Přejít na obsah


Fotka

Oregon 600/650

geoget garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
597 odpovědí na toto téma

#461 Verushenda a Popey

Verushenda a Popey

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2015 - 19:48

Špatně položená otázka. S nelegální mapou ti nikdo radit nebude. Zato návodů na získání legálních map zadarmo tu najdeš spoustu...

mno prave hledam a nenalezam :(


  • 0

#462 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2015 - 19:51

Zkus zadat "mapy garmin" do hledcího vokýnka vpravo nahoře. Nezapomeň přepnout na hledání ve všech fórech...


  • 1

#463 Verushenda a Popey

Verushenda a Popey

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2015 - 20:17

jj toho naslo hodne ale na tohle jsem ,,hloupej,, jak vybrat mapu ktera bude dobra a nebude ukazovat jen polni cesty :( v tomhle se vubec nevyznám 


  • 0

#464 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2015 - 21:05

Jako první zkus tohle: http://garmin.openstreetmap.nl/

Myslím, že dobrý zdroj jei zde: http://www.wanderrei...e/garmin_de.php

Na Kanáry jsem posledně bral tuhle (Topo Summer) a byla fakt skvělá: http://www.frikart.n...n/velgkart.html

Popsáno je i na Wiki: http://wiki.geocachi...e_mapy_(garmin)


Tento příspěvek byl upraven od kiReGPS: 23 květen 2015 - 21:13

  • 1

#465 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2015 - 8:18

Zdravím všechny už to tu možná někde je, ale jsem asi slepej. Chci se zeptat nahraju popripade jak do Garmina 600 nelegalni mapu na hledani keší (staci turisticka) slovenskou, polskou, rakouskou? Nechci mapy kupovat kdyz se tam ukazu jednou za X let. Spise jen nahodne. Moc dekuji za rady kde mapy stahnout a jak je do pristroje dostat. Díky

Já zírám, že se někdo ještě veřejně přizná k tomu, že chce něco dělat nelegálně. A přijde mu to v pohodě.


  • 3

#466 Mary team

Mary team

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2015 - 23:00

Ahoj, syn by si chtěl pořídit nějakou navigaci pro geocaching (zároveň bychom ho jako rodina chtěli využívat při cestách autem), ale neznáme výhody popř. nevýhody jednotlivých typů.

V cenové relaci do 10 000 se nabízí Garmin Oregon 600, jaké s ním máte zkušenosti? Zvládne nahrávání keší do tohoto zařízení desetiletý kluk? Má český návod? Komunikuje s chirpem? Umí wheriho?

Předem díky za všechny odpovědi. Geomatka                                   


  • 0

#467 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2015 - 23:38

Ahoj, na tyhle stránky jste se dívali?

http://www.garmin.cz...oregon-600.html

Edit: návod si můžete stáhnout a přečíst.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 27 květen 2015 - 23:46

  • 0

#468 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 3:43

Wherigo neumí žádný nový přístroj.
  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#469 Bubbu

Bubbu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 5:40

Moje zkušenost s Oregonem 650 - přešla jsem na něj po 8 letech používání O550 a O300 v lednu 2015.

Přístroj je dodáván s battery packem- ten se nedobíjel, odeslala jsem k reklamaci s fakturou od prodejce, po týdnu vrátili neopravené, protože k opravě potřebují fakturu , kterou má prodejce od nich. Tedy je nutné přístroj zaslat prodejci a ten ho odešle do servisu- měsíc. Po návratu se baterry pack dobíjí  na dvě čárky, ale už to neřeším, náhradní baterky tolik nestojí.

Každé druhé zapnutí se přístroj sekne a nepomůže než vytáhnout na několik minut baterky a restartovat, pak naskočí a pracuje normálně.

GPS- pokud vyměním baterie a změním polohu o 50 km, načítají se satelity až 15 min- dobře, bylo to v lese, ale mobil se ve stejném terénu zorientuje během minuty.

Mám pocit, že jsou v tom nějaké pomalé procesory, pokud listuji v seznamu, objeví se jen bílá obrazovka, která se postupně načítá.

Můj celkový dojem  je hluboké zklamání. Možná pomůže aktualizace softwaru , ale celkově už bych to toho znovu nešla.

No, ale mluvím jen o tomhle svém kousku, je ještě v záruce, tak uvidím, jak bude pokračovat dále. Docela by mne zajímaly zkušenosti ostatních.


  • 0

#470 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 6:03

To dlouhé načítání je tím, že načítá almanach ze satelitů. Mobil si ho načte z netu. A rozdíl mezi 50 bity/s a 1Mbitem/s je znát. Kdyby ten mobil neměl datové připojení, načítal by taky dlouho.

To ostatní bych považoval za vadný kus. Což by být taky nemělo. Mám zkušenosti jen s Garminem O450. Celkově jsem s ním spokojen, ale za jeho tehdejší cenu bych mohl mít dnes i 3 mobily, které GPS umí, nebo jeden pořádný. Telefon mám jen hloupý. Nevím, jestli bych kupoval zase Garmin, kdybych o svého přišel. Snad mi ještě dlouho vydrží.


  • 0

#471 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 6:38

Ano, Oregon řady 6x0 někdy opravdu pomalu startuje. Zatím jsem nepostřehl, jestli stačí dlouho počkat a nebo se fakt musí vyndávat ty baterie.

 

Vyhledání pozice považuji za normální. Pokud se, při načítání pozice, GPS nepohybuje, je to celkem rychlé.

 

Batery pack nemám a baterky tedy nabíjím mimo GPS.

 

Ona stejně není moc alternativa, pokud nechcete opravdu maličkou Dakotu a nebo eTrex. Pak ještě existuje Montana a Montera, ale tam je cena úplně jinde ....


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#472 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 6:41

To dlouhé načítání je tím, že načítá almanach ze satelitů. Mobil si ho načte z netu. A rozdíl mezi 50 bity/s a 1Mbitem/s je znát. Kdyby ten mobil neměl datové připojení, načítal by taky dlouho.

 

On ten Oregon 6x0 občas dlouho stojí na logu Garmin a na něco čeká. A pak najednou naskočí. Většinou nemám dost trpělivosti a tak vyndám baterky a zkusím to znovu zapnout.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#473 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 7:05

Me čeká déle když vyndam kartu s daty (nahravam body a keše na kartu). Pak je hledá a když nenajde, spustí se. A pak když ho zas spustim s kartou, načítá z ni data a zas mu to chvilku trvá.

Pokud mám data v hromadě samostatných souborů, trvá to déle než když tam mám jen několik větších souborů se všemi daty.

Zaseknutí jsem zažil jednou, díky poškozenému gpx. Od te doby je dávám na kartu, protože pokud bych nahrál poškozené, vyjmu kartu a aspoň přístroj s mapou pojede byť bez dat.
  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#474 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 7:19

Jako clovek neznaly a zvedavy se zeptam. Pisatelka dotazu by navigaci zrejme rada pouzivala i jako autonavigaci. Doted jsem myslel, ze to neni uplne vhodne a prakticke. Jak to tedy je?
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#475 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 7:41

Opět zkušenosti s O450 jako autonavigace:

Displej je malý a musel by se dobře nastavit úhel, aby se neleskl a byl dobře vidět. Chtělo by to externí napájení přes USB kabel, pak svítí mnohem více. Je těžká, subtilní držák ulomí, vytrhne, nebo se alespoň třese. Pochopitelně nemá hlasové navádění, jen pípá před křižovatkou.

Když jsem ji držel v ruce, navigovala skoro stejně, jako autonavigace, která byla na skle.

Problém bude s mapami. Na turistiku je nepotřebuju aktualizovat, na auto je to nutnost. Kupovat do toho ještě jedny mapy, když autonavigace je mívají i předplacené? Nebo jezdit podle neaktuálních? Podle turistické TOPO (routovat umí). Nebo podle Openstreetů? Mám pocit že autonavigace s velkým displejem, lehká a s držákem už nestojí tolik. A nevím, jak je to s automapou ve smartfounu.


  • 0

#476 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 7:54

O600 jako autonavigaci občas používám a vyhovuje.

 

K navigaci je Topo a k ní se dá stáhnout i Atlas Czech NT a Cyklo Czech NT, to by na občasné navigování mělo stačit.

 

Ale nahradit klasickou silniční navigaci to nedokáže, Oregony nemluví.


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#477 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 8:08

Takže wherigo by museli hrát na telefonu. Co se týká čistě geocachingu, nebyl by ten telefon lepší?
  • 0

#478 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 8:13

Co se týká čistě geocachingu, nebyl by ten telefon lepší?

 

To je nekonečná debata dvou skupin uživatelů, která nemá řešení.

 

Výhoda navigace je jedna: Je odolnější. Kamarád to zkoušel s mobilem a žádný jeho zacházení nepřežil, navigace mu vydrží.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#479 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 8:14

Autonavigace zcela bez problémů. Používám jen o600. Žádnej auto-přístroj a už ani mobilní appky. Jen to prostě nemluví "odbočte vlevo/vpravo" ale jen zapípá že se blíží odbočka.
  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#480 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 10:08

Ano, Oregon řady 6x0 někdy opravdu pomalu startuje. Zatím jsem nepostřehl, jestli stačí dlouho počkat a nebo se fakt musí vyndávat ty baterie.

 

Vyhledání pozice považuji za normální. Pokud se, při načítání pozice, GPS nepohybuje, je to celkem rychlé.

 

Batery pack nemám a baterky tedy nabíjím mimo GPS.

 

Ona stejně není moc alternativa, pokud nechcete opravdu maličkou Dakotu a nebo eTrex. Pak ještě existuje Montana a Montera, ale tam je cena úplně jinde ....

Kontrolu nad správným startem jsem vyřešil takto:

v [jednotka:]/Garmin/startup.txt jsem zadal hodnotu <display = 300>

 

Když zapnu navigaci, tak po úspěšném startu se mi objeví na displeji oznámení:

 

 

 

odkliknu a vím, že je vše v pořádku. Ještě se mi nestalo aby mě tento způsob zklamal.

 

Jinak já jsem s O600 naprosto spokojen a s klidným svědomím tuto navigaci doporučuji.

 

 

ještě doplnění pro Mary team: chirp O600 umí, wherigo jak už je napsáno, neumí a pokud je váš syn alespoň trošku, co se týká PC, zdatný, určitě nahrání keší do GPS zvládne.


  • 4





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, garmin

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama