Přejít na obsah


Fotka

Zajímavé osudy krabek (bookmark)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
413 odpovědí na toto téma

#161 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 10:02

A když jsme u těch kamenů a zaměření, tak mě napadlo další "nej"...nejvzdálenější zaměření kešky"...tam má Bělák želízko v ohni v podobě bludného balvanu s 96m, ztracené kameny s 200m také dobrý, ale první místo drží s přehledem Kaplicka ecce homo se 450m :blink: takže přidáno.

 

Jak můžeš vědětu té keše Ztracené kameny, že keš je zaměřena 200 m mimo, když nikdy nebyla nalezena :-)

 

Jinak to, že se vlastník uklikne při zadávání souřadnic není až tolik divné, když se opraví, to bych tam ani nedával. Horší je, když úmyslně nechává špatné souřadnice - jako jedna mysterka u HK, kde OVĚŘENÉ! souřadnice jsou asi 100 metrů od keše! Sice jsem ji našel už před více jak rokem, ale podle logů a umístění se keš nezměnila, takže je stále na stejném místě... Možná je to i díky tomu, že na tom místě je v kolizi :-(

To pak už není třeba ani luštit, spíše pak to už je na BF.


  • 0

#162 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 10:16

Tradička GC292GH byla zaměřena přes 500m mimo a nikdy to owner neopravil. Po třech letech a šesti nálezech šla do archivu :)


  • 0

#163 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 11:51

Roman: asi ano :D zatím to mám tak, že jedna je v bookmarku a v popisu pak připisuji další, ale spíše ty, které jsem něčím zajímavé (přinesl otec autora apod) 

Jinak těch 200m se jen domníváme, samozřejmě to může být víc a pokud se jednou najde 2km daleko, rád to upravím  :) jinak pouhé ukliknutí a následné opravení do bookmarku nedávám, dávám tam jen ty, kde se autor uklikne a kačer ji přesto najde :) takové opravdu zasloužené FTF :D

 

Parkis: díky za tip! mrknu a přidám :) spolu s tou mysterkou v HK další zajímavý osud škatulek s nikdy neopravenými souřadnicemi. Opět tedy přidám jednu a další s podobným zajímavým osudem budu přidávat do popisu k ní.


  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#164 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 11:57

Nějaký plky.

 

Pane kolego,

klábosit na fóru - to ano, ale zvedat telefon, to ne. Mám pro tebe hotové ty odznaky, co si chtěl.

 

Alke


  • 1

#165 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 12:00

Pane kolego,

klábosit na fóru - to ano, ale zvedat telefon, to ne. Mám pro tebe hotové ty odznaky, co si chtěl.

 

Alke

 

:D  :ph34r: ozvu se dneska :wub:


Tento příspěvek byl upraven od prazskychytrak: 24 únor 2014 - 12:00

  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#166 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 1:28

Patřila by sem krabka archivovaná natvrdo přímo ze zámoří (bez jakéhokoli předchozího upozornění) na které pak došlo (opět bez jakéhokoli upozornění) ke smazání fotek z listingu a také několika dalších fotografií z logů ? Smazáno údajně z důvodu porušení "autorského zákona" - tzn. proto, že na těch fotografiích pořízených z veřejné cesty byla kaplička, špejchar a památný strom - vše je navíc v té vesnici anoncováno velkou informační tabulí stojící na návsi (samozřejmě včetně fotek). 

 

Jestli ano tak pak mám jednu takovou v portfolii a můžu dodat odkaz. Před rokem jsem to zde chtěl ventilovat, ale pak jsem zjistil, že "pan stěžovatel" měl podobné mazací akce i na Wiki a neměl jsem chuť se kvůli tomu dohadovat s b***m. Nejvíc ze všeho mne tenkrát samozřejmě vytáčela ta blesková akce se kterou amíci keše rovnou archivovali a pak vesele promazali ty fotky - to vše bez nějakého osobního mailu s prosbou o změnu nebo s upozorněním na nějaký problém. Já osobně tehdy neobdržel žádnou stížnost ani od toho člověka, co tu archivaci keše v zámoří zařídil. Co jim tam ten člověk napovídal za bluddy dodnes nevím neb mi to nikdo neprozradil.


  • 2
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#167 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 7:45

To by mě fakt zajímalo, co to bylo zač, protože myslím někde tady na fóru jsem četl něco o copywrightu na panorama, že se pak nevztahují autorská práva na budovu atp. Není to pak tento případ???

 

Takovéhle arogantní jednání GS se mi fakt nelíbí... Stejně jako u Roverů, ovšem tam si za to mohl částečně autor :-(. I když GS to archivoval taky podle mě ze zcela jiných důvodů jen aby měl klid.


  • 1

#168 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 9:00

Preseka:

To jako že jsi dal do listingu svoje vlastní fotky a stěžovatel měl copyright na kapličku, statek, krajinu? Tak to je celkem hustý :D. Jinak co do Groundspeaku, tak to mi přijde celkem typický. Prachy až na prvním místě, co je může ohrozit, o tom není diskuse. Jak se věci mají, to je v podstatě nezajímá. Vždyť je to tak jednoduché, fotka sem, fotka tam, máme jich v databázi ještě několik miliónů, ne?


  • 0

#169 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 9:30

Jenže tohle chování mi velice vadí :-(


  • 2

#170 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 11:18

Když si tak pročítám ten seznam, tak mne napadá, že by se tam mohla teoreticky přidat i moje bývalá GC1B1EJ Michelská synagoga. Keš byla v trubce zábradlí na břehu Botiče, ale při jeho opravě byla zavařena a je stále uvnitř :) Náhradní schránka pak byla dána na okap přímo na budově.


  • 0

#171 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 18:09

To by mě fakt zajímalo, co to bylo zač, protože myslím někde tady na fóru jsem četl něco o copywrightu na panorama, že se pak nevztahují autorská práva na budovu atp. Není to pak tento případ???

Jednalo se o jednu "bezvýznamnou vesničku" a sólo akci jedno z mnoha spolumajitelů několika staveb a pozemků v ní.
 
 

Preseka:
To jako že jsi dal do listingu svoje vlastní fotky a stěžovatel měl copyright na kapličku, statek, krajinu? Tak to je celkem hustý :D.

Ano, přesně tak. A jak jsem zjistil tak to celé tažení proti fotkám začalo již asi rok před tím a to na jedněch stránkách o architektuře selského baroka a pokračovalo to pak například i na Wikipedii http://cs.wikipedia....Dolní_Stropnice

 

Evidentně to má vše na svědomí stejný člověk, ten podepsaný pod "diskusí" na Wikině.
 
Jen pro informaci - mé fotky a několik dalších fotek kačerů bylo z listingu a logů amíky odstraněno, ale prakticky totožné se na netu dají najít. Takže pro přiblížení o jaké "porušení zákona" asi tak šlo:
 

https://www.google.c...ropnice;254;191

 

https://www.google.c...2%2C494;600;800

 

https://www.google.c...).JPG;2304;3072

 

Podotýkám, že na fotkách (samožřejmě vlastních) nebyla žádná osoba a vše bylo pořízeno z veřejně přístupných míst (cest) na kterých nebylo a není nic o tom, že se tam nesmí vstupovat nebo dokonce fotografovat...


Tento příspěvek byl upraven od PRESEKA: 25 únor 2014 - 18:18

  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#172 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 18:33

Já bych si na tvým místě ty fotky nanadala na svoje vlastní stránky, kde mi je někdo jinej nebude mít možnost mazat a pak bych do listingů a logů dávala odkazy. Tím způsobem na to ten hejhula podle mě ani nepřijde, protože nezjistí, že na tu fotku se odněkud odkazuje, i když jí nějak najde.


  • 1

#173 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 19:45

Jednalo se o jednu "bezvýznamnou vesničku" a sólo akci jedno z mnoha spolumajitelů několika staveb a pozemků v ní.
 
 

Ano, přesně tak. A jak jsem zjistil tak to celé tažení proti fotkám začalo již asi rok před tím a to na jedněch stránkách o architektuře selského baroka a pokračovalo to pak například i na Wikipedii http://cs.wikipedia....Dolní_Stropnice

 

Evidentně to má vše na svědomí stejný člověk, ten podepsaný pod "diskusí" na Wikině.
 
Jen pro informaci - mé fotky a několik dalších fotek kačerů bylo z listingu a logů amíky odstraněno, ale prakticky totožné se na netu dají najít. Takže pro přiblížení o jaké "porušení zákona" asi tak šlo:
 

https://www.google.c...ropnice;254;191

 

https://www.google.c...2%2C494;600;800

 

https://www.google.c...).JPG;2304;3072

 

Podotýkám, že na fotkách (samožřejmě vlastních) nebyla žádná osoba a vše bylo pořízeno z veřejně přístupných míst (cest) na kterých nebylo a není nic o tom, že se tam nesmí vstupovat nebo dokonce fotografovat...

No to musí být ale zakomplexovanej vůl.


  • 2
:)

#174 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 19:47

Popravdě řečeno mi přijde, že mít takovouto keš, tak si budu stěžovat a prát se za to, že ten dotyčný na to nemá právo (v případě že keš opravdu byla na dotyčného pozemku bych založil novou na téma multiny, která se dá v pohodě zjistit z VEŘEJNĚ PŘÍSTUPNÉ cesty a umístěnou na veřejně přístupném pozemku).

Určitě takovým pitomcům by se nemělo ustupovat, protože jinak si budou myslet, že na to mají právo!


  • 2

#175 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 20:07

Popravdě řečeno mi přijde, že mít takovouto keš, tak si budu stěžovat a prát se za to, že ten dotyčný na to nemá právo (v případě že keš opravdu byla na dotyčného pozemku bych založil novou na téma multiny, která se dá v pohodě zjistit z VEŘEJNĚ PŘÍSTUPNÉ cesty a umístěnou na veřejně přístupném pozemku).

Určitě takovým pitomcům by se nemělo ustupovat, protože jinak si budou myslet, že na to mají právo!

Jenže co naděláš, když Groundspeak se ani neráčil laskavě optat, jak se věci mají, a rovnou archivoval? Jim je to přeci fuk, hlavně ty prachy. S kým se pak chceš prát, u koho si stěžovat?


  • 1

#176 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 20:25

Popravdě řečeno mi přijde, že mít takovouto keš, tak si budu stěžovat a prát se za to, že ten dotyčný na to nemá právo (v případě že keš opravdu byla na dotyčného pozemku bych založil novou na téma multiny, která se dá v pohodě zjistit z VEŘEJNĚ PŘÍSTUPNÉ cesty a umístěnou na veřejně přístupném pozemku).

Určitě takovým pitomcům by se nemělo ustupovat, protože jinak si budou myslet, že na to mají právo!

 

Na nějakou změnu jsem neměl žádný prostor - prostě to bylo najednou v archivu a na můj dotaz co se děje již následně promazané fotky. K luštění nebylo potřeba chodit nikam na cizí. Vše bylo přímo na obecní silnici u kapličky a finálka byla z té silnice dostupná jedním krokem - dutý strom stál u veřejné cesty na hrázi rybníka.

 

Nicméně některé logy občas naznačovali jisté netradiční chování někoho ze vsi a v souvislosti s tím co jsem si pak přečetl na Wikipedii jsem si řekl, že dál nebudu vodit lidi na návštěvu tam, kde jim hrozí srážka s někým kdo je zřejmě schopný i nebezpečného jednání vůči okolí. 


Tento příspěvek byl upraven od PRESEKA: 25 únor 2014 - 21:04

  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#177 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 20:41

Likvidace fotek z listingu proběhla de fakto jen na základě tvrzení dotyčného "postiženého". Amíkům napsal něco v tom smyslu, že se ohrazuje proti protiprávnímu pořízení a následnému zveřejnění fotografií soukromých nemovitostí bez písemného souhlasu (spolu)majitelů...  To jim naprosto stačilo. Mne se nikdo neptal vůbec na nic a tak jsem ani nemohl nijak adekvátně reagovat. 

 

Tehdá mne to vytočilo nesmírně, ale měj jsem i jiné starosti a za pár dní jsem vychladl. Zkušenosti kolegy s nickem mpik mne jen utvrdili v tom, že s dotyčným pánem je naprosto marné vcházet v jakoukoli diskuzi a z chování GC jsem usoudil na totéž. Chuť propagovat tuto zajímavou vísku prostřednictvím geocachingu mne prakticky přešla a tak má multina GC36A4X již zůstala v archivu a tím pádem ji (vlastně také vynuceně díky zásahu GC.com) následovala i tato GC36A2J finálka původní minisérie.  Ale to je již jen tak na okraj. Skoro jsem na tu nepříjemnost zapomněl a až tento bookmark byl nakonec důvodem k zveřejnění. 


Tento příspěvek byl upraven od PRESEKA: 25 únor 2014 - 20:42

  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#178 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 20:48

Tehdá mne to vytočilo nesmírně, ale měj jsem i jiné starosti a za pár dní jsem vychladl.....

Přiznam, že mě to nesmírně vytáčí, i když to jen čtu. Ne kvůli tomu blbci, neb ti se vyskytují všude, ale ten pochybnej podnik, co na tom prameni vysedává...


  • 1

#179 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 20:56

Přiznam, že mě to nesmírně vytáčí, i když to jen čtu. Ne kvůli tomu blbci, neb ti se vyskytují všude, ale ten pochybnej podnik, co na tom prameni vysedává...

Jacko, tohle je jiný živočišný druh než my, jde jim jenom o peníze a moc a jsou kvůli tomu ochotní jít doslova přes mrtvoly :(


  • 2

#180 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 20:57

Michelská synagoga přidána, díky za tip!

 

A tohle? Co to má sakra bejt?  :blink: Chápu to dobře, že si někdo vyfotil nějakou kapličku, sýpku nebo tak něco, druhý to nabonzoval na GS, že mu nikdo nebude sýpku fotit a GS to archivoval a fotky smazal? :blink:


  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama