Přejít na obsah


Fotka

Ochrana přírody a geokešing


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
98 odpovědí na toto téma

#61 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2014 - 18:21

Z pozice cloveka, kteremu se nelibi chovani toho druheho. Kdyz vidim, ze ten druhy dela neco co odporuje slusnemu chovani, tak se jdu slusne zeptat, zda si je toho vedom a jake k tomu ma opravneni. Zadny odznak, placku ci povereni nemam ale to preci nepoterbuji k tomu, kdyz vidim, ze nekdo dela nejakou nepravost. Pak mam na vyber, bud se tvarim, ze nic nevidim (s cim vetsina lidi pocita) nebo zacnu jednat (s tim nikdo nepocita a tak na to neni pripraven). A ja vetsinou vyberu tu druhou moznost. Musim rict, ze jsem pres hubu zatim nedostal a ani mne ti dirky nikdo neposlal, a ani nepocitam, ze bych se dal k jakekoliv pomocne strazi.

No reknete sami co udelate, kdyz pujdete to lesni ceste a proti vam pojede osobni auto? Uhnete z cesty a budete nadavat ze tu nekdo jezdi autem, nebo ho zastavite a slusne se zeptate na povoleni vjezdu. Ja udelam to druhe a jelikoz dotycny jeste nikdy nemel povoleni vjezdu, tak ho otocim a vykazu z lesa. To by preci mel udelat kazdy!!

No kdyz potkam nekoho kdo k lesu patri (muze to byt i tremp) tak se rad zastavim a pokecam.

 

No jinak jsem myslim tezko zaraditelny clovek a tak o mne nikdo netusi kam patrim.


  • 2

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#62 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2014 - 18:28

Nedávno jsem byl na keškách na Hřebenech u Řitky, v noci. A potkali jsme dvě auta, vzatu lovecký pes, za volantem chlap v zeleném a s kloboučkem... Přitom na všechny tyto cesty je zákaz vjezdu, je to přírodní park.


  • 0

#63 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2014 - 18:35

Solim: a prokázal se ti ten motorista služebním průkazem a odznakem? Jestli to vůbec byl zaměstnanec správy CHKO. Prolustrovat ho by neměl být problém pokud byl skutečně ze správy. To by mne zajímalo co by mohl soukromého zaměstnanec SCHKO v přírodě dělat. Nebyl to spíše vlastník daného pozemku, který se za pracovníka CHKO vydával? Jsi si tím vážně jistý?

 

 

Ano prokazal se sluzebnim prukazem a byl tam se svoji slecnou a tu preci musel dovezt az kam vedla cesta. Ten den jsem ho potkal jeste jednou na jine vyhlidce, to jsem se radsi potichu vytratil abych ho zbytecne nenervoval a hlavne tu slecnu.

 

Ohledně té kešky a štěrkové cesty mi také chybí více informací. Navíc si můžeš být jist, že tu cestu nedělala SCHKO :-) Na to nejsou finance.

 

 

Ne tu cestu nedelala SCHKO ale vlastnik lesa. Ale padlo to krasne do jednoho terminu, kdy jsem odstranoval cache a soucasne se budovala ta sterkova cesta. Ta cache byla Pramen Sazavy. Na miste samem nebyla patrna jakokoliv geodalnice a nedaleko toho hned 4m siroka silnice, no tehda mne to docela rozesmalo, ale nechtel jsem delat komunite problem a tak jsem cache zaarchivoval a odnesl. No stejne si myslim, ze tam jednou povede znacena cesta, neb pramen Sazavy je hodne dulezity pramen v Ceske republice.

 

V archivacnich logach je nespravne uvedeno, ze to je na popud spravce lesa (tomu to nevadilo) ale spravne to ma byt na popud CHKO, ale opravovat to nebudu, neb cele zakulisi jsem se dozvedel az pozdeji.


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 21 únor 2014 - 18:39

  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#64 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2014 - 18:35

Nedávno jsem byl na keškách na Hřebenech u Řitky, v noci. A potkali jsme dvě auta, vzatu lovecký pes, za volantem chlap v zeleném a s kloboučkem... Přitom na všechny tyto cesty je zákaz vjezdu, je to přírodní park.

Měl jsi je poslat do Řitky :D


  • 2

#65 tulen

tulen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2014 - 18:53

Je nejaká zákonom daná povinnosť používať tzv. spisovný, t.j. viacmenej neflexibilný a vykastrovaný jazyk?

Je zakázané používať cudzie a prevzaté slová alebo cudzojazyčný termín tam, kde sa viac hodí?

V mojom odbore sa CZ/SK názvoslovie napr. zaseklo na úrovni 80. rokov. Polovica termínov v angline jednoslovných sa nedá ani použiteľne preložiť (pozrite si v slovníku constraint a restraint :D).

90 % pracovnej komunikácie (všetky publikačné výstupy) mám v angličtine. 50 % mailovej komunikácie. Ak na mňa začnete CZ/SK/RU/ENG, uvedomím si, ktorým jazykom na mňa hovoríte, o pár (desiatok?) sekúnd, asi až keď príde rad na odpoveď.

Ako používam angličtinu, tak aj češtinu tam, kde máte lepšie výrazy (a tým, že v slovenčine bola úplne vyvraždená jazyková medzivrstva zodpovedajúca "vobecní češtině" medzi spisovnou vrstvou a argotom, je tých bohemizmov požehnane).

 

Jedna technická: to u vás naozaj nejaký blbec vrazil do nejakého zákona, že mountainbiker nemôže na normálny turistický chodník?! To už je vyšší level demencie... takže v podstate, mali by ste mať pre každý spôsob presunu súbežné trasy - pre každý samozrejme inú? A aj máte? OMFG :D
(U nás tiež existuje nejaká podobná blbosť. Vraj jazdiť môžeme len po lakatoš tankodromoch, lebo že kilometricky ich je habakuk. Je to tak evidentná kravina, že na to všetci zvysoka hádajte čo.)


  • 0

#66 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2014 - 18:54

Kdyz vidim, ze ten druhy dela neco co odporuje slusnemu chovani, tak se jdu slusne zeptat, zda si je toho vedom a jake k tomu ma opravneni. Zadny odznak, placku ci povereni nemam ale to preci nepoterbuji k tomu, kdyz vidim, ze nekdo dela nejakou nepravost.

 

No reknete sami co udelate, kdyz pujdete to lesni ceste a proti vam pojede osobni auto? Uhnete z cesty a budete nadavat ze tu nekdo jezdi autem, nebo ho zastavite a slusne se zeptate na povoleni vjezdu. Ja udelam to druhe a jelikoz dotycny jeste nikdy nemel povoleni vjezdu, tak ho otocim a vykazu z lesa. To by preci mel udelat kazdy!!

Naprosto nechci polemizovat s faktem, že jezdit autem po lese je prasárna. Nicméně kdybych tím autem po lese jela a ty jsi mě takhle zastavil a chtěl po mně nějaká povolení, tak se tě stejně slušně zeptám, jaké máš ty oprávnění nebo pověření se mě na to ptát. A pokud bys žádné takové oprávnění neprokázal, tak ti nebudu nic vysvětlovat nebo ukazovat, ani kdybych to povolení nakrásně měla. Jestli myslíš, že se porušuje nějaký zákon, jdi a přivolej oprávněnou osobu. Jo, to, že se ničí příroda, je samozřejmě pobuřující, ale představa, že kdejakej hej nebo počkej se stane samozvaným kontrolorem a bude si myslet, že má právo zjišťovat, jestli čirou náhodou nedělám něco zakázanýho, to mi přijde pobuřující mnohem víc.


  • 4

#67 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2014 - 19:01

Musky: Já jsem uklízel les na Den Země, natahal jsem to k silnici, pak tu hromadu odvezli. Jinak je to s odpadkama mimo obec asi těžký, obce si odvoz platí pro svoje obyvatele. Myslím kontejnery na plasty a tak.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 21 únor 2014 - 19:06

  • 0

#68 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2014 - 20:14

to tulen:... já bych tu lingvistickou stránku už tady nerozebíral, ano ?


  • 0

*


#69 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2014 - 20:33

Nedávno jsem byl na keškách na Hřebenech u Řitky, v noci. A potkali jsme dvě auta, vzatu lovecký pes, za volantem chlap v zeleném a s kloboučkem... Přitom na všechny tyto cesty je zákaz vjezdu, je to přírodní park.

 

A nejel náhodou zeleným gazíkem? S "Veteránskou" SPZtkou? Zhruba na stejné vrstevnici jako je Brandejsova hrobka (ale cca 200-300m jihozápadně) je hájovna kam dojíždí... a když už si dojede k ní (nad obcí v polích je závora, kterou si s tou jeho off-road károu může dovolit objet) tak určitě zvládne dojet i jinam - k posedům, na krmení apod.... Hlavně že si dovolí připomenout kačerovi, co si dojel na mojí vyhlídkovou keš na kole, že prý je mimo cyklotrasy - taková pitomost.... (ve srovnání s jeho ježděním autem v lese). To by musel v létě zakázat i MTB orienťák, který se tam jel a u té lavičky měli "stage" a při orienťáku (nikdy jsem ho nejel) to počítám vezme každý kudy ho napadne, nejrychlejší cestou..... Dával si na vyhlídce dlouhej kouř, kačer mu nejspíš narušil rozjímání...

 

Pak existuje další sorta lidí, co si vyrazí autem do lesa na dřevo, a divil bych se, kdyby řezali vždycky jenom "ve svým"......

 

Od malička jsem si tak nějak vryl do paměti, že největší bordel v okolí dělali někteří jedinci z řad chatařů.... chatičku vymazlenou, zahrádku vyšňořenou, ale zaplatit si svojí popelnici je asi drahá záležitost, jednodušší je vyhodit igelitku s bordelem někde do pangejta nebo na nepovolenou skládku.

 

Všude se najde nějaký individuum, který může kazit pověst ostatním, geocaching nevyjímaje....

 

Co sbírám kešky, tak si sem tam vezmu igelitku a cestou posbírám nějaký ten bordel a hodim pak do kontejneru - po vytřídění..... Budu se nad tím muset zamyslet, jestli to náhodou nemá negativní vliv na přírodu....

 

EDIT:

ad rušení zvěře - myslivec po lese samozřejmě jezdit autem/traktorem může, to dá rozum, protože v tu chvíli není na čekané, takže zvěř neruší....

 

A možná by se měly zakázat i keše na stromech - stromy natahováním lana a lezením po větvích trpí, do té doby, než je někdo podřízne......


Tento příspěvek byl upraven od St&nda: 21 únor 2014 - 20:45

  • 1

#70 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2014 - 21:44


Solim: a prokázal se ti ten motorista služebním průkazem a odznakem? 

 

 

Ano prokazal se sluzebnim prukazem a byl tam se svoji slecnou a tu preci musel dovezt az kam vedla cesta. Ten den jsem ho potkal jeste jednou na jine vyhlidce, to jsem se radsi potichu vytratil abych ho zbytecne nenervoval a hlavne tu slecnu.

 

Nemám k tomu co dodat. Jsem rád, že jsi mému kolegovi sáhl do svědomí. Snad však nikoliv tak hluboko, aby jej to zchladilo natolik, že s přítelkyní nakonec neměli příjemný večer :-)


  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#71 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2014 - 21:49

Musky: Já jsem uklízel les na Den Země, natahal jsem to k silnici, pak tu hromadu odvezli. Jinak je to s odpadkama mimo obec asi těžký, obce si odvoz platí pro svoje obyvatele. Myslím kontejnery na plasty a tak.

 

V Ostravě na akci Clean Up the World naštěstí spolupracuje městský podnik OZO. Uvažuji jestli by byli stejně dajní i při pořádaném CITO. Možná letos vyzkoušíme :-)

 

Věřím, že u menších obcí si to bude muset člověk uklidit a ještě likvidaci odpadu zaplatit sám :-(


Tento příspěvek byl upraven od skurakai: 21 únor 2014 - 21:51

  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#72 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2014 - 22:04

V Ostravě na akci Clean Up the World naštěstí spolupracuje městský podnik OZO. Uvažuji jestli by byli stejně dajní i při pořádaném CITO. Možná letos vyzkoušíme :-)
 
Věřím, že u menších obcí si to bude muset člověk uklidit a ještě likvidaci odpadu zaplatit sám :-(



Ono když je toho míň a máš doma místo, tak ten odpad můžeš vyhazovat po troškách... myslel jsem, že ho dám do stodoly, ale svážely to Technický služby nebo kdo.
  • 0

#73 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2014 - 23:52

A nakonec taky neco pro nas trampy - kesery http://www.infobaden...ch-legalizovan/

 

Vašku stránky InfoBaden.cz mají apríla průběžně po celý rok... trošku jsi naletěl, řekl bych. Nedovedu si představit, že by nějakej tremp byl někde organizovanej :D


  • 2
www.povetrnik.cz

#74 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2014 - 7:16

Jak víš, že naletěl? Já taky za každým fórkem nedělám smajlíka.


  • 1

P%C5%88ov.png


#75 vass

vass

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2014 - 14:43

Vašku stránky InfoBaden.cz mají apríla průběžně po celý rok... trošku jsi naletěl, řekl bych. Nedovedu si představit, že by nějakej tremp byl někde organizovanej :D

:) hihihi


  • 0

#76 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2014 - 15:03

Je nejaká zákonom daná povinnosť používať tzv. spisovný, t.j. viacmenej neflexibilný a vykastrovaný jazyk?

Je zakázané používať cudzie a prevzaté slová alebo cudzojazyčný termín tam, kde sa viac hodí?

...

Zakázané to není, ale číst se to pak nedá.


  • 0

#77 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 16:16

Ochranáři blouznivci opět hrozí: http://registerguard...-clark.html.csp


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#78 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 19:52

Aby je ty krabičky náhodou nepokousaly.


  • 2

#79 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 20:27

Přírodu oplotit a opatřit cedulkami "Nedotýkat se vystavených exponátů!"


  • 3
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#80 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2014 - 22:17

Nějak se přemnožili ochranáři, bude třeba regulovat jejich stav :wacko:


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama