Přejít na obsah


Fotka

Oregon 600/650

geoget garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
597 odpovědí na toto téma

#481 Bubbu

Bubbu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 11:05

Asi to bude všechno v nastavení, to uznávám a trochu si s tím musím pohrát. 

Jinak mám Oregony taky ráda, ty dva minulé jsem měla 8 let a byla jsem s nimi spokojená, jen jsem čekala, že ten nový bude ještě lepší a zatím se s ním trápím. 


  • 0

#482 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 11:21

Bubbu já to mám takhle a žádný problém s O600 nemám.

Mám zapnutou jen jednu mapu z nabídky, / ponejvíce topo czech pro / mapová rychlost - rychlé, podrobnost - normální, stínovaný obrys - vypnuto, úrovně přiblížení - automaticky, velikost textu - mapové body - malé, už. trasové body - malé, detail ulice střední, pokrytí krajiny - malé.

 

Ale chápu, že každý si chce nastavit GPS k obrazu svému. Mě to takto vyhovuje.


  • 1

#483 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 11:26   Nejlepší odpověď

Ahoj, syn by si chtěl pořídit nějakou navigaci pro geocaching (zároveň bychom ho jako rodina chtěli využívat při cestách autem), ale neznáme výhody popř. nevýhody jednotlivých typů.

V cenové relaci do 10 000 se nabízí Garmin Oregon 600, jaké s ním máte zkušenosti? Zvládne nahrávání keší do tohoto zařízení desetiletý kluk? Má český návod? Komunikuje s chirpem? Umí wheriho?

Předem díky za všechny odpovědi. Geomatka                                   

1) Nahrávání keší desetiletý kluk zvládne.

2) Má český návod a navigace je také v češtině.

3) S chirpem komunikuje.

4) Wherigo neumí.

5) Jako autonavigace funguje bez problémů.


  • 1

#484 Mary team

Mary team

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 16:34

Ahoj,

moc děkuji za všechny odpovědi. Zatím jsme si vystačili s mobilem, ale poslední dobou c:geo nějak nespolupracuje( nejspíše možná proto, že nemám data v mobilu a keše si jenom ukládám offline. Posledních 14 dní se neaktualizuje poloha keše od místa, kde se nacházíme a kompas taky v terénu lítá, kam se mu zachce. Nakonec tedy končíme většinou u mapy, ale v lese je to problém. Celkově na mě recenze působí přívětivě, Garmina 600 nejspíše pořídíme.

Ještě jednou díky, slunečné dny přeje Alice


  • 1

#485 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 21:02

Výhoda navigace je jedna: Je odolnější. Kamarád to zkoušel s mobilem a žádný jeho zacházení nepřežil, navigace mu vydrží.

 

V tom máš určitě pravdu. pár telefonů co jsem měl by to mohlo potvrdit :D


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#486 harrycallahan

harrycallahan

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2015 - 9:17

Po několika letech mi umřela Dakota 20, rád bych pořídil něco nového a to  Oregon 600, mohl by mi někdo trochu přiblížit nějaká případná omezení co se týče map ( v Dakotě mám cca 10 map, openstreet apod.)  nebo jak bych řekl funkčnosti proti Dakotě, nerad bych byl zklamaný kvůli nějakým zásadním omezením. Jinak bych šel snad znova do tý Dakoty. Co jsem pročetl forum tak jsou zde proti Dakotě spíše samá pozitiva. Děkuji


  • 0

#487 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2015 - 14:57

Hlavně má tahle typová řada Oregonů úplně jiné limity na počty nahraných listingů a bodů.

 

A oproti Dakotě má větší zobrazovačku.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#488 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2015 - 15:05

uplne jine limity = mnohem mene limitujici limity ;)

 

Dakota je lowend model, zatimco Oregon je vlajkova lod.


  • 0

#489 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2015 - 10:09

Tak nějak, ptát se jestli Oregon 600 náhodou není funkcemi horší než Dakota 20, to mi přijde docela vtipné :)

 

Sám mám ale jeden dotaz. Od půlky dubna mám O650 a jsem celkem rozladěný z chování jeho výškoměru. Ačkoli mám zapnutou "autokalibraci", tak po jeho ručním zkalibrování se po pár desítkách vteřin naměřená výška zase rozhodí, nekdy dokonce až o 3-4m :angry: A to, prosím, na jednom místě, nijak s Oregonem nehýbu, natož abych s ním někde chodil a měnil polohu... A to ani nemluvím o tom, že se to snad nikdy nepovede napoprvé, musím to několikrát zopakovat, aby si navigace laskavě nastavila hodnotu, kterou jí tam dávám já...

Tohle mi stařičký Oregon 300 rozhodně nedělal, s ním byly i celodenní výlety na kole úplně v pohodě, dost často výška cíle odpovídala na metr přesně startu ve stejném místě. Zatím jsem tedy neměl příležitost O650 na kole vyzkoušet, ale obávám se, že tohohle s O650 nikdy nedosáhnu a dost mne to vytáčí... Protože veškeré naměřené údaje převýšení projeté trasy atd. pak budou jaksi k ničemu :wacko: Samozřejmě mi nejde o to mít to měřené na metr přesně (to ani nejde, znám fungování systému GPS), ale když se mi to rozjebe o ty 3-4m za pár desítek vteřin, co pak od toho mohu očekávat po celém dni???

 

Jaké kdo máte zkušenosti s tímhle?

 

EDIT: Hard reset jsem samozřejmě také provedl, ale ten tomu nijak nepomohl. Mimochodem, ani tenle reset mi z přístroje nevymazal uživatelská data, všechy moje soubory (GPX, GPI, fotky) tam zůstaly, pouze se "snulovalo" nastavení GPS. To asi také není v pořádku, že?


Tento příspěvek byl upraven od Jarous1: 15 červen 2015 - 10:22

  • 0

#490 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2015 - 11:31

Výškoměr se mi, zpravidla, rozhodí, když vyměňuji v GPS baterie. To vidím skok v profilu. Přesnost o 3-4 metry nějak neřeším, myslím, že s takovou přesností se počítat nedá.

 

Výškoměr občas kalibruji na nádraží, pokud tam mají vyznačenou nadmořskou výšku.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#491 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2015 - 11:56

Sám mám ale jeden dotaz. Od půlky dubna mám O650 a jsem celkem rozladěný z chování jeho výškoměru. Ačkoli mám zapnutou "autokalibraci", tak po jeho ručním zkalibrování se po pár desítkách vteřin naměřená výška zase rozhodí, nekdy dokonce až o 3-4m :angry: A to, prosím, na jednom místě, nijak s Oregonem nehýbu, natož abych s ním někde chodil a měnil polohu... A to ani nemluvím o tom, že se to snad nikdy nepovede napoprvé, musím to několikrát zopakovat, aby si navigace laskavě nastavila hodnotu, kterou jí tam dávám já...

Tohle mi stařičký Oregon 300 rozhodně nedělal, s ním byly i celodenní výlety na kole úplně v pohodě, dost často výška cíle odpovídala na metr přesně startu ve stejném místě. Zatím jsem tedy neměl příležitost O650 na kole vyzkoušet, ale obávám se, že tohohle s O650 nikdy nedosáhnu a dost mne to vytáčí... Protože veškeré naměřené údaje převýšení projeté trasy atd. pak budou jaksi k ničemu :wacko: Samozřejmě mi nejde o to mít to měřené na metr přesně (to ani nejde, znám fungování systému GPS), ale když se mi to rozjebe o ty 3-4m za pár desítek vteřin, co pak od toho mohu očekávat po celém dni???

 

Nedělal bych z určování výšky drama. Prostě to ber, jak to je. Ze satelitů má GPS představu o výšce přinejlepším s přesností cca 10 m. Barometrický výškoměr je furt jen tlakoměr. No a tlak se jaksi mění i z jiných důvodů, než se změnou nadmořské výšky. Na 100 m výškových připadá cca 1,3 kPa změna tlaku, tedy zhruba 1 %. Aby ses dostal na přesnost 1 m, musel bys měřit tlak s přesností na 0,01 %. Aktuálně vidím, že tlak na území ČR kolísá od 101,08 do 101,59 kPa, tedy o 0,5 %. To odpovídá chybě stanovení výšky cca 50 m. Pokud se dostaneš na přesnost +-5 m, tak to pořád beru jako polozázrak. Že ti O300 ukazoval ještě přesněji, je už zázrak celý. Asi bylo zrovna hodně stabilní počasí...  :)


Tento příspěvek byl upraven od kiReGPS: 15 červen 2015 - 20:49

  • 0

#492 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2015 - 13:53

No, je pravda, že na kolo lezu jen když je předpoklad pěkného počasí po celý den :-)
Na druhou stranu mi to ale nejde moc na rozum, on ten O300 se tak nechoval náhodně, ale naopak v drtivé většině případů. Rozdíl 10m v případě místa cíle totožného s místem startu byla opravdu výjimka... Jindy to bylo opravdu vždy méně, vždy do těch 5m max. A to, že výšku někdy naměřil totožnou, to se nestalo jen jednou, ale vícekrát, jinak bych s tím tady vůbec neotravoval.
Proto se mi takovéhle chování modernější, teoreticky i přesnější (narozdíl od O300 vybavený i GLONASSem), prostě po všech stránkách "lepší", navigace nějak nezdá, no... Člověk by od toho čekal minimálně to, co dokázal ten 7 let starý O300...


  • 0

#493 Jim404

Jim404

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2015 - 10:38

Ahoj,

mám takový trapný problém s Garmin Oregon 600 - úplně jednoduchý. Nejde vyhledávat Waypointy z konce abecedy. Mám jich tam asi 800 a když vyhledávám od písmene R, S, a dalších, nevyhledá nic a na obrazovce jsou náhodné pruhy, čáry, šmouhy... Zajímavou reakci na problém jsem dostal z oficiální podpory Garmin - prý se to "nestává". Mě ale jo, a pokaždé. Poradí někdo? Děkuji.


  • 0

#494 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2015 - 11:54

Chyba v GPX souboru? (Tedy presneji neco, co GPS povazuje za chybu.) Zkus soubor odtsranit, vytvorit novy s par WP.

 

Nemuze to byt vzdalenosti "GPS od tech WP"? Vyhledavani funguje jen do urcite vzdalenosti.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#495 Fesoj69

Fesoj69

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2015 - 21:17

Dobrý večer. Mám velkou prosbu. Přátelé mají Oregon 600. V seznamu keší se objeví jen české keše, ale né třeba slovenské. Máte s tím někdo zkušenost? Varianty vyzkoušeny tyto - nahrání přímo gpx souboru z stránek Geocaching.com a nebo soubor vytvořený v geogetu, samozřejmě export na nové gárminy. Jinak pod 450 to vše běží v pohodě. Děkuji


  • 0

#496 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2015 - 21:26

Filtry ?

 

Pokud GPSku připojí k PC a zkusí BaseCamp, tak ty keše vidí nebo ne ?


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#497 Fesoj69

Fesoj69

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2015 - 21:45

Ahoj. Ano vidí


Ve filtrech mám nastavené všechny keše se všemi parametry


  • 0

#498 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2015 - 21:58

Ještě taková blbost: GPSky neukazují WP, které mají moc daleko. Nebude to tenhle případ ?


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#499 Fesoj69

Fesoj69

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2015 - 22:00

to vím, ale on to neukáže už v hledání keší. Ikdyž je dám vyhledat podle ručního nápisu neexistují. moc děkuji za hledání jsem už s toho bezradný dělám to pro lidi co odjíždějí na slovensko


  • 0

#500 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2015 - 22:05

Pokud ty keše vidíš v BaseCampu, tak tam na 99% jsou.

Já si to tak kontroluji doma po nahrání.

 

Já myslím, že to vyhledávání nefunguje vůbec, ale to by přesně věděl HaLuMa.

 

Tady o tom píše:

http://www.geocachin...z-mýtů-zbavené/


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, garmin

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama