Přejít na obsah


Fotka

Tipy na krabice

doporučení

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2014 - 10:21

V Lidlu mají teď v akci dobrou krabici vhodnou na kešku za cca 40 Kč. Jako bonus je 6 x jogurt. 

 

08571_01_f.jpg


  • -2

#2 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 17:00

Nemyslím si, že by to byla dobrá krabka na keše - viz. o materiálech ve vláknu Klik-klak. Když by ses podíval na Kolečkobraní 4 na fotky od Vitaje, tak jednu takovou používám na CWG při podobných eventech. Podle mě by tahle krabka za mrazu zkřehla a lehce popraskala. Mám jich pár už několik let ( na víku má Danone, Activia ), firma je používá opakovaně, dát je ven mi nepřijde rozumné. Navíc moc extra netěsní, myslím si, že logbook by byl mokrý razdva. Takže po osobní zkušenosti s krabičkou: na keš ne.
  • 5

#3 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2014 - 6:13

Tou vhodností jsem myslel i velikost.  ;)  Mikrokešek je už všude plno, někteří owneři cpou mikrokrabice dokonce i do lesa.  :unsure:  Když dokážeš udělat nebo najít správný úkryt, tak krabice ani těsnit nemusí. Když to šoupneš do vlhka pod kořen stromu nebo do pařezu, tak z toho bude humus keš, ať už tam dáš jakoukoliv sebelepší a sebetěsnící krabici.  B)


  • -1

#4 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2014 - 9:43

Ale no tak, že tohle nemyslíš vážně? ;)  Že ty jsi chyběl ve škole na některých hodinách? Pročti si něco o vzdušné vlhkosti. ;)

Obsah netěsnící krabky ji prostě natáhne a budeš v logbooku pěstovat plísně. B)

Velké lock-lock krabky dneska snad nejsou problém, Tesco mívá často i zajímavé ceny - to jen tak namátkou, čeho si občas všimnu při nákupech.


  • 2

#5 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2014 - 11:10

Na základě svých zkušeností s 43 kešemi musím souhlasit se Zvědavkou. Tlak vzduchu se totiž pořád mění a mění se i teplota (a tím objem vzduchu uvnitř) a i pod malinko netěsným víkem proudí vzduch dovnitř a ven. A papír logbooku nasává čím dál víc vlhkost. A to nemusí na krabku spadnout ani kapka. Zkoušel jsem testovat krabice v umyvadle plném vody. Když při zmačknutí víka bublá vzduch, tak není dobrá. Zatěžoval jsem je potom ponořené pod vodou asi na hodinu - a uvnitř všech bylo trochu vody (ve studené vodě vznikl uvnitř podtlak a ten vodu nasál dovnitř).

Jedině krabky s těsněním a příchytkami (Lock & Lock) vyhověly. Ale i tak se na ně nesmí dávat těžké kameny. Popypropylén v mrazu křehne a lety stárne.


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 25 březen 2014 - 11:11

  • 2
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#6 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 441 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2014 - 12:08

Na krabičce nešetřete, ušetří vám starosti se servisem. Lock&Lock jsou nejlepší, testuji teď tureckou obdobu MLock, která vypadá také dobře. TESCO krabičkám upadávají často packy, ale některé jejich formáty jsou fine. U noname krabiček prodávaných jako Asko či Tescoma některé kusy netěsní.


  • 2





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama