Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


Nejlepší odpověď Johule , 01 červen 2015 - 18:59

To se prostě podařilo....v poslední době kešuju míň než dřív, už jen příležitostně. Náhodou jsem narazila na TB a rozhodla jsem se ho přece jen posunout dál, s tím, že ho snad nebudu moc zdržovat. Doma jsem mrkla na jeho cíle a k jeho úkolům patřilo potkávat olympijské sportovce - no a u nás v domě bydlí českej olympijskej plavec (kterej sice příležitostně, ale taky občas lehce keškuje, takže ví). Dnes se mi povedlo udělat společnou fotku a pokud se zadaří, v týdnu posunu TB do Banátu. Mít možnost se fakt podílet na (celkem složitým) úkolu TBčka mě udělalo radost :) A možná zas trochu nakoplo do dalšího hledání :)

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3370 odpovědí na toto téma

#3201 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 17:44


 

 

A hlavně, ženy rozeznávají víc barev než muži.

 

 

A proč tedy v tom filmu prosazoval "zelenkavou" Peterka a ne Janžurová?


  • 0

#3202 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 19:57

Nechci nic slibovat, protože v květnu mám pomáhat při jednom eventu s ještě blíže neurčeným termínem, ale Křivoklátsko mě hodně láká, tak jsem si datum zapsala a uvidím. Je to venkovní event, tam snad stop stav nebude. Jen nemám letošní rok nejlepší, sype se na mě ze všech stran všechno možné a tak ani nechci odhadovat, co bude v květnu.....

 

To mi připomnělo, že dost dlouho se tu nediskutovalo na téma, kdo uspořádá třetí barevný event :wub: a jaká bude barva. První byl růžový Liberec, druhý modrý Písek, kdo zvedne hozenou rukavici a vyplní mapu zase někde jinde? Že by konečně někdo z pánů? A co ona probíraná "maskáčová? B)

Že by "Černá Ostrava"?  :)


  • 4

Co nevidím, nahmatám . . .


#3203 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 21:06

Že by "Černá Ostrava"?  :)

Hm, nad černým eventem jsem jednu chvíli uvažovala. Ale, nenapadla mne náplň zajímavá pro domácí, ti už na tom místě totiž na eventu byli :). A vymýšlet nějaké barevné taškařice, na to nemám :(.


Tento příspěvek byl upraven od Zverinec: 14 únor 2016 - 21:07

  • 1

#3204 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 22:56

Černá Ostrava nebo Kladno, barva sedí k oběma městům.  :) Jen Kladno by bylo díky poloze asi pro většinu přijatelnější, ale zase na druhou stranu, proč by barevné eventy nemohly proběhnout kdekoliv, kde se jich někdo ochotný ujme? Jak se dřív často říkalo "dobrovolnosti se meze nekladou". Pokud se do toho jardavera nebo kdokoliv jiný pustí, poprosím ho předem, aby sem potom dal info o publikaci eventu, ať se můžeme podívat i my vzdálenější jak na listing tak následně na fotky. 

 

Zvěřinec, že bys nebyla tak zákeřná, abys nás na eventu přesvědčovala na tohle tango tančit? Už v barvách vidím, jak Mr3skovi dupu v trekovkách po kanadách! :D

Třísko, fakt o tobě včera začal mluvit Tom, že jste spolu něco probírali a tak jsme na tebe zavzpomínali. ;)


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 14 únor 2016 - 23:03

  • 2

#3205 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 23:16

Zvěřinec, že bys nebyla tak zákeřná, abys nás na eventu přesvědčovala na tohle tango tančit? Už v barvách vidím, jak Mr3skovi dupu v trekovkách po kanadách!  :D

 

V těch kanadách bych to ani necejtil takže bez problému. A navíc, stejně jako nezpívám tak ani nějak netančím :D

 

Třísko, fakt o tobě včera začal mluvit Tom, že jste spolu něco probírali a tak jsme na tebe zavzpomínali. ;)

 

No jo, probírali. Ale on nějak neměl čas abychom to celé dořešili. Říkal, že se ozve jak bude mít trochu času a už to bude pár měsíců. Buď nemá čas a nebo na to prdí  :)


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 14 únor 2016 - 23:17

  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#3206 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 20:58

 

Zvěřinec, že bys nebyla tak zákeřná, abys nás na eventu přesvědčovala na tohle tango tančit? Už v barvách vidím, jak Mr3skovi dupu v trekovkách po kanadách! :D

Třísko, fakt o tobě včera začal mluvit Tom, že jste spolu něco probírali a tak jsme na tebe zavzpomínali. ;)

 

Můžu vás trápit i jinak :). Ale neznám moc chlapů, kteří by dobrovolně tancovali :)

Jinak, zmiňovaná Mayrovka...


  • 0

#3207 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 21:34

Můžu vás trápit i jinak :). Ale neznám moc chlapů, kteří by dobrovolně tancovali :)

Jinak, zmiňovaná Mayrovka...

Joooooooooo! A ty hraješ na tahací harmoniku nebo na vozembouch? Pokud ji opravdu vystřihneš jako ty dědkové, tak slibuju, že se jí naučim a zazpívam ti tam druhej hlas :D!


  • 0

#3208 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2016 - 22:32

Náhodou ti hráči na tahací harmoniku jsou frajeři. To neni zrovna lehkej nástroj (nemyslim teď jeho váhu) ;)


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#3209 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2016 - 23:12

Joooooooooo! A ty hraješ na tahací harmoniku nebo na vozembouch? Pokud ji opravdu vystřihneš jako ty dědkové, tak slibuju, že se jí naučim a zazpívam ti tam druhej hlas :D!

Nehraju :)


  • 0

#3210 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2016 - 9:34

Právě před 890 lety – 18. února 1126 – Češi vedení knížetem Soběslavem I. porazili u Chlumce vojsko saského vévody a římského krále (později císaře) Lothara III.  (Chlumec u Ústí nad Labem, ne ten nad Cidlinou)
Podle tehdejších zvyklostí se měl českým knížetem stát nejstarší Přemyslovec Ota II. zvaný Černý. Vlády se ale ujal jeho bratranec Vladislav a po jeho smrti Vladislavův bratr Soběslav. To se Otovi II. samozřejmě nelíbilo (navíc mu Soběslav sebral i olomoucké panství) a tak si jel stěžovat králi Svaté římské říše (do které tehdy formálně patřilo i české knížectví) Lotharovi III. a žádal ho o vojenskou pomoc při prosazení svého nároku na trůn. Lotharovi se do Čech sice moc nechtělo, protože zrovna byly velké mrazy a mnoho sněhu, ale nechal se Otou přesvědčit, že výprava bude krátká a že se nesetká s významnějším odporem. A navíc, podmanit si Čechy se německým panovníkům vždycky hodilo...
Dne 16. února nastala velká obleva. Lotharovy oddíly začaly postupovat na české území (asi) Nakléřovským průsmykem přes Krušné hory po staré obchodní stezce. S nějakým průzkumem se Němci vůbec nezatěžovali. Asi plánovali, že až někde u Prahy uvidí české vojsko, tak se sešikují k bitvě a na hlavu je porazí.
Zato Soběslav nic nezanedbal, sebral vojsko a očekával nepřítele u hradiště Chlumec. Měl totiž výborně organizovanou síť zvědů a tak věděl o každém pohybu nepřítele.
K rozhodující bitvě došlo 18. února 1126. Němci postupovali po úzké cestě hlubokým údolím do Čech. Hluboký tající sníh znesnadňoval německým (převážně saským) těžkooděncům pohyb. Většina jezdců byla proto nucena sesednout s koní a sundat si brnění, aby vůbec mohli pokračovat v dalším postupu. Lotharovo vojsko se roztáhlo do dlouhé kolony. A na to Soběslav čekal. České vojsko skryté v lese po stranách údolí na povel zaútočilo na nic netušící Němce. Pár záseků (poražených stromů přes cestu) pak Němcům znemožnilo jakékoliv manévrování. Nastal strašný masakr. Přední německé jednotky byly pobity, Ota II. padl (a s ním dalších asi 200-500 mužů), budoucí braniborský markrabě Albrecht Medvěd byl zajat. Lotharovi s družinou se podařilo ustoupit na nějaký kopec, kde očekávali zničující útok. Jenže prozíravý Soběslav nařídil zastavit boj a nabídl Lotharovi jednání. Věděl, že zabití římského krále nebo jeho ponížení by vedlo k vleklé válce s Říší a ta by neprospěla nikomu. Výsledkem bylo propuštění krále i německého vojska, dokonce ani výkupné český kníže nežádal, ale král musel slíbit, že se už nebude vměšovat do českých záležitostí. Potom se Soběslav s Lotharem smířili a uzavřeli  spojenectví. Soběslav od něj přijal české knížectví v léno a obdržel titul nejvyššího číšníka s právem hlasu při volbě německého panovníka. Lothar pak dokonce přijel do Prahy a stal se kmotrem Soběslavova syna. Na paměť vítězství u Chlumce nechal Soběslav postavit rotundu na hoře Říp. V zahraniční politice pak byl věrným spojencem pozdějšího císaře Lothara III.
Soběslava I. můžeme právem řadit mezi panovníky, kteří se významně zasloužili o český stát. Stejně jako třeba Karla IV., Jiřího z Poděbrad a prezidenta T.G. Masaryka.


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 21 únor 2016 - 10:36

  • 6
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#3211 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2016 - 9:40

 

Podle tehdejších zvyklostí se měl českým knížetem stát nejstarší Přemyslovec Ota II. zvaný Černý. Vlády se ale ujal jeho bratranec Vladislav a po jeho smrti Vladislavův bratr Soběslav.

To ale byla povedená famílie :ph34r: .


  • 1

#3212 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2016 - 10:20

Díky za historickou vsuvku...

Vždy si rád poslechnu Toulky, když si je nezapomenu pustit... Jen mě mrzí, že většinu věcí brzy zase zapomenu...


  • 0

#3213 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2016 - 7:09

Ahoj,

no jo, jak sedláci u Chlumce skončil až někdo úplně jiný :).

Jak se geo máte?


  • 0

#3214 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2016 - 9:34

Ahoj,

no jo, jak sedláci u Chlumce skončil až někdo úplně jiný :).

Jak se geo máte?

To ale byl úplně jinej Chlumec, přes ten se jezdí do Hradce že jo :D!

 

Jinak já jsem v poslední době trochu sledovala tu kauzu odvolanýho polskýho earth - revírníka a říkala jsem si, jak je to fajn, že máme vlastní český fórum, oddělený od serveru Zeměplku. Tam prostě přišel někdo z Emeriky, anglicky napsal, že je to věc Groundspeaku a uživatelé do toho nemaj co kecat a vlákno zamknul - a Poláci měli po diskusi. Na druhý straně se mi líbí, že polský kačeři jsou ochotný se v tý věci angažovat, když viděj, že se děje nespravedlnost, obávám se, že u nás by skoro každej pokrčil rameny a staral se dál o svý.


  • 0

#3215 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2016 - 10:06

Myslím si, že v tomto případě by se i v ČR našel nejeden člověk, co by se za takovouhle věc postavil. Jen to chce vědět jak se celá věc má.


  • 2

#3216 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2016 - 11:32

Joooooooooo! A ty hraješ na tahací harmoniku nebo na vozembouch? 

 

Z nějakýho důvodu mi to co poslala Zverinec připomnělo tohle:

 


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 20 únor 2016 - 11:33

  • 2

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#3217 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2016 - 8:38

To ale byl úplně jinej Chlumec, přes ten se jezdí do Hradce že jo :D!

 

 

Vida, to mi vůbec nedošlo, ano vybavil se mi Chlumec nad Cidlinou :)

Mr3ko, dobrý!


  • 0

#3218 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2016 - 17:20

Jak jsem dlouho váhala, tak jsem se po přečtení logů u prvního rozhodla přece jen přihlásit na druhý event KRAV MAGA, umění obrany s výcvikem. Mám dost nepříjemný pocit, že bezpečno v téhle zemi už bylo a mohlo by se něco takového v praxi hodit. 


  • 0

#3219 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2016 - 18:46

Jojo, zejména při boji o FTF to je nesmírně důležitý!


  • 2

#3220 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2016 - 18:57

Řekla bych, že spíš při běžném courání za keškami  - jak v méně navštěvovaných lokalitách ( např. u Prachatic se po lesích potuluje poměrně dost bezdomáčů ) tak večer po městě. Paradoxně se někde v běžném lese na noční kešce cítím bezpečněji než když klušu z eventu městem někam k autu, to si často dost dávám hodně pozor, kdo se přibližuje. A jak jsem nedávno nakupovala cestou ve Strakonicích a musela jsem být hodně ostrá u pokladny na tříčlennou partičku za mnou snažící se příliš kamarádit s mou kabelou, radši ani nebudu popisovat! Fakt jsem je hodně naštvala, když jim čorky nevyšly. :D Nejstarší z nich nadávala jak dlaždič, pokladní už chtěla volat ochranku, ale zvládly jsme to i bez ní. ;) Požádala jsem o udržování odstupu tak nepříjemně, že čorkařka vypadala, že ji chytil psotník. :D O co si koledovali, to dostali, ale na parkovišti jsem si fakt přichystala pepřák, proti třem individuím bych ho lehce zdůvodnila. ;)


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama