#68 Varouch

Varouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2014 - 11:41

Pár krabiček od Permonů jsem odlovil a nepřišlo mi, že by byly problémovější víc, než je běžný průměr.

Mě by spíše zajímalo, co je za kašpárka ten RevizorCZ, kdopak se skrývá za tímhle fake účtem?

Krabky problémové nebyly, owneři problémoví byli.

Fake účet se dá pochopit, od některých ownerů by se člověk mohl dočkat i pomsty na vlastních keších. Už takovou zkušenost taky mám.


  • 1

#69 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2014 - 11:51

Krabky problémové nebyly, owneři problémoví byli.

Fake účet se dá pochopit, od některých ownerů by se člověk mohl dočkat i pomsty na vlastních keších. Už takovou zkušenost taky mám.

To je nemilé, bohužel i mezi kačery jsou idioti. Stejně jako kdekoliv jinde - mě osobně vytáčí spory uvnitř komunity, kdy si někteří téměř hází klacky pod nohy - ale co už.


  • 1
:)

#70 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1075 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2014 - 12:04

Teď na Vysočině máme jednu trucakci. Naflákali 80 cachí, nestarali se o ně a pak se cítili ublíženě, že je lidi kritizují. Padaly argumenty typu "nemáme peníze na údržbu tolika cachí". Dnes byly všechny cache archivovány. Vypadá to ale, že provedli pěknou prasárnu - mají tam zalogovaných několik TB a GC. Co s nimi bude, nikdo netuší...

Prostě hnůj.

No podobnych akci jsem uz videl vic, o TB a GC bych se nebal, nem mnoho kaceru jede pres externi databaze a tam archivace udela jen jedine, ze cache se prestane aktualizovat ale zustane jen trcet v databazi jako aktivni. Tak myslim, ze bude stale dost kaceru, kteri tam budou chodit jete dalsi dva roky aniz by tusili, ze jsou cache archivovane. To ze by se krabicky fyzicky odstranili, tomu neverim, ale budou postupne odpadavat na prirozeny zanik. Jen v Polabi jsem jednou vyrazil na dva roky archivovane cache a k memu udivu byly vsechny na miste a dobre kondici, myslim, ze jich tam bylo cca 40.


  • 1

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#71 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2014 - 17:10

Dotaz do pléna: na keš byl před cca 15 měsíci umístěn NM log, od té doby ownerům zásah žáden, jen po disablování reviewerem slíbil nápravu, ke které za více jak 3 měsíce samozřejmě nedošlo, poslední nálezce našel zbytky keše na zemi, místo na stromě ve výši zhruba 10 m? Co s takovou keší dělat dále - poslat další NA log, jehož výsledkem bude opět jen disablování listingu reviewerem a další plané sliby ownera, případně kontaktovat přímo reviewera bez logu na keši?


  • 0

#72 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2014 - 17:37

Moc nerozumím tomu průběhu. Je teda v tento okamžik keš enablovaná? A kdy se tak stalo? Enablval ji owner ihned poté co nápravu pouze přislíbil?

Kdyby nebyla enablovaná, reviewer na ni kápne sám. Aspoň teda náš revívr to tak dělá, že se občas sám podívá na disablované keše a pokud zjistí že mu owner jen kecal, už se na nic neptá GCKP2K.


  • 0
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#73 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2014 - 17:44

Moc nerozumím tomu průběhu. Je teda v tento okamžik keš enablovaná? A kdy se tak stalo? Enablval ji owner ihned poté co nápravu pouze přislíbil?

Kdyby nebyla enablovaná, reviewer na ni kápne sám. Aspoň teda náš revívr to tak dělá, že se občas sám podívá na disablované keše a pokud zjistí že mu owner jen kecal, už se na nic neptá GCKP2K.

Reviewer ji enabloval ihned po přislíbení nápravy, bohužel je to nový reviewer a nezná speciality některých kačerů jako jsou různé sliby, oprava jen naoko apod.


  • 0

#74 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2014 - 18:07

njn, co se dá dělat. Owner pracuje pouze hlavou, reviewr pracuje pouze hlavou. Tak je to na tobě. Projevil jsi o keš zájem, musíš ji tam pověsit zpátky :)

http://www.youtube.c...h?v=NZXfFIMiStM


  • 0
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#75 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2014 - 18:12

Jak vis, co bude nasledkem NA logu?. Jsi jasnovidec? Pises, ze tam byl predtim jen NM log, ktery se resil... Dej NA log, pokud si myslis, ze tam patri (ja myslim ze jo) a vyckej, ne?

Edit: no vlastne tomu taky nerozumim - to ta kes lezela na zemi vic jak rok? Nebo doslo k naprave a ted je aktualne nove problem? Pak tam samozrejme NA log nepatri. ...

Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 02 January 2014 - 18:30

  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#76 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2014 - 18:30

Jak vis, co bude nasledkem NA logu?. Jsi jasnovidec? Pises, ze tam byl predtim jen NM log, ktery se resil... Dej NA log, pokud si myslis, ze tam patri (ja myslim ze jo) a vyckej, ne?

NA log už tam byl, jeho důsledkem bylo disablování reviewerem a pak plané sliby ownera o opravě keše. Exreviewer měl k některým kamarádům "zvláštní přístup" a tato situace je toho důsledkem...


  • 0

#77 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2014 - 18:49


Edit: no vlastne tomu taky nerozumim - to ta kes lezela na zemi vic jak rok? Nebo doslo k naprave a ted je aktualne nove problem? Pak tam samozrejme NA log nepatri. ...

   Keš byla původně umístěna ve staré krabici umístěné na stromě ve výšce asi 10 m. Už jsem tam dal NA log, jedná se o GC2WWBE


  • 0

#78 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4980 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2014 - 18:54

Ad Špilas: To je takový problém, tam dát filmovku s logbookem?

Tak zrovna tu mám. A vzpomínám si na ni dobře. Filmovka nacpaná k prasknutí rozcupovaným papírem. On když dá někdo mikrovku na tak exponované místo, musí počítat s tím, že bude měnit logbook každý měsíc. Ne každý si to uvědomí.


  • 0

#79 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2014 - 19:15

"Tak ono v tom čistém vínu něco plave, že...předsedo..."

 

Post Reviewer Note

01/02/2014

Ahoj,
podle informací co mám, je poškozená(rozbitá) pouze budka a owner slíbil umístit novou budku ze zdravotních důvodů až na jaře. Nemám nejmenší důvod mu nevěřit, i když ho v podstatě vůbec neznám.
Krabička, co byla uvnitř, tedy keš nijak poškozená není. Jen je momentálně uložena dole a ne nahoře. Toto nijak neporušuje pravidla.
Je potřeba neplést si pojmy. Budka není keš, keš je označená krabička, která je uvnitř budky. Protože vlastní krabička poškozena není, dá se k ní bezproblémů dostat a zalogovat, nedošlo ani ke změně souřadnic, není důvod psát NA. Ovšem něco jiného by bylo, kdyby byla poškozena keš. 
Pokud máš Ty, nebo některý z posledních nálezců důkaz, že keš je poničena, což nikdo z posledních nálezců nepsal, prosím o zaslání fotografie poškozené keše(nikoli budky) na můj email. 
Děkuji

Tobias Reviewer, Reviewer pro ČR


  • 6

#80 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 03 January 2014 - 0:30

Tak zrovna tu mám. A vzpomínám si na ni dobře. Filmovka nacpaná k prasknutí rozcupovaným papírem. On když dá někdo mikrovku na tak exponované místo, musí počítat s tím, že bude měnit logbook každý měsíc. Ne každý si to uvědomí.

Já jí mám taky. Pro mě je úcta k letité keši větší než námaha spojená s tím tam jednou za měsíc dojít vyměnit logbook.


  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama