Přejít na obsah


Fotka

Otvírání pokladů 2013


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
144 odpovědí na toto téma

#61 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 20:38

jessie.r napsal/a:
Já se také přidám: každému, kdo mi napíše na Velký pátek, poskytnu v následujících dnech jednoznačné vodítko k řešení mé mysterky CGYTGA.


Nemá to být GCYTGA ????
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#62 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 21:08

Nemá to být GCYTGA ???? Ano, ovšem, opravuji... Díky za upozornění, nechápu, jak se to mohlo přehodit, když jsem to tam dávala pomocí copy-paste...
  • 0

#63 Gogees

Gogees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 21:16

Stejně jako loni i já přidám svou mysterku (http://coord.info/GC3A99M) - ale stejně jako loni: souřadnice si musíte najít v listingu, ať to není úplně zadarmo ;-)
  • 0
Zdraví vás Gogees :)

#64 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 21:17

Emeritushk napsal/a:
Určitě také zase něco v listingu rád zveřejním, obzvlášť, když i já to využil u některých pokladů. Je mi milejší, když kačer do logu napíše "odloveno díky Otvírání pokladů", než když blb napíše "čisté BF" a přitom to ví od kámoše, z eventu atd. ;)


BF (podle GeoWiki) = jinak než owner očekával, takže vlastně i to je BF :D:D:D.
  • 0

#65 emeritushk

emeritushk

    Emeritus

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 21:27

Alke04 napsal/a:

Emeritushk napsal/a:
Určitě také zase něco v listingu rád zveřejním, obzvlášť, když i já to využil u některých pokladů. Je mi milejší, když kačer do logu napíše "odloveno díky Otvírání pokladů", než když blb napíše "čisté BF" a přitom to ví od kámoše, z eventu atd. ;)


BF (podle GeoWiki) = jinak než owner očekával, takže vlastně i to je BF :D:D:D.


A podle Groundspeaku? :(
  • 0

#66 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2013 - 0:06

Emeritushk napsal/a:

A podle Groundspeaku? :(

Co podle Groundspeaku ? BF ? A ty si opravdu myslíš že oni něco takového řeší ?
  • 0

#67 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2013 - 2:31

Emeritushk napsal/a:

Alke04 napsal/a:

Emeritushk napsal/a:
Určitě také zase něco v listingu rád zveřejním, obzvlášť, když i já to využil u některých pokladů. Je mi milejší, když kačer do logu napíše "odloveno díky Otvírání pokladů", než když blb napíše "čisté BF" a přitom to ví od kámoše, z eventu atd. ;)


BF (podle GeoWiki) = jinak než owner očekával, takže vlastně i to je BF :D:D:D.


A podle Groundspeaku? :(


Tak já nejsem mluvčí Groundspeaku, ale podle vyjádření, které jsem měl možnost číst, tak GS na takovéhle věci z vysoka kašle (popř. nachápe, co tady v srdci Evropy blbneme)... Oni mají psaná pravidla, ty říkají: zápis v logbooku = found it log a to, kdo co komu řekl... neřeší. Konec, konců... stejně si tady na to hrajeme jen my v ČR.
  • 0

#68 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2013 - 5:52

Jacka_dominikanka napsal/a:

MA-FI-AN napsal/a:
mozne to je, ale kdyz to v patek otevres a v sobotu zavres tak uz to zase nezalogujes, takze by musel byt odlov i log udelany v patek..

PM keše můžeš celoročně logovat úplně v pohodě, stačí odzoomovat mapu a jsou vidět. Pak je klidně můžeš rozkliknout do bubliny a použít v ní odkaz log visit. Pokud děláš statistiky v GeoGetu, máš v bublině i základní údaje pro ruční přidání keše. Běžně tak loguju PM keše, např. když nějakou občas odlovím spolu s nějakým PM kačerem.

Také jdou PMO keše logovat BM přes Field Notes vytvořené např. v aplikaci Locus.
  • 0

#69 MirexCZ

MirexCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2013 - 8:47

shaman3 napsal/a:

Jacka_dominikanka napsal/a:

MA-FI-AN napsal/a:
mozne to je, ale kdyz to v patek otevres a v sobotu zavres tak uz to zase nezalogujes, takze by musel byt odlov i log udelany v patek..

PM keše můžeš celoročně logovat úplně v pohodě, stačí odzoomovat mapu a jsou vidět. Pak je klidně můžeš rozkliknout do bubliny a použít v ní odkaz log visit. Pokud děláš statistiky v GeoGetu, máš v bublině i základní údaje pro ruční přidání keše. Běžně tak loguju PM keše, např. když nějakou občas odlovím spolu s nějakým PM kačerem.

Také jdou PMO keše logovat BM přes Field Notes vytvořené např. v aplikaci Locus.


Já loguji (když se mi nechce zmenšovat mapu, což třeba u centra Prahy dvakrát pohodlné není) pomocí jednoduchého přímého odkazu
http://www.geocachin....aspx?wp=GCXXXX
Samozřejmě to chce znát GC kód keše, ale to věru není problém zjistit :)
  • 0
V cizích městech chodím hlavně po památkách, a až pokud zbyde čas po okapech. Ve dřívkách nejedu, topím plynem. Nechápu šílené opisování tracků na eventech. Jo, a čtu listingy. Jsem prostě zcela out.

#70 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2013 - 9:09

V Geogetu je mozne na logovani vsech kesi pouzit plugin LogYourVisit.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#71 Junior86

Junior86

    Junior86

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2013 - 9:17

gord napsal/a:
V Geogetu je mozne na logovani vsech kesi pouzit plugin LogYourVisit.


Stejně jako MSZM.
  • 0
Geocaching je jen hra. Je to naše hra a země je naše hřiště. Užívejte si ji a nerozčilujte se kvůli ní!

#72 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 386 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2013 - 11:46

Po lonsku se verejne pripojovat nebudu, ale bude li nekdo chtit reseni mych kesi, tak at si napise.
  • 0

#73 MirexCZ

MirexCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2013 - 15:04

Na vědomost se dává. že letos na Velký pátek se poklad otevře také na GC3PFW7 ;)
  • 0
V cizích městech chodím hlavně po památkách, a až pokud zbyde čas po okapech. Ve dřívkách nejedu, topím plynem. Nechápu šílené opisování tracků na eventech. Jo, a čtu listingy. Jsem prostě zcela out.

#74 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2013 - 15:27

A co Cesta temným hvozdem?
  • 0
Vložený obrázek

#75 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2013 - 21:10

mudlodcera napsal/a:
Po lonsku se verejne pripojovat nebudu, ale bude li nekdo chtit reseni mych kesi, tak at si napise.


smekám a obdivuji .. já se připojit tak to napíšu do listignu nebo WN, ale představa že si protáhnu večer o cca 50 odpovědí na email .. na to bych byl moc líný .. ale jo, proč ne B)
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#76 MirexCZ

MirexCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2013 - 21:33

bluetracer napsal/a:
A co Cesta temným hvozdem?


Je mi líto, ale Cestu ne - mám pro to své důvody, až šifru vyluštíš, můžeme si o tom soukromě podebatit, ozvi se ;)
  • 0
V cizích městech chodím hlavně po památkách, a až pokud zbyde čas po okapech. Ve dřívkách nejedu, topím plynem. Nechápu šílené opisování tracků na eventech. Jo, a čtu listingy. Jsem prostě zcela out.

#77 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2013 - 21:57

HANSMATT napsal/a:
I ja se pripojim k otvirani podkladu: Do listingu psat souradnice nebudu, ale jako ostatni nabidnu ferovou dohodu: Kdo mi posle 10 spravnych reseni mysterek, ktere jeste nemam odlovene dostane zdarma finalove souradnice obou multin ktere vlastnim B)

10 za 2?
No to se opravdu vyplatí...to je teda férový obchod...
  • 0

#78 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2013 - 22:06

HANSMATT napsal/a:

dr.vota napsal/a:

HANSMATT napsal/a:
I ja se pripojim k otvirani podkladu: Do listingu psat souradnice nebudu, ale jako ostatni nabidnu ferovou dohodu: Kdo mi posle 10 spravnych reseni mysterek, ktere jeste nemam odlovene dostane zdarma finalove souradnice obou multin ktere vlastnim B)

10 za 2?
No to se opravdu vyplatí...to je teda férový obchod...

Neco takoveho jsem presne cekal :D... ale kdyz se podivas na mapu tak to odpovida na 1 multinu je 5 mysterek. Ostatne ani necekam ze se nekdo ozve, jak se rika neni dulezite vyhrat ale zucastnit se. Tedy i ja se muzu pysnit, ze se ucastnim slavneho otvirani pokladu

to jsi ale nepochopil princip "otevírání pokladů" a děláš si z toho finálkovou šmelinu -FUJ! *blicí smajlík*
  • 0

#79 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2013 - 22:14

Hansmatte, ty jsi to asi nepochopil. Původní a NAPROSTO korektní myšlenou bylo, otevřít svou keš pro ostatní, aby ji nemuseli luštit, tak jako se otevírají jeskyně s poklady. Jelikož si někteří jedinci jenom opsali všechny takto otevřené keše a následně s nima šmelili po netu, rozhodla se většina, že souřadnice bude poskytovat, ale až po dotazu, což odfiltruje velkosběrače. To, co děláš ty, je přesně ten typ nekalého obchodu, kterému se snažili tito lidé zamezit. Ty takhle máš možnost získat třeba 100 finálek za cenu dvou tvých keší. To opravdu korektní není, máš pravdu. :@ Radši nikomu nic neposkytuj a finálky si stáhni někde na netu... Bude to tak pro všechny lepší.:@
  • 0

#80 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2013 - 1:21

Původní dobrá myšlenka se změnila v naprosto nevhodné veřejné hromadné vyzývání kačerů, aby se jeden den v roce poníženě doprošovali ownerů o souřadnice nebo nápovědy na řešení jejich mysterek. :(
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama