Přejít na obsah


Fotka

Needs archived


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
150 odpovědí na toto téma

#81 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 03 January 2014 - 11:27

Už jsem pochopil že poslat návrh na archivaci není právě to ořechové. Tedy jedná se o keše o které se owner vyloženě nestará. Jednu takovou jsem poslal do archivace a dnes mě to docela mrzí. Byla na nádherném místě i velice oblíbená. Já jsem krabku opravil a prosil ownera o adopci. Ten na to nereagoval. Mezitím se krabka poškodila a spadla do vody. Takže bylo po ní. No a já ji zdárně dovedl až do archivace. A to si myslím že není správné. Pokud je keš zajímavá stojí za to ji zachránit. V batohu mám vždy dvě small krabky i s logbbokem a různé náhradní logbooky. Takhle už jsem pár keší zachránil a nejen v čechách. Nedávno třeba ve Valencii jsem vyměnil celou keš protože tam zbyl pouze promočený logbook a místo bylo nádherné a stálo za to ji zachránit. Proto si myslím že by se měl každý nejdříve zamyslet, než pošle archivaci.

Když opravíš keš, o kterou se owner nestará, kdo se o ni bude starat? Ty? Navíc to bez adopce nejde...
  • 0

#82 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5543 příspěvků(y)

Publikováno 03 January 2014 - 12:40

Když opravíš keš, o kterou se owner nestará, kdo se o ni bude starat? Ty? Navíc to bez adopce nejde...

 

Můžeš si ji dát na watchlist a spolupracovat s RW.

 

Nebyl by to první případ, kdy se to tak řeší.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#83 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 03 January 2014 - 12:48

Když opravíš keš, o kterou se owner nestará, kdo se o ni bude starat? Ty? Navíc to bez adopce nejde...

Přesně to samý jsem chtěl napsat už dřív, ale pro Aroganta. Jednorázová revitalizace opuštěné keše nic neřeší. To je jak nacpat antibiotika do Šarona. Pár dní to keš udrží, ale k čemu to je, když už je stejně hyn. A když to uděláš jednou, užabys to na tý keši dělal napořád. Nikdo jinej už tam další logbook/krabku nedá, všichni budou spolíhat na tebe :)

Domluvit se s ervéčkem a měnit souřadnice, hint, dokonce i listing, to už zavání vyvlastněním.


  • 0
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#84 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 04 January 2014 - 11:31

Pokud bydlí někde blízko, nebo jezdí kolem pravidelně do práce, tak to jde. Stačí ji dát na watchlist.


  • -1

#85 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 04 January 2014 - 15:53

Pokud bydlí někde blízko, nebo jezdí kolem pravidelně do práce, tak to jde. Stačí ji dát na watchlist.

Když bydlíš blízko nebo k tomu místu máš vztah, tak jo... Taky jsem k pár keším opakovaně jel, většinou dodat logbook. Jinak se držím toho, že každá keš má majitele. Pokud není schopen dělat údržbu, má ji nabídnout k adopci nebo archivovat. Pokud se mu nestane něco náhlého... to je pak těžký, zvlášť u keše s hodně nálezy. Já jezdím po keších autobusem, takže za mě buď NA log, nebo tu keš nechám být...
  • 0

#86 Caskovi

Caskovi

    Igor

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 04 January 2014 - 17:54

A já jsem se ke Spilberku http://www.geocachin...3f-40c8b2156687

rozhodl, že ji nechám být, ať si žije jak chce.


  • 0

#87 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 04 January 2014 - 18:07

A já jsem se ke Spilberku http://www.geocachin...3f-40c8b2156687
rozhodl, že ji nechám být, ať si žije jak chce.

Když tam dáš NA log a Reviewer ji disabluje, těžko říct, jestli za ten měsíc dojde k obnově, nebo ne... Když tam dáš krabičku, může opět zmizet...
  • 0

#88 Caskovi

Caskovi

    Igor

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 04 January 2014 - 18:09

Když tam dám NA log, tak je po ní, když se podíváš na ostatní krabky těch ownerů, tak všechny jdou postupně do archivace. No a když tam dám krabku já, tak jak dlouho vydrží? Těžko říct, nechám to být a budu se radši starat o svoje keše.


  • -1

#89 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1350 příspěvků(y)

Publikováno 04 January 2014 - 18:23

Když tam dáš NA log a Reviewer ji disabluje, těžko říct, jestli za ten měsíc dojde k obnově, nebo ne... Když tam dáš krabičku, může opět zmizet...

 

Nedojde. Viz. židovský hřbitov... Tam ale po archivaci vznikl nový skvost a myslím si že v Brně by Špilberk bez své kešky dlouho nevydržel a mohla by mít i lepší kvalitu než sáček s logbookem. Samotnému se mi tam to NA házet nechce, neboť stav jsem neviděl, ale bohužel bez domluvy s autorem se to nikam nepohne. Možná kontaktovat uživatele "rowing", který od autorů už jednu keš adoptovat dokázal? (jmenuje se STATL pokud se nemýlím.)


  • 0
Užívej života...

#90 Caskovi

Caskovi

    Igor

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 04 January 2014 - 18:31

Máš pravdu, že by třeba jiná nová keška na Spilberku měla lepší kvalitu (aspoň krabka a čistý logbook), ale vadí mi, že má nejvíce nálezů v Brně a to se mi pohřbívat nechce. Ty ownery se mě podařilo kontaktovat na jejich soukromým emailu, protože ten den se najednou po 5 měsících přihlásili na gc.com, ale stejně se neozvali. Zkusím tedy ještě kontaktovat toho Rowinga.


Tento příspěvek byl upraven od Caskovi: 04 January 2014 - 18:32

  • 0

#91 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4547 příspěvků(y)

Publikováno 04 January 2014 - 18:33

Kdysi jsem byl u kešky v Praze na Žižkově, ale nenašel jsem. Po mě několik dalších kačerů. Owner několik měsíců nereagoval ani na maily, tak jsem tam dal NA log. A druhý den byla keška opravená.

Podle mě je lepší keš archivovat a místo ní brzy alespoň ve městech vznikne nová. V Praze lidi čekají na uvolnění místa.


  • 1

#92 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 04 January 2014 - 19:02

Mně je líto kešky PAVOUK (HB), nestihl jsem ji najít a uklidit tam,podařilo se mi to až po NA logu a disablu. Ale stejně nevím, kdo by ji potom udržoval. Ownera jsem se ptal na možnost adopce.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 04 January 2014 - 20:20

  • 0

#93 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 04 January 2014 - 19:07

Tak nový level NA logů je na světě, jeden český reviewer dá NA log na českou keš, protože po více jak 5 letech její existence zjistil, že odporuje pravidlům (současným!).


  • -4

#94 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 04 January 2014 - 19:33

Dokaž to! Plácat umí každý, důkazy už dodá jen málokdo.


  • 0

#95 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 04 January 2014 - 19:41

Dokaž to! Plácat umí každý, důkazy už dodá jen málokdo.

Dokazovat není opravdu co, stačí si pročíšt sousední vlákno, kde ses mimochodem sám vyjádřil. Navíc pokud RW neznají pravidla a něco schválí, tak pak asi nemůžou vyžadovat archivaci proto, že to schválit neměli (pokud to není v rozporu se zákonem).


  • -2

#96 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 04 January 2014 - 20:05

Tak nový level NA logů je na světě, jeden český reviewer dá NA log na českou keš, protože po více jak 5 letech její existence zjistil, že odporuje pravidlům (současným!).

 

No, a jak bys to chtěl jinak řešit? Ježiš, to jsou zase argumenty; mě se to taky nelíbí, ale tak to prostě je.


  • 1

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#97 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5543 příspěvků(y)

Publikováno 04 January 2014 - 20:51

Dokazovat není opravdu co, stačí si pročíšt sousední vlákno, kde ses mimochodem sám vyjádřil. Navíc pokud RW neznají pravidla a něco schválí, tak pak asi nemůžou vyžadovat archivaci proto, že to schválit neměli (pokud to není v rozporu se zákonem).

 

Nevím, jak byla schvalovaná ta první, ale u té druhé je to tak, že owner má sice na souřadnicích keš, ale loguje se do té u TB, který měl sloužit jen pro získání souřadnic. Takže když něco namluvíš RW, a pak to uděláš trochu jinak, tak to podle pravidel není.


  • 2

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#98 MiTi1

MiTi1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 04 January 2014 - 21:06

Máš pravdu, že by třeba jiná nová keška na Spilberku měla lepší kvalitu (aspoň krabka a čistý logbook), ale vadí mi, že má nejvíce nálezů v Brně a to se mi pohřbívat nechce. Ty ownery se mě podařilo kontaktovat na jejich soukromým emailu, protože ten den se najednou po 5 měsících přihlásili na gc.com, ale stejně se neozvali. Zkusím tedy ještě kontaktovat toho Rowinga.

Ja to furt nechapu, co tu resite. Kacery to bavi a pak je to prestane bavit. A jaka nejnavstevovanejsi kes? Tohle neni kes, jen odpadek. Vsechny posledni logy jsou proti pravidlum, protoze nejsou ani v kesi ani v logbooku. Kese vznikaji a zanikaji. Kdyz zanikne tato, tak bude jina v Brne nejnavstevovanejsi. Kontaktovat autory a kdovi koho? Kdyz nemaji zajem, tak nemaji. Kazda jina kes tam bude lepsi, nez pytlik s papirkama. Tak kdyz ma nekdo ambice si tam dat svoji, at zaridi archivaci teto, o kterou majitele nestoji a neni co resit.


  • 0

#99 Caskovi

Caskovi

    Igor

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 04 January 2014 - 21:29

no, už tam někdo flákl NA log...


  • 0

#100 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 04 January 2014 - 21:36

no, už tam někdo flákl NA log...

Třeba to k něčemu bude...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama