Přejít na obsah


Fotka

TOPO CZECH pro 2013


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
423 odpovědí na toto téma

#221 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 13:55

Parkis napsal/a:

michal_a_jana napsal/a:

Parkis napsal/a:
Ale kdeže, basecamp či mapsource _nemá_ stejný algoritmus jako oregon. To je už mnohonásobně ověřeno že na stejné trase občas routuje jinudy. Jestli je to zjednodušeno kvůli omezenému výkonu či paměti v oregonu nevím, ale je to tak.


No pokud mapsource/basecamp naviguje spravne a GPS (v tomto pripade gpsmap 62) spatne, co z toho plyne? Ze myslenka peskoroutingu je v poradku, mapa je v poradku a GPS je v neporadku...


1) přečti si na co reaguji, šlo o to že ten algoritmus stejný není a tudíž porovnávat výsledky z terénu a z PC je nesmysl
2) já (a troufám si tvrdit že drtivá většina ostatních) mám tu mapu abych ji používal v GPS. Takže mám reklamovat GPS že routuje špatně? Neřekl bych. To by spíš měl tohle picodas přejmenovat na TOPO Czech Basecamp edition a vydat něco co bude fungovat tam kde má ;)


No ja zase reaguju na to ze to co popisujes neni zavada mapy, ale je to zavada garminiho enginu/strategie, ze v GPS je trasa jina/mozna horsi nez v basecampu. V basecampu jsem overil to ze v mape data existuji a spravnym algoritmem z nich lze vygenerovat spravnou trasu. To ze GPS tuto trasu z mapy narozdil od basecampu nedokaze vydolovat neni problem mapy ale GPS/garminiho principu obecne. A netyka se pouze topo pro, netyka se pouze pesko-routingu, tyka se routingu obecne.
  • 0

#222 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 14:03

michal_a_jana napsal/a:
Ja myslim ze pro verzi 2013.10 nebo 2014 je reseni jasne--3 mapy: TOPO PRO TURIST (jiz existuje), TOPO PRO CYKLO (jiz existuje), TOPO PRO AUTO (nova kompilace)

Ale jo, proč né. Proč Picodas nepřijde a neřekne:Pánové, je vá tu 10 20 30 tis. nevím, někteří z vás léta volají po routingu po TZ. Data co máme jsou nějaká, ale ruku do ohně za ně nedáme. Vlivem častých změn v terénu to může být nepřesné. Tady na našich stránkách je interaktivní mapa rozsekaná do polí jako šachovnice a v mnoha polích jsou TZ. Vyber si pole, projdi TZ a pošli nám tracklog a my spřesníme naše data. A po nějakém čase zkusíme vydat turistickou mapu jako samostatný produkt, kterému se dá trochu věřit. Bude to navádět po TZ, né po každé pěšině, ale bude se tomu dát alespoň trochu věřit. A já s tím nemám sebemenší problém a určitě budu mezi prvníma, kdo se přihlásí, neb nejenomže by mě to bavilo mnohem víc, než bezduché sbírání plastových krabic, ale dokonce by to na konci narozdíl od toho sběru mělo nějaký smysl a nějaký hmatatelný výsledek. Ale na místo toho se rozfláká něco, co tu je a funguje.
  • 0

#223 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 14:05

michal_a_jana napsal/a:
No ja zase reaguju na to ze to co popisujes neni zavada mapy, ale je to zavada garminiho enginu/strategie, ze v GPS je trasa jina/mozna horsi nez v basecampu. V basecampu jsem overil to ze v mape data existuji a spravnym algoritmem z nich lze vygenerovat spravnou trasu. To ze GPS tuto trasu z mapy narozdil od basecampu nedokaze vydolovat neni problem mapy ale GPS/garminiho principu obecne. A netyka se pouze topo pro, netyka se pouze pesko-routingu, tyka se routingu obecne.

To ale mě jako zákazníka nezajímá, můžeme tu nad tím filozofovat, ale pokud mi mapa určená pro garminí navigace nedělá v garminí navigaci to co má, tak je to pro mě chyba mapy. Tečka.
  • 0

#224 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 337 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 14:09

Cejda napsal/a:

michal_a_jana napsal/a:
Ja myslim ze pro verzi 2013.10 nebo 2014 je reseni jasne--3 mapy: TOPO PRO TURIST (jiz existuje), TOPO PRO CYKLO (jiz existuje), TOPO PRO AUTO (nova kompilace)

Ale jo, proč né. Proč Picodas nepřijde a neřekne:Pánové, je vá tu 10 20 30 tis. nevím, někteří z vás léta volají po routingu po TZ. Data co máme jsou nějaká, ale ruku do ohně za ně nedáme. Vlivem častých změn v terénu to může být nepřesné. Tady na našich stránkách je interaktivní mapa rozsekaná do polí jako šachovnice a v mnoha polích jsou TZ. Vyber si pole, projdi TZ a pošli nám tracklog a my spřesníme naše data. A po nějakém čase zkusíme vydat turistickou mapu jako samostatný produkt, kterému se dá trochu věřit. Bude to navádět po TZ, né po každé pěšině, ale bude se tomu dát alespoň trochu věřit. A já s tím nemám sebemenší problém a určitě budu mezi prvníma, kdo se přihlásí, neb nejenomže by mě to bavilo mnohem víc, než bezduché sbírání plastových krabic, ale dokonce by to na konci narozdíl od toho sběru mělo nějaký smysl a nějaký hmatatelný výsledek. Ale na místo toho se rozfláká něco, co tu je a funguje.

A tohle by nestačilo? http://www.garmin.cz...varime-mapy-cr/
  • 0

#225 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 14:16

michal_a_jana napsal/a:


ale ja si s tim nechci ukazovat v posteli na notasu, ja chci tu mapu vyuzivat tam, pro co je prodavana a vyrabena - tj pristroj :D. takze pokud na monitoru naviguje spravne a v terenu to zene jinudy spatne, tak je to spatne udelana mapa.
  • 0

#226 Tomy451

Tomy451

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 14:20

Nemo02 napsal/a:

Cejda napsal/a:

michal_a_jana napsal/a:
Ja myslim ze pro verzi 2013.10 nebo 2014 je reseni jasne--3 mapy: TOPO PRO TURIST (jiz existuje), TOPO PRO CYKLO (jiz existuje), TOPO PRO AUTO (nova kompilace)

Ale jo, proč né. Proč Picodas nepřijde a neřekne:Pánové, je vá tu 10 20 30 tis. nevím, někteří z vás léta volají po routingu po TZ. Data co máme jsou nějaká, ale ruku do ohně za ně nedáme. Vlivem častých změn v terénu to může být nepřesné. Tady na našich stránkách je interaktivní mapa rozsekaná do polí jako šachovnice a v mnoha polích jsou TZ. Vyber si pole, projdi TZ a pošli nám tracklog a my spřesníme naše data. A po nějakém čase zkusíme vydat turistickou mapu jako samostatný produkt, kterému se dá trochu věřit. Bude to navádět po TZ, né po každé pěšině, ale bude se tomu dát alespoň trochu věřit. A já s tím nemám sebemenší problém a určitě budu mezi prvníma, kdo se přihlásí, neb nejenomže by mě to bavilo mnohem víc, než bezduché sbírání plastových krabic, ale dokonce by to na konci narozdíl od toho sběru mělo nějaký smysl a nějaký hmatatelný výsledek. Ale na místo toho se rozfláká něco, co tu je a funguje.

A tohle by nestačilo? http://www.garmin.cz...varime-mapy-cr/

Ale jo, to víme, že existuje, jenže to je všeobecné pro chyby jakýkoliv map.
  • 0

#227 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 14:41

Slova se mluví a voda teče... Zkrátka a prostě to podělali...:D Můžeme tady spekulovat proč ale asi tady nikdo z nás nevidí do všech detailů při kompilaci mapy, určitě jsou tam partie které jdou proti sobě, pokud se přímo nevylučují. Jisté je, že udělat specializovaný produkt je daleko jednodužší a rychlejší než univerzál, který umí všechno perfektně. Ale holt plán je plán a termín je termín, každej rok jeden kósek, nějak to dapadne, někdo si to koupí :D
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#228 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 14:44

Tomy451 napsal/a:

Nemo02 napsal/a:

Cejda napsal/a:

michal_a_jana napsal/a:
Ja myslim ze pro verzi 2013.10 nebo 2014 je reseni jasne--3 mapy: TOPO PRO TURIST (jiz existuje), TOPO PRO CYKLO (jiz existuje), TOPO PRO AUTO (nova kompilace)

Ale jo, proč né. Proč Picodas nepřijde a neřekne:Pánové, je vá tu 10 20 30 tis. nevím, někteří z vás léta volají po routingu po TZ. Data co máme jsou nějaká, ale ruku do ohně za ně nedáme. Vlivem častých změn v terénu to může být nepřesné. Tady na našich stránkách je interaktivní mapa rozsekaná do polí jako šachovnice a v mnoha polích jsou TZ. Vyber si pole, projdi TZ a pošli nám tracklog a my spřesníme naše data. A po nějakém čase zkusíme vydat turistickou mapu jako samostatný produkt, kterému se dá trochu věřit. Bude to navádět po TZ, né po každé pěšině, ale bude se tomu dát alespoň trochu věřit. A já s tím nemám sebemenší problém a určitě budu mezi prvníma, kdo se přihlásí, neb nejenomže by mě to bavilo mnohem víc, než bezduché sbírání plastových krabic, ale dokonce by to na konci narozdíl od toho sběru mělo nějaký smysl a nějaký hmatatelný výsledek. Ale na místo toho se rozfláká něco, co tu je a funguje.

A tohle by nestačilo? http://www.garmin.cz...varime-mapy-cr/

Ale jo, to víme, že existuje, jenže to je všeobecné pro chyby jakýkoliv map.

Přesně, to je všeobecné. Já mluvím o novém produktu pro TURISTY když ho tak potřebují. Produktu, který bude routovat po TZ a který poté budu třeba považovat za dobrý a koupím k tomu co mám, a né že se rozbije funkční mapa co mám a můžu jít na pohrabaný.:(
  • 0

#229 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 14:45

michal_a_jana napsal/a:

dr.vota napsal/a:
to se pleteš, TOPO Czech byla vždycky deklarovaná jako TOPO, nikoliv tourist B)


Staci si otevrit: http://www.garmin.cz...-verze-dvd.html

"Turistická mapa TOPO Czech PRO 2013"

Ja bych jeste dodal ze TOPO a TOURIST jsou z pohledu GPS map synonyma.

Narozdil od (AUTO)ATLASu.

"Nežereš maso, nepoznáš vtip!" :D

...člověče, ty tu zkriplenou mapu obhajuješ, jako bys byl jejím autorem...platí tam hodně? :D
  • 0

#230 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 14:46

Ale turisti se prece dnes nezlobi, ti maji produkt TOPO 2013 PRO s dostatecnou kvalitou. Ti co se zlobi jsou ridici automobilu kteri maji prepinat na prislusnou automapu.
  • 0

#231 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 14:48

dr.vota napsal/a:
...člověče, ty tu zkriplenou mapu obhajuješ, jako bys byl jejím autorem...platí tam hodně? :D


Nene nikdo mi neplati, ale je ja jsem po turisticikem routingu volal uz pred 7 lety a ted jsek se konecne dockal. S kvalitou jsem spokojen.
  • 0

#232 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 14:50

Cejda napsal/a:
Je jedno, co ti to dělá doma v teple na počítači, důležitý je to, co to dělá v realu venku a to vidíš sám.


No ja jsem s Topo Pro 2013 byl v zime venku nekolikrat, a u me naprosta spokojenost a s Montanou zadny problemy s routingem. Ale do Prahee kvuli Krcaku jezdit nebudu, to muzu testovat pouze v Basecampu :D:p:D
  • 0

#233 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 14:53

Parkis napsal/a:
To ale mě jako zákazníka nezajímá, můžeme tu nad tím filozofovat, ale pokud mi mapa určená pro garminí navigace nedělá v garminí navigaci to co má, tak je to pro mě chyba mapy. Tečka.


No to mi hlava nebere, pokud kazda garmini GPSka routuje jinak a garmini produkt mapsource a basecamp jeste jinak, tak je to vada ceskeho Picodasu?
  • 0

#234 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 14:57

michal_a_jana napsal/a:

Cejda napsal/a:
Je jedno, co ti to dělá doma v teple na počítači, důležitý je to, co to dělá v realu venku a to vidíš sám.


No ja jsem s Topo Pro 2013 byl v zime venku nekolikrat, a u me naprosta spokojenost a s Montanou zadny problemy s routingem. Ale do Prahee kvuli Krcaku jezdit nebudu, to muzu testovat pouze v Basecampu :D:p:D


takze vyrobce nebo prodejce? Prahee, to je kde? :D.
problemy uzivatelu topoczech jsou dvoji - prvni je ten, ze neni autorouting, ktery se ted snazi smaznout autoatlasem zdarma. druhy je ten, ze se objevuji chyby, kdy routuje spatne (coz je logicke, nemuze to byt bez chyb. je otazka, jak jsou rozsahle, protoze chyba pesaka boli trochu vic nez chyba slapace na pedal :))
  • 0

#235 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 15:03

michal_a_jana napsal/a:

Parkis napsal/a:
To ale mě jako zákazníka nezajímá, můžeme tu nad tím filozofovat, ale pokud mi mapa určená pro garminí navigace nedělá v garminí navigaci to co má, tak je to pro mě chyba mapy. Tečka.


No to mi hlava nebere, pokud kazda garmini GPSka routuje jinak a garmini produkt mapsource a basecamp jeste jinak, tak je to vada ceskeho Picodasu?

Já koupil mapu s garminem a na garminích stránkách jsem si ji aktivoval a tamtéž aktualizoval. Kdo ji ve skutečnosti vytváří je mi upřímně jedno.
  • 0

#236 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 15:04

michal_a_jana napsal/a:

Parkis napsal/a:
To ale mě jako zákazníka nezajímá, můžeme tu nad tím filozofovat, ale pokud mi mapa určená pro garminí navigace nedělá v garminí navigaci to co má, tak je to pro mě chyba mapy. Tečka.


No to mi hlava nebere, pokud kazda garmini GPSka routuje jinak a garmini produkt mapsource a basecamp jeste jinak, tak je to vada ceskeho Picodasu?

Cha to jsi nikdy neviděl?:D Davide napiš mu, kolikrát jsme seděli v jednom autě stejná mapa dvě GPSky obě routing pro auto. Hele jedem tudy, né mě to ukazuje tudy, né tady je to lepší:D:D:D
  • 0

#237 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 15:05

michal_a_jana napsal/a:

Parkis napsal/a:
To ale mě jako zákazníka nezajímá, můžeme tu nad tím filozofovat, ale pokud mi mapa určená pro garminí navigace nedělá v garminí navigaci to co má, tak je to pro mě chyba mapy. Tečka.


No to mi hlava nebere, pokud kazda garmini GPSka routuje jinak a garmini produkt mapsource a basecamp jeste jinak, tak je to vada ceskeho Picodasu?


a je to snad vada nase? :D. byl ti vyvetlen tvuj omyl, ze zas tak blbi nejsme a algoritmy jsou jine a pristroj naviguje jinak nez pc. ale muj zajem uzivatele je ten, aby to bylo spravne primarne v pristroji.
  • 0

#238 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 15:11

Dain & Olik napsal/a:

michal_a_jana napsal/a:

Cejda napsal/a:
Je jedno, co ti to dělá doma v teple na počítači, důležitý je to, co to dělá v realu venku a to vidíš sám.


No ja jsem s Topo Pro 2013 byl v zime venku nekolikrat, a u me naprosta spokojenost a s Montanou zadny problemy s routingem. Ale do Prahee kvuli Krcaku jezdit nebudu, to muzu testovat pouze v Basecampu :D:p:D


takze vyrobce nebo prodejce? Prahee, to je kde? :D.
problemy uzivatelu topoczech jsou dvoji - prvni je ten, ze neni autorouting, ktery se ted snazi smaznout autoatlasem zdarma. druhy je ten, ze se objevuji chyby, kdy routuje spatne (coz je logicke, nemuze to byt bez chyb. je otazka, jak jsou rozsahle, protoze chyba pesaka boli trochu vic nez chyba slapace na pedal :))


Ani prodejce ani vyrobce:)
Tady mam dukaz ze jsem po peskoroutingu volal uz v roce 2009.
http://www.geocachin...ort=&rowstart=0

Pesak samozrejme musi kontrolovat to co GPSka navrhuje, ale to se tyka jak routingu tak i vlastni interpretace obrazove mapy. I neroutovatelna lesni cesta muze byt neduveryhodna a musim pouzit mozek z rozhodnout se jestli po ni pujdu nebo ne. To je otazka kvality mapovych dat samotny a nikoliv routingu nebo neroutingu.

Navic pesak narozdil od ridice ma cas mapu kontrolovat, takze chyba peskoroutingu je daleko mene nebezpecna nez chyba autoroutingu. Nemluve o moznosti odboceni do protismeru atd ktera v lese nehrozi.
  • 0

#239 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 15:14

Parkis napsal/a:

michal_a_jana napsal/a:

Parkis napsal/a:
To ale mě jako zákazníka nezajímá, můžeme tu nad tím filozofovat, ale pokud mi mapa určená pro garminí navigace nedělá v garminí navigaci to co má, tak je to pro mě chyba mapy. Tečka.


No to mi hlava nebere, pokud kazda garmini GPSka routuje jinak a garmini produkt mapsource a basecamp jeste jinak, tak je to vada ceskeho Picodasu?

Já koupil mapu s garminem a na garminích stránkách jsem si ji aktivoval a tamtéž aktualizoval. Kdo ji ve skutečnosti vytváří je mi upřímně jedno.


V tom jsme za jedno. Chyba je na strane garminu a jejich hloupeho enginu navigaci ktery je 10 let stary a nijak se nevyviji.
  • 0

#240 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2013 - 15:19

Dain & Olik napsal/a:

michal_a_jana napsal/a:

Parkis napsal/a:
To ale mě jako zákazníka nezajímá, můžeme tu nad tím filozofovat, ale pokud mi mapa určená pro garminí navigace nedělá v garminí navigaci to co má, tak je to pro mě chyba mapy. Tečka.


No to mi hlava nebere, pokud kazda garmini GPSka routuje jinak a garmini produkt mapsource a basecamp jeste jinak, tak je to vada ceskeho Picodasu?


a je to snad vada nase? :D. byl ti vyvetlen tvuj omyl, ze zas tak blbi nejsme a algoritmy jsou jine a pristroj naviguje jinak nez pc. ale muj zajem uzivatele je ten, aby to bylo spravne primarne v pristroji.


No Cejda mel dvakrat chybu na sve strane (modra a zluta turisticka) a ve tretim pripade je chyba na strane pristroju (zelena turisticka) kde jeden pristroj naviguje tak (spravne) a druhy onak (spatne)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama