Přejít na obsah


Fotka

Needs archived


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
150 odpovědí na toto téma

#121 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 27 January 2014 - 10:44

Nevim co se ti nelibi. Napsat reviewer note s mesicnim terminem je bezny postup pred archivaci neudrzovane kese. Sice to vypada divne, kdyz to pise sam sobe, ale dle mne zcela v poradku.

 

Pokud nebude za mesic v provozu, tak dalsi NA log...

Já teda nevím, ale norální postu pro keš, která je disablovaná 10 měsíců, je její poslání do archivu. To už nemluvím o GC1REEK, NA log od 28.9.2013, jediná reakce ownera bylo disablování keše (to tam visí od začátku července 2013 NM log kvůli tomu, že tam keška není...). Nyní uběhly od onoho NA log takřka 4 měsíce, dal jsem tam další NA log a reviewer si dal sám sobě další měsíc na nápravu keše...


  • 1

#122 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3564 příspěvků(y)

Publikováno 27 January 2014 - 10:47

:D :D :D

No, je to dobrý, zřejmě tam na tu archivační výhružku má nastavenou nějakou automatiku a nevšiml si, že to poslal i sám sobě :D.

 

Řekla bych, že v tomhle případě má Honzíček mimořádně pravdu, že je to kapku za hranou. Chápu, že jako revírník má hromadu práce s naišma krabkama, tak nemá tolik času opečovávat ty svoje, delší disable mi žíly nerve (často k němu můžou bejt důvody, který jsou mimo vůli a dosah ownera), ale opravdu mi vadí, když někdo dostane několik DNF logů a nejde se na keš podívat ani ji do kontroly nedisabluje. Protože ne každej má v navigaci listing, tím méně logy, ne každej se stihne před výletem připravit natolik, aby si prohlídl nejen základní informace, ale i poslední logy u všech keší, na který se může dostat, a pak třeba zbytečně letí někam na těžko přístupný místo jen proto, že owner neráčil dvakrát kliknout a disablovat ukradenou keš.


  • 4

#123 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 27 January 2014 - 11:02

sorry, ne že bych se ho chtěl zastávat, ale nepatří tohle do té kategorie - "cokoliv teď už Hanska řekne je blbost, i kdyby to snad (nedejbože) byla pravda"? Protože ta krabka o které mluví je opravdu minimálně úsměvná. Hodnotit oznámení o existenci takový krabky (a jejím osudu) jako trapné mi nepřijde férový...

 

Ne, není to tak, že cokoli co řekne Hanska atd.

 

Trapné je, kolik času a prostoru Honzák zaplácá umanutým tažením proti (dvěma???) svým "oblíbeným" reviewrům.

 

Prostě nevěřím, že se Hanska angažuje kvůli špatnému stavu keše; on si prostě jen musí plivnout (zase!) oblíbeným směrem. Škoda, že mu to dalším rozborem situace schvalujete.

 

Když už k vjeci, předpokládám, že rev na NA automaticky reaguje odesláním příslušného upozornění, a i kdyby se tomu věnoval ručně a věděl, že reaguje na svou keš, stejně z principu zašle toto předpsané varování s měsíčním termínem jak se to dělá s JAKOUKOLI keší; aby nemlich proto, že jde o vlastní keš a proto, že jde o známého frustrovaného prudiče kontaktoval s prosbou o zásah jiného reviewra by už bylo skutečně paranoidní.


Tento příspěvek byl upraven od Citecka: 27 January 2014 - 11:06

  • 1

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#124 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 27 January 2014 - 11:04

Jacko, keš byla disablovaná.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#125 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3564 příspěvků(y)

Publikováno 27 January 2014 - 11:33

Jacko, keš byla disablovaná.

Ano, sedm a půl měsíce po prvním a skoro šest měsíců po třetím DNF. Předpokládala bych disable a kontrolu nejpozději po druhém DNF za sebou, pokud to není tedy nějaká zvlášť vypečená schovávačka. A nebo komunikaci mailem s autory DNF, prostě zjištění stavu v řádu dní až týdnů, nikoliv měsíců.


  • 2

#126 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 27 January 2014 - 12:00

Asi s ní má Vršo jako owner jiný plány, než ji archivovat, ale jako reviewer zareagovat musel... ale jenom hádám.
  • 0

#127 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2739 příspěvků(y)

Publikováno 27 January 2014 - 13:43

Z mého hlediska je normální - upozornit autora, že s keší je potřeba něco dělat (osobně dávám přednost nejdříve WN, pak až nějakému NA), ovšem slušně.

To co se tu strhlo je opět boj o to, kdo má pravdu, když pravda je někde uprostřed. Tedy, z mého hlediska mohl NA log být v pohodě trochu slušnější a nemusel se tahat sem, protože stejně s tím my nic neuděláme, protože se jedná o keš v pravomoci slovenského RW, takže cílem tohoto výkřiku do tmy bylo pouze to, upoutat pozornost.

 

Takže dle mě trochu chybuje Hanska (Honzák), když tady pere špinavé prádlo a neřeší to v klidu a bez emocí (log: "Wow, keš založená reviewerem, disable 10 měsíců, nutná okamžitá archivace pro neaktivitu ownera!" mi přijde značně přehnaný)

ovšem daleko více chybuje Vršo, když nechá svou keš 7 měsíců aktivní, než ji disabluje a pak 10 měsíců s ní nic stále nedělá...


  • 5

#128 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 27 January 2014 - 13:45

Tohle mě teď po obědě opravdu pobavilo... Vršo se přátelsky oslovil ("ahoj"), následně se požádal o kontrolu a obnovu a nakonec si pohrozil archivací keše. :D To je kvalita. :D


  • 3

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#129 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 27 January 2014 - 14:12

To Pontiac: taky jsem se smal, tomu říkám profesionalni deformace :-D
  • 0

*


#130 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1044 příspěvků(y)

Publikováno 27 January 2014 - 14:24

Tohle mě teď po obědě opravdu pobavilo... Vršo se přátelsky oslovil ("ahoj"), následně se požádal o kontrolu a obnovu a nakonec si pohrozil archivací keše. :D To je kvalita. :D

Myslím, že jde o stejně profesionální přístup jako u "odlovu keše" pyrotechnickým týmem :wacko:


  • 0

#131 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 27 January 2014 - 14:27

Z mého hlediska je normální - upozornit autora, že s keší je potřeba něco dělat (osobně dávám přednost nejdříve WN, pak až nějakému NA), ovšem slušně.

To co se tu strhlo je opět boj o to, kdo má pravdu, když pravda je někde uprostřed. Tedy, z mého hlediska mohl NA log být v pohodě trochu slušnější a nemusel se tahat sem, protože stejně s tím my nic neuděláme, protože se jedná o keš v pravomoci slovenského RW, takže cílem tohoto výkřiku do tmy bylo pouze to, upoutat pozornost.

 

Takže dle mě trochu chybuje Hanska (Honzák), když tady pere špinavé prádlo a neřeší to v klidu a bez emocí (log: "Wow, keš založená reviewerem, disable 10 měsíců, nutná okamžitá archivace pro neaktivitu ownera!" mi přijde značně přehnaný)

ovšem daleko více chybuje Vršo, když nechá svou keš 7 měsíců aktivní, než ji disabluje a pak 10 měsíců s ní nic stále nedělá...

 

Souhlas.

 

Jen pro uvědomění si, pro správnou perspektivu: keš sedm měsíců... a za tu dobu kolik? 3 logy?


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#132 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 27 January 2014 - 14:31

On je Vršo celkově úžasný, např.si založí kešku v Austrálii GC1REEP, od listopadu je keška zjevně fuč a ani disable se jaksi nekoná...


  • -1

#133 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1670 příspěvků(y)

Publikováno 27 January 2014 - 14:47

pěkný no, zdá se, že toho má někdo víc než zvládá...
  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#134 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 27 January 2014 - 14:47

No tak mi to teda ujasni, Honzáku: bavíme se tu o lozích NA, anebo o Vrsovi?


  • 5

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#135 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 27 January 2014 - 14:49

Pravda je opět někde uprostřed. Nelze paušalizovat, ale přistupovat ke každé keši zvláště.

 

Osobně jsem již několik (3) Need archive dal a nemám z toho špatné svědomí.

 

Pokud owner nekomunikuje, nikdo netuší kde keš byla ani jak vypadala (tady hustý les se stovkou pařezů a hintem - pařez), několik měsíců po mém neúspěšném nálezu keš také nikdo nenajde a všichni shodně píší didn't find, je nejvyšší čas s tím udělat a nechat takovou keš zmizet. Signál tam běžně skákal až +20 metrů a ani jeden pařez nad ostatními brášky nevynikal. Místo ošklivé: hospodářský mladý les, hustý a temný zralý akorát na prořezávku, místy se zbytky ležícího drátěného plotu o který jsem se tak akorát málem přizabil. Geokešerstvu tato keš ničím nepřispívala krom jednoho bodu ve statistice. Pokud by na takovém místě někdo kešku "nahrazoval" a opravoval provizorní krabičkou, tak by tím spíše uškodil než-li něčemu přispěl. 

 

Druhý případ co si pamatuji je nález opětovně vykradené keše u turistické stezky s promočeným logbookem. Logbook jsem vzal z výletu domů usušit, několikrát kontaktoval ownera, napsal note s popisem situace, dal needs maintenance. Až poté jsem si procházel logy zpět a všiml si, že tento stav (opakované vykrádání kešky a provizorní opravy geokešerů) trvá několik měsíců. Jednalo se o CWG směnárnu. Tady keš pozbyla smyslu, úkryt nebyl nic moc, ale lepší v okolí stejně nebyl. A nekonečný boj se "škodnou" by byl stejně marný. Takže po měsíci zalogován Need archive. Reviewer mi dal za pravdu. Usušený logbook mám ještě doma.

 

A třetí případ byla pomoc nezkušeným majitelům, kteří si nejprve spletli disable s enable :-) (v textu ownera to bylo zřejmé) a poté když neuměli keš archivovat tak informaci o archivaci napsali do hintu :-) Což bylo trochu úsměvné. Need archive s informací, že o to vlastně autoři sami žádali byla podle mne opět na místě.

 

PS: Nedá mi to si trochu rýpnout k naší nejstarší keši ;-) Nemám problém s názorem, že by se měla zachránit keš s bohatou historií. Ale např. naše nejstarší keš má naprosto jiné umístění, schránku :-) Záslužná práce, ale ve skutečnosti se již dávno nejedná o tutéž kešku, ale o kešku novou. Ale symbolika je důležitá a byla by setsakramentská škoda ji nechat ji zarchivovat.

K této keši se také váže historka, jak jsem se ji jednou v zimě snažil odlovit. Na zledovatělém terénu jsem si málem několikrát natloukl, zlomil vše možné od loktu, mozkovny po kostrč a kolikrát málem vykroutil nohu :-) Jak tak jdu (spíše kloužu) kolem a koukám kolem sebe, spatřím výrazný geoobjekt. Říkám si, nebýt ta keš ještě 15 metrů jinde (dle signálu) a nemít jiný hint, tak bych dal ruku do ohně, že to je keška. I s úsměvem jsem se vydal dále a hledal a hledal a nenacházel. Celý promrzlý jsem toho nechal a vrátil se domů. Dlouho mi to vrtalo hlavou, četl jsem si logy a přišel na to, že jsem kolem kešky skutečně prošel :-) Takže ponaučení ze Šipky. Hint vůbec nesedí :-) Původní kovová krabička se rozpadla. Pozitivum, je dobře lovitelná i v zimě za velkého sněhu. :-)


  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#136 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2841 příspěvků(y)

Publikováno 27 January 2014 - 15:05

Tohle mě teď po obědě opravdu pobavilo... Vršo se přátelsky oslovil ("ahoj"), následně se požádal o kontrolu a obnovu a nakonec si pohrozil archivací keše. :D To je kvalita. :D

Ten je jak Pipi Dlouhá Punčocha:

 

Anika: A kdo ti tedy říká, kdy máš  jít večer spát a tak?

Pipi: To si říkám sama. Nejdřív si to řeknu mírně, a když neposlechnu, tak si to řeknu ještě jednou a pěkně zostra, a když ani to nepomůže, tak z toho kouká nářez.

  • 12

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#137 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1670 příspěvků(y)

Publikováno 27 January 2014 - 16:01

Teoreticky by to ještě mohl vyšperkovat tím, že ji pošle do archivu s logem "archivováno na základě nečinnosti ownera" :D


  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#138 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 27 January 2014 - 16:10

Aspoň ale taky jednou vím, o čem jsou Vořechovi  :)

 

 

4467ca01789a379debd91b7f47851288.png


  • 1

#139 rubick

rubick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 27 January 2014 - 16:43

Aspoň ale taky jednou vím, o čem jsou Vořechovi  :)

Takže honzak je vlastně Frenk...??? :o :D :o


  • 4

#140 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 27 January 2014 - 16:56

Frank Burns ? :-)

frank-burns-30485.jpg


Tento příspěvek byl upraven od Skywalker: 27 January 2014 - 20:57

  • 5

*





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama