Přejít na obsah


Fotka

Needs archived


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
150 odpovědí na toto téma

#41 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2013 - 15:29

Znám keše, které existovaly několik let poté, co se autor na geocaching vybodl, jenže to už je nějaký ten čas a v místech, kde keší bylo poskrovnu. Tady, pokud keš zmizí a dojde k její archivaci, tak max do měsíce vznikne něco nového. V Pardubicích takhle zanikla jedna "legendární" mysterka a do dvou týdnů na jejím místě byly 2 nové keše. Takže bych se vůbec nezajímal o to, zda její zrušení bude něco znamenat.
  • 0

#42 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2013 - 16:39

Bubo_CZ napsal/a:
Já teď řeším obdobný problém. Jedná se o cache GC2772N, kde owner s největší pravděpodobností pověsil Geocaching na hřebík…

Jelikož ji mám za barákem, tak se o ni taky zajímám. Ownerovi jsem kdysi nabízel pomoc včetně historických fotografií do listingu, ale nikdy mne neuznal za hodna odpovědi.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#43 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2013 - 16:46

Trhac napsal/a:

Bubo_CZ napsal/a:
Já teď řeším obdobný problém. Jedná se o cache GC2772N, kde owner s největší pravděpodobností pověsil Geocaching na hřebík…

Jelikož ji mám za barákem, tak se o ni taky zajímám. Ownerovi jsem kdysi nabízel pomoc včetně historických fotografií do listingu, ale nikdy mne neuznal za hodna odpovědi.

Já ji mám taky za barákem. Jinak bych to neřešila. ;)
  • 0

#44 Unkas

Unkas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2013 - 17:14

Bubo_CZ napsal/a:
Já teď řeším obdobný problém. Jedná se o cache GC2772N, kde owner s největší pravděpodobností pověsil Geocaching na hřebík.
- poslední přihlášení ownera bylo 6.5.2012


Novom napsal/a:
Znám keše, které existovaly několik let poté, co se autor na geocaching vybodl


Taky znam jednu cache GC3993 a staci si precist duvod archivace. :( Zlati cesti reviewers.
  • 0

#45 konyk87

konyk87

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2013 - 17:35

Unkas: To nemá nič spoločné s daným reviewerom, ale s pravidlom, že existujúce virtuálky sa nechali len "na dožitie" a jedna z podmienok hovorí, že ak autor virtuálky nie je mesiac prihlásený, tak "keš" pôjde do archívu a stalo sa to aj v Čechách ...
http://www.geocachin...0e-a9674f7e111b
  • 0

#46 Unkas

Unkas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2013 - 17:39

Ja vim, ale zamrzi to.
  • 0

#47 Caskovi

Caskovi

    Igor

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2013 - 18:38

Připojím se sem se svým postojem.

 

Před pár dny jsme našli v Brně nejnavštěvovanější keš. Vztahuje se k místu, které je opravdu krásné a jde o dominantu města Brna. Jaké bylo překvapení, že jsme se logovali jen na papírek vložen do sáčku(dříve byla filmovka). Projel jsem listing a zjistil jsem, že autor na keš nereagoval 3 roky, i když do srpna 2013 lovil sám a pak není na gc.com aktivní.

Tato keš žije svým životem, ty tři roky se tam vkládají různé papíry, papírky, jízdenky apod. k zalogování, pak to zase někdo vysype na hromadu, vloží se nový papír atd.atd. a jede se dál. Mám pocit, že taková keš je ostudou a nezaslouží si takový nezájem na takovém místě. Kontaktoval jsem ownera přes jeho profil s žádostí o adopci (velice slušnou formou) a nic. Zkusil jsem najít na netu jeho soukromý email a myslím, že se mi to podařilo, protože ten den 30.12. se na svůj profil přihlásil, protože v zaslaném emailu byly odkazy na gc.com. Ale stejně se zatím neozval.

 

A teď babo raď. To místo uložení keše je na tolik mudlovní, že bych já osobně tam krabku neobnovoval ani se o ni nestaral za původní ownery, stačilo by ji posunout o pár metrů dál, ale to bez práv ownera nejde. Je možné dát podle pravidel  NA log, když se tam vesele loguje na papír do sáčku? Nikde jsem to v pravidlech nenašel, hlavní je logbook, ale není napsáno v jaké formě. Ke krabičce je napsáno - vyber vhodnou krabičku. Což určitě sáček není.

 

Kdyby šlo o jinou keš v Brně, tak se na to vykašlu, ale tato mi docela vadí. Zajímaly by mě vaše názory zkušených. Nechat být nebo archivovat a založit novou.


Tento příspěvek byl upraven od Caskovi: 31 prosinec 2013 - 19:15

  • 0

#48 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2013 - 19:31

Myslím, že vím, kterou keš myslíš, nebylo to tak těžké dohledat.

 

Asi by byla nejlepší adopce, pokud na to owner přistoupí. Pak je ještě možné, že keš opravíš a budeš mít dobrý pocit z toho, že jsi se postaral o cizí keš. 5500 nálezů není právě málo a asi by bylo škoda tu linii přetrhnout.

 

Zkus sehnat někoho, kdo se s ownerem zná a nějak to dořešte.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#49 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2013 - 19:47

jasně, Špilas. Ten mi leží v žaludku, protože jsem tam přišel pár hodin, možná jen minut po zmizení krabky. To nikdy nepotěší.

Zkontaktovat ownera přes mail v profilu nejde.

Souhlasím, že kousek papírku v sáčku od CWG je ostuda. A taky hodně špatnej předobraz o geokešingu pro mladý kačery. Zlatej Jonea, ten dával aspoň krabičku od kinofilmu.

Zvolený místo úkrytu bylo možná v roce v 2007 fajn, jenže časy se mění, kačerů přibejvá, takže trávník kolem stromu je ošklivě zdupanej. Chce to přesunout na lepší místo, dát lepší krabici, vymyslet lepší úkryt a hlavně to chce lepšího ownera.

Proto podporuji tvůj návrh na archivaci.

Mmch, stojí za povšimnutí že keška GCZFRA od stejného ownera zmizela ve stejný den. Žeby si někdo dělal místo pro svůj projekt? No to jej jen dobře, ať si tu svoji nádheru tam teda dá, aspoň budu moct buzerovat za nevyměněnej logbook živýho ownera :)


  • 0
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#50 Caskovi

Caskovi

    Igor

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2013 - 20:29

Uhádnout to nebylo opravdu těžké, ano jde o Spilberk. Jenže když autor nereaguje a asi ani nebude, tak co s tím? Nic. Protože letos došlo archivaci další jejich keše na židovským hřbitově a tady na nabídky adopce nereagovali. Je pravda, že těch přes 5 tis. nálezů by bylo škoda, ale za takovou cenu? To radši, ať je tam na jiným místě nová čistá, pěkná a větší krabka. NO a ta jejich keš dole u hřbitova na Mendláku, tam je jen archivace otázkou času, tam si to taky žije svým životem.

 

Nevím, nějak to nechápu, kdybych pověsil gc na hřebík, tak první co udělám, nabídnu svoje keše k adopci.


  • 0

#51 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2013 - 20:56

A to zas já bych si založený kešky chtěl nechat za každou cenu. Přece bych se nepřipravil o bodíky ;)

 

Jak si tu kolombo posteskl, že už má pěknou řádku nálezů a že teď kvůli tomu by byla škoda skončit - tak přesně tyhle starosti by nevznikly, kdyby kačeři nebyli lhostejní a dávat NA by neváhali. Tahle keš měla jít správně do archívu už v srpnu 2010, kdy se o ni owner přestal starat.


  • 0
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#52 Filip Pecha

Filip Pecha

    Filip Pecha

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2013 - 21:40

plný souhlas se Smogeo, pokud tam již není původní krabička a přežívá jen díky "kačeři sobě" tak by už měla být na místě nová. Já sám mám v okolí domu jednu keš, jejíž autor už nekešuje, tak ji cca 3 měsíce mám na watchlistu dokud se neztratí. No už to vypadalo, že je pryč ale někdo tam dal asi náhradní tak se loguje dál. Zmínil jsem se o tom revírníkovi a ten říkal, že jak budu mít já vše připraveno tak dojde k archivaci a publikaci nové. I ta blbá filmovka ve městě by měla mít nějakou uroven.


  • 1

#53 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2013 - 22:35

Vís, kdyby to byla keš z prvních 25ti, nebo tak z prvních 500 keší v ČR, tak bych na to asi koukal jinak, ale než aby ta keš dělala vyloženě ostudu, tak to tam raději ten NA log dej.

 

Moje zkušenost je, že leckdy zkušený kačer s mnoha nálezy má kešky ve větším bordelu, než někdo s pár nálezy. Minimálně proto, že si ji, zpravidla, založil kousek od baráku.


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#54 Caskovi

Caskovi

    Igor

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2013 - 23:23

Ta keš je fakt ostuda i ostatní od těch ownerů. Vždyť přece když vidím, že se o ně nemůžu starat, tak je přeci předám dál. K čemu mi je bodík (toto slovo nemám rád)  ve statistice založených keší, když obecně o tuto činnost nemám zájem? Ale každého věc. Prostě když někdo nemá zájem, tak šup, ať jde se svou keší pryč. Do týdne na jejich místě budou lepší,alespoň v tom, že se o keš bude někdo starat se zápalem a zájmem o věc.


Tento příspěvek byl upraven od Caskovi: 05 leden 2014 - 10:09

  • 0

#55 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2014 - 1:53

... Tato keš žije svým životem, ty tři roky se tam vkládají různé papíry, papírky, jízdenky apod. k zalogování, pak to zase někdo vysype na hromadu, vloží se nový papír atd.atd. a jede se dál. Mám pocit, že taková keš je ostudou....

U takových "keší" jsem rozhodně pro NA log.


  • 0

#56 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2014 - 9:36

Taky bych ji poslal do archivu. Cenné jsou historické kešky, které jsou stále ve formě, ale lístek v pytlíku není keška.


  • 1

#57 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2014 - 21:29

Nevím, nějak to nechápu, kdybych pověsil gc na hřebík, tak první co udělám, nabídnu svoje keše k adopci.

 

To já bych je tedy spíš krabičky odnesl a keše archivoval. Pokud bych tedy s GC skončil o vlastní vůli a schopný pohybu a samostatného uvažování.


  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#58 Varouch

Varouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2014 - 21:43

Teď na Vysočině máme jednu trucakci. Naflákali 80 cachí, nestarali se o ně a pak se cítili ublíženě, že je lidi kritizují. Padaly argumenty typu "nemáme peníze na údržbu tolika cachí". Dnes byly všechny cache archivovány. Vypadá to ale, že provedli pěknou prasárnu - mají tam zalogovaných několik TB a GC. Co s nimi bude, nikdo netuší...

Prostě hnůj.


  • 1

#59 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2014 - 22:00

Ad Špilas: To je takový problém, tam dát filmovku s logbookem?


  • 2
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#60 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2014 - 22:44

V Brně je spousta keší, které žijí svým životem. 

Vzhledem k tomu, že se jedná o legendy, tak by je někdo ze straších brňáků (ale i jinde) mohl znát a mít kontakt. Kačerů bylo méně a znali se vzájemně lépe než dnes (dneska pomalu nikdo neví, kdo je kdo, možná nicky něco říkají). Zkusila bych se podívat, kdo byl na dřívejších eventech, které zalogovali a loví do dnes, třeba bude mít kontakt.

 

 

Jinak co se týče keší po skončení - lidé končí z různých důvodů, třeba časových. Často si asi ani neuvědomí, že keše je vyžadují nebo mají starosti jiné. A od roku kdy keše založili a kdy skončili, se dost změnili podmínky, kačerů je víc a víc - tradičky (zvlášť ve městech), jsou navštěvovanější, skrýš už není tak dobrá a vhodná. Takže určitě bych neřešila to, že owneři je nechali (a je zvláštní, že žijí do dnes!). 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama