Přejít na obsah


Fotka

Otvírání pokladů 2013


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
144 odpovědí na toto téma

#101 zdenys64

zdenys64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2013 - 17:03

shaman3 napsal/a:
Původní dobrá myšlenka se změnila v naprosto nevhodné veřejné hromadné vyzývání kačerů, aby se jeden den v roce poníženě doprošovali ownerů o souřadnice nebo nápovědy na řešení jejich mysterek. :(

Já jsem se nikdy nikoho poníženě nedoprošoval,ale na můj slušný mail mi většina ownerů stejně slušně odpověděla....Ty jsi bohužel taky mic nepochopil a ve všem hledáš jen špatnosti...Je mi to líto!!!
  • 0

#102 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2013 - 17:47

zdenys64 napsal/a:

HANSMATT napsal/a:
I ja se pripojim k otvirani podkladu: Do listingu psat souradnice nebudu, ale jako ostatni nabidnu ferovou dohodu: Kdo mi posle 10 spravnych reseni mysterek, ktere jeste nemam odlovene dostane zdarma finalove souradnice obou multin ktere vlastnim B)

Děláš z toho šmelinu a kazíš tím potěšení kačerů kteří jsou rádi,že možná dostanou nápovědu k některé mysterce,kterou měli mockrát rozkliknutou a nevědí si s ní rady....Styd se a jdi šmelit na blešák!!!!

Myslím, že jsi jen nepochopil, že jeho příspěvěk je myšlen jako ironie. Stejně jako se tobě nelíbí, že by mohl souřadnice svých mysterek a multin vyměňovat za jiné, tak se nám jiným zase nelíbí, že se dobrovolné otvírání pokladů snaží někteří jedinci podmiňovat žádostmi o souřadnice nebo žádostmi o informace, a posunují ten zvyk "otvírání pokladů" a jeho původní myšlenku jinam. Ano, pokud ty žádosti vyžadujete a nechcete se dobrovolně otvírání pokladů zúčastnit, tak si je vyžadujte, hrajte si tu hru jak chcete, ale nesnažte se to otvírání pokladů a jeho původní myšlenku posunovat jinam, protože ten váš způsob už není otvírání pokladů a vy si to tak stejně hrajete celý rok a ne v jen jeden nebo v dva dny v roce. Někteří z vás bohužel v otvírání pokladů vidí pouze nefunkčnost stránek geochacing.com na jeden den.
  • 0

#103 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2948 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2013 - 17:52

shaman3 napsal/a: Myslím, že jsi jen nepochopil, že jeho příspěvěk je myšlen jako ironie. Stejně jako se tobě nelíbí, že by mohl souřadnice svých mysterek a multin vyměňovat za jiné, tak se nám jiným zase nelíbí, že se dobrovolné otvírání pokladů snaží někteří jedinci podmiňovat žádostmi o souřadnice nebo žádostmi o informace, a posunují ten zvyk "otvírání pokladů" a jeho původní myšlenku jinam. Ano, pokud ty žádosti vyžadujete a nechcete se dobrovolně otvírání pokladů zůčastnit, tak si je vyžadujte, hrajte si tu hru, jak chcete, ale nesnažte se tu otvírání pokladů a jeho původní myšlenku posunovat jinam.

Jsem si nevšiml, že by někdo někam něco posouval. Já si prostě myslím, že celé "Otvírání pokladů" je nesmysl (byť možná původně dobře myšlený), který jen dále podporuje šmelení s finálkama. Což si myslím, že je názor slušně formulovaný, relevantní, věcný a evidentně nejsem sám, kdo si to myslí, byť se to tobě nelíbí.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#104 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2013 - 18:05

Naopak se mi velmi líbí, jak jsi to brilantně napsal. Ano, ti owneři, kteří podmiňují poskytování souřadnic předchozími žádostmi i v tento jediný den v roce při otvírání pokladů, a zároveň se chlubí, že to tak dělají celý rok, to dělají nejspíš také proto, že považují "Otvírání pokladů" za nesmysl, anebo jeho smysl prostě nepochopili.
  • 0

#105 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2013 - 18:07

shaman3 napsal/a:
Naopak se mi velmi líbí, jak jsi to brilantně napsal. Ano, ti owneři, kteří podmiňují poskytování souřadnic předchozími žádostmi i v tento jediný den v roce při otvírání pokladů, to dělají nejspíš také proto, že považují "Otvírání pokladů" za nesmysl.

Pokud si to četl, tak sis přečetl naprosto přesně proč to podmi%ňují žádostmi.¨Nikde jsem si nevšiml že by psali že je to nesmysl.
  • 0

#106 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2013 - 18:12

HANSMATT napsal/a:

martinracek26 napsal/a:
Pokud si to četl, tak sis přečetl naprosto přesně proč to podmi%ňují žádostmi.¨Nikde jsem si nevšiml že by psali že je to nesmysl.


Kdyby si nemysleli ze je to nesmysl, pak by nepodminovali zadostmi :) Psat to nikam ani nemusi je jasne ze si to mysli a co tu napisou nelze brat smerodatne

Zcela jasně bylo napsáno že to podmiňují proto aby co nejvíce zamezili tomu aby se šmelilo s finálkama. Myslím, že je to naprosto jasně řečené a vy dva si to zase překrucujete jen na to co se vám zrovna hodí do krámu.
  • 0

#107 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2948 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2013 - 18:17

shaman3 napsal/a: Naopak se mi velmi líbí, jak jsi to brilantně napsal. Ano, ti owneři, kteří podmiňují poskytování souřadnic předchozími žádostmi i v tento jediný den v roce při otvírání pokladů, a zároveň se chlubí, že to tak dělají celý rok, to dělají nejspíš také proto, že považují "Otvírání pokladů" za nesmysl, anebo jeho smysl prostě nepochopili.

O finálkách ale vůbec nebyla řeč! Je opravdu velký rozdíl mezi tím si s někým pokecat, poradit, nasměrovat nebo upřesnit a mezi posíláním finálek, to jsem fakt rozhodně neměl na mysli.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#108 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2013 - 18:33

Jo jasné, já jsem to zkrátil, nemyslel jsem jen poskytnutí finálových souřadnic, ale i jiných infromací, co který owner poskytne je jen na něm, důležité pro mě je, že to poskytne všem veřejně bez rodílu v jeden den v roce a nepodmiňuje to žádostmi, přes které to stejně poskytuje jednotlivým kačerům celý rok.
  • 0

#109 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2948 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2013 - 18:44

shaman3 napsal/a: Jo jasné, já jsem to zkrátil, nemyslel jsem jen poskytnutí finálových souřadnic, ale i jiných infromací, co který owner poskytne je jen na něm, důležité pro mě je, že to poskytne všem veřejně bez rodílu v jeden den v roce a nepodmiňuje to žádostmi, přes které to stejně poskytuje jednotlivým kačerům celý rok.

Jasně, jenže problém je v tom, že když hodíš souřadnice veřejně do placu, tak si to obratem vycucnou vykukové, co s tím šmelí. To už je fakt lepší někomu soukromě písnout "Hele, Franto, jak jsi to prosím myslel s tím ...." a je to. Normální, slušný a běžný kamarádský jednání. Každej slušnej owner ti jistě rád pomůže. Koza se nažere a vlk zůstane celej.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#110 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2013 - 18:59

Ne ne, jednou nastavil owner šifru tak a tak, tak by to mělo platit pro všechny stejně a ne že bude na ponížené žádosti poskytovat některým jednotlivcům podloudně návody na prolomení šifry (tak to vidím já, nemusíš s tím souhlasit). Pokud chce owner někomu pomoci, ať pomůže všem bez rozdílu, třeba jen v ten jeden den ročně na otvírání pokladů.
  • 0

#111 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2013 - 19:01

Co máš pořád s tím ponížením? Nikdy nikde tu o ničem takovém nepadlo ani slovo.
  • 0

#112 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2948 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2013 - 19:04

shaman3 napsal/a: Ne ne, jednou nastavil owner šifru tak a tak, tak by to mělo platit pro všechny stejně a ne že bude na ponížené žádosti poskytovat některým jednotlivcům podloudně návody na prolomení šifry (tak to vidím já, nemusíš s tím souhlasit). Pokud chce owner někomu pomoci, ať pomůže všem bez rozdílu, třeba jen v ten jeden den ročně na otvírání pokladů.

Co je na tom poníženýho? Když nevím jak dál, tak se zeptám a nevidím na tom nic ponižujícího ani podloudnýho - teda aspoň já s tím nemám problém, přiznat si, že něčemu nerozumím, nebo na něco prostě nemám ....
Žádnej učenej z nebe nespadl a nikdo neví všechno.
Nakopnout všechny naráz ale nejde a dávat veřejně souřadnice je nesmysl. Napsat si ale může každej ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#113 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2013 - 19:14

shaman3 napsal/a:
Ne ne, jednou nastavil owner šifru tak a tak, tak by to mělo platit pro všechny stejně a ne že bude na ponížené žádosti poskytovat některým jednotlivcům podloudně návody na prolomení šifry (tak to vidím já, nemusíš s tím souhlasit). Pokud chce owner někomu pomoci, ať pomůže všem bez rozdílu, třeba jen v ten jeden den ročně na otvírání pokladů.

Ty zde stále argumentuješ termínem "ponížená žádost" můžeš prosím specifikovat jak to vypadá?

Jinak k otvírání pokladů, jsem pro, využil jsem loni, využiju i letos, pokud zbyde čas. Bohužel stejně jako některým dalším se mi nelíbí podmínění posláním mejlu nebo i jen dotazu, protože to můžu udělat kdykoliv v roce a většina ownerů mi poradí, eventuelně i sdělí souřadky když budu v koncích. Takže takto postaveno si myslím že to s otvíráním pokladů nemá nic společného.
Na druhou stranu, země vydává poklady jen v pátek, takže i ze strany lidí kteří toto využívají by měli souřadnice využít jen tento jeden den a pak zapomenout, nebojte, jde to, já to tak dělám;). Pokud owneři nechtějí sdělovat finální souřadnice tak přece můžou na ten jeden den kešku třeba přesunout na jiné souřadnice a pak ji vrátit zpet. Vždyť nemusí zveřejňovat všechny své finálky.
Jedná se o akt dobrovolnosti dělaný pro potěšení a tak by se k tomu mělo přistupovat, z obou stran.
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#114 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2013 - 19:30

Lanc napsal/a:
Ty zde stále argumentuješ termínem "ponížená žádost" můžeš prosím specifikovat jak to vypadá?


Takhle : http://www.geocachin...110#post_391110 B)B)B)
  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#115 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2948 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2013 - 19:38

Lanc napsal/a: Jinak k otvírání pokladů, jsem pro, využil jsem loni, využiju i letos, pokud zbyde čas. Bohužel stejně jako některým dalším se mi nelíbí podmínění posláním mejlu nebo i jen dotazu, protože to můžu udělat kdykoliv v roce a většina ownerů mi poradí, eventuelně i sdělí souřadky když budu v koncích. Takže takto postaveno si myslím že to s otvíráním pokladů nemá nic společného.
Na druhou stranu, země vydává poklady jen v pátek, takže i ze strany lidí kteří toto využívají by měli souřadnice využít jen tento jeden den a pak zapomenout, nebojte, jde to, já to tak dělám;). Pokud owneři nechtějí sdělovat finální souřadnice tak přece můžou na ten jeden den kešku třeba přesunout na jiné souřadnice a pak ji vrátit zpet. Vždyť nemusí zveřejňovat všechny své finálky.
Jedná se o akt dobrovolnosti dělaný pro potěšení a tak by se k tomu mělo přistupovat, z obou stran.

Pokud to bereš takhle, tak ti jen hlasitě tleskám. Bohužel si ale nedělám iluze o tom, jak to probíhá jinde, viz níže ....

plavcik napsal/a:

Lanc napsal/a:Ty zde stále argumentuješ termínem "ponížená žádost" můžeš prosím specifikovat jak to vypadá?

Takhle : http://www.geocachin...110#post_391110 B)B)B)

Tak to je dobrá trefa a přesně to, o čem jsem mluvil - ne na Velký pátek si při "Otvírání pokladů" odlovit něco, s čím si nevím rady ale nahrabat co nejvíc finálek do foroty a je jedno jakých, hlavně co nejvíc .... :(
Skvělá ukázka toho, proč se domnívám, že je to celé nesmysl.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#116 MirexCZ

MirexCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2013 - 20:04

Plavcík - jo, to je hřebiček na hlavičku :D Myslím, že většina kolegů je na tom podobně, jako já - po zbytek roku rozhodně neposkytuji finální souřadnice nikomu - pokud si někdo napíše, dostane nakopnutí (všem kopíruju stejný text), někomu to pomůže, někomu ne. Je pravda, že někteří si žádají poněkud neosobně a mám pocit že ani nezkoušeli luštit a rovnou píšou, většina aspoň trošku písne, co s tím dělala a jak (ti pak většinou i poděkují až se jim podaří vyluštit)... Postoprvé, v listingu to není kvůli ksindlům, kteří s finálkama šmelí... Ale to je asi házení hrachu na zeď...:(
  • 0
V cizích městech chodím hlavně po památkách, a až pokud zbyde čas po okapech. Ve dřívkách nejedu, topím plynem. Nechápu šílené opisování tracků na eventech. Jo, a čtu listingy. Jsem prostě zcela out.

#117 barbus61

barbus61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2013 - 20:26

plavcik napsal/a:

Lanc napsal/a:
Ty zde stále argumentuješ termínem "ponížená žádost" můžeš prosím specifikovat jak to vypadá?


Takhle : http://www.geocachin...110#post_391110 B)B)B)


  • 0

#118 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2013 - 23:08

Já nebudu mít čas si to na Velký pátek zapisovat, tak doufám, že mi to někdo také poskytne, kdo si to vše zapíše.
  • 0

#119 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3564 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2013 - 23:13

shaman3 napsal/a:
Já nebudu mít čas si to na Velký pátek zapisovat, tak doufám, že mi to někdo také poskytne, kdo si to vše zapíše.

:D :D :D
Samozřejmě, jako potomek křesťanů budeš přece vzdálen světských radovánek, budeš se postit, modlit a půjdeš na bohoslužbu. Kdepa nějaký plkání na fóru nebo nedej Bože prohlížení keší!
  • 0

#120 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2013 - 23:26

Dyk je to jen hra. Proč furt kvůli všemu trojčíte.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama