Přejít na obsah


Fotka

Topo Czech 2015 (PRO)

mapa garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
233 odpovědí na toto téma

#141 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2015 - 8:32

Tak jsem dneska vyzkoušel routing nové mapy. Jezdím do práce na kole asi 13 km z toho 10 km po cyklostezkách a lesních cestách. Doma jsem zapnul trasování "horská cyklistika" a nestačil se divit. GPSka mne vedla většinou po silnicích a zajímavě klikatě, takže výsledek 14 km z toho tak 12 km po silnicích s největším provozem motorových vozidel co si lze vybrat. 

 

Pobavil jsem i svoji kolegyni, která si myslela, že jsem se konečně zbláznil, když si vybírám tu nejhorší a nejnebezpečnější možnou cestu pro kolo.

 

Po zklamání z turistického routingu z roku 2013, o který jsem nestál a v rámci Lifetime dostal, pro mne další zklamání, ikdyž jak se to vezme. Mám nový přístroj, na který se LT už nevztahuje a naštěstí jsem si mapu hned nekoupil, ještě, že existuje možnost bezplatného vyzkoušení :D  :D  :D .

 

Pro upgrade nevidím důvod, proto, aby nebyl podklad v GPSce prázdný bohatě stačí předchozí produkt a pro případnou navigaci po trase používám jiné konkurenční produkty na jiné platformě, které kupodivu fungují, tak jak je to uvedené na tlačítku příslušné trasy. Jen jsem došel ke zjištění, že Oregona vlastně zase letos moc používat nebudu, protože mapový podklad prostě nesplňuje to, co bych si přál, vlastně ho mám jenom z nostalgického vztahu ke značce, která mne svými "vylepšeními" odrazuje od používání jejich výrobků.


  • 1

#142 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2015 - 8:54

K tomu routingu je treba jeste rict, ze tam trva ta neuveritelna chyba z Topo2013! Tam se jim totiz povedlo sloucit dve dosti odlisne kategorie cest. A tak se spousta lesnich cest jevi jako "ulice v obci". Jaky to ma zajimavy efekt pro routing pro auta, si jiste domyslite.

 

Ano, nekde se jim to podarilo opravit, ale slo jen o rucni zasahy, ktere jim nekdo nahlasil. Tedy plivnuti do more. Zadna hromadna systemova naprava. (ktera se primo nabizi, treba porovnanim poskozene kategorie cest z predchozi verze dat...) V techto vecech je tak posledni dobra mapa 2012.

 

Na priklad se muzete podivat treba na pravem brehu Vltavy od Davle, jak vede cesta kolem Maškova mlyna nahoru na Oleško. Tam je to pro vypocet trasy pro auto vylozene masakr!


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 16 březen 2015 - 8:54

  • 2

#143 prvanek

prvanek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2015 - 11:31

Když si chci prohlížet mapu TopoCzech 2015 PRO v BaseCamp (mám img soubor zkopírovaný z navigace do externí USB paměti či SD kartě) a nemám současně připojenou navigaci (Dakota 10) k notebooku, objeví se mi chybová hláška "Při pokusu o použití mapového produktu TOPO Czech PRO došlo k chybě". Pokud mám současně připojenou navigaci, mohu prohlížet mapu buď z navigace nebo z externí USB (příp. SD) paměti. Zkoušel jsem z navigace do externí paměti zkopírovat i soubory gma a unl, ale nepomohlo to. Pokud nemám k notebooku připojenou navigaci, nemohu mapu prohlížet, i když ji mám nahranou na externí paměti. Z předchozích příspěvků zde na fóru jsem se domníval že to jde. Prosím o radu zkušenější uživatele. Dík.


  • 0

#144 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 16 březen 2015 - 16:08

Stačí trochu počíst v tomto vlákně a v příspěvku #127 je to popsané a mě se to podle tohoto návodu povedlo. Stačí hledat.


  • 0

#145 mopepa

mopepa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2015 - 19:06

Už několikátý den se snažím stáhnout nějak aktualizaci mapy Czech topo pro, ale stále vidím jen :

Tato mapa nemá odemykací klíč. Záznam v registraci, slouží pouze pro ověření vlastnictví mapy, stažené pomocí přiděleného klíče a následnému nároku na aktualizaci v rámci licence Lifetime.

Tlačítko ke stažení do navigace není a email taky žádný nepřišel,

neví prosím někdo co s tím?


  • 0

#146 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 16 březen 2015 - 19:26

Na stránce http://odemkni.garmin.cz je hned na začátku červeně registrační klíč a pod ním je odkaz na http://podpora.garmi.../article/000151, kde je návod jak postupovat dál a že je třeba přejít na stránku http://my.garmin.com...vationLogin.htm kam se kód zadá a odkud se pak aktualizace stáhne.
  • 1
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#147 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2015 - 19:51

Dneska jsem novou mapu vyzkoušel a jsem celkem spokojený. Mám Oregon 450 a jako způsoby navigace používám automobil a přímá čára, takže to že nemám podporu pro Active Routing mě vůbec netrápí. Hlavní pro mě je to, že mě mapa vedla po dálnici, což ta původní verze 2013 odmítala.

Podle již zmiňovaného příspěvku 127 jsem mapu nainstaloval i do počítače a upravil jsem si její vzhled podle (mojí) verze 2013. Ten výchozí se mi prostě nelíbí a hlavně v něm chybí spousta informací. Pokud by měl někdo zájem, tak je ke stažení na http://archaikum.cz/...min.php#typ2015

 

EDIT: adresa do návodu přidána


Tento příspěvek byl upraven od rsc_cz: 16 březen 2015 - 20:24

  • 0

#148 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2015 - 20:05

Prosim, do toho navodu dovnitr dej jeste i webovou adresu, kde to cele bydli. Az si tak za pul roku vzpomenu, jeslti nahodou neexistuje nova verze, tak si uz nevzpomenu, z jakeho webu jsem to stahl. ;) Dik!


  • 0

#149 ALHU

ALHU

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2015 - 22:50

Spustim GMapTool.

Na zalozce Files dam Add Files a zvolim soubor s mapou IMG v GPS

Na zalozce Options uvedu adresar kde je cGPSmapper (nutno stahnout zvlast)

Na zalozce Split zadam vystupni adresar, nazev mapy a zaskrknu Compile Preview Map.

Zmacknu tlacitko Split selected.

Pockam az se to dokonci.

Pak jdu do toho adresare, spustim install.bat a mapa se nainstaluje do Mapsourcu a Basecampu.

Postup funguje, jen mám v Basecampu mapu zamčenou. Co s tím dál? Díky za radu.


  • 0

#150 snorchl

snorchl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 168 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2015 - 8:57

Tak včera jsem si na Evropské kupoval Oregona 600 a už mi k němu dali Topo Czech 2015 Pro, ale viděl jsem že už se da stáhnout i na warezu.


  • 0

#151 mopepa

mopepa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2015 - 9:27

Na stránce http://odemkni.garmin.cz je hned na začátku červeně registrační klíč a pod ním je odkaz na http://podpora.garmi.../article/000151, kde je návod jak postupovat dál a že je třeba přejít na stránku http://my.garmin.com...vationLogin.htm kam se kód zadá a odkud se pak aktualizace stáhne.

 

Červeně psaný registrační klíč nevidím, fakt tam není  :huh:

 

edit:

tak podpora Garmin opravila chybu na jejich straně...

 

 

díky


Tento příspěvek byl upraven od mopepa: 17 březen 2015 - 9:58

  • 0

#152 mkazda

mkazda

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2015 - 10:19

Vše jsem udělal podle popsaného a mapu do Mapsource nainstaloval, ale je zamčená a kódy co vygeneruje stránka MujGarmin nefungují. Poraďte prosím jak to odemknout. Dík ( v GPS mapa funguje)

 

Jinak napsal jsem dopis do Garminu, že celá TOPO CZECH pokud nepůjde nainstalovat do PC jsou vyhozené peníze - odpověděli že to předají centrále do USA:-) ale myslím že když napíše více nespokojených uživatelů, tak to třeba začnou řešit.


  • 0

#153 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2015 - 10:44

Tak včera jsem si na Evropské kupoval Oregona 600 a už mi k němu dali Topo Czech 2015 Pro, ale viděl jsem že už se da stáhnout i na warezu.

 

A z toho warezu, taky musíš na několik pokusů stahovat rychlostí couvající parní vlečky a několikrát generovat klíč, abys pak nemohl mapu používat v PC?


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#154 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2015 - 10:49

ani nie

odomknutie mapy cca 10 sekund


  • 0

#155 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2015 - 11:39

Já si to myslel :)

 

Nepřestává mne udivovat, jak úspěšně různí výrobci software (napříč spektrem použití) podporují piráty :)


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#156 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2015 - 11:48

Vše jsem udělal podle popsaného a mapu do Mapsource nainstaloval, ale je zamčená a kódy co vygeneruje stránka MujGarmin nefungují. Poraďte prosím jak to odemknout. Dík ( v GPS mapa funguje)

 

V te GPSce mas u mapy take stejne pojmenovany soubor s priponou GMA. V Basecampu tam, kde se zadavaji odemykaci klice, je i tlacitko Import, kterym ten GMA soubor naimportuj.


  • 0

#157 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2015 - 12:01

Já si to myslel :)

 

Nepřestává mne udivovat, jak úspěšně různí výrobci software (napříč spektrem použití) podporují piráty :)

ber to tak ako to je

to, že sa dá odomknúť, stiahnuť a nainštalovať vieme všetci

Garmin keby chcel tak tak tie fora dá dávno zablokovať

Načo kupovať alebo sťahovať niečo čo nepotrebuješ - kupiš GPS, mapa tam je

skoro každého koho som stretol tam mal v garmine nelegálne stiahnutú mapu akurát sa s tým nechváli


  • 0

#158 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2015 - 13:02

Však beru, Baline - jsem pirát od dob začátků "veřejného" internetu - pamatujete to Kvíííííí chrrr kvíííí?

 

A ne, nedal by (zablokovat) - ono to tak snadno, naštěstí, nejde.

 

prostě mne - teď s mapou - překvapilo, že se i v dnešní době a po všech těch zkušenostech někdo zabejvá tím, jak si odradit zákazníky... a pak mi došlo, že se distribuce přesunula do emeriky, a bylo vše jasné.

 

PS: jo, já taky mám v garminu tu mapu, co jsem to s ní koupil - vždycky sleduju, co se děje s novou, a pak se na update vykašlu. Sem tam použiju, když jedu mimo oblast, OSM, a... hmm... austria topo jsem si stáhnul, pravda.


Tento příspěvek byl upraven od Citecka: 17 březen 2015 - 13:04

  • 2

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#159 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2015 - 13:06

Však beru, Baline - jsem pirát od dob začátků "veřejného" internetu - pamatujete to Kvíííííí chrrr kvíííí?

 

jj, modem 9600

kde sú tie časy


  • 1

#160 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2015 - 13:12

austria topo v4 je dobrá

vcelku active routing niekde funguje velmi dobre a niekde zle, to je asi u každej. Pri topo cech V2 na tých stránkach chýba SQL a to treba práve pri active routing

OSM používam ale iba v zahraničí a ked nie je náhrada, SK a CZ mám kúpenú, HU je volne dostupná.

Ono to doplňanie do OSM nie je len tak, stalo sa mi, že som išiel po chodníku v lese a skončil v kríkoch. Jednoducho niekto zadal chodník ktorý vyšlapala zver a ďalej sa nedalo.

možno zrušiť tie fóra nechcú, podpora predaja GPS


Tento příspěvek byl upraven od Balin50: 17 březen 2015 - 13:13

  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:mapa, garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama