Přejít na obsah


Fotka

OREGON 450


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
312 odpovědí na toto téma

#261 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 11:37

Dobrý den,

asi před půl rokem se u mého O-450 objevil problém s automatickým otáčením mapy při otáčení přístroje. Bohužel jsem si toho nevšiml okamžitě a nedokáži tedy říci, zda se tak stalo při upgrade mapy (TOPO CZECH PRO 2014) nebo při upgrade firmware - obojí jsem někdy v tu dobu totiž dělal.

V nastavení mapy mám přitom správně zvolenou položku "Orientace - Trasa nahoře".

Chová se to tak, že při změně směru (otočení) přístroje nedojde k automatickému otočení mapy na displeji tak, aby bod, ke kterému naviguji, byl stále v horní části mapy. Nepomůže změna měřítka ani posunutí mapy. Není to ale trvalý stav, občas se stane, že najednou z ničeno nic začne otáčení mapy fungovat správně, po chvíli to ale opět začne zlobit.

Nenapadá někoho z Vás, v čem by mohl být problém?

Děkuji za ochotu.

Vlasťa Vlček


Tento příspěvek byl upraven od vlasta_p: 23 červen 2015 - 11:37

  • 0

#262 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 14:02

Nemáš tam nějak moc map najednou? Procesor pak nestíhá. Pokud máš jen jednu, topo, stíhat by měl. Občas se mi taky mapa neotočí, nebo jí to trvá dlouho. Ale šipka kompasu se otočí hned (kompas = v mém případě Ukazatel v jednom datovém poli).

A ještě něco. Máš zkalibrovaný kompas? Ten se mi pravidelně rozhodí, když nechám baterky vybít až do vypnutí. Pak se mapa točí, ale když při tom stojím, tak blbě.


  • 0

#263 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 14:04

Jo kalibrace kompasu menapadla jako prvni. Ona se vyplati delat pokazdy po vymene baterek


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#264 rolin28

rolin28

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 10:05

Zdravím poradil by mi někdo? Mám Garmin 450 (druhý den) a něco jsem nastavil a u multi keše mi to v navigaci ukazuje jen úvodní souřadnice a neukazuje mi to další stage multi keše? Díky za případné rady!

 


  • 0

#265 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 10:12

Jak a kdy si predstavuje, ze by "ti to melo" zacit ukazovat na dalsi stage?

 

Dlasi stage si zadej jako waypoint a pak dej navigovat na nej. Nebo, pokud uz mas waypointy v gps (budto z GPX souboru nebo jako POI), muzes ho vyhledat a dat na nej navigovat.

 

Kazdopadne GPS sama od sebe nezacne navigovat na  jiny bod nez na ktery prave naviguje.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#266 rolin28

rolin28

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 10:15

Než jsem to nastavil tak mi to po trase multi keše ukazovalo body (špendlíky)


  • 0

#267 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 11:03

To znamena, zes tam ty body mel zadane jako waypointy. Tak kliknout na ten spedlik a navigovat na nej.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#268 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 11:36

Tomu se diví dost lidí. Garminy prostě navigovat na multinu po stagích neumí. Já si ty body rozklikávám z displeje, nikdy jich není tolik, abych se v nich nevyznal. A většinou je ani nerozklikávám, poznám sám kam mám jít a jen si na displeji kontroluju, jestli se nacházím na stagi.


  • 0

#269 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 15:27

No tazatel má spíš na mysli, že se mu ty stage neukazují na mapě. Odhaduji, že do garmina nestáhl ten soubor "xxx-wpts.gpx", pokud používá PQ.


  • 0

#270 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 18:42

Ale psal, ze na mistek stage multiny vidi spenliky. Takze mi pripada, ze tam ten soubor ulozil.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#271 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 19:07

Nastavení - Mapa - Rozšířené... Nebo tak nějak to má o600 (nemam ted u sebe) a tam se nastavuje v jakým teda od jakyho zoomu se mají zobrazit uživatelský body.... O600 to má samostatně i pro kešky, o450 nevím.
  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#272 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 19:24

Ale psal, ze na mistek stage multiny vidi spenliky. Takze mi pripada, ze tam ten soubor ulozil.

Ne psal, že "Než jsem to nastavil tak mi to po trase multi keše ukazovalo body (špendlíky)" takže, teď nevidí žádné waypointy. Ale možný je i mr3skův důvod.


Tento příspěvek byl upraven od LudaL: 25 červen 2015 - 19:25

  • 0

#273 rolin28

rolin28

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 20:39

Zatím děkuji za rady zítra zkusím nejsem si jistý jestli jsem tam zkopíroval "xxx-wpts.gpx" jak psal LudaL nějaké keše jsem stahoval ze stránky a některé z PQ


  • 0

#274 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 21:17

Jo, to je taky možné, že má nastaveno zobrazování bodů až od určitého zoomu. O450 tohle dělá pro POI body, taky jsem je kdysi neviděl, než jsem si to nastavil. Jinak já  waypointy ukládám do navigace právě jako POI body, jako obyčejné trasové body by se mi tam už nevešly, limit je jen 2000 bodů a já tam mám možná 1000 svých nakliknutých a každá multina a i tradičky mají waypointů několik. Tj. další možnost, jestli už tam nemá waypointů moc. Oregon se chová při překročení limitů divně, např. při překročení počtu keší už nechce nastavovat Next stage a tak jsem musel vyluštěné souřadnice multiny dávat jako Coordinates.

Aby bylo jasno, nedělám to přes PQ, ale přes Geoget.


  • 0

#275 rolin28

rolin28

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2015 - 12:02

Děkuji všem za rady a problém byl vyřešen tím že jsem vložil do navigace druhou složku s waypointy. Při prvotním vkládání jsem ji omylem přehlédl! Díky!


  • 0

#276 Gelda

Gelda

    Gelda

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2015 - 6:48

Zdravim.

 

Po par tydnech bez vyuziti jsem zapnul sveho Oregona 450 a cekalo me nemile prekvapeni - sedy radek v horni casti displeje. Myslel jsem, ze je to nejaky bug u firmware, tak jsem udelal reset, zkusil jsem i stary fw, ale pasek je stale tu. Screeny mi ukazaly, ze problem asi nebude u SW, ale u HW. Mate nekdo podobnou zkusenost? Sice pasek nema na funkci vyrazny vliv, na dotyk v pohode funguje, ale uzivatelsky mi tam proste vadi. Diky za reakce,

 

Gelda

 

P.S.: Screeny jsou k videnu tu: https://drive.google...QTdtX3NSblRVakE


Tento příspěvek byl upraven od Gelda: 03 červenec 2015 - 6:48

  • 0

GPS: Garmin Oregon 450, Nexus 7 2013 3G, HTC Desire X

Blog: manuály pro a:Drake


#277 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2015 - 8:00

Viděl bych to na Wackelův kontakt. Pokud to vzniklo náhodou, možná něco blbě kontaktuje v konektoru. Ale možná taky odešel ten kousek displeje. Pokud najdeš odvahu to otevřít, zkus vším od displeje zahejbat nebo to vyčistit. Osobně bych to ale asi neřešil, riziko poškození je asi větší a už jsem se naučil základní poučku Nehrab do něčeho, co funguje.

Obrázky stažené přímo z navigace jsou v pořádku, je to jen na těch vyfocených foťákem, tak to bude určitě displejem. A že to funguje na dotyk? Proč ne? Digitizer je jiná vrstva, nad displejem. Ten s tím nemá nic společného.


  • 0

#278 Gelda

Gelda

    Gelda

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2015 - 8:56

Diky za reakci. Vrtat do toho nebudu, na to jsem strasnej levak. Spis ho nekde se slevou strelim a koupim 650ku.

G.
  • 0

GPS: Garmin Oregon 450, Nexus 7 2013 3G, HTC Desire X

Blog: manuály pro a:Drake


#279 Kitotik

Kitotik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2015 - 11:42

Ahoj, obracím se na Vás s následující žádostí. Mám G450T, do kterého si dělám trasy v MapSource. Poslední dobou se mi ale stává, že GPS automaticky přeroutuje trasu, když se z ní vychýlím i když to má v nastavení "zakázáno" nebo "na dotaz". V minulosti to přístroj ale nedělal. Nevíte někdo kde by mohla být chyba, případně co kde dělám špatně. Moooc děkuji.


  • 0
OREGON 450t PRO

#280 pekres

pekres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2015 - 21:01

Zdravím. Mám Oregona teprve pár dní a až dnes jsem si zkusmo dal navigaci po městě. Docela mě překvapilo, že když mě naviguje kde mám jít, tak přitom displey zhasína v intervalech které mám nastaveno. To opravdu při navigaci displey zhasíná a vůbec nebere zřetel, že zrovna naviguje?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama