Přejít na obsah


Fotka

OREGON 450


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
312 odpovědí na toto téma

#241 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2015 - 20:48

A když to zapneš, tak to zůstane mrtvé nebo se to při inicializaci zasekne?


  • 0

#242 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2015 - 22:30

No ono je "nevidět" a "nevidět jako disk" a to neni u hromady zařízení to samý. Pokud je uplně mrtvej tak neni moc co řešit.


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#243 PePeKacka

PePeKacka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2015 - 4:49

A když to zapneš, tak to zůstane mrtvé nebo se to při inicializaci zasekne?

právě, že je úplně mrtvo ... chytám se jen "stébla", co jsem zachytil na jiných diskuzích, než ji odepíšu na 100% ...


  • 0

#244 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2015 - 12:06

Tak jedině, že by to byla nějaká snadno nalezitelná hw chyba - nefunkční spínač, spoj od napájení apod. Jinak je to skutečně konec. Mě když se takhle kousal, tak bylo vidět, že nabíhá progres a pak se najednou vypnulo napájení displeje (ještě bylo vidět vytrácející se informace). Pak pomohlo jen ten tvrdý restart.


  • 0

#245 PePeKacka

PePeKacka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2015 - 19:41

Tak jedině, že by to byla nějaká snadno nalezitelná hw chyba - nefunkční spínač, spoj od napájení apod. Jinak je to skutečně konec. Mě když se takhle kousal, tak bylo vidět, že nabíhá progres a pak se najednou vypnulo napájení displeje (ještě bylo vidět vytrácející se informace). Pak pomohlo jen ten tvrdý restart.

Uvidím, fungovala dobře do poslední chvíle, poté nebyl půl roku čas na kešky, případně se šlo podle mobilu a už nejde zapnout, takže žádné příznaky, že by zlobila ...


  • 0

#246 PePeKacka

PePeKacka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2015 - 19:42

Nemohl by prosím někdo ověřit ten odkaz výše, kam ten "program" nebo co to mělo být za upgrade, se přesunul ve fóru? Já angličtinu moc neovládám a jsem tam ztacený, možná to je poslední naděje navigaci oživit ;) díky


  • 0

#247 Martuli

Martuli

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2015 - 8:59

Ahoj, mám na Vás prosbu o radu; asi před 14ti dny jsem zkusil "aktualizovat" firmware pres webupdater od Garminu a v pohode mi to nacetlo "novy" system.. tyden jsem vesele fungoval, odnavigoval s nim cele VK2015 a předevčírem jsem se rozhodl, že zaloguju. Připojil jsem garmin k ntb kabelem, jako už tisíckrát stáhl fieldnote a poté, aniž bych odpojil Garmin jako zařízení, jsem ntb vypnul. No a prusvih nastal ve chvili, kdy jsem chtel Garmin zapnout a on mi prakticky ihnerd napsal na uvodni "cernou" Garmin obrazovku misto standartni me adresy, jmena a telefonu hlasku "SYSTEM SOFTWARE MISSING".. Mam k dispozici kompletni "zalohu" vnitrku garmina po pripojeni jako disk, prolem je ten, ze ni vyse uvedene hlasce se uz garmin ani neumi nacist jako mass storage. V servisu Garmin mi nabidli nahrani firmawaru za 3 stovky ale servis je v Praze a nechce se mi ho tam posilat a byt bez nej minimalne tyden.. Kdyby Vas kohokoli napadlo, jak ho "ozivit" resp. postup, jakym se v servisu dostanou k nahrani firmwaru do "nezive" O450, budu Vam moc vdecny.. Moc me totiz nenapada co s tim a pritom zadny "systemovy" konektor O450 podle vseho nema a tak to musi fungovat i s vybavou, co mam jako v servise - tj miniUBS kabel a pocitac.. otazkou je, co s tim delaji dal ;) dik moc predem!


  • 0

#248 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2015 - 9:11

- Potrebujes sehnat firmware ve formatu GCD. (je treba nejit spravny treba tady: http://gawisp.com/perry/oregon/)

- Potrebujes vynutit massstorage rezim:

  1. Attach the Oregon to your computer via USB cable
  2. The Oregon will power on and start to boot, immediately power the unit off while still connected
  3. Power on the Oregon and continue to hold down the power button for 30 seconds
  4. The Oregon should enter USB mass storage mode

During step 3) you should only see the Garmin banner for 30 seconds followed immediately by the graphic that shows a computer connected to a GPS. If you see any other text such as your custom banner, banners for loading maps, waypoints, etc then you have not held down the power button long enough.

 

Kdyz se ti to povede, mel bys mit vyhrano. Ten firmware nahraj dovnitr do podadresare /Garmin pod jmenem gupdate.gcd. Po dalsim resetu by se to tam melo nahrat.


  • 0

#249 Martuli

Martuli

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2015 - 10:25

Dekuju moc za nadeji - nanestesti se mi nedari dostat se do toho mass storage.. pri pripojeni k PC se mi nedari garmin vypnout tak rychle aby rovnou nenabehla hlaska, ze system sotfware missing. Podle navodu ho nicmene vypnu a dlouhym drzenim 30s se snazim docilit MS modu - po zapnuti a drzeni tlacitka se zobrazi jen napis garmin, ale po cca 23s sam naskoci opet napis o chybejicim softwaru a obratem displej zhasne a nic dalsiho se uz nedeje.. ..Musi to byt nejaka ptakovina co prehlizim.. :(


  • 0

#250 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2015 - 12:13

Jak nastavit v O450 mé jméno, adresu a tefefon?

 

Prosím o radu, někdo zde psal, že po zapnutí Oregonu zde má jméno, telefon a adresu, můžete mi prosím poradit, kde se to v O450 zadává, nějak to nemohu najít, předem děkuji


  • 0

#251 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2015 - 12:16

V základním adresáři Garminu (jako fleška) je nějaký soubor, teď nevím, jak se jmenuje, ale je čitelný a má i pochopitelný název, do něj si zapiš co chceš a objeví se ti to při zapnutí. Dá se nastavit i čas, ale ve skutečnosti je to tam déle, až než naběhne systém.


  • 0

#252 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2015 - 12:55

zde je návod: http://forums.ground...howtopic=292099


  • 0

#253 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2015 - 13:19

Soubor startup.txt

 

<!-- Edit this file to display a message while your unit is powering on                -->
<!-- Allow one full power cycle after editing for your message to be updated           -->
 
<!-- Set the display number to the minimum number of seconds your message is displayed -->
<display = 300>
 
<!-- Type your message on the next line -->
Jmeno Prijmeni
Ulice
Mesto
e-mail
telefon
 
 
v "položce" <display = 300>  / patrně tam budeš mít jiné číslo / si můžeš nastavit čas, po který se ti informace o tobě budou zobrazovat.

 

  • 0

#254 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2015 - 14:47

Děkuji moc, to je přesně to, co jsem chtěla v mé GPS mít a je to tam, paráda  :)


  • 1

#255 Smajlik

Smajlik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 15:18

Ahoj, poprosil bych o radu. Mám Oregona 450 a poslední dobou pozoruji, že mám v lese odchylku asi 20m. Říkám si, že by mohl být problém v horším signálu, nebo nevím. Možná spíš potřebuji uklidnit, že je to normální stav. Zkoušel jsem v lese zapnout i iPhone 5S a kompas ukazoval skoro stejné hodnoty, jako Oregon. Kalibraci jsem dělal a dokonce jsem zkoušel přepínat mezi WAAS/EGNOS modem. Dělalo mi to v údolí Skřipiny a teď naposled MMPWT power trailu. Díky za názory.


  • 0

#256 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 22 červen 2015 - 15:34

http://www.geocachin...+oregon +anténa
  • 1
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#257 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 16:11

Možná bys mohl zkusit nejdřív jednodušší věc - kdysi tu myslím Čitečka doporučoval na chvíli O450 úplně vypnout a znovu zapnout, že si zkusí najít družice na místě znovu. Jednu dobu jsem u O450 měla v lese také odchylku 15- 20 m, už jsem se děsila, co s ním bude, to i mobil byl lepší.... a pomohlo najít poblíž místo bez stromů, GPS vypnout a po zapnutí chvíli hledat družice. 

 

Ještě mě napadlo, že jestli občas lovíš s někým, kdo má také O450, tak můžete na různých místech porovnat dvě stejné navigace - kolik si najde družic a jakou mají obě přesnost. My si to takhle občas porovnáváme, ale častěji jsme testovali Garmina proti mobilům.


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 22 červen 2015 - 16:16

  • 1

#258 Smajlik

Smajlik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 20:02

Díky moc, zkusím a dám vědět :-).


  • 0

#259 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 7:55

V lese taková přesnost občas bývá. Vylez na louku a uvidíš. A buď rád, že nemáš starého černobílého legenda. S tím se hledalo tak, žes na louce našel směr a vzdálenost do lesa a pak jsi krokoval, protože v lese signál ztratil. Vím to jen z doslechu, sám jsem ho chtěl koupit na Aukru a naštěstí jsem to neudělal.


  • 0

#260 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 9:56

No, to jsi slysel trochu pribasnene verze. On fungoval i v lese, pokud to nebyl husty listnaty les po desti, kdy sice signal neztratil, ale presnost byla klidne +-50m. ;)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama