Přejít na obsah


Fotka

TOPO CZECH pro 2013


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
423 odpovědí na toto téma

#201 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 13:00

dr.vota napsal/a:
to se pleteš, TOPO Czech byla vždycky deklarovaná jako TOPO, nikoliv tourist B)


Staci si otevrit: http://www.garmin.cz...-verze-dvd.html

"Turistická mapa TOPO Czech PRO 2013"

Ja bych jeste dodal ze TOPO a TOURIST jsou z pohledu GPS map synonyma.

Narozdil od (AUTO)ATLASu.
  • 0

#202 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 13:04

hanska napsal/a:
Garmin Topo Czech je odjakživa deklarována jako turistická mapa!!! A pokud si někdo koupí turistickou mapu a bude ji využívat 90 % času pro navigaci v autě, pak je jen jeho problém, že si nezakoupil autonavigaci.

A když ji používám v autě 50% času? nebo 5%? kde je ta hranice?
Já si koupil mapu která mi vyhovovala a uměla přesně to co potřebuju. Nová verze toho půlku neumí, zato umí navíc něco co jsem nikdy nechtěl, takže je pochopitelně z mého pohledu horší.
  • 0

#203 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 13:06

Dain & Olik napsal/a:

michal_a_jana napsal/a:
Z vyjadreni Garminu jsem pochopil ze technicky umoznit zaraz routovani pro auta i pesi nebylo mozne...


no to kdysi tvrdili i o routovani po TZ, ze to neni mozne. ja mam nazor opacny - technicky to nepochybne mozne je. zcela jednoduse podle nastaveni auto, cyklista, pesak ....


No dobre ale proc teda Picodas vydava specialni mapu pro cyklonavigaci?

Podle me to bud technicky mozne neni, anebo to minimalne ceska pobocka Garminu technicky neumi.
  • 0

#204 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 13:09

michal_a_jana napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:

michal_a_jana napsal/a:
Z vyjadreni Garminu jsem pochopil ze technicky umoznit zaraz routovani pro auta i pesi nebylo mozne...


no to kdysi tvrdili i o routovani po TZ, ze to neni mozne. ja mam nazor opacny - technicky to nepochybne mozne je. zcela jednoduse podle nastaveni auto, cyklista, pesak ....


No dobre ale proc teda Picodas vydava specialni mapu pro cyklonavigaci?

Podle me to bud technicky mozne neni, anebo to minimalne ceska pobocka Garminu technicky neumi.

Možná se pletu, ale podle mě je v té cyklomapě rozdíl pouze ve vzhledu - zvýraznění cyklotras a cest které jsou pro kolo vhodné. Co se týče routingu, tam jsem při nastavení "cycling" (nebo jak to v tom oregonu je) proti topo rozdíl neviděl.
  • 0

#205 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 13:13

michal_a_jana napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:

michal_a_jana napsal/a:
Z vyjadreni Garminu jsem pochopil ze technicky umoznit zaraz routovani pro auta i pesi nebylo mozne...


no to kdysi tvrdili i o routovani po TZ, ze to neni mozne. ja mam nazor opacny - technicky to nepochybne mozne je. zcela jednoduse podle nastaveni auto, cyklista, pesak ....


No dobre ale proc teda Picodas vydava specialni mapu pro cyklonavigaci?

Podle me to bud technicky mozne neni, anebo to minimalne ceska pobocka Garminu technicky neumi.


no to se neptej me, proc vydavaji specialky :D. penize? odlisny typek zvyraznujici cyklotrasy? to ze garminacke nastaveni auto, cyklista .... nefunguje? nebo ho neumeji pouzit? nebo se boji o chyb v datech? jak jiz bylo psano, ja mam nazor ten posledni duvod. i kdyz typek v tom taky zahraje roli. a penize taky ;).
  • 0

#206 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 13:14

Cyklo je jeste opchuzena o nektere mapove prvky -> je mensi. Kdyby slo jen o zmenu vzhledu, tak by stacilo vymenit soubor s typkem.
  • 0

#207 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 13:14

Z popisu mapy CYKLO:
Pro dosažení použitelné spojitosti sítě jsme s nižší prioritou přiřadili i ostatní silniční data, samozřejmě bez dálnic a rychlostních silnic. Navigační síť tak není omezena na nespojitou vrstvu cyklotras a cyklostezek, která má sice vyšší prioritu, ale neumožní plánovat výlet v rámci celého území ČR i v místech, kde cyklotrasy téměř chybí. Oproti podobným produktům je vrstva kompletních cyklotras a cyklostezek rozšířena i o vhodné kvalitní cesty. Mapa neumožňuje navigování pouze po cyklotrasách, ale do výpočtu vždy zahrnuje i ostatní silniční síť a prověřené lesní a polní cesty.

Z popisu mapy 2013 TOPO PRO:
Turistické trasy a cyklotrasy (stejně jako lesní a polní cesty) jsou totiž bez základní silniční sítě značně nespojité a výpočet trasy jen po turistických trasách a cyklotrasách na řadě míst není spolehlivý. Silnice mají ve výpočetních algoritmu nastavenu nižší prioritu tak, aby výpočet upřednostňoval turistické trasy a cyklotrasy. Pokud ale pří výpočtu trasy vyžadujete vyhýbání se silnicím i za cenu delší cesty, je třeba při plánování trasy vkládat vhodné mezilehlé body na místa na turistických trasách, kterými chcete procházet.
  • 0

#208 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 13:16

Ja myslim ze pro verzi 2013.10 nebo 2014 je reseni jasne--3 mapy: TOPO PRO TURIST (jiz existuje), TOPO PRO CYKLO (jiz existuje), TOPO PRO AUTO (nova kompilace)
  • 0

#209 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 13:21

michal_a_jana napsal/a:

Cejda napsal/a:
Tak jsme se vrátili z krčáku a navigace po turistických cestách v realu vypadá asi takto. Stojíme na Chodově v Krčáku u zelené turistické značky dáme navigovat rovnou za nosem po zelené na bod ve vzdálenosti 400 m. Typ routingu je zvolen chodec. GPSka si to spočítala a my se vydali na cestu. Samozřejmě že jinou, než spočítala GPSka. My chtěli rovně po zelené, ona jinudy. Po cca 150 metrech jsme udělali fotku GPSky jak to vypadalo na displeji. Z fotky je patrno, že jsme určitě lepší cestu zvolili my. GPSka se šla projít někam dolů z kopce a potom zase hore.


Tezko rict proc te ta GPSka tahla jinudy, me to v basecampu naviguje opet spravne, tou cestou co jste zvolili vy.

Je jedno, co ti to dělá doma v teple na počítači, důležitý je to, co to dělá v realu venku a to vidíš sám.
  • 0

#210 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 13:25

michal_a_jana napsal/a:
Tezko rict proc te ta GPSka tahla jinudy, me to v basecampu naviguje opet spravne, tou cestou co jste zvolili vy.

Ty routovaci data jsou tam proste spatne. Ted jsem si kvuli tomu nainstaloval tvuj oblibeny Basecamp a "hral si" s moji oblibenou trasou Ricany->Nusle. Zkousel jsem ruzne typy transportu s kombinaci Faster Time/Shorter Distance.

Jedine, kde to mozna trochu funguje, je u chodce (ta trasa je v obou pripadech stejna a mozna i nejkratsi, nestudoval jsem ji podrobne). U vsech ostatnich typu jsou tam nesmysly, a to zejmena s kombinaci Faster Time. Treba Taxi (Shorter 19.3km 2:26hod, Faster 21.6km 2:43hod(!!)). Shorter je veden po dalnici, ale rychlost si naprosto vymyslel (to neni ani chodec ani auto ani kolo). Vrcholem je Auto (CAR), kdy Faster odpovida smeru primo za sipkou.

Z toho vseho vyplyva, ze jsou tam pro ruzne dopravni prostredky ruzna data (kdyby je vyhodili a byl tam jen chodec, tak by to furt routovalo jako chodec bez ohledu na nastaveni). Data tam tedy jsou, jen se hodne spatne interpretuji. Z toho mi jasne vyplyva, ze to nebyl zamer, ale je to chyba. A at to budes hajit jak chces, tak to maji proste spatne.

Kdyby ohlasili, ze routovaci data budou pouze pro chodce a vsechny ostatni tam z duvodu kompatibility nebudou, tak s tim nemusim souhlasit, ale bude aspon jasne, co ten routing dela. Takhle si to vymysli naproste nesmysly a spolehnout se na to neda vubec. A to je bohuzel ten nejhorsi stav.
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#211 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 13:25

Cejda napsal/a:
Je jedno, co ti to dělá doma v teple na počítači, důležitý je to, co to dělá v realu venku a to vidíš sám.


No jeden a ten samy algoritmus (pokud je nastaven stejne) tak funguje stejne v teple i v zime. Takze narazim na to jestli mas gpsku nastavenou tak jak ma byt...viz tvuj problem s modrou tusiristickou, potom zlutou turistickou a ted zelenou turistickou:D
  • 0

#212 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 13:29

Dain & Olik napsal/a:
ja uz si presne nepamtuju, jak to bylo v barevnem legendovi c, co z neho pak dalsim vyvojem udelali hcx, ale myslim, ze i tam v nastaveni byla jakasi preference auto x pesi. ono to tedy nikdy nefungovalo, ale s timhle se da pracovat ve stylu - k nastaveni auto prirad silnice tehle a tehle urovne.
teda ze te to klikani jeste bavi, ja bych se uz davno vratil k 2012 :).
ale mas pravdu, pro vsechny gps starsi nez colorado se tim nikdo nebude zabyvat. jinak prehazovani profilu je opruz na vsem, kolecko colorada ma jednu vyhodu, ze s nim otocis a popojedes naraz o par radku v menu niz. kolecko colorada ma i jednu nevyhodu, ze s nim otocis a vzdycky tu polozku co potrebujes prejedes dolu. pak ji jeste pri navratu nekdy prejedes i nahoru :D.

A to si myslíš, že jsem takovej v*l a dám si takovýho vlatňáka? Že vyhodím, co funguje a vyndám prachy za to co stojí za h.....:):):) Proč si myslíš, že jsem si to nejdřív půjčil? Páč jsem čul průser, protože navigace v lese může jen ztěží fungovat. A jak již před léty říkal zde citovaný pan Černý z Picodasu. Routing po cestách je problém, neb data jsou značně nepřesná a rychle se mění, tak jsem chtěl jen tak vědět, jak se ty data spřesnily a změny zpomalily.;):)
  • 0

#213 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 13:30

PaBa napsal/a:
Ty routovaci data jsou tam proste spatne.


No to uz ted vime. Garmin se vyjadril ze pesko routing byl zaveden na ukor auto routingu a pouze pesko routing ma garantovanou funkcnost.

To ze me na tve trase Ricany Nusle maprsource vedl po D1 byla nahoda.

Proc tam profil auto zustal nevim, mozna z duvodu kompatibility? Ono taky v kazde GPS, basecampu a mapsourcu jsou ty profily jine....Kuprikladu profil Taxi ja nemam nikde...
  • 0

#214 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 13:32

michal_a_jana napsal/a:

Cejda napsal/a:
Je jedno, co ti to dělá doma v teple na počítači, důležitý je to, co to dělá v realu venku a to vidíš sám.


No jeden a ten samy algoritmus (pokud je nastaven stejne) tak funguje stejne v teple i v zime. Takze narazim na to jestli mas gpsku nastavenou tak jak ma byt...viz tvuj problem s modrou tusiristickou, potom zlutou turistickou a ted zelenou turistickou:D

Ale kdeže, basecamp či mapsource _nemá_ stejný algoritmus jako oregon. To je už mnohonásobně ověřeno že na stejné trase občas routuje jinudy. Jestli je to zjednodušeno kvůli omezenému výkonu či paměti v oregonu nevím, ale je to tak.
  • 0

#215 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 13:33

michal_a_jana napsal/a:

Cejda napsal/a:
Je jedno, co ti to dělá doma v teple na počítači, důležitý je to, co to dělá v realu venku a to vidíš sám.


No jeden a ten samy algoritmus (pokud je nastaven stejne) tak funguje stejne v teple i v zime. Takze narazim na to jestli mas gpsku nastavenou tak jak ma byt...viz tvuj problem s modrou tusiristickou, potom zlutou turistickou a ted zelenou turistickou:D


no jak beha basecamp nevim, ale mapsource mel odjakziva jiny pohled na routing nez gpska, nastaveni nenastaveni :).
  • 0

#216 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 13:37

Parkis napsal/a:
Ale kdeže, basecamp či mapsource _nemá_ stejný algoritmus jako oregon. To je už mnohonásobně ověřeno že na stejné trase občas routuje jinudy. Jestli je to zjednodušeno kvůli omezenému výkonu či paměti v oregonu nevím, ale je to tak.


No pokud mapsource/basecamp naviguje spravne a GPS (v tomto pripade gpsmap 62) spatne, co z toho plyne? Ze myslenka peskoroutingu je v poradku, mapa je v poradku a GPS je v neporadku...
  • 0

#217 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 13:37

Parkis napsal/a:

michal_a_jana napsal/a:

Cejda napsal/a:
Je jedno, co ti to dělá doma v teple na počítači, důležitý je to, co to dělá v realu venku a to vidíš sám.


No jeden a ten samy algoritmus (pokud je nastaven stejne) tak funguje stejne v teple i v zime. Takze narazim na to jestli mas gpsku nastavenou tak jak ma byt...viz tvuj problem s modrou tusiristickou, potom zlutou turistickou a ted zelenou turistickou:D

Ale kdeže, basecamp či mapsource _nemá_ stejný algoritmus jako oregon. To je už mnohonásobně ověřeno že na stejné trase občas routuje jinudy. Jestli je to zjednodušeno kvůli omezenému výkonu či paměti v oregonu nevím, ale je to tak.

Ale, to není o OREGONU, to je na všem. Za ty roky se mi to stalo 1000x, s jakoukoliv mapou, že jsme naplánovali doma trasu a v realu venku se to přepočítalo úplně jinak. Ale to by se soudruh teoretik musel zvednou ze židle od compu a vyrazit ven.;)
  • 0

#218 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 13:42

michal_a_jana napsal/a:
To ze me na tve trase Ricany Nusle maprsource vedl po D1 byla nahoda.

No prave vo to jde ;). Nahoda by to v zadnem pripade byt nemela!

michal_a_jana napsal/a:
Proc tam profil auto zustal nevim, mozna z duvodu kompatibility? Ono taky v kazde GPS, basecampu a mapsourcu jsou ty profily jine....Kuprikladu profil Taxi ja nemam nikde...

Nejde o to, ze tam zustal profil auto, ale ze tam zustala routovaci data pro auto atd. Pokud by chteli udelat konzistentni TURISTICKOU mapu, tak bez ohledu na nastaveni profilu naviguje porad stejne jako CHODEC. Takhle je to fakt spatne, je to naprosto nahodne se chovajici slepenec.
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#219 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 13:48

michal_a_jana napsal/a:

Parkis napsal/a:
Ale kdeže, basecamp či mapsource _nemá_ stejný algoritmus jako oregon. To je už mnohonásobně ověřeno že na stejné trase občas routuje jinudy. Jestli je to zjednodušeno kvůli omezenému výkonu či paměti v oregonu nevím, ale je to tak.


No pokud mapsource/basecamp naviguje spravne a GPS (v tomto pripade gpsmap 62) spatne, co z toho plyne? Ze myslenka peskoroutingu je v poradku, mapa je v poradku a GPS je v neporadku...


1) přečti si na co reaguji, šlo o to že ten algoritmus stejný není a tudíž porovnávat výsledky z terénu a z PC je nesmysl
2) já (a troufám si tvrdit že drtivá většina ostatních) mám tu mapu abych ji používal v GPS. Takže mám reklamovat GPS že routuje špatně? Neřekl bych. To by spíš měl tohle picodas přejmenovat na TOPO Czech Basecamp edition a vydat něco co bude fungovat tam kde má ;)
  • 0

#220 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 13:55

Cejda napsal/a:

Proč si myslíš, že jsem si to nejdřív půjčil? ..........

no prave, ze se s tim jeste trapis, uz bych to vracel :).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama